Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך למדתי להעריך את ה-ZX מחדש (בטאמן תרגע (-; )

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 7886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יצאנו בטאמן ואנוכי לנסיעת התרשמות קצרה, ה-306 שלי ומכונית האחות - ה-ZX16V שלו.

המנוע זהה, כך שבנוגע אליו אין הרבה מה להגיד (חוץ מזה שפעולת המנוע של בטאמן פחות חלקה והוא מגמגם מעט בלחיצה הראשונית - לדעתי צריך לשים לו פילטר אין בוקס כמו אצלי - אנחנו ננסה את זה בקרוב...).

מה שיש לי לספר זה על הרכב. בפעם האחרונה שנהגתי ב-ZX זה היה בוולקן של בועז (כאשר ניסינו לאבחן את מקור זריקות התחת המוגזמות שלו). ואני חייב לציין שה-ZX הזו הרגישה קצת אחרת, לטובה.

קודם כל - מדהים כמה המכונית הזאת מתגמלת ביחס למחירה. פשוט מדהים. הרכב הזה ניתן למשחק בצורה כל כך קלה ומהנה, שלמרות שיש לי 306 שהיא בוודאות טובה לא פחות - יצאתי עם חיוך גדול על הפנים אחרי הנסיעונת הקצרצרה ב-ZX.

הערכה גדולה הייתה לי לרכב הזה, אבל עכשיו אפילו יותר. היא בוודאות מוחלטת אחת מההוט האצ'ס המהנות ביותר שנהגתי עליהן מעודי.

יש לציין שה-16V נהנית מהגה קצר יותר משל הוולקן (2.5 סיבובים) וכן כבד יותר (שזה טוב. בטאמן טען שהוא כבד אפילו יותר משל ה-306, יותר נכון הוא קרא להגה שלי "קל", הייתם מאמינים?) בנוסף ההיגוי האחורי הפאסיבי מורגש בה יותר מב-306 אבל יותר מזה - השליטה בזריקות זנב וסחיפות היא פשוט פנומנלית. ההיגוי ישיר יותר מבפז'ו ומדויק מאוד. התוצאה - מספיקה הפנייה קלילה של ההגה בשביל לסובב את הגלגלים לכיוון המתאים.

בפניות של הילוך שני שלישי זה פשוט כיף אדיר. כניסה אפילו לא מהירה במיוחד ואח"כ השליטה ברכב נעשית בשיטת "הכל הולך" - רוצה לנסוע לכיוון אחר? הפנה את ההגה. רוצה לכוון עם התחת? עזוב גז והפנה מעט את ההגה לתוך הסיבוב. רוצה לחזור לדרך הישר? אפשר עם ההגה, אפשר עם הגז. everything goes.

בהתחלה זה היה מוזר. אני רגיל לתגובות פחות חדות מה-306, אבל אחרי דקה מתרגלים ופשוט נהנים מהדיוק המדהים בשליטה על הזנב. בכל סיבוב, גם בלי עזיבה מכוונת של הגז, מרגישים את האחוריים מיישרים קו עם הקדמיים. ובאותה מידה יודעים שאפשר לשחק איתם בקלילות בעזרת משחקי דוושה.

מדהים לנהוג בשתי מכוניות כל כך דומות ולהרגיש הבדלים כאלו. ואני פשוט יודע שאם מתישהוא אאלץ למכור את מכוניתי האהובה (אני מקווה שזה לא יקרה בקרוב, כמובן), מחכה לי איזה ZX איפהשהוא בארץ, ובעשרות אלפים פחות...

זה מה שהיה לי להגיד, בעצם :D

רוני, אה ובטאמן - רואה, לא אמרתי אפילו מילה על זה שלקחתי אותך ברייס :wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

S16-16V=24,000

24,000 ש"ח.

עשרים וארבעה אלף שקלים חדשים.

זה הפרש המחירים בין ה-S16 ל-16V וגם זה כי קניתי אותה ב-4 מעל מחירון.

אוקיי, אחרי הרגע הזה של פרופורצייה, הגיע הזמן לרשמים שלי.

זה לא רק ההגה של רוני שיותר קל, זה גם הקלאץ' שלו שקל וקצר יותר (רוני, שכחת לספר שנכבתה לך ה-16V פעם אחת - תלמד לנהוג! :wink: ) והעברת ההילוכים אצלו שחלקה כמו חמאה. עכשיו - אני יודע שאני צריך תושבות חדשות לתיבת ההילוכים אבל אני לא מאמין שזה יגרום לתיבה שלי להיות כל כך טובה.

המנוע של רוני באמת מרגיש יותר חזק, אבל יותר מזה הוא מרגיש יותר רציף. אין מכות כוח, הכל ליניארי. גם אצלי, רק שאצלי המנוע מקבל יותר דרייב מ-4,000 סל"ד צפונה, המנוע של רוני חזק גם מתחת.

מה שכן, ורוני לא כתב, זה שמגלגול בשני בסל"ד אפס המנוע שלי סוחב יותר טוב עד 2,500 סל"ד ואז הוא משיג אותי.

בסעיף ההתנהגות, ה-306 מרגישה יותר מאוזנת, יותר נייטרלית, וזה שההיגוי הפאסיבי אצלה פחות מורגש זה לדעתי חיסרון: בהאצות מפנייה אין לה את האפקט המאסיבי של היגוי פאסיבי, אלא רק ניטרול של תת היגוי.

אני יותר אוהב את ההגה שלי - גם את המנגנון וגם את ההגה עצמו (גם קטן במידה אחת, וגם ספארקו, כאילו דה!). הקלות של ההגה של רוני הפתיעה אותי, אבל כנראה התרגלתי לחיות עם הגה כבד (וישתקו בעלי ה-205 ג'יטיאיי למיניהם).

ועכשיו לגלגול:

4 פעמים את רעננה צפון לרעננה מרכז. שלוש פעמים מראשון, פעם משני, תמיד ממהירויות אפס.

ה-306 ללא ספק חזקה יותר ונהנית מתגובת מצערת טובה יותר, א-ב-ל (וכאן אני רוצה להחזיר אתכם לזה שהמכונית שלי עלתה 24,000 ש"ח פחות, כמו 106 ראלי 96' בערך) ה-16V עומדת איתו בכבוד, אפילו בכבוד רב, בהתחשב בזה שהמכונית של רוני משופרת (ורוני, תפסיק להגיד שצ'יפ זה לא שיפור - זה שיפור בן שיפור!).

בהילוך ראשון אנחנו ביחד עד 4,000, בסוף הילוך ראשון חרטום ה-16V נמצא אצל ה-S16 בקורה B. בסוף הילוך שני (כמעט 100 קמ"ש) החרטום של ה-16V נמצא מאחורי התחת של ה-S16 וב-130 כבר יש שתיים-שלוש מכוניות בינינו (זה בדיוק התחום בו ההספק העדיף בא לידי ביטוי - ככל שהמהירות עולה).

אני חייב לציין שהתוצאות שימחו אותי מאוד - משום מה חשבתי שהמכונית שלי (S16-24000=16V) תהיה איטית בהרבה מרוני גם כשהוא לא משופר, והיא לא היתה איטית ממנו גם כשהוא היה משופר.

כדאי להזכיר גם שהעברות ההילוכים אצלו מהירות יותר, הוא בטח קיבל עוד עשירית-שתיים בכל העברה.

אז זהו, ניפחתי לרוני את האגו, יצאתי מרוצה, כולם מנצחים!!!

בטאמן

(-;

רוני, איפה בדיוק אתה חושב שמחכה לך 16V? על עץ ה-16V? חחח...

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל ההתרבבויות שלך.

24 אלף שקל או פחות זה סכום לא רלוונטי מהסיבה הפשוטה שכמעט ואין למצוא מכוניות כאלה בשוק המשומשות, נדיר ביותר.

ואל תגיד לי שאתה מצאת מהר כי אתה מחפש כבר שנתיים.

בקשר לגיגולים עם רוני, אני במקומך לא הייתי מתרברב שאני כמעט עומד איתו, זה לא גאווה גדולה.

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה מצפה, שאני אהיה מאוכזב?

חוצמזה, מספיק שה-24,000 הזה היה רלוונטי פעם אחת, הרי אני לא קונה עוד אחת...

בטאמן

(-;

מתרברב, למה מה קרה?

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, להרגע, זה מתחיל להראות כמו דיון בפורום "המפגש"...

הסיבה שבכלל השווינו בטאמן ואנוכי היא כי יש למה להשוות - המנועים שלנו זהים במקור.

שלומי יא עכברוש ביבים - מי ישמע כמה חזק המיניואן שלך... :wink:

לא הייתי צריך בכלל לכתוב את זה, כל מה שזה עשה זה להעלות את האגו של בטאמן (שעכשיו חושב שיש לו אוטו טוב או משהו... סתם עגלה... :wink: ) ולגרום לשלומי להשמע כמו ילד עם איביזה טורבו שהרגע ראה רייס בחמישי בלילה.

ולבטאמן: נכבתה לי הזדאיכס כי המנוע שלך מת מתחת ל-1500 סל"ד. עכשיו אני מבין למה כל פעם שהאצת מהמקום עם האוטו שלי העלית את הטורים לשמיים (1-0 לי :wink: )

מי בכלל שם לב שמתחת ל-2500 סל"ד אתה יותר חזק?? לקחתי אותך בכל הילוך, זה מה שחשוב... (2-0 לי :wink: )

ועוד דבר - הגה קל ב-306???? אני באמת חושב שאתה קצת מתבלבל... תגיד נהגת פעם באיזה קוריאנית? או לצורך העניין - בפונטו ספייס?

בנוגע לצ'יפ - אתה יודע מה?? עכשיו דווקא אני אחליט שאני לא קונה אותו ואחזור להראות לך שגם בלעדיו אני לוקח, איך? :D

ולדני G - רגע, אז אתה לוקח התרשמות שלי בתור משהו להסתמך עליו?? אתה כבר צריך לדעת שאני לא מבין כלום :wink:

והנה עוד כמה :wink::wink::wink: למי שלא הבין :lol:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה :wink::wink::wink::wink: פתאום?? :wink::wink::wink: על איזה :wink::wink::wink: וינקר א- :wink::wink::wink: תה מדבר?? :wink::wink: ? :wink::wink:

תגיד, :wink::wink: אתה חו :wink::wink: שב שיש לי :wink::wink: משהו בעין? :wink::wink: היא קצת :wink: מגרדת... :wink::wink::wink:

ולסיום - :wink:

רוני :wink::wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנו לי לראות אם הבנתי נכון -

בפונטו ספייס של רוני גם עולה 24,000 ש"ח יותר, גם משופרת, וגם לוקחת את ה- ZX של בטאמן.

אהההה...... :shock:

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...