Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך עזרה - בדיקה בקומפיוטסט

חי ד
שימו לב! השרשור הזה בן 7240 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

הלכתי היום לעשות בקומפיוטסט בדיקה לרכב של חבר מהעבודה: פיאט פונטו 1600 סמק, מודל 95, יד ראשונה, עם 93 אלף ק"מ. התוצאות הפתיעו אותי מאוד לרעה, להלן תוצאות הבדיקה:

1. מנוע; 2. מע' קירור; 3. מערכת דלק; 4. מערכת הצתה - לא תקין: מנוע שורף שמן, יש לבדוק מועד החלפת רצועת תיזמון, תושבות מנוע פגומות, נזילות שמן, נזילות מים ממצנן, קורוזיה וסימני נזילה בחיבורים, מערכת חימום לקויה (חימום פנימי לא פועל).

5. מערכת פליטה - תקין.

6. סרן קדמי ומערכת היגוי - לא תקין: לתקן זויות היגוי, נקישות במתלה קדמי, חופש במערכת היגוי.

7. קפיצים - לא תקין: בולמי זעזועים חלשים.

8. שילדת מרכב - ליקויים בעלי משמעות נמוכה: תיקונים בשילדה+כיפופים והלחמות לדופן ימין קדמי, תיקון דופן ימין, צד ימין פגום, פיגמי צבע כללי, תיקון תאונה לפנים, תיקוני פח וצבע סביב, הוחלפו חלקי פח מחוברים בברגים.

ליקויים בעלי משמעות שולית: מעיכות פח סביב, חלקי פלסטיק פגומים.

9. מערכת בלמים - תקין.

10. צמיגים - לא תקין: צמיגים קדמיים פגומים.

11. מערכת תאורה (כולל מצבר) - לא תקין: תאריך מצבר 2/03.

12. העברת כח - לא תקין: מצמד מפריד גבוה (בלאי), נזילת שמן תיבת הילוכים, תושבת תיבת הילוכים פגומה.

13. מחוונים - לא תקין: מד מרחק לא סימטרי, מד דלק פגום.

14. הערות כלליות: יש לבדוק במוסך מורשה מעקב טיפולים.

שני הדברים שהדליקו אצלי נורה אדומה: החבר מהעבודה אמר לי שהיתה תאונה, אבל שלא היתה ירידת ערך. לעומת זאת, הבוחן אמר שהפגיעה בשילדה גורמת לירידת ערך. כמו-כן הוא אמר שיש סימנים לנגיעה בקילומטרז', אם כי מהיכרות עם המוכר קשה לי להאמין שהוא יעשה דבר כזה.

הבוחן סירב לתת חוות דעת סובייקטיבית מפורטת, אך אמר לי שהוא במקומי לא היה משלם על הרכב מחיר מחירון. כמו-כן, שאלתי אם כל הליקויים הנ'ל יתוקנו - האם אקבל רכב במצב טוב, והוא ענה שכן.

סיכמתי לפני הבדיקה עם המוכר על מחירון (23), עם אפשרות לסגת מהסיכום לאור תוצאות הבדיקה. מה דעתכם? האם לקנות את האוטו, ואם כן - כמה לשלם?

מצפה לעזרתכם, תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, הבדיקה לא נוראית.

צריך לבדוק מה לא בסדר במערכת החימום הפנימי.

בנוגע לשלדה -קצת מוזר שיש תיקונים בשלדה אבל זה ליקוי בעל משמעות נמוכה - האם בררת במכון הבדיקה אם מדובר בפגיעה בשלדה או לא? אם הרכב תוקן במוסך מורשה לאחר הפגיעה כדאי לברר מה נעשה.

בנוגע למד המרחק - הרכב יד ראשונה כך שהמוכר אמור לדעת הכל. אם הוא באמת רוצה למכור לך - שיתן לך היסטוריית טיפולים מהמוסך וכך תראה אם הק"מ נכון או לא.

מלבד זאת צריך לסדר כמה דברים שוליים - יישור קו למנוע (נזילות וכו'), כיוון פרונט, לבדוק את החופש במערכת ההיגוי, להחליף בולמי זעזועים (יכול להיות קצת יקר), צמיגים קדמיים, תושבת תיבת הילוכים.

מחירון לא הייתי משלם, אבל בהנחה וכל השאר בסדר, אפשר לרדת כמה אלפים ולקנות.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב מכל,לא לשכוח,זה אוטו בן 10.לפי המחירון של(23)ולפי התיקונים שעליך לבצע,בעל האוטו צריך לשלם לך שתגאל אותו מהמכונית...מצב האוטו תואם את הקילומטרז' ושנת נייצור שלו,וסביר להניח שלא תמצא משהו יותר טוב ממנו בסכות כזה.אם אתה לא מוכן לקבל ריג'קטים והערות-אל תקנה אוטו משומש.חדש הוא היה לפני 10 שנים.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיכום: כמה יעלה לי, בהערכה גסה, לתקן את כל הליקויים ברכב? ובהערכה גסה - מהי ירידת הערך לאור הפגיעה בשילדה? אני יודע שאתם לא שמאים ולא מנהלי מחסני חלפי רכב פיאט, אבל בכל זאת - תנו לי איזשהו מושג. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"יישור קו" יסודי יעלה לך כ 2,000 שקל,בערך,אם אתה מתכוון למשהו יסודי.תוריד למוכר 2000-3000 שקל מהמחיר,נשמע הוגן,לאור הפגיעה.אל תשכח גם,שככל שהאוטו ישן יותר,יש משמעות פחותה לעיניין השילדה,כל עוד זה לא מהווה סיכון בטיחותי,כמובן.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לסגור על 19,000 ככה.

וזה מחיר סביר ביותר.

ד"א קראתי איפשהו שהפונטו 1,600 אינן מומלצות במיוחד.

עקב גישה לא טובה בזמן טיפולים.

אני מציע שתשלח ה"פ לתומר הדר מהפורום,

הוא יכול להעריך יותר טוב מכולם מה עלוית התיקונים.

וכמו כן אני מאמין שהוא מכיר דיי טוב את הפונטו 1600 (זה 90 או 100 כ"ס לא?)

בברכה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, הבדיקה לא נוראית.

בנוגע לשלדה -קצת מוזר שיש תיקונים בשלדה אבל זה ליקוי בעל משמעות נמוכה - האם בררת במכון הבדיקה אם מדובר בפגיעה בשלדה או לא?

רוני

ע"פ הניסוח בטופס הבד', מדובר על פגיעה בקצה השלדה.

רוב אפקט התאונה שעבר הרכב היה פינתי, כך שבית הכנף(האמבטיה) היא הנפגעת העיקרית אך תוצאות הפגיעה "הגיעו" ונתנו אותותיהם בקצה השלדה.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - תודה.

שנית: במחירון כתוב שרכב אחרי תאונה - ערכו יורד ב-8%-30%. אז גם אם כאן מדובר בתאונה קטנה יחסית, שמורידה רק 10% מערך הרכב - מדובר ב-2300 שקל.

אם מוסיפים את כל עלויות התיקונים, אני חושב שאני אציע לו 19, ואם הוא יתעקש אני אסכים לעלות ל-19.5 או אפילו ל-20. העניין הוא שאני כמעט לא נוסע, אני צריך אוטו רק בקטע פסיכולוגי כדי "שיהיה לי אוטו", אני אעשה איתו מקסימום 3000 ק"מ בשנה, אפילו פחות.

מה שכן, ממש אין לי כח להיתקע עם האוטו באמצע הדרך, וגם לא להתחיל להוציא אלפי שקלים על תיקונים. לכן בחרתי בפונטו, ואני מקווה שהוא יסכים להוריד לי חזק במחיר, אחרת אני אחפש אוטו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בבדיקה שום דבר שאניו בלאי סביר לגיל של האוטו למעט התאונה.

ניכר גם שהאוטו טופל כנראה בצורה של "תחזוקת שבר" (כל עוד זה נוסע לא נוגעים)

התקלות במע' ההיגוי נראה כסת"ח.

הייתי מיישר קו בנוסע ומבצע ביטול נזילות שמן ומע' קירור.

יכול להיות שחלק מנזילות השמן נובע מבלאי פנימי במנוע (לחץ גבוה) ואי אפשר יהיה לבטלן כליל.

כמו החלפת בלמ"ז היא עניין של בטיחות והייתי עושה אותה.

עם הקלאץ' תמשיך - הוא יכול להחזיק עוד הרבה זמן.

תיקון מע' החימום הפנימית יכול להיות עסק יקר - תבדוק במוסך.

סה"כ - לא רע - אבל אם אתה לא נוסע הרבה הייתי מוצא איזה פונטו 1100 באותו כסף במצב יותר טוב.

בקיצור נסה להוריד במחיר ככל שתוכל - אם לא תצליח - לא נורא יש הרבה היצע בשוק.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס- זה יראה לך קצת פראי, אבל אני אומר לך: על מכונית כזו אל תשלם יותר מ10-11K ש"ח (אתה אומר מחיר מחירון 23K).

אני אכלתי אותה בגדול ממכונית, במצב מאוד דומה למה שאתה מתאר. שילמתי מחיר שבתחילה היה נראה כמחיר הוגן ובסופו של דבר נאלצתי למכור את המכונית במחיר מצחיק, רק להפטר ממנה. אל תתרגש ממחיר המחירון במקרה הזה, אל תקח יותר מדי ברצינות את ההפחתות באחוזים.

ובכלל- במקומך הייתי מוותר על הקניה הזאת.

http://www.whatcar.com/ מבחני מכוניות חדשות וישנות. רוב הדגמים מופיעים.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס- זה יראה לך קצת פראי, אבל אני אומר לך: על מכונית כזו אל תשלם יותר מ10-11K ש"ח (אתה אומר מחיר מחירון 23K).

אני אכלתי אותה בגדול ממכונית, במצב מאוד דומה למה שאתה מתאר. שילמתי מחיר שבתחילה היה נראה כמחיר הוגן ובסופו של דבר נאלצתי למכור את המכונית במחיר מצחיק, רק להפטר ממנה. אל תתרגש ממחיר המחירון במקרה הזה, אל תקח יותר מדי ברצינות את ההפחתות באחוזים.

ובכלל- במקומך הייתי מוותר על הקניה הזאת.

בואו נשים דברים בפרופורציה.

הרכב בן 10 שנים כמעט.

לא ניתן לצפות לרכב במצב חדש או אפילו קרוב לזה.

עלויות אחזקה ותיקונים יהיו לכל רכב.

ומה לעשות רכב זו משאבת כסף מטורפת.

לכותב ההודעה: לא עדיף לך לקחת מונית כל פעם שאתה צריך?

אתה תחסוך המון כסף ככה.

להחזיק רכב ל-3,000 ק"מ בשנה זה טיפשי. מאוד מאוד טיפשי.

אחזקת רכב עולה כ-5,000 ש"ח ויותר בשנה וזה בלי להניע אותו בכלל (ביטוח חובה + צד ג' + טסט + ירידת ערך).

תשקול אחזקת קטנוע או אם אתה נגד דו-גלגלי אז להזמין מונית כל פעם... זה ייצא לך יותר זול משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא הייתי ברור מספיק- כוונתי היתה שינסה למצוא רכב שיכול להציג תוצאות בדיקה טובות יותר, כך יוכל לחסוך כסף וטרדה מיותרת בהמשך. לחילופין שינסה לחתוך במחיר ברמה שתפצה אותו על המצב הירוד של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמיצ'י: אין ספק שהעצה שלך היא במקומה. אולם, במקרה שלי היא לא תופסת...

במסגרת ההסכם שלי עם העבודה אני מקבל החזר כמעט על כל הוצאות הרכב, כך שעבורי החזקת רכב היא רק דלק (מעט מאוד, כי כאמור אני בקושי נוסע) וירידת ערך הרכב, וקצת מההוצאות הקבועות. נכון שאני לא נוסע הרבה, אבל בכל זאת - בנאדם בגילי צריך אוטו. אתה יודע, בחורות, עניינים... :)

בנוסף, יש לי עוד שיקולים אישיים שמחייבים רכישת רכב. אבל, אין ספק שלרוב האנשים במצב שלי, לא כדאי לקנות רכב. בזה אתה צודק.

אבי: זה באמת נשמע פראי. למה לשלם 11 אלף על רכב שהמחירון שלו הוא 23? בגלל התאונה אפשר להוריד עד ל-17-18, אבל 11? אשמח לשמוע מדוע אתה חושב שזה המחיר הריאלי של האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תחזור לשירשור תראה שהסברתי שבסרט הזה כבר הייתי וגם שלמתי את המחיר. אתה מוזמן גם לצפות בהודעות שלי בעבר בנושא רכישת רכב.

שילמתי את המחיר כי לא ניתן היה למכור את הרכב במחיר שקניתי אותו ואפילו לא קרוב לזה. ברגע שקנית רכב "חולה" (תאונות, מצב מכאני ירוד מאוד וכד') תגלה שכל ההפחתות המדוברות במחירונים מאוד לא רלונטים, וההפחתה שתדרש ממך בעת המכירה תהיה גדולה בהרבה ממה שלקחת בחשבון בעת הקניה.

המסקנה המתבקשת היא שמחירון אינו דבר קדוש. מחירון אמור לתת אמת מידה לרכב במצב סביר, לגילו ולשימושו. השאר נקבע במשא ומתן בין הקונה למוכר.

אסכם בכך שאם מחיר מחירון, למשל 30K והרכב במצב ירוד (מכאני, תאונות, קילומטרז' גבוה...) אין סיכוי שהקונה יצליח למכור אותו במחיר אפילו קרוב למחיר הקניה. הפחתה של 40% ולפעמים יותר ממחיר רכב כזה אינה דמיונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7240 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...