Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ בקניית סופר מיני חדשה- פולו/ פיאסטה/ יונדאי i20/ מאזדה 2. לנסיעות מחוץ לעיר

monta
שימו לב! השרשור הזה בן 4659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום כולם,

אני כרגע שוקל לרכוש רכב לנסיעה יום יומית לעבודה מחוץ לעיר באזור הצפון. כוללת לא מעט עליות.

מתלבט בין המכוניות שרשמתי: פולו/ פיאסטה/ יונדאי i20/ מאזדה 2

בהספקים של לפחות 100 כ"ס.

הדגמים שציינתי, לפי הנתונים והמחיר מאתר אוטו נראים לי מספקים, אבל לא יצא לי לנהוג באף אחד מהם.

כמו כן לא נראה לי שבאתר ידעו לתת נתונים על אמינות ומחיר תחזוקה בשנים מתקדמות שכן אלו מכוניות חדשות והביקורות לא התעמקו בזה.

חשוב לי לציין שאינני מעוניין במכונית מרוץ אבל חשוב שיהיה לה מספיק כוח כדי להתמודד עם נסיעה יומית הכוללת לא מעט עליות (בגליל) במרחק יומי של 75KM לפחות.

השיקולים שלי לפי סדר חשיבות הם:

1. עלויות תחזוק נמוכות

2. אמינות גבוהה

3. ביצועים סבירים + (לצרכים שפירטתי).

3. צריכת דלק, בטיחות, נוחות והיתר.

תודה מראש!

נועם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיעלב, לא מצליח להבין איך אפשר לשים את שיקול הבטיחות כל כך נמוך בסדר העדיפויות.

בנוסף, מה הרעיון בעלויות תחזוקה נמוכות אם צריכת דלק לא חשובה לך? כלומר, אתה מוכן לשלם 50-100 שח יותר לחודש על דלק אבל העיקר שהטיפול שעושים פעם בשנה יהיה זול יותר ב200 שח?

אם אני בכל זאת מתעלם מהרציונל שלי ונדבק רק לצרכים שרשמת, מאזדה 2 זה הרכב בשבילך. אבל קח בחשבון שזה רכב לדעתי מהגרועים שיש. פשוט, מבין הרכבים שרשמת וכהתאמה לדרישות שרשמת ולדרישות האלו בלבד, הוא הרכב שאתה צריך לבחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

non taken

לכל אחד השיקולים שלו... ואם היא אחת הגרועות, למה אתה ממליץ עליה? :) ..אבל תודה בכל אופן.

שים לב ששיקולי צריכת דלק ובטיחות אינם 'לא חשובים' עבורי. להפך, הם חשובים מאוד, אבל מנסיוני האישי עם 2 הרכבים האחרונים שלי, רוב כספי נשפך לתיקונים במוסך ולא על צריכה יותר גבוהה ב -10-15% של דלק....

כדי למנוע בלבול ארשום שוב את השיקולים כשווי ערך:

• אמינות
  • עלות תחזוק לא גבוהה
  • ביצועים מספקים לנסיעה בינעירונית
  • צריכת דלק נמוכה
  • בטיחות.

והכי חשוב, אם יש רכב אחר שאתה (או אחרים) חושבים שעדיף יותר מהרשימה שרשמת בתחילת השרשור, אני אשמח אם תציעו.

תודה,

נועם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום כולם,

אני כרגע שוקל לרכוש רכב לנסיעה יום יומית לעבודה מחוץ לעיר באזור הצפון. כוללת לא מעט עליות.

מתלבט בין המכוניות שרשמתי: פולו/ פיאסטה/ יונדאי i20/ מאזדה 2

בהספקים של לפחות 100 כ"ס.

הדגמים שציינתי, לפי הנתונים והמחיר מאתר אוטו נראים לי מספקים, אבל לא יצא לי לנהוג באף אחד מהם.

כמו כן לא נראה לי שבאתר ידעו לתת נתונים על אמינות ומחיר תחזוקה בשנים מתקדמות שכן אלו מכוניות חדשות והביקורות לא התעמקו בזה.

חשוב לי לציין שאינני מעוניין במכונית מרוץ אבל חשוב שיהיה לה מספיק כוח כדי להתמודד עם נסיעה יומית הכוללת לא מעט עליות (בגליל) במרחק יומי של 75KM לפחות.

השיקולים שלי לפי סדר חשיבות הם:

1. עלויות תחזוק נמוכות

2. אמינות גבוהה

3. ביצועים סבירים + (לצרכים שפירטתי).

3. צריכת דלק, בטיחות, נוחות והיתר.

תודה מראש!

נועם.

אם יש אפשרות למתוח תקציב ממש בקצת - עד 110K - הייתי ממליץ על סיטרואן C3 פיקאסו דיזל. אה, זה ידני אבל בנסיעות בינעירוניות זה לא ממש משמעותי. תפוצה בחסכון בדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי איזה רכב- לא נעול על זה. חשבתי על חדש אבל לא פוסל לקנות יד 2 שנת 2008 ומעלה.

לגבי מחיר-פחות מ-120,000.

לגבי ה סיטרואן -למה דווקא היא? ברוב הביקורות שקראתי המובילות הם הפיאסטה, האיי-20 או הפולו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני בכל זאת מתעלם מהרציונל שלי ונדבק רק לצרכים שרשמת, מאזדה 2 זה הרכב בשבילך. אבל קח בחשבון שזה רכב לדעתי מהגרועים שיש. פשוט, מבין הרכבים שרשמת וכהתאמה לדרישות שרשמת ולדרישות האלו בלבד, הוא הרכב שאתה צריך לבחור.

אחד הגרועים שיש כי אדוני נוהג על מרצדס S CLASS :lol:, ועוד הוא טוען שזה הרכב בשבילך. "אחלה" המלצה! :roll:

בכל אופן, עלויות תחזוקה לא כלכך זולות במאזדה, היא אמינה, צריכת דלק דיי טובה בנסיעה בינעירונית, אבל לא הכי נוחה שיש למרות שזה בחשיבות האחרונה שלך.

לגבי השאר אין לי התייחסות, לא מכיר אותן, רק מביקורות שהפיאסטה (האחות ה"תאומה" של ה-2) איכותית מה-2, נוחה ממנה, אך הביצועים שלה פחות טובים.

אישית הייתי מבצע נסיעת מבחן על כל אחד מהרכבים ומתרשם.

נ.ב

תשקול גם פאביה או פולו TSI. חסכוניות משמעותית מהשאר, חזקות מהשאר, ובגרסאות המתאימות גם נוחות. לגבי עלויות אחזקה, חברי פורום אחרים יוכלו להגיב (למרות שבפאביה הן לא כלכך גבוהות, אך אני לא סגור לגבי האמינות שלהן).

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי איזה רכב- לא נעול על זה. חשבתי על חדש אבל לא פוסל לקנות יד 2 שנת 2008 ומעלה.

לגבי מחיר-פחות מ-120,000.

לגבי ה סיטרואן -למה דווקא היא? ברוב הביקורות שקראתי המובילות הם הפיאסטה, האיי-20 או הפולו..

יש לי פיאסטה - יש לי רק דברים טובים להגיד עליה, אבל לנסיעות יומיומיות בכבישים עם עליות היא לא ממש מתאימה. אגב, צריכת דלק בתנאים האלה - בערך 1:13.

למה סיטרואן - הרבה יותר מרווח, יותר חסכוני, מהביקורות - די חזק, כמעט אותו מחיר. יש גם חסרונות כמו ירידת ערך גדולה צפויה (אבל כולם מאבדים הרבה עכשיו), גיר ידני אם זה חשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה לגבי סדרי העדיפות: דוקא לאור אופי הנסיעות שלך הייתי מעמיד את הבטיחות במקום גבוה מאוד, בגלל ריבוי התאונות החמורות באיזור, אני מניח שמדובר בשילוב של אופי הנהגים ואופי הדרכים באיזור.

שנית - אתה הולך לבלות במכונית 3-4 שעות ביום בנהיגה לא קלה. לכן בהחלט הייתי מכניס את שיקולי הנוחות שמבחינתי הם רכיב בבטיחות (נהג נינוח עושה פחות טעויות ומגיב יותר טוב לטעויות של אחרים).

כיון שתקציבך מאפשר רכישת משפחתית הייתי בהחלט שוקל רכישת רכב בגודל זה. אמנם הוא יעלה קצת יותר בצריכת דלק, אבל מאידך, אם תבחר רכב נוח ובטיחותי מדובר בתמורה חשובה מאוד. אם עקבת אחר הפוסטים שלי בעבר היית רואה שבדרך כלל אני בעד הרכב הקטן ביותר המתאים לצרכים, במקרה שלך נראה לי שיש שיקולים התומכי ברכישת רכב קצת יותר גדול למרות שצריכת הדלק שלו תהיה קצת יותר גדולה משאר הבחינות. בקו התחתון ההוצאות צפויות להיות די דומות לאלה של סופרמיני.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נמצא באותה דילמה כמו שלך כרגע. רק שבישורת האחרונה נשארתי עם ה i20 והפולו, ה I20 היתה המובילה העיקרית וגם נהגתי עליה חודש שלם מהעבודה עד שנפגשנו בפולו החדשה ועשינו עליה נהיגת מבחן. לדעתי הפולו נמצאת כמה רמות מעל ה i20 מבחינת נוחות נהיגה איכות חומרים ותחושה, היות ותקציבך מאפשר את גרסאת ה tsi אני לא חושב שתתקל בבעיות ביצועים כלשהן, צריכת הדלק של ה tsi טובה יותר מצריכת הדלק של ה i20 די משמעותית וביצועיה טובים יותר ( גם גרסאת ה 1.4 של הפולו חסכונית יותר אך היא די כבדה ולא תתאים לדרישותיך). הבונוס של ה i20 הוא האיבזור בגרסא המפוארת, קיים חלון שמש ומראות מתקפלות חשמלית אך כל השאר זהה לפולו tsi.

השאלה היחידה היא (ששאלתי גם בפורום ולא עונים לי עליה) מה ההבדל בינהן בעלות אחזקה שוטפת, טיפולים חלקים שמירת ערך ואמינות בכל זאת פולקסוואגן מול יונדאי, ברור שתחזוקת היונדאי זולה יותר, אך אם זה מתקזז עם צריכת הדלק (בכסף) ועם תחןשת הנהיגה (בהנאה וההרגשה) ואם האמינות זהה, אין כאן דילמה כלל וכלל הפולו כמה רמות מעל כולן.

קיימת אופציית הפאביה אך קח בחשבון שזמן ההמתנה לפאביה חדשה עומד על חודשיים לגרסאות המאובזרות יותר (הלא מאובזרת ממש ספרטנית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה לכל המגיבים! טוב לשמוע דעות נוספות.

שומאכר ו - giladshay גם אני שמתי עין על הפולו TSI ומתלבט בינה לבין היונדאי i20.

לגבי הפאביה - הפריע לי עניין הבטיחות קצת (רק 4 כוכבים). וגם היא לא מככבת בביקורות באופן כללי.

sperial- לא ציינתי שאני חיפאי כך שאני סה"כ רק שעה וחצי בממוצע ביום ברכב מחיפה למשגב וחזרה. אבל אתה צודק לגבי אופי הנהיגה של תושבי הצפון... אני נוטה לברך ברכת הגומל דיי הרבה יחסית לחילוני :) בכל אופן אני עדיין נוטה לכיוון רכב סופר מיני, בעיקר מטעמי צריכת דלק ומחיר.

vladday- אני מבין אותך לגבי הפיאסטה. אני באמת יורד ממנה בגלל הביצועים..

לגבי סיטרואן- אני חושש מהסטיגמה של 'מכונית צרפתית אוהבת לבלות במוסך בשעות הפנאי' :)

בקיצור אני נוטה יותר לפולו, אבל שמעתי מספר אנשים מסביבי שטוענים שעלויות האחזקה יהיו גבוהות יותר בגלל מחיר הרכיבים.

אולי לא בשנים הראשונות, אבל אני בונה על רכב שיישאר אצלי לא מעט שנים (6-8 לפחות) ולכן חשוב לי מאוד האמינות ושכיסי לא יישרף מהוצאות על מחירי רכיבים יקרים.

אז מה דעתכם, האם הטענה הזו נכונה?

מה יהיה יותר יקר, וכמה, לתחזק בעוד כמה שנים ? i20 או פולו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...