Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה לאילת

yuvalkop
שימו לב! השרשור הזה בן 1632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב ,

אני עוד זמן מה נוסע לאילת , נוהג לשם .

יש שני כבישים , אחד ערבה ואחד שברח לי שמו , נדמה לי מצפה רמון ( ?!) .

-מה מהם מומלץ מבחינת אורך ?

-באיזה מהם תיהיה לי יותר "חווית נהיגה" ?

-באיזה כביש יש פחות ניידות ? (לא שאני הולך לטוס ,ממש לא , אבל כדי לדעת . )

תודה רבה וסופ"ש נעים לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תיסע דרך עובדה, כלומר מצפה רמון סביר להניח שתראה פחות משטרות. מצד שני אתה מאריך את הדרך במעט.

אני נוסע משם תמיד היות והדרך הרבה יותר מעניינת!!!

הכי חשוב תישן הרבה לפני הנסיעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביש מצפה רמון ארוך בבערך 3 ק"מ מכביש הערבה.

כביש הערבה הוא כביש דיי ישר, בלי יותר מדי סיבובים.

בכביש מצפה רמון יש הרבה סיבובים, וצריך להיות "יותר ערני" מאשר בכביש הערבה.

אני בסדר עם קיה סטוניק 1400 רמת גימור LX אוטומטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסלול שאני ממליץ עליו:

לנסוע דרך מצפה רמון,

להמשיך דרומה ,אח"כ להתחבר לכביש הערבה דרך כביש 40 (לא דרך עובדה.)

רוב הקטע הזה בכביש הערבה כבר הוכפל.(60 ק"מ מתוך 100)

וכך גם חזרה.

כביש 40 הרבה יותר שקט ורגוע מכביש הערבה , עם מכות הרוח והסמיטריילרים.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך ששאלת עליה היא כנראה דרך עובדה (כביש 12) - אחרי מצפה רמון יש שלוש אפשרויות להגיע לאילת:

1) לחבור לכביש הערבה (90) מצומת ציחור (כביש 13) ולהתחבר לכביש הערבה סמוך ל-101 (כושי)

2) מה שהוצע לך מעלי - דרך קטורה (כביש 40)

3) צומת שיזפון ימינה - דרך עובדה ולאורך כביש הגבול עם מצרים בחלקו הדרומי. מאריך באולי 3-4 ק"מ, עובר בתצפיות מאוד יפות, מטפס מעל 800 מטר מעל פני הים וכולל תצפיות מאוד יפות (הר חזקיה למשל) כבר אמרנו. לא יותר מסוכן מהערבה לטעמי אם לוקחים בחשבון את אופי הכביש, לפחות בשל נפח התנועה בערבה.

עוד אפשרויות להגיע לאילת (זה מצחיק כי יש באזור רק שניים שלושה כבישים וכל כך "הרבה" אפשרויות):

דרך דימונה וצמת הערבה (זו הדרך הקצרה והפופולרית, האוטובוס נוסע דרך דימונה)

דרך יריחו וחצי מכביש 90 לכל אורכו (היתה שאלה כזאת בפורום לא מזמן)

דרך ניצנה (211) או הר חריף (צומת הרוחות, 171) ששניהם עוברים דרך כביש 10 (הקטע הצפוני של כביש הגבול 12 שהוזכר) בד"כ סגורים לרכבים ומחייבים ליווי ביטחוני (שני רכבים, נשקים, ובעיקר תאום עם הצבא)

דרך ירוחם 224, המכתש הגדול - 225 ומעלה עקרבים 227 - הדרך ה"היסטורית" לאילת, יותר טיול בפני עצמו ולא ממש כבישים של מע"צ (לא חשבת שתתגעגע פעם לאיכות הכבישים של מע"צ)

המלצות:

- מוכרח ניסיון וביטחון בנהיגה! (במיוחד בנסיעות ארוכות ומקומות לא מוכרים)

- כדאי מאוד יותר מנהג אחד ברכב לכל מקרה!

- למד היטב את הציר וקח איתך מפה (אל תסתמך רק על GPS).

- תכנן מקומות להפסקה לפחות כל 120 ק"מ

- נהג רגוע

- בדוק לחץ אויר, גם לפני החזרה

- תכנן להגיע לפחות עם 1/3 מכל לאילת ואל תסתמך יותר מדי על תחנות בדרך. גם ככה אין הרבה כאלה ולא תמיד יש דלק (באילת עצמה יש תחנות והדלק ללא מע"מ :idea:)

- קח שתייה קרה לדרך

תוכל להגיע בדרך אחת ולחזור בדרך אחרת!

דגשים:

דרך דימונה: שים לב לסיבובים בין צומת צפית לצומת הערבה.

דרך מצפה: שים לב סיבובים במהירות אפס במעלה העצמאות ביציאה ממצפה וביציאה מהמכתש, וכמובן כביש "מעניין" אחרי עובדה. תכנן היטב עקיפות!

אם תסע דרך מצפה: אל תפספס פנייה שמאלה בצמת טללים לכוון שדה בוקר (פנייה שנוטים לפספס) ובחזרה: פנייה שמאלה בצמת הנגב (שלא תגיע לירוחם בטעות :?)

נסיעה טובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון של לא מעט נסיעות (ואינספור נסיעות של אבי) הדרך של מצפה רמון הופכת את הנסיעה למעניינת הרבה יותר (נוף, פיתולים, מקומות בדרך) ולדעתי היא גם הרבה יותר בטוחה. זמן ההגעה הוא בפירוש ארוך יותר, אך לא באופן משמעותי (20 דקות). אתה יכול להתחבר באמצע הדרך חזרה לערבה, או להמשיך ולרדת ישר לתוך אילת מעובדה. כפי שציינו כבר, קטע זה של כביש הערבה הורחב ברובו, אך דווקא באזור עובדה יש קטעים מפותלים ממש נחמדים וגם נוף לא רע.

בהמשך לדגשים שניתנו לפני:

- דאג לתנוחת נהיגה נכונה. כאשר הכל מכוונן כמו שצריך אפשר לעשות את כל הנסיעה הארוכה הזאת בצורה נינוחה לחלוטין וללא שום כאבים בכלל. קרא גם כאן.

- תארגן את המטען שלא יסתובב ברכב (ויציק לך) ושלא יוכל לעוף בתאונה או בלימה.

- בדוק את כל הנוזלים, תעביר מבט בוחן על כל חמשת הצמיגים פלוס בדיקת לחץ אויר כשהם קרים. אל תשכח שאתה נוסע עם רכב עמוס ויש צורך בלחץ אויר שונה. אם יש לך זמן עוד לפני הנסיעה, בדוק האם יש אולי צורך להחליף את הצמיגים עצמם.

- במקום לעצור עצירה ארוכה באמצע הדרך (מה שרוב האנשים עושים) חלק את זה לעצירות קצרות (עשר דקות) פעם בשעה. זה עושה פלאים לריכוז, מאפשר לך לאכול ולשתות משהו וללכת להתרוקן וגם קצת מאוורר את הרכב ומאפשר לך לסדר אותו. לפני שאתה יוצא שוב לדרך, תעיף עוד מבט על ארבעת הצמיגים שלך.

- עצירות אך ורק רחוק מהכביש ולא בשוליים, לא משנה מה הסיבה.

- הנוסע שלידך, עליו להישאר ער במהלך הנסיעה ולסייע בידך.

- היזהר מהתנועה הנגדית: היצמדות ימינה ככל הניתן בתוך הנתיב ורצוי גם הדלקת אורות יכולים לסייע, אבל גם במקרה חירום חשוב לדעת שיש

.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התדריך ל"מבצע עובדה" היה קצר יותר מן ההסבר של קודמי.

לנהג צעיר וחסר נסיון שלא מחפש הרפתקאות כדאי לנסוע בכביש הערבה.

נהג המחפש חוויית נהיגה - סע דרך מצפה רמון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צטרף בחום להמלצות של מן - אישית אני מעדיף את הנסיעה דרך מצפה רמון, למרות שחלפו כבר קרוב ל-6 שנים מאז הפעם האחרונה שעברתי בדרך זו.

כמה המלצות נוספות:

1. אם אתה מגיע מהצפון או מהמרכז - סע דרך כביש 6 עד מחלף מאחז.

2. הצטייד בהרבה מים ומספיק מזון לדרך, אני מכיר מישהו שנתקע בדרך ולקח כמה שעות עד שחולץ. לא כדאי להתיבש ולרעוב.

3. אפשר להתחיל את הנסיעה בשעתיים רצופות, אבל אחרי כן רצויות הרבה הפסקות של 10-20 דקות מדי שעה-שעה וחצי.

4. בדרך הלוך לתדלק במצפה רמון - אם לא הוקמו תחנות חדשות התחנה הקרובה נמצאת במרחק כ-150 ק"מ. נכון שהתחנה קצת יקרה, אבל להתקע בדרך יותר גרוע. בדרך חזרה לתדלק ביציאה מאילת - יש שם שורת ארוכה של תחנות דלק לפני היציאה מהאיזור הפטור ממע"מ.

5. האם אתה נוסע לבד\עם חברים\עם משפחה וילדים? תכנן את ההפסקות שלך על בסיס סוג הנסיעה\טיול, כיון שיש אתרים שונים המתאימים לבני גילים שונים. חלקם מהווים ממש אתרים לכמה שעות.

6. אם אפשר - צא לדרך השכם בבוקר. אישית אני מעדיף לצאת סביב שעה 04:00 (מחיפה), זה מאפשר לי להיות בבאר שבע לפני 06:00, לעשות באיזור הפסקת קפה ואז להתחיל בדילוגים עם הפסקות לפחות במצפה רמון ויוטבתה ובד"כ בעוד מקום או שניים. אם אתה מעדיף את כביש הערבה עצור לפחות בצומת סדום, בחצבה וביוטבתה. אותו עקרון גם בדרך חזרה, אם כי סביר שתרצה לצאת בשעות אחה"צ. היו שתי נסיעות שבהן חילקתי את הנסיעה הלוך ליומיים - פעם אחת ביליתי לילה באשקלון ופעם בשדה בוקר, כמובן עם טיולים באיזורים אלה. חזור תמיד נסעתי ברצף, כמובן עם מספר הפסקות. פעם אחת, לפני כ-15 שנה, נסעתי ללא הפסקה מאילת עד קרית מלאכי (כ-300 ק"מ) ובמבט לאחור מדובר ברעיון לא מוצלח, אבל היה מדובר במוצ"ש והיתה בעיה למצוא בית קפה פתוח!

7. בנסיעה דרך מצפה רמון יש כמה קטעים יפים מאוד ששווים את המאמץ, אישית אני אוהב במיוחד את הירידה מצומת שזפון לצומת קטורה. יש בדרך בסיס צבאי קטן שלידו תצפית לערבה - תצפית זו, יחד עם הסלעים הצבעוניים לאורך הדרך - מצדיקים בחירה בדרך זו.

תהנה!

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שצריך להגדיר את דרך מצפה רמון בתור דרך לחובבי נהיגה. גם ככה אף אחד לא ינהג ספורטיבי ברכב עמוס. עצם העובדה שקיימים פיתולים (גם אם נוהגים בהם מנהלתי לחלוטין) ובעיקר שינויים בנוף, הופכים את הנהיגה לחביבה יותר ושומרים על ערנות הנהג. ככה אתה גם מגיע רענן יותר ליעד, ולא מוצא את עצמך מבזבז את כל היום הראשון באילת על מנוחה לאחר הנסיעה המתישה בערבה. ואגב, אני לא בטוח שנסיעה קיצית ארוכה היא מורכבת פחות ממבצע עובדה. זוהי הנסיעה בעלת פוטנציאל הסיכון הגדול ביותר (כן, יותר מנסיעות של חורף) ויש להיערך אליה בהתאם, כמו אל מבצע.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה , בקשר לכל הטיפולים .. הרכב שלנו בן 4 חודשים אז לא חושב שמעבר לבדיקת שמן וגלגלים צריך לדאוג יותר מידי .

אני אמנם נהג חדש אבל נוהג אחלה לפי מה שאבא שלי אומר .

כעיקרון דובר שאבא שלי ינהג א תהדרך המשעממת של כביש 6 עד קריית מלאכי בערך ואז אנהג מקריית מלאכי עד אילת .

אני ממש לא מבין בעסקי הכבישים כמו שציינתם למעלה אבל אני אשלח את השירשור הזה לאבי והוא כבר יבין מה לעשות , בכל מקרה אני אסע דרך מצפה רמון כמו שהומלץ פה , מה גם יש שם תחנת דלק אם אני לא טועה .

אני חייב לציין שאני קצת מתרגש מהנסיעה הזאת , בכל זאת זה 350 ק"מ רצופים של נוף יפה עם כבישים בסדר גמור והרבה עקיפות שמעלות לך את האנדרנלין בעיקר של משאיות ונהגות שנוסעים לאט , מתחת למה שמותר .

תודה רבה לכולם ושיהיה אחלה שבוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 שנים מאוחר יותר...

אני יורד מירושלים דרך ים המלח,מתחבר ל90 ונוסע ישר.

הייתי באילת 4 פעמים השנה,מעבר להפסקת פיפי של 2 דקות באיזו תחנת אוטובוס נטושה לא עשיתי עצירות.

הדרך דיי מונוטונית אבל עוברת מהר לדעתי.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרבית הסיכויים שפות"ש ששאל את השאלה בשנת 2011 כבר הצליח להגיע לאילת.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...