Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

106 ראלי - התייעצות בנוגע לשיפורי מנוע והתנהגות ומה שביניהם

deltaHF
שימו לב! השרשור הזה בן 4527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל מהיכרות קצרה - האוטו הוא 106 ראלי דור שני עם מנוע NFW כלומר מקורי של ראלי 8 שס'. מבחינת מנוע השיפור היחיד שמורכב זה מערכת פליטה מלאה של סופר-ספרינט (כולל סעפת 4-2-1) ופילטר פתוח אני לא מחשיב גם בגלל שאין בו כמעט תועלת וגם מכיוון שאני מתכוון להעיף אותו.

העניין הוא כזה, אני מתכנן אוברול בסדר גודל כזה או אחר (תלוי מה יהיה מצב הרכיבים כשנפתח את המנוע) בחודשים הקרובים. מכיוון שכבר עושים עבודה מקיפה אני רוצה "לנצל את הרגע" ולבצע במנוע מקצה שיפורים קטן.

1.בגדול אני רוצה להוסיף קאמפשפט חם יותר. על מה הייתם ממליצים? כמה מעלות כדאי לרכוש במידה ואני לא רוצה יותר מדי קרטועים בסרק והרכב משמש לנסיעה יומיומית ולכן אני לא רוצה שיעלם לי כל המומנט בסל"ד ביניים? עלויות אם יש למישהו מניסיון אני אשמח. בדקתי באתר של CAT CAMS ואצלם ראיתי מחיר באיזור ה1400 ש"ח לפני משלוח ומיסים כמובן.

2.סעפת יניקה של ראלי דור ראשון. למיטב ידעתי זהו שיפור די מקובל בראלי דור שני אבל אני לא מצליח למצוא הסבר מובן איזה חיישנים אני צריך ביחד עם הסעפת הזו. והאם לדעתכם זה כדאי?

3.האם הוספת סעפת יניקה וקאמפשפט ידרשו מיפוי מחדש של המחשב? כלומר,יספיק "צ'יפ" או שכדי שכל העסק יעבוד טוב צריך להתקין ניהול חיצוני? במידה וצריך ניהול חיצוני אז העניין ירד מהפרק מכיוון שאין בכוונתי להשקיע כל כך הרבה כסף בניהול.

4.העלאת יחס דחיסה? כדאי? לא כדאי? למה? כמה? אני אשמח לשמוע דעות כי הנושא הזה לא כל כך מוכר לי.

5.כרגע הרכב עם 4 בילשטיינים וקפיצי אייבך קדימה. הבנתי שעל מנת שהאוטו יהיה מאוזן יותר צריך להקשיח את החלק האחורי מעבר לבולמים. השאלה היא האם אנטירול עבה יותר יספיק לי? כמה עבה יותר ניתן לשים וכמה כדאי? מוטות פיתול לפי מה שאני זוכר הם כרגע 19 מ"מ. האם קיימים עבים יותר? האם כדאי לשדרג גם אותם?

אם יש לכם תוספות,הערות והארות נוספות אני אשמח לשמוע. כמו כן טיפים יתקבלו בברכה.

דבר נוסף ששכחתי,האם אחרי כל השינויים אני יעבור בדיקת זיהום אוויר? כיום הזיהום אצלי תקין.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 171
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קודם כל באופן כללי ,אם מדובר בראלי דור שני ,האנטירול שלך הוא 24 מ"מ שזה הכי עבה שיש לרכב שלך ואין צורך באחד אחר.

מבחינת מנוע -

סעפת יניקה של ראלי צריכה לבוא עם מצערת,והשינויים הם במיקום של הפילטר אוויר לעומת המקורי, המייצב טורים יושב על המצערת ולא חיצוני כמו אצלך ,חיישן מצב המצערת עובד על סיגנל הפוך ,זאת אומרת שיש צורך להפוך את החוטים שלו על מנת לכבל את הסיגנל הנכון.

לגבי השיפור של זה אל תצפה למשהו מפציץ. קאמשפט ישפיע יותר,ובמידה ומדובר בקאמשפט עדין ,אין צורך במיפוי ..

בהצלחה!

שיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה...

לא משנה כמה תשחק עם המנוע וכמה אלפים תקשיע על המנוע הנ"ל אתה לא תתחזק באופן משמעותי!

תחיל מזה שבמקום אוברול ובמחיר של אוברול אתה מחליף את הבסיס, ז"א מנוע NFU שנת 2007+ (TU5JP4 1.6 16V)

מנוע אמין יותר חזק יותר וחדיש יותר!

משם תתחיל להתקדם מבחינת כוח, הבסיס שלך יהיה טוב יותר משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם יניב, השתלת מנוע NFU 16V תעשה פלאים ברכב שלך.

שם כבר קאמשפטים חמים, פורטינג, מערכת פליטה וניהול יעשו הרבה יותר ממה שהם יעשו במנוע שלך.

מה גם שהמנוע הזה די זול.

אני נוסע עם המנוע הזה ב206 שלי וכרגע יש רק מערכת פליטה מלאה וקיט יניקה וכבר מרגישים שינוי.

בקרוב אני נכנס לפרוייקט על ראש המנוע . פורטינג והשתלת מכלולים של 106GTI , (מנוע NFX)

וכמובן מיפוי.

לפי פורומים בחו"ל זה נוסע יפה מאוד על 206 ועל ראלי על אחת כמה וכמה עקב המשקל העצמי הנמוך של הרכב.

שיר,

בראלי יש אנטירול 24?

נכנס ב206? או ש22 זה הכי עבה שאפשר?

HU: JVC KDBT1 AMP:JBL Cs50.4

COMP: MTX RTS652 SUB: Magnat Xpress 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.powerflex.co.uk/products/106+%26+106+GTi-Rallye-124/1.html

ממליץ לך בחום להחליף את הבושינגים לפולירטאן.

אפשר להזמין אותם בארץ אצל פיטסטופ

If you don't chew Big Red, then f-*bleep* you.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אני מניח שאני בדעת מיעוט , אבל אני בעד להשאר עם מנוע ה 8V .

היו לי בעבר 205 משופרת עם מנוע של ראלי דור שני (+פורטינג ) ו 106 ראלי דור ראשון 1.3 .

ברור לי שמנוע 16V יהיה בסיס טוב יותר , אבל מנועי ה 8V לדעתי בהחלט מספקים למשקל הרכב , במיוחד עם השיפורים שכבר

קיימים ברכב שלך + אולי שינוי הקאמשאפטש וכיונונים נכונים.

נראה לי שמעבר ל NFU יהיה קשה לאשר , לא הייתי נכנס לזה.

לגבי ההתנהגות , בראלי דור ראשון שלי היה רק סטראט תחתון . לדעתי , שיפור ההתנהגות בעל התמורה לכסף הטובה ביותר

(משומש עלה 400 ש"ח) לא מומלץ אבל ברכבים מונמכים.

מיכאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע NFU מפירוק אמור לעלות עד כ 2500 שקל. שזה כולל סעפות וכל האביזרים.

לא חסר אנשים שאישרו מנוע כזה.... אפילו על ראלי דור ראשון :lol:

לפי הניסיון שלי כל מה שתצליח להרכיב על מנוע 8 שסתומים, קאמשפט חם, פולים קלים, סעפת פליטה וכל החמוצים יכולים להגיע לסכום של 5K. ואז אני מאמין שאולי תיסע טיפה יותר חזק מ16 סטנדרטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגיד ואני הולך על האופציה שהמלצתם ועובר לNFU. אילו שינויים נוספים אני יאלץ לבצע? התאמות של צנרת מים? התאמה של מזגן? מחשב גם צריך להחליף? בנוסף הסעפת פליטה שלי בטח לא תתאים ואני יאלץ להוסיף גם סעפת פליטה שונה. השאיפות שלי לא כל כך גבוהות בגדול. המטרה היא בהחלט ליסוע טיפה חזק יותר מ106 GTI. כלומר איזור ה125 כ"ס מספק אותי מעל ומעבר. גם עכשיו אני לא מתלונן על חוסר כוח (רק כשהמזגן דולק אז מורגש בצורה מציקה).

האוברול יעלה לי בקירוב 4K. השאלה כמה יעלה לשתול מנוע NFU? אם ההפרש ממש זעום אחרי כל ההתאמות שצריך לבצע אז בהחלט זה הכיוון. אם המחיר גבוה משמעותית אני מעדיף להשאר עם הNFW לשפר אותו מעט "על הדרך". מעבר לעלות האוברול אני מקציב לעניין כ5K ש"ח עם אפשרות חריגה כלפי מעלה במידת הצורך. נראה לכם ריאלי?

ואם יש למישהו המלצות קונקרטיות לגבי איזה קאמפשפט/ידרש או לא ידרש ניהול/צ'יפ כן או לא/ יעבור טסט בסוף התהליך או לא וכו'.

תודה לכל מי שמשקיע מזמנו על מנת לעזור :wink:

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתגמל באיזה מובן?

לפי מה שידוע לי, NFU עם מחשב ניהול של GTI יתן תוצאות יותר טובות ממנוע מקורי של GTI.

השאלה הראשונה היא אם ניתן לאשר את המנוע הזה בצורה חוקית (דרך פיג'ו) לרכב הזה.

ולידע כללי, אין מנוע חדש יותר מבחינת שנתון? מנוע למשל שמיוצר עדיין היום וניתן לקנות כזה משומש שנת 2011 בפרוק ולהרכיב בצורה חוקית?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאני אסע כמו 16 וי מקורי אבל אני יעדיף השתלה רק במידה וזה לא יסבך אותי מבחינת כל המסביב קרי, מזגן,צנרות מים,מחשב וכו'. כל זה הרי יעלה לי כסף נוסף ואני עלול לסיים עם מחיר מאוד גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתלה נכונה של 16 של ה206 אם כל מה שצריך כולל עבודה

אם מנוע מייבוא

עם סעפות של GTI, וסידור הצמה מחדש ומחשב של GTI

תגיע לפחות ל8 אם לא יותר.

בהתחשב בכך שתרצה חלקים יד ראשונה ולא משומשים.

נ.ב

אני הייתי מקציב עשריה ועושה את הפרוייקט נכון וחלקים חדשים לגמרי אבל כמו שמבינים מהשם שלי אני משוגע.

וכמובן הכל באישור ורק אצל גבע!!

[b]Control, vision, determination. These are the three fundamental components... of the new generation race car driver. Speed is a byproduct. Going fast. But remember: The car is you, you are the car. Okay? Let's riiide[/b]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שנושא זה יוכל לענות לך על חלק מהשאלות:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=387094

וגם שם הומלץ לו לעבור ל 16 של ה206

[b]Control, vision, determination. These are the three fundamental components... of the new generation race car driver. Speed is a byproduct. Going fast. But remember: The car is you, you are the car. Okay? Let's riiide[/b]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שה16 עדיף אני יודע. עוד הפעם העניין פה הוא עלות/תועלת אפשר לומר.

במידה ואני עובר ל16 אני צריך להתאים מזגן מחדש? מחשב? סעפת פליטה? התאמת צנרת מים ועוד אי אילו דברים שבטח לא חשבתי עליהם. כל זה עולה כסף.נראה לי שהשתלה כמו שצריך פשוט תעלה לי המון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...