Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גודל האכזבות כגודל הציפיות! (וקצת על צ'יפים...)

Aדי
שימו לב! השרשור הזה בן 7887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איפה נתחיל...

אני יודע שלא הייתי אתכם אבל שמעתי לפרטי פרטים מה הלך...

יום שישי בבוקר חברי הפורום קמו עם חיוך על הפנים ורגל על המצערת, אני מאמין שכולם חלמו איך האוטו שלהם הופך למפלצת :evilbat: אחרי מגע ידו של גיא ובבוקר זה נשאר להם בתת מודע, למרות שהם ידעו שלמנועים אטמוספריים (שזה מה שיש לרוב חברי הפורום) הצ'יפ לא עושה ניסים ונפלאות (אלא רק מתקן פו ושם..).

כולם הגיעו לאשקלון במצב רוח גבוה ומעלה, וציפיות עוד יותר גבוהות (ואל תגידו לי שלא, כי אם לא אז לא הייתם מגיעים!) אני אישית לא יכולתי להגיע בבוקר בגלל שאני עובד (כן כן אני עובד ביום שישי.. :cry:), ולכן הגעתי מאוחר יותר (14:30) ובכן כמעט כולם שעלו על הדיינו לפני ואחרי קיבלו תוצאה זהה (למעט עזר והבחור עם האודי שהם זה כבר סיפור אחר), אבל כמעט אף אחד לא בדק אם באמת יש שינוי בהרגשת הנהיגה (חוץ מעופר ורוני לפי מה ששמעתי, ולא בהכרח ב-כ"ס), בשביל להגדיל את הכ"ס במנועים אטמוספריים צריך יותר מרק צ'יפ, וכולם כאן יודעים את זה.

גיא ושלומי עשו עבודה מצויינת ומגיע להם את כל הקרדיט! :king:

טוב ועכשיו לסיפור האמיתי...

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבקש לקחת אויר זה ארוך!

יום שישי שעה 13:10 בצהריים אני מרים טל' לגיא ושואל אותו אם עוד אפשר להגיע אליו לאשקלון מהוד השרון, והוא עונה לי מהצד השני כן בטח תגיע!

טוב אחרי נסיעה מנהלתית (150+-) וכמה בלימות עצבניות (זהירות יש מצלמות!) הגעתי לאיזור אשקלון ואחרי שביקרתי בכמה א"ת שבמקרה לא היו הנכונים הגעתי למקום הנכון (בזכות שלומי, בעל הדיינו), איך שהגעתי גיא ושלומי מקבלים אותי ואני רואה בתוך המשרד את ראשו של אושרי מבצבץ, שלומי מכוון אותי לעלות על הדיינו ולאחר מכן מתחיל את הבדיקה (כשהאוטו קשור היטב למקום), סבבה יצאו התוצאות, גיא מגיע עם המחשב שלו ומחבר אותו לבובה שלי דרך המאפרה ומוריד את התוכנה המקורית, לאחר שהוא שמר אותה הוא התחיל לעלות את התוכנה של "סופרצ'יפ" המשופצרת...

אני שמח הוא שמח שלומי שמח כולם שמחים (שלא היה צורך להחליף את הצ'יפ אלא רק לשדרג את התוכנה- 10ד' עבודה), אבל הבובה שלי כנראה כעסה שידיים לא מוכרות מנסות לשנות בה כל מיני דברים, והפסיקה את התהליך בעיצומו

כאן כבר החיוך הפך לחצי חיוך- גיא מנסה להתניע את האוטו, שום דבר, מנסה שוב.. ללא הצלחה.

טוב צריך לפרק את המחשב, ולעשות זאת "ידני" (בצורב צ'יפים), גיא מפרק במרץ את המחשב (עד כמה שהוא יכול זה מנוע 2.0L צפוף של קליאו להזכירכם), מוציא את הצ'יפ בתהליך קצר (יחסי) ומכניסו לצורב, מנסה לצרוב עליו את התוכנה המשופצרת- ללא הצלחה, מנסה לצרוב עליו את התוכנה המקורית, גם ללא הצלחה.

כאן כבר אין לאף אחד חיוך על הפנים וכולם די תשושים (שעה- 17:00)- טוב גיא מנסה להתאים צ'יפ אחר, וגם ללא הצלחה, מנסה להחזיר בהלחמה את הצ'יפ המקורי אך הבובה עדיין מסרבת להניע!

כאן כבר האין חיוך על הפנים הפך ל... אני כבר חשבתי איך אני מבלה את הסופ"ש בא"ת אשקלון ושלומי חושב איך הוא משכנע אותי להשאיר את הבובה ולחזור ביום ראשון, וגיא גיא...

טוב גיא בשלב זה מתקשר לתמיכה של "סופרצ'יפ" בחו"ל (כמה עליתי לו...), והבחור מהצד השני אומר לגיא לשלוח את הקבצים הרלוונטים באימייל, ושיש לו פתרון.

גיא עושה כן ואנחנו מחכים למושיע.. (שעה 17:30) גיא בודק באימייל אם יש תשובה.. ואין, (שעה 17:45) גיא קיבל את האימייל המושיע שם לפי מה שהוא אמר יש תוכנה לצריבה במיוחד לקליאו ותוכנת שידרוג עדכנית מהתנור, גיא צורב על הצ'יפ את התוכנה ומלחים שוב את הצ'יפ ומחזיר את המחשב לרכב (כולם בשלב זה מחזיקים ידיים), מנסה להתניע ו... וואלה הבובה התניעה כמו גדולה!

שלומי ישר קופץ לתא הנהג (השעה 18:00) ומעביר עליה בדיקה של אחרי, התוצאות הם...

שיפור של 10כ"ס בגלגלים! אני מרוצה (בעיקר מזה שהבובה התניעה, וגם מהשיפור הדי גדול בכח)!

אני לוקח את הבובה לסיבוב וכן בהחלט מרגישים בהבדל (כאילו קיבלה זריקת אסטרואידים קטנה), וגם המנתק הצתה עלה (הילוך שני 115קמ"ש!)

מרגישים גם את הכח בבהירות בהילוכים הגבוהים, והתגובות בהחלט השתפרו!

להזכירם המנוע גם לא נפתח כמו שצריך.. (4K)

אז כל הסיפור הזה לא היה לחינם (למרות שהייתי בטוח שכן)...

מה שכן הרבה תודה לאושרי ש"נקלע לנסיבות" והיה צריך להשאר איתנו בכל התהליך המייגע הזה (הוא בילה בשינה באוטו לסירוגין.. :sleeping: ), תודה לגיא שלא ויתר ( כי אם הוא היה מוותר אז אני יודע איפה הוא גר... :twisted: )

תודה לשלומי שלא נכנע לאישתו (הוא יהרוג אותי) ולא העיף אותנו משם!

ותודה לי שהייתי אני, וכולכם :king::king::king:

עדי, אוף התעייפו לי הידיים!

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מז"ט לך על ה10 כ"ס החדשים, אני בטוח שתמצא להם שימוש הולם.

וכל הכבוד גם לגיא ושלומי שהפגינו מקצועיות מעל ומעבר.

10 כ"ס זה שיפור נאה, הרכב משופר חוץ מצ'יפ?

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על ה 10 כ"ס - בהחלט שיפור משמעותי !

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מז"ט לך על ה10 כ"ס החדשים, אני בטוח שתמצא להם שימוש הולם.

וכל הכבוד גם לגיא ושלומי שהפגינו מקצועיות מעל ומעבר.

10 כ"ס זה שיפור נאה, הרכב משופר חוץ מצ'יפ?

עדיין לא שיפרתי חוץ מהצ'יפ, וזו רק ההתחלה...

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה...

לא עדיף לתת למנוע להפתח כמו שצריך לפני שמתחילים לדחוף לו אצבעות למחשב?

:roll:

גם אני חשבתי על זה, אבל נאמר לי מכמה מקורות מהמנים שאין על מה לדאוג וכשהמנוע יפתח הוא רק ישתפר וישתבח.

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כה ראיתי ש Aדי מרוצה, רוני מרגיש גם כן שיפור (בדיינו 6-7 כ"ס) וגם ערן-S...

הבנתי שגם שלומי (206GTI) היה - מדוע אין רשמים ממנו ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חשבתי על זה, אבל נאמר לי מכמה מקורות מהמנים שאין על מה לדאוג וכשהמנוע יפתח הוא רק ישתפר וישתבח.

אם אין חשש לפגיעה במנוע ה"חדש" - אז תפדל, תתחדש :mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הסיפור היה מוזר לחלוטין, שיפור של 15

כ"ס, רק חבל שהם היו שליליים, כל הנושא הזה בבדיקה וייבדק מול חברת סופרצ'יפ.

שיהיו מסקנות ברורות, אני אדווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, בדקתי

לא, לא הרגשתי שינוי,

ה G_TECH הראה תאוצות פחות טובות אחרי השינוי.

מעבר לעובדה שהמנתק עלה ל 7000,אישית, לא הרגשתי הבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_shock:

שלומי, האם באתרי חובבים הצ'יפ ידוע כדבר שאכן תורם לשיפור ניכר בדגם שלך ? האם ידוע לך מנסיונם על כמה כ"ס מדובר ?

הייתכן ויש תקלה כלשהיא באחד החיישנים אצלך שגורמת לירידה בהספק עם הצ'יפ ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידוע לי על תקלה, למרות שאני אתחבר למחשב ואבדוק את זה בהקדם.

יש גרפים שמראים שיפור של 14 כ"ס במכוניות מהסוג הזה ועל זה גם גיא התחייב.

אני ממש רוצה לברר את הנושא לעומק, אולי אפילו לבדוק את זה שוב.

אני אעלה את הגרפים של לפני ואחרי במוקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי, בקשר לבחור עם ה A4 אז בדרך חזרה דיברתי עם גיא, והוא אמר שכדאי לו מאוד לסדר את השסתום גדישה כי אם לא הוא יאלץ בקרוב לסדר את המנוע...

אז שלא יהיה מבסוט כ"כ מהתוצאה על הדיינו כי זה עלול לעלות לו ביוקר.

הבנתי שאתה חבר שלו או משהו כזה, אז תמסור לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...