Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחת "הגרמניות" (אסטרה\אוקטביה מנוע 1.4) או יונדאי I35

kingarik11
שימו לב! השרשור הזה בן 4662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ,

היונדאי I35 הגיעה לארץ והגיע להשוות אותה .

אציג את רשמיי לגבי 3 הרכבים שבכותרת ,אתם מוזמנין לתקן אותי .

אוקטביה:

המנוע המעניין אותי הוא 1.4

יתרונות:

1.רכב משפחתי שימושי ביותר,סביבת הנהג והנוסע מקדימה מלאה במיני תאים ונישות (בגרסת אמביינטה חסר תא למשקפי שמש)

2.מנוע TSI מודגש מוסיף ( או מעניק) תחושה תמידית של כוח זמין,לדעתי יש בכך יתרון רב בזמן עקיפה או התחמקות ממכשול.

3.תא מטען ענק,פרמטר חשוב לבעלי משפחות ולאלה האוהבים לטייל,הכל ייכנס בנוחות,אפשר גם לקפל מושבים אחוריים ולהכניס מטען לאורך.

4.בזכות תיבת ההילוכים (DSG7) או בזכות השילוב בין התיבה למנוע,הרכב מציג צריכת דלק טובה מאוד.

5.עיצוב שמרני של תא הנוסעים המעניק יוקרה (לטעמי).

חסרונות:

1.מאז 2004 הרכב לא עבר מבחני ריסוק ,ב2004 קיבל 4 כוכבי בטיחות.

2.אמינות תיבת ההילוכים -בחו"ל נתקלתי בפורום בו אחד מבעלי אוקטביה החליף פעמיים את תיבת ההילוכים.

בארץ ,רוב התלונות לגביי פ.גולף שיש בו תיבה זהה לזו של האוקטביה,רוב התלונות על כיול הקלאצי'ם ועל המכטרוניק .

לארונה הגיר עבר עדכון שמטרתו להמנע מתקלות דומות.

3.עלויות ביטוח מאוד גבוהות.

אסטרה 1.4 "טורבו (ע"פ פורומים בחו"ל,בארץ הרכב חדש ביותר)

יתרונות:

1.עיצוב "קופה" .

2.תא נוסעים מעוצב נכון ,מעניק מרווח טוב לנוסעים הן מקדימה והן מאחורה.

3.מושבים נוחים.

חסרונות:

1.החסרון הבולט מבחינתי היא העובדה שהאופל חזרה רק לפני כשנה לשוק המקומי ,בעקבות ההעדרות ,המוניטין נפגע קשות

נושא סחירות עתידית נמצא בגדר סימן שאלה גדול ביותר.

2.קונסולה מרכזית עמוסה בכפתורים .

3.תא מטען לא מתאים לבעלי משפחה.

4.ע"פ היצרן ,האופל פחות חסכונית מהאוקטביה.

יונדאי I35

יתרונות :

1.עיצוב חיצוני ממש יפה .

2.תא הנוסעים מרווח ושימושי.

3.תא מטען גדול יתאים בהחלט למשפחה.

4.מושבים נוחים .

חסרונות:

1.צריכת דלק ממוצעת-בתקופה אנו חיים ,חייבים רכב עם צריכת דלק יותר טובה ממה שהורגלנו בעבר בקבוצת המשפחתיות.

2.יותר מדי פלסטיקה מקדימה ,לעיתים נראית די זול .

3.נוסעים גבוהים במושב האחורי לא ירגישו בנוח בגלל העיצוב שהצריך הנמכת הגג .

הדרישות שלי מרכב חדש:

הרכב מיועד למשפחה לנסיעות עירוניות בעיקר ולכן לחסכון בצריכת הדלק משמעות חשובה .

לפחות בשנה הקרובה הרכב ישמש לנסיעות ארוכות של כ120 ק"מ פעם בשבוע מהמרכז לדרום של 4 אנשים

ומדי פעם לנסיעות במרחק דומה לצפון של 2 -3 אנשים.

נכון לעכשיו אין צורך בשימוש בתא מטען גדול אותו מציעה האוקטביה .

חשוב שיהיה נוח ושיהיה הגה טלסקופי .

כניסת USB היא תוספת נחמדה,אפשר לשמוע הרבה שירים ואין צורך בדיסקים.

מראות עם סגירה חשמלית היא תוספת די שימושים ,במיוחד כאשר חונים בצמוד למדרכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם צריכת דלק בראש מעיינך תצמד לרכב עם גיר רובוטי ומנוע טורבו קטן נפח . ההבדל בצריכת הדלק גדול ממה שאתה מתאר לעצמך . אין מה להיסתנוור כאן מנתוני ההספק של היונדאי . שם לב היכן מגיע שיא המומנט והיכן הוא מגיע במנוע מוגדש. תוסיף לזה את הפסדי הכח בתיבה אוטומטית שיגררו צריכת דלק יותר גבוהה ותגיע להפרש לא מבוטל בחסכון בדלק לטובת המנוע המוגדש. מעבר לזה אני חושב שפשוט אי אפשר להשוות בין רכב עם מנוע מוגדש לבין אחד אטמוספרי זאת פשוט לא אותה הליגה מבחינת ביצועים. אגב אם רוב הזמן תיהיה בתוך העיר לקונצרן פולקסוואגן יש גם מנוע מעולה בנפח 1.2 ליטר טורבו .

אני מודה שאני לא מתלהב מיונדאי ולכן אולי גם איני אובייקטיבי אבל מצד שני היום אני נוהג ביום יום על פיאט בראבו עם מנוע טורבו דיי דומה בביצועים לסקודה והאופל וההבדל לעומת הסי 4 שהוחלפה הוא באיזור ה20% בממוצע בחסכון בדלק!.

תוסיף לזה את היכולות העדיפות בהרבה בגלל גמישות העדיפה של מנועי הטורבו ותבין למה אטמוספרית רגילה פשוט לא באותה ליגה.

נ.ב

גם אני חשבתי לקחת את האוקטביה 1.4 וגם שמעתי את הסיפורים שמבחני הריסוק ישנים ומאז נעשו שינויים ונוסף אי אס פי שמעלה אוטומטית את ציון הריסוק וכו וכו אבל זה פשוט לא שיכנע אותי וויתרתי על הרכב בגלל ציונו הנמוך במחני הריסוק.

אם אלו האופציות הייתי הולך על האסטרה ואם היבואן מיישר קו עם שאר היבואנים יש מצב שהוא יתחייב לרכוש את הרכב בתום 3 שנים ואז גם החסרון והפחד הגדול ביותר מתבטל.

בהצלחה

RACING

because football ,baseball , bowling & golf only require

ONE BALL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המבחן הנוסף ועל ההסבר לגבי ההדלים במנועים.

אם הבנתי נכון,החסכון בדלק אותו מציעה האוקטביה מתאפשר תודות לשילוב של התיבה הרובוטית והמנוע TSI.

באופל המנוע מודגש אך התיבה אוט' ונתוני היצרן לגבי צריכת הדלק פחות טובים מאלה של יצרן סקודה

בד"כ הצריכה האמיתית פחות טובה מזו שהיצרן מציג (בדיקות מעבדה,בטחון יתר של היצרן,שיווק וכו').

הרכב נרכש לפחות ל4 שנים,לא תהיה לי אפשרות להחליף אותו לפני כן.

1.אבדוק בסוכנות אופל האם הם מוכנים לרכוש את הרכב בתום 4 שנים ועדיין נותר פרמטר שמירת הערך ,על פי העבר

רכבי אופל לא הצטיינו בשמירת ערכם (או שאני טועה ? )

2.קיים חשש גדול לרכוש אוקטביה ל4 שנים (שנתיים מעבר לתקופת האחריות) בגלל האמינות המפוקפקת

של התיבה הרובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי היונדאי, כל הכתבים שפירסמו השבוע את המבחנים שלהם מההשקה אמרו שהמנוע מרגיש חלש למרות ההספק "על הנייר" של 132 כוחות סוס. יש לו גם מנוע 1600 והTSI החסכוני של סקודה אוכל אותו בביצועים ובצריכת דלק. לגבי האסטרה, אני לא יודע עם סוכן שרק התחיל לפני חצי שנה להביא את הרכב יהיה מוכן להתחייב לקנות אותו ממך עוד 4 שנים. מדובר ביבואן של מכוניות בעיקר לציי רכב שיעודו בחיים זה למכור מכוניות חדשות בכמויות ולא להיתקע עם משומשות. אם יסכימו ויהיה לך מסמך רישמי אז אולי וגם אז אף אחד לא מבטיח לך שזה יקרה במידה והיבואן מתחלף למשל. 4 שנים זה זמן שבו הרבה יכול להשתנות בשוק הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...