Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלום לכולם!

eyal_ro
שימו לב! השרשור הזה בן 7905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ובכן גם אני מפורשי ynet ושמחתי למצוא כאן את כל השמות המוכרים מהימים הטובים....

הפורום נראה רציני ועינייני כמו שצריך...קבלו ח"ח!

אז ככה...

אני בעליה הגאה של קליאו RSI משופרת (פילטר ,צ'יפ ,מערכת אגזוז,קוני,קיט הנמכה,יוקו ועוד רבים וטובים...) לפני כמה ימים פירקתי את הפילטר (K&N) לניקוי והירכבתי בינתיים את התיבה עם הפילטר המקורי של האוטו במקום הפילטר הפתוח (קונוס ללא תיבה) להפתעתי חל שיפור בכוח המנוע ובמיוחד בסל"ד נמוך...מוזר אך מעניין ,לכן בניתי בתוך התיבה המקורית מתאם לפילטר הפתוח ועכשיו הוא יושב בתוך התיבה הסגורה ומקבל יניקת אוויר מחוץ לתא המנוע, מה דעתכם האם זה יוסיף כוח ,האם זה נכון לעשות דבר כזה ,ואם יש למישהו רעיונות אני אשמח לשמוע...

תודה מראש

BMW M135I

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרבה מאוד מכוניות כשממקמים את הפילטר הפתוח קרוב מדי למנוע או בלי תיעול אוויר מתאים הוא סופג רק אוויר חם מכיוון המנוע או לא מספיק אוויר ואז היעילות שלו נפגמת בהרבה.

אצלי למשל אין כמעט טעם לשים פילטר פתוח - פילטר משופר בתוך הקופסה המקורית עושה את העבודה.

שים לב - כוח זה לא יוסיף הרבה אם בכלל. מה שהפילטר בעיקר עושה זה נותן תגובת דוושה עדיפה וצליל יניקה מגניב. ביחד עם שאר השיפורים - אגזוז והוצאת הממיר, זה יתן קצת כ"ס. אם רוצים באמת תוספת - צריך לשים מערכת פליטה פתוחה לגמרי כולל סעפת - וזה עסק יקר.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, אני מזכיר לך שעל סמך ניסיון שערך חבר פורום ששמו אבנר, הוצאת רכיבים ממערכת הפליטה אינה משפרת במאומה את הביצועים ואני בספק אם היא מוסיפה סוסים למנוע.

היא *אולי* גורמת לתגובת דוושה עדיפה במעט אך במדידות שנעשו בפועל ולא על דיינו לא היה **שום** הבדל בביצועים.

מערכת הפליטה המקורית של הרכב מותאמת בצורה אופטימלית בין ביצועים טובים לבין חיי היום היום - דהיינו, האצות ביניים ונסיעה עירונית (דרישה למומנט בסלד נורמלי)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהיו מוכרים שיפורים כמו מערכות פליטה פתוחות לגמרי (ואני לא מדבר רק על אגזוז) אם לא הייתה להן משמעות מבחינת כוח.

בנוסף מניסיון של כמה וכמה חברי פורום ההבדלים מורגשים בהחלט!!

למיטב זכרוני מה שאבנר עשה זה להוציא לגמרי את הדוד האחורי ולבדוק הבדלים. זה לא נחשב.

צריך לשפר את כ-ל המערכת, כלומר עד הסעפת - כמו שעשה דוד עם הראלי לא מזמן (סעפת 4-2-1).

אני מקווה שאתה מבין למה - אם תרצה שגזי הפליטה יצאו יותר מהר אתה צריך לשפר את כל הרכיבים שאחראיים על הוצאת הגזים מכיוון שהם בטור - לשים רק אגזוז אולי מוציא את הגזים יותר מהר החוצה אבל הם לא ייכנסו למערכת הפליטה יותר מהר...

דרך אגב בנוגע לתגובת דוושה עדיפה - התכוונתי לפילטר ולא לאגזוז.

בנוגע למערכת הפליטה המקורית - יופי שהיא מותאמת בצורה אופטימלית בין ביצועים וחיי היום היום - מי שמשפר רוצה ביצועים, לא חיי יום יום :wink:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומשום מה יש לי את ההרגשה.. ששיפורים של מערכת הפליטה (דודים, הורדת ממיר) בעיקר פונים להרגשה - יותר רעש, או רעש טוב יותר שמשלים וגורמים לחשוב שיש שיפורי ביצועים...

אני לא מתכוון לטיפול מלא ומקצועי במערכת הפליטה, מה שהרוב לא מתקרבים ללעשותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבי החלפתי רק את הדוד האחורי לדוד פתוח FF.

אין שום שינוי (לטובה או לרעה) בכח המנוע.

כל מי שטוען אחרת משלה את עצמו.

השיפור בסאונד מדהים - וזה שווה הכל.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל למדתי לאהוב כל כך את הצליל של האוטו שלי, שאני לא חושב שהייתי מוריד את הדוד האחורי בכל מקרה.

בנוגע לפילטר - אכן יש שיפור.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברנו קליאו אין מקום במנוע הצפוף לפילטר פתוח רגיל וזו הסיבה שמי שמשפר שם פילטר INBOX או - אם הוא בעל ממון משהו בסגנון הVIPER PIPERCROSS של תומר בראלי...

אני שמתי אתמול פילטר INBOX של JR אין שינוי מהותי בכוח אלא בכך שהמנוע נושם טוב יותר והפעולה קצת יותר חלקה ונעימה ממה שהיה לפני...לא ציפיתי ליותר מידי וקיבלתי תמורה מספיקה להשקעה הנמוכה יחסית...350 ש"ח

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ביקשתי שיהיה קונצנזוס בפורום בנושא זה - אבל כמו שאמר רועי צוקרמן, מרבית האנשים שמשפרים לא מתקרבים בכלל לשינוי מלא ומקצועי במערכת הפליטה - וזה בדיוק העניין.

במרבית המקרים, החלפת הדוד האחורי ב FF והסרת הממיר לא יתרמו במאומה למעט רעש נעים - וזה מה ש-95% מהאנשים עושים.

מי שחושב אחרת, סביר להניח שהוא מדמיין .

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמעונין בשיפורים אמיתיים יודע מה הוא צריך לעשות. ע"ע תומר, דויד וכו'...

החלפת דוד זה יותר שיפור פסיכולוגי . אתה מרגיש שהאוטו נושם יותר טוב, אתה מרגיש שהוא סוחב יותר...... אבל שיפור מעשי כמעט ואין.

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

מעניין שדווקא מי שטוען שהשיפורים לא נותנים כלום הם בד"כ אנשים עם רכבים לא משופרים

אני יתרום קצת מנסיון ולא ממה שאני חושב,

1. דוד אחורי שהוא מורכב לבד יתן רק רעש, ביחד עם ריקון הממיר ופילטר פתוח יתן תוספת כוח, שתשתנה בין רכב לרכב.

2. פילטרים פתוחים - תורה בפני עצמה, פילטר פתוח כל תפקידו מסתכם בהזרמה יותר "חופשית" של אויר אל המנוע, אבל מה, מתחת למכסה המנוע שוכן אויר חם, וכאן הקאטץ' מופיס, באויר חם יש פחות חמצן :!: , וזה נקרא לחטוף בהפוכה, אל פחד יש פתרונות: הראשון והברוטלי מכולם הוא חיתוך מכסה המנוע על מנת להזרים אויר לקירור, עוד פתרון הוא "הובלת" אויר בצינור או צינורות מקדמת הרכב אל הפילטר, פתרון זה לא פותר את החום מתחת למנוע אבל מזרים אויר יחסית קר אל הפילטר, והשלישי הוא פילטרים כדוגמת פיפרקוס וייפר, גרין טויסטר, BMC וכ"ו וכ"ו, הפילטרים יושבים במעין בית מקרבון שמבודד אותם מהחום בחוץ, ומקבלים אויר מצינור הולכת אויר מקדמת הרכב בד"כ, צריך לבדוק שהבית של בפילטר לא צמוד אליו יותר מדי ושיש לפילטר מספיק מקום בפנים אחרת אנחנו מפסידים תגובת מצערת.

3. אם ממש רוצים לסדר את המערכת, וסת דלק יכול להשלים את החבילה.

אני מוכן לבדוק את יעילות השיפורים, הרכב שלי מהיר משמעותית עם השיפורים הנ"ל מפולו 16V סטנדרטית.

וסליחה עם ההודעה נשמעת קצת מתנשאת, זאת לא הכוונה.

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין ערן.. אצלך האוטו כבר לא רק מטופל במערכת הפליטה.. אצלך השקעת כמו שצריך ולא חירטטת.

לא מספיק להעיף ממיר ולשים דוד פתוח ושמונצ'ס כאלו - צריך לעשות עבודה רצינית - ואת זה עשית לעומת מרבית ה"משפרים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נגד הקביעה שפילטר לא נותן ודוד אחורי לא נותן וממיר לא נותן, הם נותנים...צריך לדעת איך לקחת :!:

הם לא יקפיצו את הספק הרכב בעשרות אחוזים, אבל יתנו אופי יותר חי, נשימה טובה יותר, וטיפוס מהיר יותר בסל"ד.

זהו, מתארגנים לשבוע תרגיל בצאלים....איכסה :bad-word: :crazyeye: :puppydog: :silly:

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד מהדברים הנ"ל מוסיף קצת , ביחד הם מוסיפים הרבה.....

פילטר אוויר עם הצנרת המתאימה יכול להוסיף בלבד ולא לגרוע.

אני לא יודע אם התוספת היא בכ"ס , אלא ב"זריזות" של הרכב בעלייה בסל"ד...

אצלי ברכב בצרוף, או יותר נכון בהעדרות ממיר קטליטי, האפקט לא רע.

הצליל בלבד שווה את ההשקעה בפילטר אוויר לדעתי.

ו.... כן , אני יודע שיש לי מצבר של דייהו.... לא כולם מושלמים.

:lol:

P7100028.JPG

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...