Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זרקו אותי מפורום מזגנים\או כבר התיישאתי מהמזגן שלי

adi89
שימו לב! השרשור הזה בן 4631 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, יש לי מזגן של חברת Mega air(ייבוא אלקטרה אם זה משנה) כבר 3 שנים, כבר זמן מה שהוא דולף מים בתוך החדר(היחידה הפנימית), בהתחלה חשבתי שהניקוז הפנימי של הקיר בבית סתום בגלל סימני רטיבות אז קדחתי חור בקיר החוצה והרכבתי צינור חדש לניקוז

פתחתי את המזגן וניקיתי את תעלת ניקוז המים

פירקתי אותו לגורמים וניקיתי גם את התעלה האחורית(מאחורי הרשת רדיאטור הזו)

בדקתי אין ספור פעמים את הצינור החל מנשיפות ומה לא- הצינור לא סתום ומוציא זרם חלש של מים בזמן פעולת המזגן

חיפשתי פלסטיקה שבורה או סדוקה במזגן בפנים ולא מצאתי

הזזתי את היחידה ועשיתי לה זווית לכיוון ניקוז המים אך זה החמיר

התייעצתי עם מספר טכנאי מזגנים שהתשובה התמידית הייתה בריכת ניקוז פנימית או צינור סתום אבל שני אלו נבדקו.

המזגן עדיין דולף מים ובכמויות מרשימות- אני יכול להתנתק מרשות המים לזמן מה...

אני כבר מיואש ולא יודע מה התקלה, אשמח מאוד לעצות מועילות, אני כבר מת להעיף את המזגן הזה לפח אבל אין לי כסף להשקיע במזגן חדש

בתודה, עדי! :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתאור שלך לא הבנתי - האם תעלת האיסוף בתחתית הסוללה (הרדיאטור הפנימי) מלאה במים והם לא מתנקזים דרך צינור הניקוז?

במיני מרכזיים קיים תת לחץ בתוך חלל היחידה (בגלל מפלי לחץ על פני הסוללה) ואז יש צורך בסיפון כדי לבודד לחצים מהחוץ ולאפשר ניקוז, אבל לא שמעתי על מצב כזה במזגן עילי.

עדכן בצורה מפורטת ואנסה לעזור.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי תודה על תגובתך, תעלת האיסוף בתחתית הרדיאטור מעבירה מים לצינור והם מתנקזם החוצה, הפעלתי את המזגן לזמן ממושך כאשר המכסה העליון מוסר ועקבתי אחרי תעלת האיסוף והיא אינה מוצפת.

אך למרות כל אלא המזגן עדיין נוזל ולפעמים מעיף את המים באוויר, כאילו הם נופלים ישירות על המאוורר והוא מעיף אותם,

לפי מה שראיתי המים נוזלים מאיזור אחורי של המזגן, למרות שאת איזור זה ניקיתי המים עדיין נוזלים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פותר את הבעיה, אבל אולי יקטין את כמות המים שנוזלים בתוך הבית - תכוון את המזגן על 24 מעלות ותפעיל את המאוורר לעוצמה המקסימלית.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגביר את המאוורר למקסימום .

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקבתי אחרי תעלת האיסוף והיא אינה מוצפת.

המזגן עדיין נוזל ולפעמים מעיף את המים באוויר, כאילו הם נופלים ישירות על המאוורר והוא מעיף אותם

מהתאור עולה בדעתי שיש מפל לחצים המונע מהמים לגלוש למטה לתעלת האיסוף, או שדרכם מטה בין לוחיות המאייד (הסוללה, הראדיטור הפנימי) חסומה.

כל זה מכוון לסתימה של הסוללה. יתכן והמזגן פעל ללא פילטר והסוללה ספגה לתוכה סיבים וסתם זוהמה.

כדאי לנשף את הסוללה בכוון הפוך לכוון מעבר האוויר כלומר מהצד הפנימי - צד המאוורר - החוצה.

אם אתה יכול לשלוף החוצה את תוף המאוורר כדי לקבל גישה יותר נוחה, מה טוב.

תשיג מדחס נייד קטן, מיכל אוויר דחוס עם פיית שחרור מתאימה ואולי אפילו שואב אבק שניתן לחבר אליו צינור לצד הפליטה, ונקה יסודית את הסוללה. זו עבודה מתסכלת ומטנפת כי כל הסיבים והזוהמה יזרקו החוצה, אבל אין ברירה.

בהצלחה, יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, יכול להיות, אבל טיפול זה כבר מעבר ליכולתי, אולי למישהוא יש המלצה לטכנאי מזגנים באיזור רחובות שלא יקרע אותי במחיר?

שוב תודה יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שעולה לי לראש זה חוסר גז. במצב זה, נוצרת שכבת קרח על הסוללה (שיתכן שהמאוורר מצליח להפשיר אותה) ובגלל זה יש לך "עודף" מים במאייד.

עוד רעיון, ייתכן שהסוללה סתומה מאבק. זה גם גורם ליצור מים. במקרה כזה הפתרון הטוב ביותר, מעבר למה שהציע יוסי הינו שטיפה כימית של הסוללה. זה מוציא את כל הג'יפה. צריך לתת לבעל מקצוע לעשות את זה. החומר המקצועי אינו מחבב קלקר במיוחד ויכול לתקוף אותו.

המזגן מוציא ריח רע במקרה?

מה שכן, כ"כ התעצבנתי עליו שהוא לא עונה אז שאלתי אותו אם הוא רוצה למצו# לי אז הוא ענה שהוא נעלב והוא לא מדבר איתי יותר, הזכיר לי את אישתי :lol:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המים באמת יוצאים מאיזור מנוע האוורור, האוויר יוצא ללא ריח ולא ראיתי הצטברות של קרח,

לפרק את הסוללה זה מאוד קשה כי היא מחוברת לצינורות נחושת אשר הולכים לאחורי המזגן ואני לא רוצה לעשות שום נזק,

אני כבר משתגע מה יכולה להיות התקלה:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון: ככל הנראה הבעיה הייתה בחוסר מזערי של גז אשר גרם להיווצרות קרח בתוך הסוללה ככה שלא היה נראה לעיין,

המזגן קירר מעולה ולא הראה סימני קרח ולכן שללתי מההתחלה את עניין הגז וגם רוב הגז היה מלא ורק חוסר קטן גרם לבעיה, פשוט הזוי שטיפ טיפה גז פתר את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...