Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השפעת רוחב צמיג על צריכת הדלק

leon1482
שימו לב! השרשור הזה בן 4646 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתנאי שקוטר הגלגל נשאר זהה ורק רוחב הצמיג משתנה - יש השפעה קלה על צריכת הדלק משתי סיבות:

1. צמיג רחב לרוב כבד יותר מצמיג צר.

2. התנגדות לגלגול בצמיג רחב גדולה יותר כי שטה המגע שלו עם הכביש גדול יותר.

בכל מקרה מדובר בהשפעה קטנה של אחוזים בודדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיזיקה פשוטה מצביעה על כך שכמה שהצמיגים שלך יותר רחבים, ככה שטח הפנים של החיכוך עם הכביש גדל.

כשהחיכוך גדל, גם הצריכה גדלה, אבל כמו שאמר בוקי, ברכבים רגילים עם שינויים מזעריים השינוי הוא אחוזים בודדים לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד, שאם כל בוקר לפני שאתה עולה להגה תחרבן - ההשפעה תהיה דומה

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+ עוד קצת התנגדות רוח.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד, שאם כל בוקר לפני שאתה עולה להגה תחרבן - ההשפעה תהיה דומה

אנשים, אתם כותבים סתם שטויות.

הגדלת חתך רצינית (ובדרך כלל כשמגדילים חתך אז לא מגדילים רק ב 10) משפיעה בצורה מורגשת על צריכת הדלק (אך מצד שני, משפרת מאוד את התנהגות הרכב). מניסיוני האישי, מעבר מחתך גבוה (195/65/15) לחתך נמוך (225/45/17) הגדיל את צריכת הדלק אצלי מ 13.5 ל 12 ק"מ/ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג רחב לא משפר התנהגות: הוא מאבד אחיזה בחדות וללא סימנים מקדימים והוא גם מפתח "זוית החלקה" (שמתורגמת להפניית הרכב) לאט יותר.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג רחב משפר אחיזה, החסרון הוא איבוד אחיזה פתאומי יותר, למי שיודע לנהוג, זה שיפור, למי שלא - זה עלול להיות מסוכן.

מבחינתי אני מעדיף שלרכב שלי יהיה הרבה אחיזה אבל שיסע ק"מ אחד או שניים פחות לכל מיכל דלק, אנשים מחפשים לחסוך בדלק איפה שרק אפשר, אבל הבגאז' שלהם מלא בחרא והם עדיין לוקחים את הרכב לעבודה בתל אביב במקום להשתמש ברכבת.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג רחב לא משפר התנהגות: הוא מאבד אחיזה בחדות וללא סימנים מקדימים והוא גם מפתח "זוית החלקה" (שמתורגמת להפניית הרכב) לאט יותר.
מעניין. ומעניין היכן ועל מה אתה נוסע.

מניסיוני הפרטי אני יכול להעיד שאיבוד האחיזה "בחדות" הוא לא סוף העולם אם אתה מודע לו ומצד שני, הצמיגים הצרים הקודמים שלי גרמו לאיבוד היגוי חריף (ומפחיד) יותר מפעם אחת ובמהירויות שלא היו מופרזות (ולהזכירך, לי יש הנעה אחורית ללא ESP)

אבל עזוב זאת לרגע, השיפור בבלימה לא בקו ישר לאחר ההחלפה הוא מדהים. אפילו רק בשביל זה היה לי כדאי להגדיל חתך (אני נוסע הרבה בכבישים תלת-סיפרתיים במרכז:?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא טוען שלא מדובר בשיפור מועיל, להיפך. אבל חשוב להבדיל בין אחיזה לבין התנהגות (או ניהוג). צמיג רחב יותר אוחז יותר (על יבש בלבד!), אבל מגיב לאט יותר, מאבד אחיזה יותר בחדות וגם מתאפיין בתקשורת הגה עמומה יותר. לעומת זאת, צמיג בעל חתך נמוך יותר (דפנות קצרות) או בלחץ אויר גבוה, אמנם גם כן מאבד אחיזה יותר בחדות, אבל גם מגיב באופן מיידי יותר ולכן הינו נשלט יותר ובעל תקשורת עדיפה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, זהו עיניין של טרימנולוגייה בלבד. לטעמי, אחיזה היא חלק גדול מאוד מההתנהגות כך שכניסה/יציאה מהירה ומדויקת בסיבובים של כבישי מע"צ (הידועים לשמצה) למשל מהווה מבחינתי שיפור אדיר בהתנהגות.

אומנם חתך נמוך גורם (חלקית) לבעיות שציינת אולם נהג רגיל עד ספורטיבי הנוסע בכבישים רגילים לא ימצא את הבעייות האלה קריטיות, בנסיעת סלאלום מהירה המלווה בהעברות משקל מאסיוויות יש משקל לחסרונות אך נראה לי כי נהיגה כזו נדירה מאוד בארץ.

בנוסף וספציפית אצלי, שיפור האחיזה עם צמיגי חתך נמוך מאפשר לי להעביר את מלוא כוח המנוע לגלגלים האחורים (סוף סוף, עם סט צמיגים הקודם שלי נורת ה ASR הייתה נדלקת בעקבות לחיצה בריאה על הדוושה).

קיצר, שווה לי לבזבז 6% יותר דלק (30-40 ש"ח?) כל חודש כדי לההנות מהרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג רחב אוחז טוב יותר גם על רטוב, אתה מתבלבל עם שלולית, שבה צמיג רחב יותר יצוף יותר, מצד שני, ב70-90 קמ"ש גם צמיג ברוחב 195 (הרוחב הנפוץ בכבישי הארץ) יצוף.

זה לא שאנחנו משווים פה צמיגים של פיאט אונו לצמיגים של פרארי, סך הכל - הממוצע הוא, כאמור, 195 והרחב 225-245.

כאשר 245 זה מידה יחסית נדירה בכבישי ארצינו.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4646 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...