Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגה רחוק מידי / דוושות קרובות מידי ואי אפשר לכוון?

DreamT
שימו לב! השרשור הזה בן 4643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

ברכב שלי הכיוונים לכיסא הם קדימה/אחורה וזווית משענת. אין כיוונים להגה... או לדוושות :lol:.

אם אני מכוון את הכיסא ככה שבמקרה חירום אני אוכל לבלום במהירות, בלי לפספס את הדוושה, ויהיה הרבה כוח ללחוץ עליה - אני יכול לנעול מרפקים על ההגה בקלות.

אם אני מכוון את הכיסא לפי ההגה, אני צריך ממש להרים את הרגל בטירוף כדי להגיע לברקס, והרגל נתקעת בהגה ולא נותנת לסובב אותו עד שאני לא לוחץ על הברקס. במקרה חירום אפשר אשכרה לפספס את הדוושה מרוב שצריך להרים את הרגל גבוה. וגם נהיה לי כאבים מקדימה בשוק בחיבור לכף רגל תוך כמה רגעים מהזווית המטורפת של הכף רגל מעלה.

המשענת מכוונת הכי קדימה שאפשר כדי לקבל את המקסימום קרבה להגה.

אני בערך 1.77 וגוף מאוזן לגמרי, ממוצע, וגם אחרים שניסו אצלי אומרים ככה.

ההגה כולל כרית אוויר אז אי אפשר לשחק איתו עם הארכה או החלפה וכדומה.

הרכב זה שברולט קאוואליר 99 אם זה משנה משהו.

יש לכם מושג מה אפשר לעשות ???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותה בעייה אצלי בדיוק. זו אגב בעיה של אנשים שהיחס בין אורך הידיים לאורך הרגליים שלהם הוא בעייתי (כמוני). אני אישית עשיתי פשרה של המרחק מההגה לטובת המרחק מהדוושות, משום שהרגליים שלי גם היו תקועות בזוית לא סבירה (כמו שאתה מתאר) וזה גרם לאבדן תחושה בכף הרגל לאורך זמן (זרימת הדם בזוית הזו היא בעייתית) וזה גם מסוכן בתאונה עקב חבטת הברכיים בתחתית הדש. לדעתי מרחק הרגליים חשוב יותר מהזוית בין הגב להגה, ולו רק כיון שבמצב חירום בולמים לפני שמתמרנים (אם בכלל). במרחק נכון, זוית הרגל בלחיצה מלאה על הבלם (לאחר התנעת המנוע ומספר לחיצות) צריכה להיות לפחות 120 מעלות (ורצוי 140 למנח נינוח יותר). אם הברך כפופה יותר, יווצרו הבעיות שתיארת.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהלם :shock:

אני לא הייתי נוהג ברכב שאין אפשרות להגיע למצב של תנוחת נהיגה אופטימלית, אפילו חצי מטר.

המצב מהווה סכנה ממשית לחייך ולחיי הסובבים אותך.

תנוחת נהיגה נכונה זה כלל אצבע, בזכותה ניתן לתפעל את הרכב בצורה היעילה ביותר ולצאת ממצבי חירום קיצוניים.

אי אפשרות כיוון מושב לגובה-עומק, וכיוונון ההגה פנימה-החוצה, למעלה-למטה, זה משהו ששובר עסקה מבחינתי.

(ראה עך פיג'ו 206+)

הפתרון הוא ללא ספק למכור את הרכב ולהחליף בכזה שתנוחת הנהיגה תיהיה אופטימלית למבנה גופך.

ויפה שעה אחת קודם.

בהצלחה.

מחשבה בוראת מציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון שהצעת לו ממש גאוני, אני בטוח שהוא לא חשב עליו.

בס"ד

זה אחד החלומות שלי מאזדה 6, כי הוא גם אמין, יפה ממש (על גבול הפוזה אם לא עבר אותו) וגם יש לו כוח לא חסר..
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שזה אכן על הפנים אבל למכור זה בכלל בכלל לא אפשרות כי זה בכלל רכב של אבא והוא לא ימכור אותו בפחות מ20 אלף, במצב שלו הוא לא שווה יותר מ7 אלף כי הצבע גמור לגמרי. וגם אם הוא ימכור הוא לא יקנה רכב חדש ואני אהיה בלי אוטו בכלל אז זאת לא ממש אפשרות :D

וחן אתה צודק מבחינה של התחמקות בתאונה, איך שאני מכוון קל לי לשים ברקס מלא ולא בעיה בכלל לנווט עם שתי ידיים

הבעיה האמיתית זה שלפני תאונה מנסים לדחוף את עצמנו למושב בכל הכוח עם ההגה, ואם ההגה רחוק מידי אתה מישר מרפקים, ואז שברת את המרפקים והכפתיים ואולי מתאונה פשוטה תגיע לנזק בלתי הפיך ולא תחזור לעצמך בגלל זה.. שזה די... עלוב.

יש עוד רעיונות כלשהם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהלם :shock:

אני לא הייתי נוהג ברכב שאין אפשרות להגיע למצב של תנוחת נהיגה אופטימלית, אפילו חצי מטר.

המצב מהווה סכנה ממשית לחייך ולחיי הסובבים אותך.

תנוחת נהיגה נכונה זה כלל אצבע, בזכותה ניתן לתפעל את הרכב בצורה היעילה ביותר ולצאת ממצבי חירום קיצוניים.

אי אפשרות כיוון מושב לגובה-עומק, וכיוונון ההגה פנימה-החוצה, למעלה-למטה, זה משהו ששובר עסקה מבחינתי.

(ראה עך פיג'ו 206+)

הפתרון הוא ללא ספק למכור את הרכב ולהחליף בכזה שתנוחת הנהיגה תיהיה אופטימלית למבנה גופך.

ויפה שעה אחת קודם.

בהצלחה.

עקרונית אני מסכים! להבא, אני לא ארכוש רכב ללא הגה טלסקופי ומושב מתכוונן לגובה. אני (1.87, אגב) לא יכול להסתדר בלי זה. אבל האמת היא שכל מכונית, גם כזאת שיש בה מושב נהדר וכיוונונים לרוב, מגלמת בתוכה איזושהי פשרה (בוודאי עבור אנשים ארוכים) ולא תמיד ניתן להגיע לתנוחה שהיא לחלוטין "אופטימלית" אלא צריך להתגמש. אני כמובן לא מדבר על הבדלים של חצי מטר, אלא על הבדלים יחסית דקים שחלק מן הנהגים (שאין להם מודעות לנושא) בכלל לא ישימו לב אליהם. הפשרה גם תלויה בסוג הנסיעה: תנוחת הנהיגה בנהיגה ספורטיבית היא לא תנוחת הנהיגה של נהיגה בינעירונית ארוכה ונינוחה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד רעיונות כלשהם ?

בהנחה ואתה לא ממש רוצה להחליף את הרכב, לא נותר לך אלא להחליף את הידיים או הרגליים.

להמשך ההליך הייתי ממליץ לך לפנות לפורום הרפואי.

:lol:

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית אני מסכים! להבא, אני לא ארכוש רכב ללא הגה טלסקופי ומושב מתכוונן לגובה. אני (1.87, אגב) לא יכול להסתדר בלי זה. אבל האמת היא שכל מכונית, גם כזאת שיש בה מושב נהדר וכיוונונים לרוב, מגלמת בתוכה איזושהי פשרה (בוודאי עבור אנשים ארוכים) ולא תמיד ניתן להגיע לתנוחה שהיא לחלוטין "אופטימלית" אלא צריך להתגמש. אני כמובן לא מדבר על הבדלים של חצי מטר, אלא על הבדלים יחסית דקים שחלק מן הנהגים (שאין להם מודעות לנושא) בכלל לא ישימו לב אליהם. הפשרה גם תלויה בסוג הנסיעה: תנוחת הנהיגה בנהיגה ספורטיבית היא לא תנוחת הנהיגה של נהיגה בינעירונית ארוכה ונינוחה.

תראה זה פשוט לא מתאים בשום מצב גם אם אתה רוצה נוחות וגם ספורטיביות: או שאתה קרוב מידי לדוושות ותתפתל מכאבים אחרי רבע שעה ובנוסף תפספס את הברקס בשעת חירום כי לא תרים את הרגל כזה הרבה ... או שתנעל מרפקים על ההגה ותשבור את הכפתיים והמרפקים... אולי אפילו זה מעביר פנימה את הזעזוע ופוגע בעמוד שדרה או דברים אחרים.

יודע מה ממש דפוק ? אני 1.77 וגוף מאוזן לגמרי, אורך רגליים בדיוק מה שהיית מצפה מהגובה וגם הידיים. אז אם לי זה לא מתאים... למי כן ? זה כאילו שתכננו את האוטו לאמריקאי כל כך שמן שאם לא היו שמים את ההגה כל כך רחוק הבטן שלו לא הייתה נותנת לו לסובב אותו (או לפחות להפסיק לצפור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתאשר פה הנדסת אנוש גרוע ! ולא, אני לא מתפלא, הרכב הזה מיומו הראשון על הכביש הוגדר כזוועה מוטורית.

צר לי שאין ביכולתכם להחליף את הרכב בכזה שיספק לך תנוחת נהיגה אופטימלית, אבל זו העיצה היחידה שלי בשבילך, אני לא רואה אופצייה אחרת. החלפת כיסא תפתור חלק מהבעייה, אם בכלל, ותיהיה לא חוקית, הוספת מנגנון כיוונון להגה... ממממ.. תעלה יותר מהרכב, כנראה :roll:

עושה רושם שאתה בעניינים ואכפת לך מהבטיחות האישית שלך ומהסובבים אותך, דווקא לך מגיע שתשב מאחורי ההגה כשאתה עם ביטחון מלא ושנוח לך לגמרי.

וסתם ככה, אם בא לך להרגיש איך זה לשבת מאחורי הגה כשתנוחת הישיבה קרובה מאוד למושלמת, תשב בסובארו B4 מהצורה שהוחלפה (2009 נניח..) זה ירגיע אותך לדעת שיש יצרניות שכן יודעות מה הן עושות עם הרכבים שלהם, משהו שלא קורה בשברולט כבר הרבה מאוד זמן.

מחשבה בוראת מציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם שמעתי פלאים על הB4 אבל יש מצב שעל החדשה דווקא.

סתם לדעת, באזור 99' הגה טלסקופי וכיוון גובה היה נפוץ ביפניות ? או שסך הכל בגלל שהרכב ישן אין ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...