Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"בין הפטיש לסדן" - גירסת מצלמות הגאטסו

ohadg
שימו לב! השרשור הזה בן 4649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בכל מפגש עם רמזור ירוק מהבהב, יש לקבל החלטה האם להמשיך בנסיעה או להאט ולעצור - החלטה שמושפעת כמובן מהמרחק שלנו מהרמזור, מהירות הנסיעה שלנו, הבלימה, עד כמה "דבוק" אלינו הרכב שמאחורינו ועוד.

ההחלטה הזאת תהיה בקרוב קשה ביותר, בעקבות התקנת מצלמות הגאטסו ה"דו-שימושיות" ליד הרמזורים.

זאת מכיוון שבמידה בה הרמזור החל להבהב ולכן הגברנו את מהירות הנסיעה ועברנו למספר שניות את המהירות המותרת כדי לא לעבור באדום - אכלנו אותה, שהרי כידוע מצלמות הגאטסו ליד הרמזורים מתוכנתות כדי לצלם גם אור אדום וגם מהירות מופרזת.

כלומר, בחירה בהאצה רגעית למספר שניות, כדי למנוע מאיתנו מעבר באדום - בעצם הובילה לכך שנקבל דו"ח על מהירות מופרזת.

סובארו ג'אסטי 93', 2000-2010, יהי זיכרה ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שזה מבורך מאוד לדעתי! אין לי ספק שחלק מהתאונות של אור אדום זה בגלל נהגים שחושבים שרוצים לגנוב רמזור אבל בסופו של דבר לא מספיקים וגם אין להם מספיק מרחק לבלום אז הם ממשיכים

עוד משהו שירתיע נהגים מלעבור באדום הרי זה משובח

2017 Citroen C3 Shine

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעשה נסיעה במהירות שאיינה מאפשרת עצירה היא זו שגרמה לדו"ח.

בכל רמזור עם מצלמה יש אור ירוק מהבהב, כתום ועוד שניה מרגע שהרמזור התחלף לאדום ועד צילום התמונה. אם הגעת למצב שאין בידך לעצור כנראה שאו שלא הקדשת מספיק תשומת לב לכביש או שהיית במהירות גבוהה מדי בהגיעך לצומת.

שם לב כי ב 90 קמ"ש מהזמן שהרמזור מתחיל להבהב ועד שהמצלמה מצלמת רכב עובר כ 125 מטר (בנסיעה שגרתית ללא עצירה) מרחק העצירה לעומת זאת עומד על 70 מטר (לאחר זמן התגובה שהוא לבד 19 מטר).

מסקנה? במהירות של 90 קמ"ש יש מספיק זמן ומרחק לעצור אם נמצאים במרחק של יותר מ 90 מטר, ואם נמצאים במרחק קטן יותר - עד שהרמזור יתחלף לאדום אתה כבר תעבור את הצומת אפילו אם לא תאיץ את רכבך (למעשה לפני האור האדום אתה כבר תעבור 100 מטר).

עכשיו תשאלו את השאלה על נסיעה בכבישים המרשים מהירות של 100 - 110 קמ"ש? והתשובה - אין רמזורים בכבישים בהם מותר לנסוע במהירות של מעל 90 קמ"ש. מותר לנסוע מעל 90 קמ"ש רק באוטוסטרדות בהן מוגדר כי אין צמתים מרומזרים אלה מחלפים.

לסיכום - ברגע שאתה צריך להחליט בין צילום אור אדום או צילום מהירות כנראה שמראש נסעת שלא כחוק בצורה קיצונית. גם במהירות של 110 קמ"ש אתה יכול להספיק לעצור בזמן לפני צילום. לא שאני מתחסד בקשר למהירויות הנסיעה - אבל לפני צומת חייבים להקפיד להיות במצב המאפשר עצירה בזמן ללא מעבר באדום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שם לב כי ב 90 קמ"ש מהזמן שהרמזור מתחיל להבהב ועד שהמצלמה מצלמת רכב עובר כ 125 מטר (בנסיעה שגרתית ללא עצירה) מרחק העצירה לעומת זאת עומד על 70 מטר (לאחר זמן התגובה שהוא לבד 19 מטר).quote]

סנדה - תודה על המידה המדוייק.

למען הסר ספק מהתגובות - אני בהחלט בעד מצלמות הרמזור.

אני נהג "חנון" שנוסע כחוק וב-12 השנים שיש לי רישיון מעולם לא קיבלתי דו"ח. עד כדי כך חנון, שכשנוסעים עם חברים במכוניות אחרות יודעים שאני ואשתי נגיע אחרונים...

ועדיין, נתקלתי לא פעם במצבים בהם הרגשתי שאני לא יכול לבלום- בעיקר עקב נהגים שלא שמרו מרחק. כמובן שהאצתי ועברתי - לפעמים כשהירוק עוד היבהב היבהוב אחרון, ולעתים נכנסתי לצומת בצהוב.

אני פשוט לא רוצה לקבל דו"ח בגלל הנהג שמאחורי שלא שומר מרחק ובגללו אני נאלץ לעבור כדי שלא ייתקע בי מאחורה לאחר הבלימה שלי. ואת זה המצלמה החדשה לא תאפשר לי.

סובארו ג'אסטי 93', 2000-2010, יהי זיכרה ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי צריך להתחיל לעבוד כמו בבריטניה לעלאת המהירות המותרת הכבישים שלנו בנויים לזה התרבות שלנו לא.

כביש הוא כביש בו כולם נוסעים 130 אפילו 140 במשך היום כביש 4 הוא כביש בו כולם נוסעים 110 עד 120.

איילון דומה במהירויותיו לכביש אם כי באיזורים מסויימים לאט יותר.

90 זו לא מהירות ראלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן תופעת הנהגים הנצמדים מאחור היא מעצבנת.

כשאני מבחין בנהג שנצמד לי לתחת ואני בנתיב הימני,

אני מאט את מהירות הנסיעה עוד יותר וזה גורם לנהג הנצמד

להתייאש ולעקוף אותי עוד לפני שמגיעים לצומת מרומזר,

כך אין שום בעיה לבלום כשהרמזור מתחיל להבהב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן חד משמעי מצלמות הרמזור גטסו יצלמו אך ורק מעבר באור אדום , לא מהירות ולא נעליים.

מצלמות גטסו המוצבות למהירות יעבדו אך ורק כמכמונות מהירות.

אל תבלבלו בין השניים.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להשקיע במערכת "חכמה" שיכולה לא רק לצלם מעבר באור אדום, אלא גם למנוע תאונה ?

אם אפשר להתקין גאטסו שיודעת לגבות על הדרך מס מהירות... :shock:

קיימת מערכת לזיהוי רכב הנכנס לצומת באור אדום-

והיא מתפקדת גם באוריינטציה של אכיפת החוק. המערכת, מורכבת ממצלמה המופעלת כלפי הנתיב החסום לנסיעה כאשר האור האדום מופנה כלפיו. במידה והמצלמה מזהה רכב הנכנס אל הצומת באור אדום, נשלחת התרעה אל מערכת הניתוב ומופע האורות משתנה- כל הנתיבים מקבלים אור אדום עד חלוף הסכנה ולאחר מכן חוזרת המערכת לשגרה. הרכב העבריין מצולם והמידע על כך נשלח אוטומאטית אל רשויות האכיפה.

הערכת עלות- תועלת לסוג מערכת הנ"ל, מראה כי ההשקעה הכספית במכשור, מחזירה את עצמה בזמן קצר יחסית,

בהשוואה לנזקים ולנפגעים שהיא מסוגלת למנוע.

מערכת רמזור חכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבירור אצל מספר שוטרים חברים,

מצלמות הגטסו שמכויילות בצמתים לצלם עבירת אור אדום לא יצלמו רכבים העוברים את המהירות החוקית.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לשים את הלוח שניות הזה שמראה לך כמה זמן נשאר עד שהרמזור מתחלף

דייהטסו שרייד סדאן 97 sold

פונטו 2002 sold hgt

שברולט ספארק 2011 sold

פונטו ספייס 2002 16v 1.2 מונמכת מאוד ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מעצבן. מעצבן זה רמזור שמתחלף לכתום מבלי (!) להבהב קודם לכן.

עד כמה שידוע לי, רמזורים אלה מוצבים במקומות שבהם מהירות הנסיעה לא עוברת את ה 50 קמ"ש.

תקנו אותי אם אני טועה.

Girls Like It When I Hit It Sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לשים את הלוח שניות הזה שמראה לך כמה זמן נשאר עד שהרמזור מתחלף

זה לא ימנע שום דבר - להפך.

נהגים ינסו לעבור את הצומת לפני שהשעון מגיע ל-0.

יהפכו את זה לסוג של "משחק" כמו טיימר במשימות ב-NFS... :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...