Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הורדה והעלאת אופנוע ים לעגלה

snirabam
שימו לב! השרשור הזה בן 2878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

השאלה פונה לכאלה שכבר מנוסים בתחום אופנועי הים.

רכשתי לאחרונה אופנוע ים ימאהה 3 מקומות דגם VX. למי שמכיר זה אופנוע כבד יחסית לדגמים אחרים.

בפעמים האחרונות שהורדנו אותו לים התקשינו מאד גם בהורדה שלו למים מהעגלה ובכלל בהחזרה לעגלה.

הכנסנו את העגלה למים לגובה כזה שעדיין לא גרם לאופנוע לצוף וניסינו לדחוף אותו למים כאשר העגלה ישרה וגם ניסינו כאשר אחד מרים את העגלה באלכסון למטה ואחד דוחף את האופנוע, ובשני המקרים האופנוע נשאר ממש דבוק לעגלה ולא זז. רק אחרי הרבה נסיונות ואחרי שהעגלה שקעה טיפה יותר במים הצלחנו להוציא אותו מהעגלה. בהעלאה בכלל קרענו את התחת.

השאלה שלי האם אחרי שנכנס למים עמוקים יותר, הג'יפ יצליח להוציא את העגלה בלי האופנוע או אחרי העלאת האופנוע עם המשקל שלו?

אם יש לכם הצעות לשיטות יותר טובות אשמח לשמוע (פעם הבאה אני מתכנן להשתמש בחבל בשביל למשוך את העגלה מהעומק).

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להעלות לא יצא לי אבלל שהורדתי אופנוע ים עם דוד שלי עשינו את זה עם הגק הזה של הרכב שהוא מיתנפח כמו כרית צהובה ענקית כזאת .

אתה אמוחר להקריב את העגלה ממש למיים ואז בין העגלה לקו מיים אתה שם אותה ואחרי זה פשוט האופנוע ים עליה ואתה דוחף אותו למיים.

אין לי מושג אם הבנת אותה אבל זה בערך השיטה שהזיזו דברים לפני שהמציאו את הגלגל. שהיו מישתמשים בבולי עץ. יצא לי ליראות הרבה עושים את זה עם סירות מהירות קטנות של סידו ואופנועי ים גדולים.

:twisted:Audi a-3 1.8T 1.7 BAR:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שיטה בדוקה וקלה להורדת האופנוע והעלאה שלו מהמים.

אבל דגש מאד חשוב.

אם החלק של המנורות של העגלה לא מיתנתק לך מהעגלה אז צפה שהמנורות והבתי מנורות יקבלו קורוזיה מהר מאד.

והפתרון לכך הוא או לעשות את החלק נישלף ומיתחבר בקונקטור או להגביע את המנורות באיזה מטר מעל קו המים על ידי שני עמודי אלומניום.

בהצלחה.

ועכשיו שאני חושב על זה לצורך העלעת האופנוע חזרה לעגלה אולי פשוט לבוא עם מעט אבל מעט תנופה לכוון העגלה שכבר ממוקמת במים ולעלות מעט על הסליידרים ולאחר מכן עם הכננת של העגלה למשוך את האופנוע למקומו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת חושב לנסות פעם הבאה לבוא עם טיפה גז עם האופנוע אל תוך העגלה וגם להכניס אותה ליותר עומק. החלק של הפנסים הוא גם ככה בנוי דיי גבוה שלא יצא לו לגעת במים אבל אם אראה שיש סכנה לרטיבות שם אני אסדר לו הגבהה. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

מניסיון - כולל דוח 500 שקל שקיבלתי על זה בשבת שעברה :>

תוריד את האופנוע רק בחופים שמתירים זאת.

להוריד - אתה לא נכנס עם העגלה עד למים - רק שהגלגלים נוגעים במים זה מספיק. כמובן כמו שאמרו לנתק אורות וכדומה.

אחרי זה אתה מנתק את העגלה מהאוטו ונוסע עם האוטו - מים ים לא עושים לאוטו טוב.

את העגלה אתה מרטיב איפה שהלוחות שעליהם יושב האופנוע ואז אתה מרים את העגלה אחרי שאתה משחרר את האופנוע ים ומחליק אותו למים. את הלוחות שעליהם יושב האופנוע רצוי לצפות - דרך יפה ויעילה מאד שיש לי על העגלה של הסירה ששוקלת בערך פי 6 מהאופנוע ים זה דשא סינטטי.(מצורפת תמונה)

אחרי שאתה משתולל ונהנה בים עם האופנוע ואתה רוצה לסוע הביתה אתה עושה אותו דבר רק הפוך - שם את העגלה על שפת הים ומרים אותה מוביל את האופנוע למולה ועם הגלגלת אתה מושך את האופנוע , למען האמת מה שיקרה זה שאתה תמשוך את העגלה למתחת לאופנוע וזה הכל - תשתמש בכוח אל תתפנק.

בהצלחה,

עדי.

1234.jpg

זה לא משנה שגדלת בלול תרנגולות כל עוד בקעת מביצה של ברבור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה אתה בארץ?

אני מחזיק 2 אופנועי ים במרכז וסירה בטבירה

רוב השבתות אני נימצא בהרצליה אתה מוזמן ונסביר לך מה עושים ואיך עושים נכון

בכול מיקרה מה שאני עושה { אני אם גי'פ}

אני מכניס את כל העגלה למים עד הגלגלים האחוריים של הגיפ

על העגלה

יש לי כננת אני פשוט מותח את החוט קושר אותה לוו באופנוע ומושך בכננת :)

פשוט מאוד

עושים בדיוק אותו דבר גם למי שאין כננת :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלנו הסליידרים שיושב עליהם האופנוע מצופים בדשא סינטטי. וכמו שאמרתי אני באמת אכניס את העגלה יותר לעומק זה הפתרון הכי חכם לדעתי. וזו נראה לי הייתה הבעיה שהקשיתה עלינו למשוך את האופנוע לעגלה גם עם הכננת מה שגרם לקריעת הוו מהרצועה שלה.ברגע שהעומק מספיק כבר אין כל כך צורך בשימוש מוגזם של כח כמו שהפעלנו בפעם שעברה.

ובוודאי שאני יודע איזה נזק נגרם ממי המלח, מה שכן הג'יפ מקבל שטיפה יסודית אחרי יום בחוף ומן הסתם גם האופנוע.

אני מחדרה ומדי פעם אנחנו בודקים חופים שונים, בפעמיים האחרונות היינו בחוף שדות ים ליד קסריה ובחוף הדייגים בחדרה.

תודה רבה לכולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלנו הסליידרים שיושב עליהם האופנוע מצופים בדשא סינטטי. וכמו שאמרתי אני באמת אכניס את העגלה יותר לעומק זה הפתרון הכי חכם לדעתי. וזו נראה לי הייתה הבעיה שהקשיתה עלינו למשוך את האופנוע לעגלה גם עם הכננת מה שגרם לקריעת הוו מהרצועה שלה.ברגע שהעומק מספיק כבר אין כל כך צורך בשימוש מוגזם של כח כמו שהפעלנו בפעם שעברה.

ובוודאי שאני יודע איזה נזק נגרם ממי המלח, מה שכן הג'יפ מקבל שטיפה יסודית אחרי יום בחוף ומן הסתם גם האופנוע.

אני מחדרה ומדי פעם אנחנו בודקים חופים שונים, בפעמיים האחרונות היינו בחוף שדות ים ליד קסריה ובחוף הדייגים בחדרה.

תודה רבה לכולכם.

שם קיבלתי דוח בשבת שעברה :>

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שם קיבלתי דוח בשבת שעברה :>

מה אתה אומר,מפתיע. באותה שבת שהיינו בשדות ים נראה כאילו כל הארץ הגיעה לשם, כל החוף מלא ג'יפים ונראה כאילו אף אחד לא עושה חשבון. על מה קיבלת את הדוח, על שחנית את האוטו על קו החוף? בעיקרון החוף לא מוכרז כרחצה ומותר להוריד שם אופנועי ים. מסקרן אותי על מה קיבלת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחחח אתה מיתרגש מדוח

תגיע להרצליה בימיי שישי שבת

יש שם 2 שוטרים על החוף בקשר טלפוני עם השוטרים במים

נוקשה שם

אני בעד נוכחות של שוטרים בהרצליה כי שם ממש שוק אנשים נוסעים בלי רשיונות וגם מי שיש לו לא יודע לא חוקים ונוסע כאילו הים של אבא שלהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שאני סקרן זה שהייתי באותו חוף כמה שבתות לפני ולא נתנו שום דוחות כי כנראה שהם עדיין לא הספיקו להתפרש על כל החופים באותו זמן, אז מעניין אותי עכשיו שהם הגיעו לשם על מה הם נתנו שם דוחות כי אם זה על חניה על החוף (למרות שאני כמעט בטוח שאלה בכלל איכות הסביבה עם רכב ירוק) אז פשוט לא כדאי ללכת לשם יותר ולחזור בבאסה עם קנס. אבל אם זה על רשיונות או התפרעויות עם הכלי שיש להם זה כבר מוצדק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכרח לציין שמאוד משמח אותי לשמוע שיש פעילות אכיפה נגד ערסים שלא מבינים בשיט לכמה נזק הם גורמים.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכרח לציין שמאוד משמח אותי לשמוע שיש פעילות אכיפה נגד ערסים שלא מבינים בשיט לכמה נזק הם גורמים.

איתמר.

שלום איתמר ,

לדעתי בקרוב יתחילו לאכוף גם חוקים נגד הכללות וכאלה שאין להם מושג על מה הם מדברים-בהמשך לחוק החרם שעבר השבוע בכנסת :)

גילוי נאות - אני בחוף הדייגים בחדרה ( שהוזכר פה ) מאז שנולדתי בערך ויש לי שם שני סירות - להגיד שאני לא מבין כמה נזק אני גורם בזה שאני מעלה את הסירה מהמים ולא עוגן אותם באופן קבוע במים עם הדלק והשמן זה רק מראה כמה אתה ממהר לקפוץ למסקנות.

בכל אופן את הדוחות מחלקים פקחים של רשות הטבע והגנים מצורף לינק לכתבה -

http://news.walla.co.il/?w=%2F1%2F1839224

שבוע טוב לכולם,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ערס? לא? אז כנראה שזה לא כוון אליך.

ההודעה שלי כוונה לכל ה"גברים" שבאים עם הכלים מרובי ההנעה שלהם לחופים כמו גם אלה שמגיעים עם הג'ט-סקי ומשוכנעים שהם אבו עלי. נגדם אני מאוד שמח לראות אכיפה נוקשה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ערס? לא? אז כנראה שזה לא כוון אליך.

ההודעה שלי כוונה לכל ה"גברים" שבאים עם הכלים מרובי ההנעה שלהם לחופים כמו גם אלה שמגיעים עם הג'ט-סקי ומשוכנעים שהם אבו עלי. נגדם אני מאוד שמח לראות אכיפה נוקשה.

איתמר.

אז אתה נגד האופנועי ים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...