Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסיבה שבישראל אין מכוניות מדליקות

בידר
שימו לב! השרשור הזה בן 7765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בינואר שנה שעברה, פתחתי במגעים עם חברת קייטרהאם האנגלית.

חברת קייטרהאם היא החברה שקיבלה בשנת 1973 את הזכויות מחברת לוטוס לייצור הסופר-סבן(SUPER-SEVEN).

למי שלא מכיר, אלו מכוניות קלות-משקל עם מנוע סביר(1.4,1.6,1.8) בעלות אחיזה של קארט-חוקיות לכביש.

קייטרהאם שמחו לשמוע על העניין מישראל, ונחתם בינינו הסכם בלעדיות.

השלב הבא הוא העברת תקינה במשרד-התחבורה.

משרד-התחבורה הישראלי דורש שכל מכונית שתובא לארץ תעמוד ב52 התקנות האירופאיות. המשרד טוען שהוא מאמץ את התקנות האירופאיות.

מאחר והקייטרהאם היא מכונית מאוד מינימליסטית, היא אינה מסוגלת למלא אחר כל 52 התקנות.

בכל שוק הסחר המשותף ובעיקר באירופה ישנה תקינה מיוחדת למכוניות בייצור נמוך, כמו קייטרהאם.

המדינות הללו, דורשות מן היצרן רק 11() תקנים!

החוק באיחוד האירופי ושוק הסחר המשותף אומר שהממשלה חייבת להכיר ביצרנים שמייצרים מכוניות במספר נמוך, שכן להם אין את האמצעים למלא אחר 52 תקנות, אך ישראל מתעלמת מכך.

לישראל יש את התקנות הקשות ביותר בעולם, קשות יותר מה-TUV הגרמני!

לכן בישראל אין מכוניות מדליקות, ויש מספר נמוך ביותר של מכוניות מעניינות.

אם אתם רוצים לקדם את העניין, כתבו למשרד התחבורה, ב:

משרד התחבורה-מחלקת כלכלה ויבוא.

רח' המלאכה 8

תל-אביב.

בהוקרה,

לירן בידרמן.

Howard Walker, Autocar: That rumble you're feeling is Ferry Porsche turning in his grave

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי ויהיו עוד אנשים כמוך, אולי יקשיבו לנו...

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לירן שלום.

לא ברור לי אם המטרה היתה להתחיל ביבוא סידרתי כלשהוא או ייבוא של אייטם יחידי לשימושך האישי. בכל מקרה, נכון להיום קיימות בישראל 3 לוטוס 7. כולן מונעות במנועי 1600 כאשר השחורה מבינן (יש גם אדומה וירוקה) מתהדרת במנוע BIG VALVE של אלאן S2.

נסה לאתר את בעליהן ולברר כיצד הצליחו להכניס לישראל את הרכבים האמורים.

האדומה ברמת השרון,השחורה ברמת השרון והירוקה בחיפה.

נ.ב-

האם הנך מקושר בצורה כלשהיא לרונן בידרמן ולענף הביטוח.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון להיום קיימות בישראל 3 לוטוס 7. כולן מונעות במנועי 1600 כאשר השחורה מבינן (יש גם אדומה וירוקה) מתהדרת במנוע BIG VALVE של אלאן S2.

נסה לאתר את בעליהן ולברר כיצד הצליחו להכניס לישראל את הרכבים האמורים.

האדומה ברמת השרון,השחורה ברמת השרון והירוקה בחיפה.

אני לא חושב שאני אטעה אם אקבע די בבטחון ששלושתן יובאו לארץ לפני 78'.

זו השנה שבה נחקק החוק שמנע ייבוא אישי של רכב שאין לו יבואן קבוע. עד אז היית יכול להביא הרבה יותר בקלות, והשיטות מאז ממש לא רלוונטיות להיום.

שיטה שאני חשבתי עליה היא להביא לוטוס/קייטרהם שנת 73 ומטה כרכב אספנות. בצורה כזאת הבעיה היחידה היא להשיג כסף... המחירון שלהן באנגליה הוא 10-15 אלף פאונד (עד כמה שאני יודע). תוסיפו לזה 120% מס, והגענו לסכום די נכבד לרכב שעשועים. אבל זו כבר בעיה אישית שלי. :cry:

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

StreetRacer- תודה על המילים. זה בהחלט אפשרי, פשוט צריך לגרום לממשלה להבין שיש אנשים כמונו, שמעוניינים לנהוג במכוניות מעניינות.

אתה מוזמן להשמיע את קולך בפני משרד התחבורה.

תומר-אני מתנצל על האי-בהירות, המטרה הייתה להתחיל ביבוא סידרתי בכוונת שיווק.

אני שמח לשמוע על הלוטוסים.

אני מכיר רק אחת מרמה"ש, נדמה לי השחורה, ואני מכיר אחת מחיפה.

את השניה מרמה"ש אני לא מכיר, למרות שאני גר בהרצליה.

אתה רואה את המכוניות הללו במפגשים לעיתים?

כמו שאמרת, הרכבים הללו הם לוטוס 7, ולא קייטרהאם 7.

כלומר, הן מלפני שנת 1973.

החוקים אז היו שונים לגמרי וזה היה הרבה יותר פשוט לייבא רכב כלשהו.

בהוקרה,

לירן.

Howard Walker, Autocar: That rumble you're feeling is Ferry Porsche turning in his grave

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל צריך הרבה יותר אנשים שיחתמו...

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מכתבים אישיים יכולים לעשות הבדל.

אבל בהחלט, יכול להיות אפקטיבי מאוד לעשות עצומה.

בואו נריץ את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה נכתוב בעצומה??? שאנחנו רוצים שיתחילו לייבא קייטרהאם כדי שנוכל להתסכל עליהן במפגשים????

כמה אנשים יקנו את הרכבים האלה (או קיטים שונים) , כמה אנשים קונםי היום MX5 או יקנו את הMX5 הידנית??? עצומות לא יעזרו לך כאן... השוק (הכלכלי) המוטורי בישראל לחלוטין לא בשל לכניסות כגון אלה כי אין לו מספיק כוח עדיין...

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה נכתוב בעצומה??? שאנחנו רוצים שיתחילו לייבא קייטרהאם כדי שנוכל להתסכל עליהן במפגשים????

כמה אנשים יקנו את הרכבים האלה (או קיטים שונים) , כמה אנשים קונםי היום MX5 או יקנו את הMX5 הידנית??? עצומות לא יעזרו לך כאן... השוק (הכלכלי) המוטורי בישראל לחלוטין לא בשל לכניסות כגון אלה כי אין לו מספיק כוח עדיין...

אולי צריך להתחיל ממשהו?? עם גישה כזו לא נגיע לשום מקום!! אתה מסכים איתי? :?

אתם יודעים מה מעצבן אותי ?? שאין תוכנית טלוויזיה מוטורית בארץ, דבר שיכול לתרום הרבה לחובבי רכב, נהגים בלי ניסיון תיאורטי,ואנשים בלי ידע שבעצם הם לא יודעים על מה הם נוהגים...

הכל במדינה הקשה הזו צריך ללכת ב"כח" ..

רק אז הדברים משתפרים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי צריך להתחיל ממשהו?? עם גישה כזו לא נגיע לשום מקום!! אתה מסכים איתי? :?

אתם יודעים מה מעצבן אותי ?? שאין תוכנית טלוויזיה מוטורית בארץ, דבר שיכול לתרום הרבה לחובבי רכב, נהגים בלי ניסיון תיאורטי,ואנשים בלי ידע שבעצם הם לא יודעים על מה הם נוהגים...

הכל במדינה הקשה הזו צריך ללכת ב"כח" ..

רק אז הדברים משתפרים..

ברור שצריך להתחיל ממשהו - אבל מייבוא של קייטרהאם , הרי כמות האנשים שירכשו רכב שכזה שואפת לאפס מהכיוון השלילי שלו...

הבעיה כרגע נעוצה בשני מישורים - אישור חוק הספורט המוטורי שמתעכב בגלל החלפת הממשלה והבעיה מול יבואני הרכב וחוקי הייבוא השונים שמגבילים את חובבי הרכב בצורה בלתי אפשרית פשוט.

היו כאן בעבר ת'רדים ארוכים מאוד לגבי הנושאים האלה אתם יכולים לבצע חיפוש וגם בYNET ותפוז "הקוסם" הריץ נסיונות לעשות "משהו"...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנחנו נגיד שהשוק לא מוכן ונתלונן, שום דבר לא יקרה.

אנחנו צריכים לגרום לדברים לקרות.

למדתי לאחרונה ששום דבר לא יקרה לי אלא אם כן אני אפעל בכדי שיקרה.

עוד למדתי, שבפעולה לבד לא ניתן להשיג תוצאות, ורק בעבודת צוות ניתן להשיג תוצאות אולטימטיביות.

אנחנו צריכים לטעון בעצומה שאם משרד התחבורה טוען שהוא מאמץ את התקנות האירופאיות, אז שיאמץ אותם ברצינות-כלומר יאמץ את התקינה למכוניות בייצור נמוך, כמו כל מדינה אחרת באירופה.

לירן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנחנו נגיד שהשוק לא מוכן ונתלונן, שום דבר לא יקרה.

אנחנו צריכים לגרום לדברים לקרות.

למדתי לאחרונה ששום דבר לא יקרה לי אלא אם כן אני אפעל בכדי שיקרה.

עוד למדתי, שבפעולה לבד לא ניתן להשיג תוצאות, ורק בעבודת צוות ניתן להשיג תוצאות אולטימטיביות.

אנחנו צריכים לטעון בעצומה שאם משרד התחבורה טוען שהוא מאמץ את התקנות האירופאיות, אז שיאמץ אותם ברצינות-כלומר יאמץ את התקינה למכוניות בייצור נמוך, כמו כל מדינה אחרת באירופה.

לירן.

בנוגע ל11 התקנות שעליהן מדובר אני מסכים איתך... אבל התשובה שתקבל היא שישראל קיבלה על עצמה את 52 התקנו תהרגילות ולגבי ה11 (שנוגעות בחברות שלא יכולות לעמוד בכל ה52) ישראל החליטה להחמיר... כדי שישנו את זה אתה צריך כוח פוליטי או שבהצבעה מסויימת רוב הח"כים יישנו טוב טוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לירן.

בנוגע ל11 התקנות שעליהן מדובר אני מסכים איתך... אבל התשובה שתקבל היא שישראל קיבלה על עצמה את 52 התקנו תהרגילות ולגבי ה11 (שנוגעות בחברות שלא יכולות לעמוד בכל ה52) ישראל החליטה להחמיר... כדי שישנו את זה אתה צריך כוח פוליטי או שבהצבעה מסויימת רוב הח"כים יישנו טוב טוב...

אולי בגלל זה מקימים עמותות, וגופים מסוימים שמוחים, מקימים הפגנות (לא רק בהקשר לנושא הזה) ופועלים ??

יש כל-כך הרבה דברים לתקן ועושים כל-כך מעט.. .

שמוליק שרוצה ללמוד כלכלה ולהיות שר אוצר .. :lol::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לירן.

אולי בגלל זה מקימים עמותות, וגופים מסוימים שמוחים, מקימים הפגנות (לא רק בהקשר לנושא הזה) ופועלים ??

יש כל-כך הרבה דברים לתקן ועושים כל-כך מעט.. .

שמוליק שרוצה ללמוד כלכלה ולהיות שר אוצר .. :lol::lol:

זאת הגישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במדינה כמו שלנו יהיה קשה לשנות את החוק בוגע לתקנים (תראו מה קורה עם הספורט המוטורי)

בכח מקרה כמה היה אמרו להיות המחרי בארץ של הקייטראהם פחות או יותר

אני והקליאו כבר לא ביחד

אווווי הגעגועים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...