Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט אימפלה 2005 יד 1 90K ק"מ

lolshimi11
שימו לב! השרשור הזה בן 4642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב הוא 6 מקומות 3400 סמ"ק ממכונאי שהוא חבר טוב שלנו,הרכב הוא לא פרטי שלו אלא הוא קונה ומוכר,עשינו עליו נסיעת מבחן והוא נוסע חלק ביותר,מה גם שהו שמור ויש בו המון גאדג'אטים,

ישנם כמה שאלות

1.האם הרכב אמין,ומהם המחלות שלו?

2.מהי צריכת הדלק של הרכב?

3.תודה רבה לכל מי שעונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהידע שצברתי על הרכב הבנתי שהצריכה הממוצעת בהיגה בעיר 1-6.5 ומחוץ 1-11.

צריכים להחליף איזה רכיב בגיר ברוב המכוניות בערך ב 100.000 קמ, עלות של כ 2500 שח.

גם המנוע 3.4, וגם ה 3.8 נוטים ממחלה של אטם סעפת שמתפרק עם הזמן בגלל שהוא לא עמיד מספיק לנוזך הקירור, במוסכים המורשים מכירים את התופעה, ןבארה"ב הייתה תביעת ענק וריקול בנושא.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה שרשורים בנוגע לרכב הזה. כדאי לך לבצע חיפוש.

תאמין לי שחיפשתי

מהידע שצברתי על הרכב הבנתי שהצריכה הממוצעת בהיגה בעיר 1-6.5 ומחוץ 1-11.

צריכים להחליף איזה רכיב בגיר ברוב המכוניות בערך ב 100.000 קמ, עלות של כ 2500 שח.

גם המנוע 3.4, וגם ה 3.8 נוטים ממחלה של אטם סעפת שמתפרק עם הזמן בגלל שהוא לא עמיד מספיק לנוזך הקירור, במוסכים המורשים מכירים את התופעה, ןבארה"ב הייתה תביעת ענק וריקול בנושא.

בהצלחה.

איזה רכיב בדיוק? והאטם סעפת מה קצב הבלאי שלו והמחיר שלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי שחיפשתי

איזה רכיב בדיוק? והאטם סעפת מה קצב הבלאי שלו והמחיר שלו?

המחיר של אטם הסעפת זניח, מחיר העבודה זה כבר סיפור אחר.

לי עלה להחליף אטם סעפת תחתונה במאליבו V6 באזור ה-2000 ש"ח.

פשוט צריך לפרק חצי מנוע בשביל להחליף אטם (שעלותו אגב היא באזור ה-200 ש"ח, נכון ללפני 5 שנים).

לי הוא הלך ברכב בן 8 שנים ועם 90,000 ק"מ.

אגב, לחבר שלי הלך הגיר באימפלה דיי חדשה בזמנו..

בכללי אני מאוד נהנתי מהמאליבו והאימפלה אפילו יותר מפנקת, אבל כל תקלה תעלה לך לא מעט..

לדוגמא, מיסב במותחן של האלטרנטור הלך, מה שגרם לגלגל פולי להשבר וגרם נזק למותחן, רצועה ועוד..

תיקון של כל אלו במוסך מורשה היה צריך לעלות 2500 ש"ח, בסוף תיקנתי במוסך אחר בעלות של 1500 ש"ח ועוד עשו לי "טובה"..

בקיצור אחזקה לא זולה, אך גם לא סופר יקרה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי שחיפשתי

למיטב זכרוני יש משתמש בשם YONISI או משהו כזה שיש לו אחת. תחפש תחת השם שלו - הוא כתב המון על הרכב. לפי מה שהוא כתב, הוא מאוד מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

ישנם כמה שאלות

1.האם הרכב אמין,ומהם המחלות שלו?

בוא נתחיל עם זה שהרכב נחשב אמין מאוד. יש לו כמה מחלות אבל כשמטפלים בזה בזמן ומחליפים מה שצריך לא אמורות להיות בעיות לא צפויות במיוחד (כמובן הכל יכול להיות, אפשר גם להדרס על המדרכה והכל זה ענין של הסתברות).

מחלה מ"ס 1 - וסת לחץ שמן גיר מקורי דפוק, ז"א שברוב המקרים באיזשהו שלב הוא נדפק ומתחיל לגרום להחלפות לא חלקות של הילוכים, אצלי זה גם היה ככה שהגיר לפעמים לא היה משלב טוב לראשון ככה שבתחילת נסיעה הייתה השהייה בתגובה וכשנכנס ההילוך זה בא עם בעיטה לא נעימה במיוחד. אני שילמתי על התיקון 1700 ש"ח, בדיעבד אפשר להזמין את הוסת מ Ebay ב 250 ש"ח ולשלם למוסך משהו כמו 1000 ש"ח עבודה (נתון למשא ומתן). מאז התיקון הגיר חלק לגמריי, החלפות נעימות ולא מורגשות בכלל.

מחלה מ"ס 2 - לא קרה לי אבל אומרים שזה בא מתישהו, מסרק הגה ו\או תיבת הגה שהולכים באיזשהו שלב (שמעתי פעם משהו כמו 100K ק"מ). עסק לא זול אבל שוב משלמים פעם אחת ונגמר הסיפור.

לגבי פחדים מעלות חלקים - ניתן להזמין המון חלקים לסוגיהם מ Ebay, יש בארה"ב מלאי ענק של חלקי חילוף לרכב בגלל שהוא דיי פופולרי שם ולמשל בגלל שהיו הרבה ניידות משטרה מדגם זה (תסתכל בסרטים אמריקאים, בהרבה מהם תראה אימפלות אם בתור ניידות או סתם רכבים שנעים בכביש). אפשר להזמין שם כמעט הכל (פלאגים למשל פה בארץ יעלה לך בסביבות ה 450 ש"ח, בחו"ל כולל משלוח והכל בערך 130) כולל חלקים לגיר, כל מיני חלקי מנוע ואפילו סט מושבים אם בא לך, תסתכל ב Ebay יש הכל.

אני מכיר אישית לפחות 4 אנשים שהחזיקו\מחזיקים אימפלות לסוגיהן מעל שנתיים, דיברתי עם כולם הרבה לגבי אמינות לפני שקניתי את שלי וכולם החזירו לי אותה תשובה, הרכב אמין מאוד. מנוע שאם מטפלים בו כמו שצריך (אני ארחיב אח"כ) לא אמור לעשות בעיות בכלל. רוב הזמן המנוע עובד בסל"ד נמוך מאוד יחסית גם עירוני וגם בינעירוני ולכן לדעתי המנועים האלו מחזיקים יותר זמן ממנועי 1600 או 2000 למיניהם. לגבי בעיות של סעפת יניקה, נכון היו בארה"ב הרבה מקרים אבל ממה שאני יודע ב 2004 הם החליפו את האטם ככה שהנוזל קירור לא אוכל אותו (זו הייתה הבעיה במקור) ואז הוא לא נהרס יותר. גם הגיר אמור להיות חלק חוץ מהמחלה ההיא של הוסת (יש בארה"ב הרבה מקרים של החלפות גיר אבל מדובר בק"מ גבוה, 180-200 אלף מייל... ואני מניח שזה גם בגלל שלמשל אנשים לא יודעים שצריך להחליף את הוסת כשהגיר מתחיל לבעוט ואז אם לא מחליפים הוא בטח גם נשחק הרבה יותר מהר). דרך אגב גם אם הולך גיר עלות השיפוץ לא כזו יקרה, ביררתי פה מבוסך שאני מכיר ועש לי כבר שיפוץ גיר מעולה ברכב קודם ואמרו לי שם בסביבות ה 5-5.5 זה המחיר של שיפוץ גיר שזה סביר יחסית לרכבים אחרים ויחסית לזה שמדובר בגיר של truck קטן. :)

טיפולים - טפל בה כמו שצריך בלי להתקמצן, שמן שים רק איכותי 5W30 (השרשרת ברכב טבולה בשמן וזה חשוב), מים רק אדומים כמו שמוגדר לרכב, שמן גיר AC-Delco וכו'. בעיקרון הרכב אמור לעשות טיפול כל 15K, אני עושה כל 10K ואני מטפל אצל מישהו פרטי אבל גם לעשות כל 15K במוסך זה בסדר גמור. פלאגים מחליפים פעם ב 100K, שמן גיר ופילטר גיר כל 90K, לפי היצרן אפשר למשוך יותר אבל עדיף ככה בגלל החום פה בארץ.

2.מהי צריכת הדלק של הרכב?

אני מודד תמיד בצורה מדוייקת מאוד וקפדנית (יש לי קובץ אקסל מסודר) ויצא לי למדוד גם נסיעות בינעירוניות ארוכות עמוסות ועם מזגן (למשל נסיעה לאילת עם כל המשפחה), לי יוצא שהרכב עושה בעיר 1/6.5, יצא לי גם כמה פעמים של קרוב יותר ל 1/7 אבל 6.5 זה יותר מדוייק, מחוץ לעיר 1/12. מחוץ לעיר דרך אגב 110 באופן כמעט קבוע (המדידה היא ברוטו דרך אגב ז"א שזה לא כמו שאנשים מודדים עם מחשב דרך צריכה רגעית אלא אני מודד עם משאבה, אני מניח שרגעי הוא עושה משהו כמו 1/13 בינעירוני אבל שוב מה שקובע זה בינעירוני כולל רמזורים בדרך פקקים אם יש, עקיפות וכו'). אם תיסע יותר מהר 120 או 130 זה לא ישנה כל-כך הרבה (בוודאי שלא כמו במכוניות עם מנוע יותר קטן, המנוע הזה לא ממש מתאמץ גם לא ב 130 קבוע)

רוב האנשים שדיברתי איתם אומרים לי שאצלם הרכב עושה 1/7-7.5 בעיר ושמעתי אפילו על מקרים של יותר מ 1/8. אני נוסע דיי רגוע, לוחץ מידי פעם אבל בד"כ נוסע שליו ורגוע וזו הצריכה. יכול להיות שאם הנסיעה העירונית כוללת יותר כבישים שניתן לשייט בהם אז זה ישפר את הצריכה כי הרכב משייט יפה מאוד בלי גז כשהוא כבר תופס מהירות, אני נוסע רוב הזמן בין רמזורים, כיכרות וכו', פחות מקומות לשיוט.

דברים אחרים לגבי הרכב, נוחות שלא תיאמן (אתה יושב על כורסא נוחה מאוד), קצת פינוקים פה ושם, חיישן אורות, בקרת שיוט, מושב נהג מתכוונן חשמלית, לעומת זאת בניגוד ל 3800 אין חימום במושבים או סאנרוף או מחשב דרך או שעון טורים (:lol: בדיחה שאני אוהב לספר על האוטו, כל הפאר הזה והנוחות ואין שעון טורים...). רדיו מקורי ללא MP3 גם מבאס קצת ובינתיים לא מצאתי חלופה חוץ מלהשקיע סכום לא מבוטל במכשיר משולב כזה חדיש ויקר, נסיונות לחבר כל מיני נגנים עם שידור FM לא צלחו כי הם הורסים את הסאונד של הרכב שהוא מדהים לדעתי ביחס למערכות מקוריות.

לגבי מרווח זו ספינה לכל דבר, גם בגודל חריג (לטוב ולרע) גם במקום בתא הנוסעים (אצלי 2 כסאות ילדים + בוסטר נכנסים בלי בעיה ויש עוד מרווח) וגם בתא מטען (4 גופות נכנסות בקלות :lol:), בטיחות לוקה בחסר ביחס לשנתון, אין ESP ואין מספיק כריות אויר (רק 3) לעומת זאת המבנה חזק מאוד בצורה קיצונית, דלת זו דלת וחלון זה חלון וגמיה זו גומיה, תסתכל מקדימה על הקורות שיש תחת המכסה מנוע ותבין לבד, אין דברים כאלה... סיפור לגבי בטיחות דווקא של מאליבו (האימפלה חזקה לפחות באותה המידה), מכיר מישהו שאשתו התהפכה עם מאליבו (מהצורה הקודמת של 2005-2007) עשתה 4 סיבובים ונחתה על הגג, הבוחן שבדק את התאונה אמר לאיש שאם זה היה רכב יפני אשתו לא הייתה שורדת את ההתהפכות, במילים האלו.

לגבי הנסיעה, שוב זה משהו מיוחד, התנופה שיש למנוע V6 הזה זה מה שאני הכי אוהב ברכב, בשילוב עם הכורסא זה אומר נוחות גבוהה. לא יודע אם אפשר הרבה לתאר את זה במילים אבל כמעט יגידו לך שברגע שעלית על אמריקאית מסורתית כזו, לא תוכל לחזור אחורה לרכבים מסוג אחר. לפני 4 חודשים עשיתי נסיעה ארוכה על מאזדה 3 2007, פשוט אין מה להשוות מבחינת הנוחות השקט והכיף, פשוט עולם אחר.

בידוד רעש מעולה, רוב הזמן המנוע בסל"ד נמוך ושקט מאוד יחסית, כשהאוטו חם ועמוד במקום עם חלונות סגורים לפעמים אני לא בטוח אם הוא מונע או לא. כשאתה לוחץ זה כבר סיפור אחר וקיק דאון ארוך ייתן לך רעש מגניב כזה של מנוע V, אני מאוד אוהב את הרעש הזה, כמו טרקטור קטן.

מזגן מקפיא כמו כל אמרקאית. בד"כ נמצא באזור האמצע בשיא החום ובנסיעות ארוכות תמיד יורד איכשהו לאזור השלב השלישי או הרביעי (כשקר אפילו לשלב ראשון), לא ספרתי אבל יש בערך 12 שלבים, מעולם לא השתמשתי בשלבים האחרונים כי אין צורך, זה ממש סופת שלגים לפרצוף. :)

אם אתה הולך על זה רק תבדוק טוב טוב את הרכב, המנוע לא אמור לאכול שמן כמעט בכלל וזה קריטי, אם אתה נתקל במנוע שאוכל שמן בצורה חריגה אל תתקרב, זה לא כמו מנוע DOHC שאוכל שמן וזה תקין. 90K ק"מ זה לא הרבה למנוע הזה ככה שאתה יכול להיות שקט.

בהצלחה!

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון,תודה רבה על ההתייחסות

דבר שני,יש לי כמה שאלות,הרכב שאני רוכש עומד על 90 אלף קילומטר שנת 2005,לפי מה שהבנתי ממך ומעוד אנשים ה10-20 אלף ק"מ הבאים הם הקריטיים ביותר,עכשיו ישנה דרך למנוע את הבלאי הזה של המערכות? מכיוון שאם יקרה כל מה שצפוי לקרות בשנה אני ישלם מעל 8 אלף שקל של טיפולים(אם ייפול עלי הנאחס של כולם ביחד)מכיוון

וכן אתה צודק-נוח מאוד מקדימה ומאחורה,פשוט ספה עם בידוד טוב ומנוע חזק,יש לנו ג'יפ דיזל ככה שהוא לא מאיץ משו,בנסיעת מבחן אבא שלי ליטף את דוושת הגז ועפנו קדימה.

לגבי הרדיו-אין לי את הבעיה הזו מכיוון שיש מערכת מולטימדיה עם מסך מגע דווקא דיי טובה ברכב,רק את הרמקולים לא בדקתי,עכשיו שאלה אחרונה לסוף

האם יהיה טוב להסב את הרכב למונע גז,וכמה יוצא לך בכללי טיפולים שוטפים בשנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון,תודה רבה על ההתייחסות

בכיף

דבר שני,יש לי כמה שאלות,הרכב שאני רוכש עומד על 90 אלף קילומטר שנת 2005,לפי מה שהבנתי ממך ומעוד אנשים ה10-20 אלף ק"מ הבאים הם הקריטיים ביותר,עכשיו ישנה דרך למנוע את הבלאי הזה של המערכות? מכיוון שאם יקרה כל מה שצפוי לקרות בשנה אני ישלם מעל 8 אלף שקל של טיפולים(אם ייפול עלי הנאחס של כולם ביחד)מכיוון

איך הגעת ל 8K?? כמו שאמרתי לתקן את הוסת של הגיר יעלה לך 250 ש"ח בהזמנה מ Ebay ו 1000 ש"ח עבודה, לא מדובר במדע בדיוני יש כאן מישהו שהזמין מחו"ל והרכיב אצל חבר במוסך לבד וחסך אפילו את העבודה, אני אישית הזמנתי לעוד 2 חברים שבאה להם אותה הבעיה בדיוק (לאחד הייתה ממזמן והוא לא טיפל ולאחר בא ממש לא מזמן עם בערך 90K על השעון). תיקון מסרק\תיבת הגה יעלה לך באזור ה 2500 לפי מה שאני יודע (כמובן שאם תלך למורשה UMI אתה יכול לצאת גם ב 6K אני מניח, פשוט לא הולכים אליהם אלא למוסך נורמלי). עזוב את הסעפת יניקה, זה נכון בעיקר לגבי דגמים ישנים יותר של המנועים האמריקאיים, דגמי 2005 לא אמורים לסבול מהבעיה הזו, חוץ מזה אני לא בטוח שבדגמים הקודמים זה לא נגרם בגלל נוזל קירור דפוק. מנוע אמריקאי צריך מים אדומים כמו שכתוב בספר רכב. 60 ש"ח לגלון ונגמר הסיפור למה להתעסק עם שטויות כאלה רק אלוהים יודע.

לגבי הרדיו-אין לי את הבעיה הזו מכיוון שיש מערכת מולטימדיה עם מסך מגע דווקא דיי טובה ברכב,רק את הרמקולים לא בדקתי

הרווחת אם כבר יש מערכת, הרמקולים מעולים (אם כי לא ברמה של מערכת רצינית מבחינת העוצמה אבל הצליל והבאסים תענוג)

עכשיו שאלה אחרונה לסוף

האם יהיה טוב להסב את הרכב למונע גז,וכמה יוצא לך בכללי טיפולים שוטפים בשנה?

שמע, לגבי גז, במקרה יצא לי לשאול מישהו שמבין במכוניות (קרוב משפחה שלי שהוא בעל מכון בדיקות כאן באזור ב"ש) והוא אמר לי מיד שלא כדאי בעיקר בגלל בעיות של התקנות לא טובות כל-כך בארץ, הוא אמר שאם הרכב מגיע ככה מהחברה (ובארה"ב יש את זה) אז זה סיפור אחר אבל בכללי לא כדאי להתעסק. מצד שני יש לא מעט אימפלות וביואיקים שהוסבו לגז ולפי מה שקראתי ביד-2 נסעו נסועה נכבדת עם המערכת בלי בעיה, יש פה גם מישהו עם קוואליר שהוסבה לגז ונסעה כבר מעל 200K בלי בעיה ככה, זה אותו סוג של מנוע (OHV שסתומים עיליים) ככה שיכול להיות שזה דווקא כן מתאים, אני אישית ירדתי מזה כי אני גם לא נוסע מספיק כדי להצדיק הסבה. אם אתה מתכוון לנסוע הרבה בעיר אז אולי כדאי לשקול, תשב ותעשה חישוב של עלות\תועלת וקח בחשבון שאולי יילך המנוע בגלל זה ותחליט אם זה משתלם לך (מנוע למרות הגודל לא עולה יותר מ 6-7K עד כמה שאני יודע...)

לגבי טיפולים אני לא מטפל במוסך אלא אצל מישהו פרטי. אני יכול גם לעשות לבד אבל אני מעדיף לא להתעסק ולתת למישהו שבאמת מכיר את הרכב טוב מאוד (אני סומך עליו יותר מהמוסכניקים במורשים). עשיתי אצלו טיפול לפני חודש וחצי, שמן 5W30 איכותי 120 ש"ח, פילטר שמן מקורי 50 ש"ח פילטר אויר מקורי 50 ש"ח, עבודה 100 ש"ח, סה"כ 320 ש"ח, זה מה שזה אמור לעלות, במורשה ייקחו ממך בערך פי 2 כי ככה זה (דפוק נכון אבל ככה זה בארץ, כמו בעוד הרבה נושאים). אני החלטתי שאני עושה טיפול כל 10K ולא 15 כמו שממליץ היצרן ואני גם מחליף פילטר אויר כל טיפול בגלל סופות החול בדרום. לדעתי אם תמצא מישהו שיעשה לך טיפולים כאלו במחיר סביר תלך אליו כי זה עדיף על מורשה, טיפול כזה רגיל זה פשוט החלפה של מה שהזכרתי.

רק לצורך הבהרה לגבי תחזוקה, כשקניתי את הרכב עשיתי יישור קו:

6 פלאגים

שמן גיר + ערכת גיר

פילטר שמן מנוע ושמן מנוע

פילטר אויר

פילטר דלק

ברקסים קדמיים

עבודה של בערך 3 שעות.

הכל יצא לי 1650 ש"ח כולל עבודה אצל אותו בחור שאני מטפל אצלו. במורשה הייתי יוצא בטח עם לא פחות מ 3000 ש"ח (הערכה שלי), ודרך אגב פלאגים אפשר להזמין מחו"ל ב 130 ש"ח, אני שילמתי 420, ככה הייתי חוסך בדיעבד עוד 300 ש"ח, לומדים להבא. :)

האחזקה בכללי לא יקרה (אני משלם ביטוח דרך החשב הכללי 3800 ש"ח זה בערך כמו כל קורולה\הונדה מאותו שנתון) ואפילו מפתיעה קצת לגבי רכב כל-כך גדול, אם הולך איזשהו חלק אז זה כן עולה אבל כמו שאמרתי משלמים פעם אחת ושוכחים מזה להרבה הרבה זמן.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא בזמנו דיברתי עם מנהל מוסך מורשה umi והוא אמר שהמנועים האלה סובלים גז בצורה טובה מאוד יחסית למנועים אחרים והוא נתקל בפעמים בודדות בלבד בבעיות עם גז במנועים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא בזמנו דיברתי עם מנהל מוסך מורשה umi והוא אמר שהמנועים האלה סובלים גז בצורה טובה מאוד יחסית למנועים אחרים והוא נתקל בפעמים בודדות בלבד בבעיות עם גז במנועים האלה.

כן וזה מסתדר דרך אגב עם זה שהמנועים האלו פחות רגישים לחום ולדלק לא נקי, לא יודע למה זה מה שאמרו לי, יכול להיות שזו הייתה עצה של יתר-יתר בטחון. את האמת אם הייתי נוסע נניח 25K בשנה כשמתוכם נניח 75% עירוני אין לי ספק בכלל שהייתי עושה הסבה לגז, למרות הסיכון הכלשהו שבכל זאת קיים, אני נוסע בערך 15K לשנה כשמתוכם יוצא מעל 40% בינעירוני ככה שהחיסכון שלי היה יותר ארוך ופחות משתלם אם הייתי עושה הסבה. הכל ענין של עלות\תועלת וכמה באמת אתה חוסך על הדלק פחות עלות המערכת. באימפלה אם אינני טועה ההסבה תהיה גם יותר יקרה מרכב קטן יותר בגלל עוד 2 צילינדרים.

ודרך אגב פעם שנייה, בלי להפחיד אבל הרכבים האלו גם ככה סובלים בארץ מבעיות של חוסר ידע אז בהתקנה של מערכת צריך לקחת בחשבון שיכול מאוד להיות שאף אחד לא ירצה לגעת ברכב בגלל מערכת גז. סתם דוגמא אצלי ברכב השלט המקורי לא עובד והמחשב נעילות עבר עקיפה ככה שהוא מנוטרל, כשקניתי את הרכב זה היה נראה לי שטויות פשוט להתקין שלט נוחות ושלום על ישראל, הבאתי אותו לב"ש למישהו שאני מכיר, איך שראה את האוטו אמר לי בזה אני לא נוגע... בחברה בכלל לא ידעו מה לעשות כי המחשב נעילות לא עובד. הייתי צריך לחפש מישהו באמת רציני שמכיר טוב טוב אמריקאיות מבחינת חשמל ושהיה מוכן לעשות את העבודה. זה סתם סיפור על אזעקה פשוטה ו 2 שלטים, אני לא רוצה לחשוב על מה קורה במקרה של בעיות מנוע, נורות אזהרה למיניהן שנדלקות וכו'.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן וזה מסתדר דרך אגב עם זה שהמנועים האלו פחות רגישים לחום ולדלק לא נקי, לא יודע למה זה מה שאמרו לי, יכול להיות שזו הייתה עצה של יתר-יתר בטחון. את האמת אם הייתי נוסע נניח 25K בשנה כשמתוכם נניח 75% עירוני אין לי ספק בכלל שהייתי עושה הסבה לגז, למרות הסיכון הכלשהו שבכל זאת קיים, אני נוסע בערך 15K לשנה כשמתוכם יוצא מעל 40% בינעירוני ככה שהחיסכון שלי היה יותר ארוך ופחות משתלם אם הייתי עושה הסבה. הכל ענין של עלות\תועלת וכמה באמת אתה חוסך על הדלק פחות עלות המערכת. באימפלה אם אינני טועה ההסבה תהיה גם יותר יקרה מרכב קטן יותר בגלל עוד 2 צילינדרים.

ודרך אגב פעם שנייה, בלי להפחיד אבל הרכבים האלו גם ככה סובלים בארץ מבעיות של חוסר ידע אז בהתקנה של מערכת צריך לקחת בחשבון שיכול מאוד להיות שאף אחד לא ירצה לגעת ברכב בגלל מערכת גז. סתם דוגמא אצלי ברכב השלט המקורי לא עובד והמחשב נעילות עבר עקיפה ככה שהוא מנוטרל, כשקניתי את הרכב זה היה נראה לי שטויות פשוט להתקין שלט נוחות ושלום על ישראל, הבאתי אותו לב"ש למישהו שאני מכיר, איך שראה את האוטו אמר לי בזה אני לא נוגע... בחברה בכלל לא ידעו מה לעשות כי המחשב נעילות לא עובד. הייתי צריך לחפש מישהו באמת רציני שמכיר טוב טוב אמריקאיות מבחינת חשמל ושהיה מוכן לעשות את העבודה. זה סתם סיפור על אזעקה פשוטה ו 2 שלטים, אני לא רוצה לחשוב על מה קורה במקרה של בעיות מנוע, נורות אזהרה למיניהן שנדלקות וכו'.

במקרה הזה דוווקא אני לא פוחד מכיוון שאני קונה אותה ממוסכניק שמכיר את הרכב טוב,ובלי כל קשר לאימפאלה אנחנו מטפלים ברכב שלנו אצלו ככה שאנחנו יודעים מה הסחורה שהוא מספק.

אני לא יודע למה אנשים אומרים שזה לא משתלם להסב לגז,גם אני אני נוסע 15K ק"מ בשנה

חשבון פשוט

15.000/9 9-ממומצע צריכת דלק

=1666 ליטר דלק בשנה

1666*7.6= 12.666 אלף שקל -לצריכת בנזין

1666*3.5= 5831 שקל

החיסון שלי = 12666-5831=6800 שקל חיסכון בשנה

עכשיו בשנתיים אני כבר מחזיר את כל מערכת הגז,שלא לדבר על נהגים שנוסעים בשנה הרבה יותר מ15K ק"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, בשנתיים אתה ודאי תכסה את ההוצאות.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקלה נוספת - מצבר שהיה גמור. הוחלף זה הכל.

היום הייתי בטסט פעם ראשונה עם הרכב - מסתבר שכנראה צריך למתוח את הבלם יד (הרגשתי לאחרונה שהוא לא מחזיק את הרכב כמו בהתחלה אבל לא הייתי בטוח).

לגבי טיפולים - אני נוסע 15K בשנה פחות או יותר, אני עושה איפול כל 10K כמו שציינתי למעלה, יוצא 3 טיפולים בשנתיים.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...