Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך רכב הנגב בצומת ביל"ו - התרשמות אישית - להתרחק

vpvi
שימו לב! השרשור הזה בן 3156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המובא בזאת הוא התרשמותי האישית בלבד, יכול להיות שאני טועה, יכול להיות שאני צודק, יכול להיות שזה קרה רק לי ויכול להיות שזה בעייה נקודתית בלבד והמוסך מקצועי ונפלא.

הרכב שלי מטופל ב4 שנים האחרונות אצל רון ואני מאוד מרוצה מהמקצועיות שלו ושל הצוות (קצת פחות מהמחיר). הרכב שלי היה צריך החלפת נוזל קירור ופלאשינג דחוף לכל המערכת אז קפצתי אליו שבוע שעבר. המחיר 300 לפלאשינג הרדיאטור בלבד ו400 לפלאשינג גם של המנוע. אבל הוא היה מאוד עסוק ולא יכל לקבל אותי.

במהלך סוף השבוע למדתי את הנושא וזה לא נראה לי מסובך מדי. אז הבוקר קפצתי לרכב הנגב שנמצא קרוב אליי במחשבה לקנות את הנוזל ומקסימום אם אסתבך - אקפוץ לרון.

מתוך סקרנות, שאלתי את נציג השירות כמה זה עולה אצלם. שיקפתי לנציג בדיוק מה אני שלא יהיה בעיות של אי הבנה בהמשך והוא אמר לי 200, אז חשבתי "למה לעזאזל לא?". הרי זה לא מסובך. הם מוסך מורשה וזה קטן עליהם. .

בא עובד לקח את המפתחות והתלוותי אליו לעמדת הטיפול. אני קצת קרצייה ולא סומך על מי שאני לא מכיר - וטוב שעשיתי כך.

נתחיל בזה שהוא שיחרר את הצינור מהרדיאטור בקצת יותר מדי כח ופחדתי שישבר הSTUB של הרדיאטור אבל הכל היה בסדר.

אחרי הפלאשינג של הרדיאטור אני רואה שהוא לא מפרק את התרמוסטט ומזרים מים למנוע. הוא אמר לי שהוא לא עושה זאת כי זה מיותר ואם אני רוצה זה עוד כסף. ניגשנו לנציג ואמרתי לו שהרי סיכמנו פלאשינג למנוע. המכונאי אמר לא לדאוג שהסרקולציה תוציא את מה שיש במנוע. זרמתי איתם. נראה איך יצאו המים.

העובד מילא את המערכת במים בשלבים עם ג'ריקן 4 ליטר שהיה לי.

במהלך העבודה, בא עובד אחר, כנראה הממונה שלו, והתחיל לריב איתו, ספק בצחוק ספק ברצינות, תוך שהוא דוחף את העובד שמחזיק את הג'ריקן המלא במים. לא צריך לנחש הרבה - מי הג'ריקן החלו לעוף לכל עבר - על האוטו המונע ועל המצבר. צעקתי עליהם שהם לא נורמלים! הממונה אמר אל תדאג לא יקרה כלום והלך. גם פה במזל לא קרה כלום (אני מקווה).

אבל עוד לא הגענו לחלק החשוב -

אחרי שרוקן שוב את המערכת וסגר אותה, החל העובד לרוקן בקבוק G12++ לרדיאטור. שאלתי אותו למה הוא לא מדלל במים 1:1 והוא עונה שלא צריך וככה נהוג לעשות אצלם! אני מראה לו על הקופסה של הנוזל את הוראות היצרן ליחסי דילול השונים. אז הוא הוסיף מים אבל במקום להוסיף 1:1 הסתבר שהוא הוסיף כמה שבא לו, כי בזמן שהוא מילא מים אני הכנתי עבורו תערובת של 1:1 עם הבקבוק השני של הG12++ והג'ריקן שלי...

בסוף העבודה הוא סוגר את מכסה המנוע ואומר "סיימנו". זוכרים שאמרתי לכם שאני קרצייה? אז טוב שעקבתי אחריו בשבע עיניים כי הוא השאיר הבנד של הצינור בתחתית מיכל העיבוי פתוח. "וואלה מצטער, אני מקווה שאתה לא כועס" הוא אומר לי בשעה שהוא מחזיר את הבנד למקומו.

עוד לא התאוששתי מהשוק ובא בחור צעיר ונכנס לרכב - חשבתי שהוא מוציא את הרכב לחנייה אבל הוא יצא לנסיעת מבחן לפני שהצלחתי להוציא מילה. אני יודע שיש מוסכים שזה נהוג אצלם, אבל המינימום זה לומר ללקוח שיוצאים לנסיעת מבחן ולהציע לו להצטרף. הרי בזמן הזה מי יודע מה קורה עם האוטו. העובד יכול להוציא אגרסיות על הרכב ולדפוק גיר/קלאץ ואלוהים יודע מה עוד.

חיכיתי 10 דקות כולי מתפוצץ מבפנים והבחור הצעיר עוד לא שב.

בינתיים הלכתי לנציג להתלונן והוא קרא לו בחזרה בקשר. אמרתי לו שהשירות שלהם מתחת לכל ביקורת, התלוננתי בפניו שהמכונאי אפילו לא יודע שצריך לדלל ואני לא יודע איזה יחס יש עכשיו במערכת. "לא צריך לדלל" משיב לי הנציג! הסברתי לו שזה רשום על הקופסה. שאלתי אותו אם הוא יכול לברר מה הנפח של מערכת הקירור כדי שאוכל לחשב את היחס, אך הוא אמר שהוא לא יודע. פניתי לנציג השני אמרתי לו שיגיד לו שצריך לערבב. גם הוא חושב שצריך להוסיף את הG12 נקי...

בסוף כשהגיע החשבון אני רואה שגם ניסו לחייב אותי 250 במקום 200 על העבודה. הערתי לפקידה, היא ניגשה לנציג והוא תיקן.

זו ההתרשמות שלי... פעם הבאה רק אצל רון, אפילו לדברים הכי טריוויאלים! רק נקווה באמת שלא נגרם נזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה, נתרחק, אבל אני לא מבין איך נתת להם להמשיך לעבוד לך על האוטו?...

פשוט אחרי הטעות הראשונה שאתה רואה שזה נובע מסתם חוסר אחריות או ידע תעוף משם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי צירוף מקרים נדיר, אבל באותו יום של ה"טיפול" נסעתי לתל אביב והסל"ד צנח ל500 בעשרה מקרים או יותר ועלה בחזרה במהלך מעבר בין הילוכים ובסרק וזאת לאחר שהאוטו תפקד כמו שעון שוויצרי בכל הנוגע למהירויות סרק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי הרב, יש לי ניסיון עם המוסך הזה, רכב הנגב, אבא שלי מטפל אצלהם כבר 4 שנים, גועל נפש של שירות, ואני גם שמח שאני קרצייה, אין שם באמת אנשים עם ידע, ראיתי שם ילדים בני 19 לפני צבא עובדים, אמרו לילד לפרק לי את הקונסולה של התאורה, ראיתי שהוא לא מבין עניין אז העפתי אותו, ובכלל השירות חרא, המחירים גדולים, ועושים לך טובה אם מביאים לך הנחה רגילה של 10% ו 5%

טיפול הבא שלי, אני אצל רון, גם ככה אני משלם הרבה כסף, אז לפחות למישו עם ידע ומקצועיות ושירות טוב, כמו שאני רואה בפורום

volkswagen

כי חיים רק פעם אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

. איביזה.

חזרתי היום לרון שעשה טיפול 180 אלף הכולל טיימינג, החליף משאבת מים עם סימני קורוזיה (שחבל רכב הנגב לא בדקו), עשה פלאשינג שוב, בחלקיק מהזמן כי נעשה בדרך בפשוטה הנכונה - הוצאת תרמוסטט בשתי דקות ושטיפת המנוע במקום לעשות סרקולציה של חצי שעה, מילא נוזל קירור וכל זאת במחיר הוגן לחלוטין. הכי אהבתי ובקונטרסט חזק לאתמול - יכולתי לשבת נינוח בעמדת הלקוחות בידיעה שהרכב בידיים מקצועיות ולא להסתכל מעבר לכתף של המכונאי לבדוק שהוא מבצע הכל לפי הספר. עצוב, אבל נכון.

לגבי בעית הסל"ד - היא הופיעה זמן קצר לאחר שיצאתי מ"רכב הנגב" אבל אחרי הטיפול שקיבלתי שם לא העזתי לחזור והעדפתי ללכת לרון, פן אקבל עוד אחת במבצע 1+1 שלהם. החשוד המיידי היא המצערת למרות שלא נרשמה תקלה ובנסיעת מבחן לא הצלחנו לשחזר. העדפתי לנקות את המצערת ולראות איזו השפעה יש לזה. בנסיעה הביתה הסל"דים דווקה עלו מ1000 ל2000 ל1000 ובחזרה שלוש פעמים. נמשיך לעקוב.

שוב תודה למוסך רון, לרון ולמוטי איש צוותו שטיפל במסירות רבה ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שבשביל עבודה איכותית וטובה צריך לשלם.

ורון באמת אלוף (גם אני מטפל אצלו) אבל בכל זאת נראה לי שפלאשינג ב 700 שקל זה לא מעט, במיוחד שזאת פעולה יחסית פשוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

לא ממליץ לאף אחד להיכנס למוסך רכב הנגב.

לא אין שם אנשי מקצוע . תקלה של מצבר לא תקין מנתקת את פעילות המזגן והם לא עלו על זה גם כשהמנורה של המצבר הייתה נדלקת לפעמים. ניגשתי למוסך צ'מפיון ליד איקאה בראשל"צ , בבדיקת מחשב פשוטה עלו על הבעיה ומיד החליפו מצבר וכמובן במסגרת האחריות . השרות מצויין אחרי שהפקדתי את הרכב יש הסעה של המוסך עד לראשל"צ .

ממליץ להיכנס למוסך היבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, רואים? העיקר לטפל ב"מוסך", סליחה, "מוסך מורשה" ו "שלרכב תהיה היסטוריית טיפולים מלאה ממוסך מורשה" כי "זה מעיד כמה הבעלים דאג לרכב ועל רמת התחזוקה שלו". בולשיט. זה לא שבכל המוסכים עובדים מכונאים מקצועיים,

ברור שיש מוסכניקים מקצועיים ונחמדים (ממה ששמעתי על רון ועל אורן שירותי רכב לדוגמה גם פה בפורום וגם מאנשים שלא חברים בפורום), אבל לדעתי ממה שראיתי במוסכים שביקרתי יאמר לזכותם שהם ממש לא מייצגים את הענף.

בדיוק בגלל סיפורים כאלה אני מטפל ברכב לבד, קונה חלקים הכי טובים (שמנים יקרים, פילטרים מקוריים) ואני לא מתבייש להגיד שאני עושה את העבודה יותר טוב מרוב המוסכים שראיתי.

ולזה נוסיף את מחירי הטיפולים שעושקים אתכם - רק ביומיים האחרונים אנשים העלו לכאן קבלות ממוסכים מורשים על טיפול קטן ב1200 ו 1800 ש"ח על טיפול החלפת שמנים.

סתם דוגמה שמתאימה לסיפור של פות"ש - לפני חודש בערך ביצעתי פלאשינג למערכת הקירור ברכב שלי וברכב של אבא שלי (שתיהן סובארו B4).

אז איך עשיתי את זה?

ניתקתי את צינור הרדיאטור העליון והתחתון, הזרמתי מים ברדיאטור בלחץ משני הכיוונים למשך 20 דקות.

לאחר מכן פירקתי את צינורות הכניסה והיציאה לרדיאטור החימום והכנסתי מים בזרם פעם מהכניסה ופעם מהיציאה למשך 20 דקות.

ניקיתי את הברז שמעביר/לא מעביר מים חמים מהמנוע לרדיאטור החימום.

הזרמתי מים לתוך המנוע עם צינור למשך 10 דקות מכיוון רדיאטור החימום ומכיוון הרדיאטור.

כל פעם ראיתי שיצא לכלוך ונוזל ישן (ורדרד) ומים נקיים ואז השארתי עוד קצת שיעברו מים נקיים.

לבסוף החזרתי את כל הצינורות למקום, החלפתי לבאנדים חדשים, מילאתי נוזל קירור אדום איכותי של VALVOLINE ZEREX,

ביצעתי ניקוז אוויר כמו שצריך ובדקתי שאין נזילות מאף מקום.

ככה עושים את זה, אם היה צורך אז גם הייתי מפעיל את מערכת הקירור עם איזשהו חומר פלאשינג אבל לא היה צורך) ואני רוצה לראות מוסך שיעבוד ככה על האוטו, ואני לא מדבר רק על טיפול כזה אלא גם על טיפולים שוטפים של שמנים/פילטרים/פלאגים ובלמים שאני קונה חלקים איכותיים יותר ממה ששמים במוסך ומבצע את הטיפול ביסודיות.

עוד דוגמה - לחבר טוב שלי יש יונדאי אקסנט 2008 שטופלה במוסך יונדאי עד עכשיו (8 שנים ו115K ק"מ). החלטנו שיפסיק לבזבז את הכסף שלו על המחירים המופקעים שגבו לו (600-700 ש"ח לטיפול קטן) והיום עשיתי לו טיפול גדול של פילטר שמן/אוויר, שמן מנוע איכותי ופלאגים, ואני מתכנן גם להמשיך בהחלפת שמן ת"ה, נוזל בלמים, פלאשינג למע' הקירור והחלפת נוזל קירור מקורי, חידוש פנסים וניקוי תא המנוע.

הוא גם מאוד חשש מ"להפסיק לטפל במוסך המרכזי", אז המלצתי לו לשמור את הקבלבות על החלקים שאנחנו קונים ולכתוב הכל בטבלת אקסל מסודרת. תאמינו לי שהוא חסך פה כמה אלפים + למד להכיר את הרכב שלו ולבצע חלק מהטיפולים לבד.

עריכה אחרונה על ידי shlomi_e11

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...