Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בהתנהלות מול מעסיק שחושב שהוא מעל החוק.

Sameer_tuning
שימו לב! השרשור הזה בן 4664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום שלום.

הבעיה נוגעת לאח שלי בן ה-19 שהתחיל לעבוד במפעל כלשהו לא מזמן, והמעסיק עדיין לא שילם את המשכורת של חודש שעבר.

אח שלי התחיל לעבוד אצל הבן אדם באמצע יוני כמעט, ועבד עד סוף החודש. מאז תחילת חודש זה, המעסיק הוציא אותו לחופשה "מאולצת" בטענה שכרגע אין מספיק עבודה נכנסת למפעל.

בכל פעם שאח שלי יצר איתו קשר, המעסיק הבטיח לו שתוך יום יומיים הוא חוזר לעבוד, דבר שלא יצא לפועל.

את הכסף שהוא חייב על חודש יוני, היה אמור לשלם אותו ב 10/7. אבל גם זה לא הגיע. הבן אדם ממשיך לדחות את זה כל יום בטענה כזאת או אחרת.

המועד האחרון, שסוכם עליו,לתשלום וגם לחזרה לעבודה היה היום. אבל שוב, אין עבודה ואין משכורת.

היום בבוקר התקשרתי בעצמי לבן אדם בשביל לברר מה קורה עם כל הסיפורים שהוא מספר. הוא אמר לי שהוא ישלח את המשכורת או היום בערב או מחר. הסברתי לו שאין מבחינתי מחר, כי הוא כבר עבר את התקופה שהחוק מקנה לו לתשלום המשכורת, ואני דורש שהכסף יגיע עוד היום, אפילו אם אני אצטרך להפסיד 50 ש"ח דלק בשביל לנסוע ולקחת את הכסף.

הבן אדם בשיא חוצפתו אמר לי שהוא ישלם מתי שנוח לו ומתי שהוא רוצה, ואף אחד לא יקבע לו תנאים.

ציינתי בפניו שהמעשים שלו נקראים הלנת שכר והוא יהיה חייב לשאת בקנס שהחוק מחייב. 5000 ש"ח בתמורה לכל שבוע איחור, מעל 9 ימים מאז סיום חודש העבודה.

הוא פשוט אמר שהוא ישלם מתי שהוא רוצה ושאני יכול לעשות מה שבא לי.

הספקתי לנסח טיוטה של תביעה שאני רוצה להגיש מחר על הבוקר. הבעיה היא שאין לי פרטים של הבן אדם. לא ת.ז, לא שם מלא. כל מה שיש לי זה רק שם פרטי וטלפון, וכתובת של מקום העבודה.

האם הדברים האלה אמורים להספיק בשביל התביעה?. עדיף לפנות קודם כל להסתדרות העובדים בשביל שיוציאו לו מכתב התראה?.

האם יש לכם המלצות אחרות בשביל לפעול בעניין הזה?.

תודה מראש.

שונא גזענים !.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחיך שולח כתב תביעה,

כתשובה הוא מקבל שבעל המפעל לא מכיר אותו, לא יודע מה הוא רוצה ושמעולם לא עבד במפעל.

ואם אתה חושב שמישהו במפעל יגיד אחרת, אתה עלול לגלות שאתה תמים.

לפני שאתה משקיע במכתב או תביעה, קודם תאסוף הוכחות מוצקות.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...