Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבהרה בנושא תביעת ביטוח בגין נזק קל ברכוש

שימו לב! השרשור הזה בן 4681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הבכן המקרה הוא כזה, במהלך נסיעת בוקר שגרתית, שפשף רכב צד ג' את רכבי בניסיון לעקוף אותי מימין כשלמולו משאית הפורקת סחורה.

כשראיתי שמדובר באדם מבוגר שכנראה לא כל כך בטוח בצעדיו עצרתי את רכבי לחלוטין, אך זה היה כבר מאוחר מדי כשלאוזניי נשמעים צלילי האימה של הפח המתעקם.

הנהג המשיך בנסיעה ממש כאילו לא קרה כלום עד שנאלצתי לחסום אותו עם רכבי בכדי להחליף פרטים.

בשורה התחתונה הנזק לא גדול, מדובר בשפשוף עדין ועיקום בפח כנף ימין קדמית, אך למרות זאת אני מעוניין לתקן את אזור הפגיעה.

מכיוון שמדובר במקרה ראשון שלי מסוג זה, אני קצת חדש בכל עינייני הביטוח והייתי שמח לקבל הסבר.

את פרטי התאונה כבר העברתי לחברת הביטוח בצירוף כל המסמכים הדרושים, הוצעה לי האפשרות לתקן במוסך הסדר או באופן פרטי. לאחר ביקור במוסך ההסדר ולאחר מכן במוסך המרכזי של היבואן. ההצעה לתיקון הייתה זהה מבחינת העלות והחלטתי לבצע את התיקון במוסך המרכזי (מתוך הנחה שחומרי הצבע הנמצאים בשימוש הינם מאיכות טובה יותר) ולאחר מכן להגיש את הקבלה על התיקון לחברת הביטוח. כמו-כן, מכיוון שעלות התיקון פחותה מ 1000 ש"ח אין צורך בהזמנת שמאי.

אמנם אני עדיין לפני התיקון, אך הבנתי מחברת הביטוח שאקבל תשובה תוך 45 יום בנושא ההחזר הכספי. וכאן למעשה אני בא לשאול מה בדיוק התהליך שהתביעה עוברת בימים אלו?

אני מבין שכרגע חברת הביטוח שלי מנהלת את התביעה מול חברת הביטוח/סוכן הביטוח של הרכב הפוגע כאשר יש באפשרותו להודות או לא להודות באשמה? במידה ומודה, האם הוא יודע מה עלות התיקון או שהוא משלם בכל מקרה את עלות ההשתפות העצמית? והאם תביעה שכזאת פוגעת לו בהנחת העדר תביעות?

מה קורה במידה והוא אינו מוכן להודות באשמה? האם חברות הביטוח כבר אינן מעורבות ועלי יהיה לתבוע אותו בתביעה אזרחית? האם הוא יכול להחליט שהוא תובע אותי על נזק שלא באשמתי וחובה עלי יהיה להוכיח את חפותי?

אני מזכיר שנכון לעכשיו עלות התיקון פחותה מ 1000 ש"ח.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה הנהג השני, תקבל את הכסף מחברת הביטוח שלו

לא מודה הנהג השני, תצטרך לתבוע אותו בתביעות קטנות ואז יהיה עליך להצטייד בדו"ח של שמאי.

הנהג השני יכול גם לתבוע אותך על נזקיו, כפי שאתה תובע אותו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין את דבריך נכון, חובה ששמאי יראה את הרכב ללא קשר לגודל הנזק, למצב בו אאלץ לתבוע את הנהג השני בבית דין לתביעות קטנות?

תמונות לא מספיקות במצב כזה?

בנוגע לתיקון עצמו, האם אני יכול להשתהות עם התיקון עד אשר אני מקבל תשובה מחברת הביטוח בנושא ההחזר או שעלי לתקן בהקדם בכדי שאוכל להגיש קבלות במטרה להזיז קצת את התהליך?

אני שואל זאת מכיוון שאני לא רוצה להגיע למצב בו אני משלם את כל הנזק ובסופו של דבר הנהג השני אינו מודה. איני מעוניין לתבוע אותו בתביעות קטנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...