מציג תוצאות 1 עד 12 מתוך 12

נושא: רנו מגאן סניק 2001 אוטו' בעד ונגד

נהג חדש (> 40 הודעות)

רנו מגאן סניק 2001 אוטו' בעד ונגד

מה דעתכם על הרכב הנ"ל מבחינת אמינות , מחלות כרוניות, גיר , מנוע וכו'..
    מי שמכיר אישית מה צפויה צריכת הדלק לרכב כזה, עלויות אחזקה, כל מידע יתקבל בברכה..

תודה

ליאור

2. הסימלון של מנהל-המערכת

חשבתם פעם מה הוא הרכב הכי מתאים לכם?

היי, אני היועץ האוטומטי של קארספורום לבחירת רכב
    אני אשמח לעזור לך בבחירת הרכב הבא שלך. אני כבר מחכה לך ומבטיח שתוך פחות מ-2 דקות נמצא את הרכב המושלם בשבילך. ואם לא, השירות חינם.
    סתם! , אני צוחק. השירות תמיד חינם! כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ כאן

נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של Bull-81

בעניין: רנו מגאן סניק 2001 אוטו' בעד ונגד...

עניינים עיקריים:
    גיר- מדובר ברכב בן 10, ויש סיכוי לקלקול של הגיר. ניתן להרגיש שהחלפת ההילוכים לא חלקה ומלווה מ"מכות". שים לב.
    חשמל - בדור הזה קיימות בעיות חשמל שמתעוררות יותר ככל שהרכב מזדקן.
    צריכת שמן מוגברת.
    אלו הדברים שעולים לי כרגע. באופן כללי - קח בחשבון שהדור הזה מצדיק את מוניטין האמינות הפחות טוב של רנו. הדורות הבאים יותר מוצלחים.
    בהצלחה.

נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות)

צרפתייה ישנה וגיר אוטומט, יכול להיות שילוב בעייתי (בעיות גיר פוטנציאליות).

זה לא מקרה שרוב האירופאיות היום באות עם גירים רובוטיים למיניהם. זה לא רק הצרפתים, גם הגרמנים והאיטלקים מסתבר לא כאלה טובים בלייצר גירים אוטומטיים אמינים - ראה פאסאטים\גולף\אודי משנתונים דומים - כולן סובלות מבעיות לא מעטות עם גירים אוטומטיים. אולי זה בגלל שבאירופה גירים ידניים מאוד פופולריים.

אם אתה בכל זאת מתכוון לחפש אחת אז עדיף שתעשה נסיעת מבחן כדי להרגיש את מצב הגיר כי הרי גם מכון בדיקות לא נותן אחריות על הגיר.

אימפלה 2005 3.4 6 מקומות
    סוניק RS 2014
    בעבר: ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

לדעתי בשנתונים האלו פחות חשוב סוג הרכב ויותר חשוב מה אתה יכול למצוא במחיר סביר. כמובן שהאידיאל הוא רכב "צעירים" ידני בד"כ, אוטומט זו מגבלה קצת בעייתית על רכבים בשנתונים כאלו. אם הכיוון הוא אוטומט בכל מחיר כשגודל הרכב פחות משנה אני הייתי מחפש באמת אופל קורסה או פיאט פונטו ספייס שנת 2001 נניח, במצב סביר. אם העדיפות היא לרכב יחסית גדול (משפחתי) אז לדעתי הבלנו אכן תהיה השידוך אולי הטוב ביותר כאשר אולי גם אפשר לחפש סובארו אימפרזה 99-2000 במצב סביר ואולי גם ניסן אלמרה משנתונים דומים.

לגבי הסניק אם אתה מדבר על רכב ספציפי אז שוב, למרות שהוא לא ממש מתאים לצרכים שלכם, אולי כן שווה לבדוק אם מדובר במישהו שאתם מכירים וסומכים עליו, רק קחו בחשבון צריכת דלק, מדובר ברכב "גדול" יחסית עם מנוע 1600 מה שמבטיח צריכת דלק לא נמוכה (משמעותית גבוהה מאופל קורסה ומין הסתם גבוהה משל משפחתית "קטנה" כמו הבלנו).

תעשו בדיקה טוב טוב מסביב לראות מה אתם יכולים להשיג ב 15K בשנתונים האלו. אולי אפשר אפילו לבדוק בסוכנויות הגדולות על רכבים שאנשים שמו בטרייד-אין ושבמצב סביר, לפעמים תתפלא מה אפשר למצוא במחיר נמוך במגרשים כאלו.

עוד אפשרויות שיכולות להיות לא רעות משיטוט קצר ביד 2:
    דייהטסו סיריון 99
    יונדאי אקסנט 2001 (קח בחשבון שהיא לא כל-כך ידידותית בדלק, למרות שהרכב לא כזה גדול)
    סיאט קורדובה 2000-2001
    קיה ריו או מנטור שנים 2002-2003 אתה מקבל יחסית שנתון גבוה ורכב לא רע בכלל (למרות המוניטין)

בהצלחה!
    אימפלה 2005 3.4 6 מקומות
    סוניק RS 2014

נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של רוכב בודד

אני לא יודע למי מהמגיבים היתה סניק או מגאן מאותם שנים.
    לי היתה סניק 1.6 מ-2002, כ-6 שנים. ואם הנוכחית גם היא סניק - אז כנראה שטוב לי איתן. לא כנראה - בטוח !
    אצלי לא היתה שום בעיה של צריכת שמן. אף טיפה לא הוספה במשך השנים, רק בטיפול שנעשה, לפי הנחיות יצרן, כל 30,000 ק"מ. לא היו שום בעיות חשמל חריגות. שום בעיה בגיר.
    אתה/היא מקבלים רכב שהוא מהיותר בטוחים באותם שנים (אז 5 כוכבי בטיחות לא היו נפוצים ברכב משפחתי), נוח, מרווח, שימושי מאוד. כמבון שאם הציפיות הן לזינוקים מדהימים או תחרות עם פרארי - עדיף רכב אחר. (מצד השני הילד שלי יעיד שבאיזה תמרון התחמקות קיצוני האוטו נסע יופי על שני גלגלים).
    צריכת הדלק מפתיעה אותי לטובה. בצורת נסיעות של 70% בינעירוני - הממוצע הוא מעל 1:12, ובנסיעות ארוכות במהירות סבירה 1:15.
    קח בחשבון שמחירו זול בהרבה מרכב דומה, ואפילו יהיו הוצאות (ויהיו, השנתון בכל זאת עושה משהו) קיזזת משהו בעלות הרכישה. הנוחות והכייף והבטיחות עדיפים על פני רכב דומה ויקר יותר. שים לב שרכבי ליסינג נחותים באיבזור.
    כפי שכתבו - ברכב ישן - ולא משנה היצרן - הכי חשוב מצבו הנוכחי. אם הוא מטופל לפי הנחיות יצרן, שמור - זה הכי קובע. תקלות יש בכל רכב, בלאי מהשנתון יש תמיד, המצב הנוכחי יראה מה עלות התיקונים התפויה.
    תשתמש בלשונית החיפוש בפורום - תמצא הרבה בעד ונגד כל רכב שתרצו.

בעניין: רנו מגאן סניק 2001 אוטו' בעד ונגד

רוכ בודד, שמע, זה שלצרפתיות בפרט ולהמון אירופאיות בכלל יש בעיות עם גירים אוטומטיים זו לא המצאה שלי. אני מכיר לפחות 3 אנשים עם פג'ו 307 אוטומטיות שכולן עברו שיפוץ גיר בפחות מ 150K ק"מ, זה לא מקרי, לא מינון כזה. כמה שרשורים של בעיות גיר פתחו פה על C5, מגאנים וכאלה? גם גרמניות מתחילת האלף, פאסאטים, גולף, אודי, לא חסרות דוגמאות. לא חושב שזה מקרה שכמעט כולן עברו לגירים רובוטיים או עברו לשימוש בגירים אוטומטיים יפניים (למשל C5 החדשה).

ועכשיו סיפור מהחיים, אחי לפני שנה וחצי בערך חיפש רכב ואז הוא התעניין לגבי רנו מגאן שנת 2002 שמורה (אם אני זוכר נכון משהו כמו 120K ק"מ ונראתה ממש טוב), התייעץ עם קרוב שלנו שהוא בעלים של מכון בדיקות ידוע כאן באזור ב"ש וקיבל תשובה מיידית שהמחלה הכי רצינית ברכבים האלה זה גיר אוטומט ויש גם בעיות חשמל פה ושם. הוא אמר לו את זה בצורה שמתוך נניח 10 מכוניות בערך 8 יצטרכו שיפוץ גיר מוקדם מהממוצע.

אז נכון, כנראה יש כאלו שיעברו מאות אלפי ק"מ עם כמעט 0 תקלות אבל זה נדיר וכשקונים רכב כזה יד שנייה כשמכון בדיקות לא יכול לתת לך אחריות על הגיר, זה הופך להיות סוג של הימור האם שווה בכלל להכנס לזה.

שלא ישמע מכך שאני בעד לפסול רכבים על סמך מוניטין בלבד ושמועות אבל כל אחד עושה את החישובים שלו. גם במרצדסים שעולות מאות אלפי שקלים יש כשלים וגירים הולכים מוקדם מידי מהצפוי אבל שוב יש מינון וכמה מקרים כאלו קורים מתוך סה"כ הרכבים.

אימפלה 2005 3.4 6 מקומות
    סוניק RS 2014

פורומניאק הסימלון של vadim6385

ציטוט yonisi כתב: הצג הודעה
    צרפתייה ישנה וגיר אוטומט, יכול להיות שילוב בעייתי (בעיות גיר פוטנציאליות).
    לי יש קסנטיה 97 אוטומטית ומה שהכי פחות מטריד אותי באוטו הזה, זה הגיר.

צריך לדייק, צרפתיה ישנה וגיר AL4 (או DP0 בשפת רנו) זה שילוב בעייתי. יותר נכון הגיר עצמו בעייתי בלי קשר לאוטו, אני מניח שגם אם תשים אותו בטויוטה קורולה משנות ה90(אייקון האמינות האולטימטיבי), הוא יהיה בעייתי.
    ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018

Wherever you go, there you are

אחראי פורום הסימלון של zvit

כמי שנסע כ-200000 ק"מ ברנו סניק לדורותיה - אני יכול לתת את חמשת הסנטים שלי:

1) מכונית בגיל זה מכל תוצר עלולה להזדקק לשיפוץ גיר. שיפוץ הגיר בסניק בדגמים הללו הוזל מאד וכן בשיפוץ מוחלפים לא מעט חלקים בעייתיים בחלפים משופרים כך שהעמידות של גיר משופץ גבוהה הרבה יותר מהמקורי. לכן עדיף לחפש אחת שכבר עברה שיפוץ ועדיף - לאחרונה.

2) סלילי הצתה - סלילי ההצתה בדגמים האלה נוטים להתפגר - אם וכאשר זה קורה, עדיף להחליף את כל הארבעה.

3) טיימינג - יש לוודא ביצוע טיפול טיימינג בזמן כולל החלפת גלגלות.

4) מקור המכות בגיר הוא הרבה פעמים תוצאה של תושבת גיר פגומה - יש להחליפה כדי למנוע נזק נוסף.

שורה תחתונה - מדובר במכונית זולה לרכישה, לא זולה לאחזקה (אבל זה מתקזז עם המחיר הזול) עם נוחות ושימושיות ללא תחרות.

מסקנה: מצויינת למי שמוכן לחיות עם המגבלות לעיל.
    סקודה יטי TDI 2.0 4x4 DSG
    וולוו V40 T4 Kinetic Plus

נהג חדש (> 40 הודעות)

תודה לכל המשיבים, אני מניח שרכב אוטומטי במודל הזה זה יותר עניין של מזל...

בינתיים צצו מועמדים נוספים ניסן אלמרה אוטו' שנת 98 יד ראשונה.
    מיצובישי קולט אוטו' ? ?
    מה יש למכובדים לספר על הרכבים הנ"ל?

תודה

נהג צעיר (> 150 הודעות) הסימלון של lolshimi11

לדוד שלי יש את הרכב הזה כבר עשר שנים שנת 2001 והוא מרוצה עד הגג ולא רוצה למכור,הרכב לא עשה לו בעיה אחת חוץ צמיגים וטיפולים שוטפים בחברה,אבל אתה לא יודע על איזה מכונית תיפול ואיך התייחסו אליה בעבר.

מגובב מוביל הסימלון של vladclar

ציטוט ליאור111 כתב: הצג הודעה

בינתיים צצו מועמדים נוספים ניסן אלמרה אוטו' שנת 98 יד ראשונה.
    אם אתה מחפש בעיקר אמינות, אלמרה כזאת, בתנאי שהיא באמת במצב שמור, יכולה להיות אופציה בלי הרבה תחרות.
    אבל תשכח מהנוחות, בטיחות ושימושיות של סניק.
    toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

13. תאריך הצטרפות
    יולי 2002

הודעה פירסומת

עומדים לחדש את ביטוח הרכב?
    לחצו כאן וקבלו הצעות לביטוח online

נהג חדש (> 40 הודעות)

האלמרה במצב חדש מיד ראשונה, אני צריך רק למצוא זמן שמתאים לבעלים ולקחת לנסיעת מבחן..
    התקציב באיזור 15K , יש מועמדים נוספים שהייתם ממליצים במידה והניסן לא תעמוד בציפיות?

תודה ושבת שלום

נושאים דומים

1. מרצדס S-430 שנת 2001 בעד ונגד ?
    By KOOKE in forum ייעוץ ברכישת רכב
    תגובות: 30
    הודעה אחרונה: 08/03/10, 16:56
  2. למכירה-רנו מגאן.2001,אוטו'.דגם RXT
    By oriporat in forum מכירה - מכוניות ואופנועים בלבד
    תגובות: 1
    הודעה אחרונה: 21/07/09, 0:34
  3. הונדה CRV שנת 2001 בעד ונגד, התיעצות
    By xpozot in forum ייעוץ ברכישת רכב