Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אבארט 500C- נסיעת מבחן

nax
שימו לב! השרשור הזה בן 4641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האמת שבזמן שקניתי את ה500 אבארט שלי, ה500C (גרסאת הקבריולט\open-air) עוד לא הייתה בארץ.

מאז שהרכב הגיע, יצא לי לראות אותו מס' פעמים על כבישי ארצנו וכל פעם שראיתי אותו הוא פשוט העלה לי חיוך. עם זאת, מאוד העסיקה אותי השאלה איך גרסאת ה500C מתנהגת, במיוחד לעומת ה500 אבארט שלי.

ידעתי שיום אחד תהיה לי את ההזדמנות לרכב עליה אבל לא חשבתי שזה יבוא בהפתעה.

שתים עשרה בלילה - אני מתעורר מהטלפון שמצלצל ומהעבר השני אני שומע: "אחי מה קורה?, מחר יוצאים לטיול נהיגה תהיה מוכן בחמש וחצי, אני אבוא לאסוף אותך"

-חמש וחצי? מה? אני בעבודה מחר, סוף סוף נרדמתי, תן לישון!!

-"תשמע, אני בא עם ה500C אבארט החדשה, והיום אני יוצא לבלות אז אני אצטרך נהג למחר וחשבתי עליך, אז תחזור לישון ואני כבר אתקשר למעיין..."

-רגע, 500C?

איפה לחכות אמרת?

מתי?

כן, ה-500C מזמינה אותך לנהיגה רק מלחשוב עליה: ג'אנט 17 אינצ' בצבע לבן לבוש בצמיגים נמוכי חתך וקליפרים אדומים, הרכב צבוע בשני צבעים שחור-לבן המופרדים בפס אדום ומעליהם גג שחור מבד עם ספוילר חמוד וכמובן שלל תגי עקרב תואמים.

יאמי.

בחמש וחצי אני בחוץ (הלוואי שליום עבודה רגיל אני אצליח לקום ולהתארגן בכזה מרץ), מרחוק אני רואה הילה כחולה של פני הקסנון מתקרבת לעברי עם סאונד מגרגר, העיצוב נראה במציאות טוב יותר מהתמונות.

-"נו אהבתי?"

בינתיים כן - תביא את המפתח! (אגב, גם הוא נושא תגי אבארט מוכרים מרכבי החטיבה).

שלב ראשון, נכנסים פנימה. מושבי עור חומים מעוצבים, פס אדום לאורך הדשבורד, סמל ה-500 המוכר מעוטר ב-C אדומה ובמקום ידית הילוכים יש כפתורים 1 R N ובורר שמעביר מאוטומט לידני. מלמעלה מחייכים אלי שני כפתורים לתפעול הגג - אל תדאגו יהיה לכם שימוש היום.

שלב שני, אני מחבר את האייפון(כולו באנגלית ד"א) מסכרן עם הרכב וכבר כאן מחכה לי הפתעה ראשונה להיום, מסתבר ששידרגו את מערכת ה-blue&me ב-2011 והיא הרבה יותר טובה ממה שיש לי באבארט היום: קודם כל הכל קורה מהר יותר, הסיכרון של אנשי הקשר מצויין ומאוד נח למצוא אנשי קשר עם חלוקה למועדפים, בהמשך אפילו גיליתי שיש קורא הודעות טקסט ולהפתעתי הוא עובד! (כן, קיבלתם הודעה במהלך הנהיגה, הרכב יקריא לכם אותה!) השליטה על האייפוד מעולה וקלה יותר מבעבר וכוללת עוד כמה אפשרויות שנות, בקיצור המערכת עלתה כיתה (הערה לעצמי: חייב לזכור לעדכן גירסא אצלי ברכב).

שלב שלישי, אני פותח את הגג בנסיעה ומגלה שאת הגג אפשר לעצור בשלושה מצבים: מלא, קצת פחות עם ראות יותר טובה לאחור ומצב סאן רוף, נחמד.

שלב רביעי, אני מתחיל לנסוע בנסיעה מנהלית בתוך העיר, הרכב מפתיע עם מתלים שמגהצים טוב את מהמורות הכביש ההרגשה טיפה פחות קשיחה מה500 אבארט, אני מעביר הילוכים ומגלה שהגיר הרובוטי דורש מהלך הסתגלות ובמיוחד בהילוכים הנמוכים הוא ממש דורש עזיבה של הגז לטובת העברות חלקות, עזיבה של הגז לא בזמן תוביל להעברת הילוך הכוללת טלטול שמורגש בעיקר בהילוכים הנמוכים.

אם נחזור לשניה לדבר נוסף לגבי הגג, אין ספק שזה כיף לנסוע כאשר הגג פתוח - במיוחד בשעות הבוקר הקרירות כאשר אור נכנס לתוך הרכב! מעבר לכך, בנסיעה מהירה בכביש המהיר, אני מגלה שהמנדסים של אבארט עשו עבודה טובה במנהרות הרוח ולמרות שהגג פתוח - המערכת המקורית נשמעת טוב ואפילו כמה שיחות דרך הבלוטוט נשמעו מצויין גם במהירות צפונית ל-100 קמ"ש.

רגע!

עד כאן שמענו שטויות רגילות על הרכב והבנו שהכל טוב ויפה,אך מה עם השאלה שהכי העסיקה אותי?

אז טוב ששאלתם!

לאחר יום נהיגה שלם ואינטנסיבי שכלל כמעט את כל סוגי הכבישים בארצנו הקטנטונת:

מכבישים טכניים ועד ישורות,

מאספלט שנסלל לפני חודש ועד בורות עם קצת כביש,

מכבישים רחבים עם שוליים ועד מעברים לאופנוע ורבע,

אז אפשר לסכם את המבחן ככה: בשורה התחתונה ה-500C ממשיכה את המסורת באבארט במלוא מובן המילה!

נתחיל במנוע הקטנטן שמצליח להפתיע אותי כל פעם מחדש: אם זה בעליות של סדום, או עקיפות מזדמנות, או יציאה זריזה מפניה, המנוע מעמיד לרשותך בפשטות (וזאת מילת המפתח - פשטות) כוח זמין מ-2000 סל"ד עד למנתק, בכל הילוך, זה פשוט לא נתפס שיש למנוע הזה רק 140 סוסים, הוא מרגיש הרבה יותר חי ועם גג פתוח נשמע יותר מגרגר אפילו מה500 אבארט ה"רגילה" שלי.

נעבור לבלמים הטובים עם מלא רגש ומהלך קצר יחסית, הבלמים משאירים הרבה מקום למשחק עד שה-ABS נכנס לפעולה ובמהלך כל היום לא הראו סימני דעיכה, יפה!

נמשיך להגה חד ומדויק עם אפס (שניה אני אתקן את עצמי - מינוס) שטח מת. כל הפנייה מינימלית שלו וה500C, ביחד עם בסיס הגלגלים הקצרצר, פונה בחדות. מהצד השני אולי אבארט לקחו את זה יותר מידי רחוק, כי בכביש ישר הוא עצבני מידי והרכב תזזיתי ופחות יציב במהירויות גבוהות.

אני ארשה לעצמי להרחיב על תיבת ההילוכים הרובוטית שבנוייה על 5 הילוכים וקלאץ' שמופעל חשמלי. האמת היא שאני "שונא" תיבות אוטומטיות או רובוטיות למינהם וגם אל הסלספיד של אלפא לא הצלחתי להתחבר.

מאידך, ב500C התיבה מהירה מהסלספיד וכשמעבירים את התיבה למצב ידני וכפתור הSPORT לחוץ, אפשר אפילו לומר שכיף להעביר הילוכים עם מתגי ה + וה - שנמצאים מאחורי ההגה במקום הנכון(רק כאמור צריך להתרגל לתיבה ולסנכרן את הורדת הרגל מדוושת הגז בזמן הנכון). אני גם חייב לציין שבסוף היום כבר התרגלתי לתיבה ואפילו הרגשתי שהיא מאוד מערבת אותי בנהיגה עם העברות הילוכים מהירות ו"שמירה" על ההילוך הנבחר, גם במחיר של להגיע למנתק או במצב של הורדת הילוך והקפצת הסל"ד קרוב למנתק, המערכת לא תתערב. יחד עם זאת, אם תגזים ישמע צפצוף וההילוך לא יועבר (מה שבדרך כלל יציל אותך משבירה של הגיר). אז אם נסכם בכמה מילים על הגיר: אבארט יצרו גיר רובוטי הכי קרוב לידני, שאמנם דורש הסתגלות, אך לגמרי יהיה ניתן לחיות איתו בשלום לאחריה.

נסיים בכך שגם ב500C תמצאו את מתג ה-TTC המדמה דיפרנציאל מוגבל החלקה אלקטרוני ומתג הספורט המחדד את תגובת הדוושה כך שהוא מעלה גדישה ל1.2 באר ומקשיח את ההגה. לגבי הTTC אני אישית לא אוהב לנהוג איתו במצב דולק כי למרות שבפניות חדות הוא מאפשר חזרה מוקדמת לגז, תחושתו היא לא טבעית וכאחד שאוהב לנהוג מדויק בקווים נכונים העדפתי למנן את כמויות הגז ע"י הדוושה ביציאה מפניות במקום המערכת. לגבי כפתור הSPORT הוא ממש מורגש כאשר לוחצים עליו ורוב הטיול הוא היה דלוק, למעט בנסיעה המנהלתית הביתה.

לסיכום אני לגמרי יכול לומר שה500C מביאה בנוסך לחבילה היחודית לה של העיצוב והגג, הג'אגטים, והפינוק,

גם את הרגשת הFUN והחיוך הדבילי שלא יורד לך מהפרצוף, שכו מאפיין את המותג ושלא ניתן למדידה או לרשום בדף הנתונים.

מי שמחפש רכב קבריולט מעוצב ושובב, אוטומטי ולא מוכן להתפשר על התנהגות והנאה מנהיגה, בתקציב של 180 אלף וצפונה. ה500C בול בשבילו.

ואני, עדיין מחייך WOW! הכבישים שלא נגמרים, הנוף המשגע והרגשת החופש, פשוט מתכון טוב לנפש.

מבטיח לעצמי לעשות את זה לפחות פעם בחודש.

הרי חיים פעם אחת וגם זה קצר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד נהנתי לקרוא, אחלה סיכום :)

בס"ד

זה אחד החלומות שלי מאזדה 6, כי הוא גם אמין, יפה ממש (על גבול הפוזה אם לא עבר אותו) וגם יש לו כוח לא חסר..
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא, תודה על השיתוף.

ה500C הוא רכב חמוד מאוד, שמקבל קצת פלפל בגרסת האבראט'. אולי מתישהו גם הפונטו תקבל גג נפתח (או שסתם אמשיך לחלום)

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו איזה השקעה!

האבארט הזו, האוטו נראה כמו פרדוקס! מצד אחד אוטו נשי בעיצוב, צפונבוני כזה(כלומר ה-500 שהוא מבוסס עליה), מצד שני גרסאות האבראט שלו פשוט עושות אותו רע במובן הנכון של המילה.

על הצביעה הייתי מוותר, הייתי מעדיף אותה בלבן כולו עם הפס האדום.

ממש ממש נהנתי לקרוא, יצא לך ברמה של כתבה בעיתון.

נראה שעשיתם כיף ביחד :evil:

:king:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת כיף של קריאה

הזכרת לי תחושוב מהראלי שלי

[b]Control, vision, determination. These are the three fundamental components... of the new generation race car driver. Speed is a byproduct. Going fast. But remember: The car is you, you are the car. Okay? Let's riiide[/b]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מחיר הרכב, אני לגמרי התבלבלתי, בדיקה מהירה שעשיתי העלתה את המחיר האמיתי -180 אלף אני אתקן גם בפוסט.

לגבי ביקורת שלילית אכן עברתי שוב על מה שכתבתי וראיתי שההתלהבות מהרכב פלוס השעה כנראה גרמו לזה להשמע אולי פוזיטיבי מידי אבל לדעתי זה מגיע מאיפה שאני מגיע,

אני כיום בעלים של אבארט 500, אז מבחינתי הקשיחות המוגברת או החוסר מקום מאחורה או הבאגאז שהצטמק ברכב הזה זה לא חסרון אלה נתון שככה הרכב מגיע איתו.

האבארט שלי היא רכב שני במשפחה רכב הליסינג שברוב הזמן הוא הרכב הראשי שלי, עושה בעבורי את כל המשימות של לנסוע פלוס אישה והבן להורים בשישי

הדבר הזה לדעתי לא גורע מהמעלות של הרכב מבחינת אוטו ספורט שהוא פאן טהור, רכב שניתן לנהוג בו ע"י הדוושות, רכב שנותן לך הרגשת go kart ,עם בסיס גלגלים מינימלי ומשקל קל ופשוט גורם לך להרגיש צעיר בכמה שנים ואפילו מצליח

להזכיר זכרונות מה106 ראלי שני הדורות שהיו בבעלותי.

אני לא יכול להחזיר את הגלגל אחורה אבל אם הייתי חוזר אחורה בזמן למתי שהחלטתי לרכוש את האבראט 500, אם היה לי אפשרות לבחור בינה לבין ה-500C זו הייתה בחירה קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הזה לדעתי לא גורע מהמעלות של הרכב מבחינת אוטו ספורט שהוא פאן טהור, רכב שניתן לנהוג בו ע"י הדוושות, רכב שנותן לך הרגשת go kart ,עם בסיס גלגלים מינימלי ומשקל קל ופשוט גורם לך להרגיש צעיר בכמה שנים ואפילו מצליח

להזכיר זכרונות מה106 ראלי שני הדורות שהיו בבעלותי.

אני לא יכול להחזיר את הגלגל אחורה אבל אם הייתי חוזר אחורה בזמן למתי שהחלטתי לרכוש את האבראט 500, אם היה לי אפשרות לבחור בינה לבין ה-500C זו הייתה בחירה קשה.

אצלי זה לא זכרונות, אני נוהג באחת :}

אני ישמח לאיזה טיול משוטף, מתי כבר תקימו מועדון אברת'??

לגבי החלפה אני בטוח שעומר יכול לעזור לך עם זה.

[b]Control, vision, determination. These are the three fundamental components... of the new generation race car driver. Speed is a byproduct. Going fast. But remember: The car is you, you are the car. Okay? Let's riiide[/b]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שב-C יש גיר רובוטי לעומת הרגילה שזה גיר ידני, בתור רכב שכל תכליתו הוא פאן זה נראה לי קצת חסרון.

בכל מקרה, אני חושב שהכלים האלה מביאים רוח מרעננת בתור רכבים מהנים לנהיגה ורכבי פוזה אבל בכל שאר הגזרות יש הרבה מאוד פשרות שצריך לעשות בדמות נוחות ושימוש יומיומי.

כלומר זה מתאים רק למי שיכול להרשות לעצמו להחזיק רכב פאן מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...