Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפי טענת השוטר : חצית באדום ! בקשה לזימון לב"ש

שימו לב! השרשור הזה בן 4669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מצאתי כותרת נורמלית , מתנצל מראש.

הסיפור הוא כל כך הזוי, אנסה לקצר.

היום בבוקר נסעתי לי בכביש (מהירות מותרת 80) אחרי "משאית" , בהגעה לצומת , הכביש מתפצל לשני נתיבים, כאשר הנתיב הימינ הוא הנוסף, מי שממשיך לנסוע ממשיך על השמאלי, חשוב.

הנהג עבר לנתיב הימיני והחליט שבזמן שהרמזור ירוק הוא רוצה לעצור, אני ללא ממש הבנתי מה עשה ועשיתי סריקה קלה ולא הבנתי למה הוא עשה זאת, תוך כדי הרמזור התחיל להבהב והגיע לצהוב, כבר הייתי קרוב ולא יכולתי להפסיק לבלום, המשכתי עם מהירות גבוהה יחסית ופיניתי את הצומת מהר,

מה אני רואה, נהג המשאית, זוכרים ? בזמן שהוא החליט לעצור, הוא עשה זאת מכיוון שאופנוע משטרתי היה עומד בצומת,

1. אני לא ראיתי אותו

2. והוא ראה אותי רק אחרי שיצאתי כבר לכיוון הצומת שהרמזור צהוב וסיכוי מאוד גדול עד שקלט שהגעתי לו משום מקום (המשאית הסתירה לפני) ועד שרצה במוחו השאלה למה הוא ממהר והסתכל על הרמזור, הוא כבר התחלף לאדום.

הוא עצר אותי, בטענה שחציתי באדום,

מילה שלי מול שלו, בקשה למשפט,

מה הסיכוי שלי ?

לא חציתי באדום, ולא יכולתי כבר לעצור, אך עברתי בצהוב (או כתום) ולא כי בא לי, פשוט לא יכולתי לא לעשות זאת.

אגב, הוא התחיל להסתכל בספר תקנונים, לא היה שם שום סימן של עבירה במידה וחוצים בכתום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהג עבר לנתיב הימיני והחליט שבזמן שהרמזור ירוק הוא רוצה לעצור, אני לא ממש הבנתי מה עשה

סביר להניח שנהג המשאית לא עצר סתם כאשר ברמזור היה אור ירוק רק בגלל שראה אופנוע משטרתי בצומת. יכול להיות שהאור הירוק התחיל להבהב ואתה לא ראית בגלל שהמשאית הסתירה לך או פשוט לא שמת לב.

אם תגיע למשפט ותתאר את השתלשלות המקרה, סביר להניח שהשופט יגיע להשערה דומה.

אולי כדאי שתיוועץ בעו"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין איסור לעקוף בצומת כאשר יש יותר מנתיב אחד בכיוון הנסיעה.

לגבי משפט, יש לבחון את בדיוק מה תיאר השוטר בדו"ח (היכן עמד, מה ראה), להצליב עם המצב בשטח ולראות האם הוכחו יסודות העבירה, כלומר האם השוטר יכול היה לראות ממקומו את הרכב, את קו הצומת ואת הרמזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הבנתי, מעבר הנתיב היה לפני הצומת, המשאית הרי עצרה לפני הכניסה חצומת ולכן לא פה העבירה.

הגיוני כמו שנאמר שלא ראית את הרמזור בגלל המשאית. הגיוני מאוד שהמשאית לא תעצור בכניסה לרמזור אלא אם הוא מהבהב.

לכן ההסבר ההגיוני היחיד שיתקבל הוא שלא ראית את הרמזור, החלטת לעקוף את המשאית, תוך כדי עקיפה שמת לב שהוא מהבהב והופך לכתום והחלטת שתנסה לעבור.

אכן אין סעיף עבירה על כניסה לצומת בכתום, העבירה היא רק אם נכנסת לצומת באדום "מלא".

אני לא רואה שום דרך להציג את זה לשופט ולצאת בסדר.

העיקרון הוא האם נכנסת לרמזור באור כתום או באדום. אם השוטר חיפש את הסעיף בספר התקנונים האם זה אומר שהוא מודה שנכנסת בכתום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבותי,

לא עקפתי משאית, נהג המשאית לקח את הנתיב הימיני בזמן שהוא "נפתח" , ואני נשארתי על הנתיב המקורי, שהפך להיות שמאלי, ברור ?

והנהג של המשאית פשוט עצר בירוק, היה קרוב מצידו של האופנוע משטרה,

המשאית חסמה מהשוטר לראות את קו החציה- או איך שזה נקרא, ולא היה לו שום סיכוי לראות אותי אלא רק אחרי שאגיע לאמצע הצומת, ז"א שבשניות שבהן יצאתי עד שראה אותי , יקח לפחות שניה-שניים, עד ש.....

לפי ספר התקנונים לא ראיתי שום סימן לאור כתום, ראיתי רק שני מקרים ובשניהם אדום "מוחלט",

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך השאלה היא היכן עמד האופנוע המשטרתי

בהנחה שהמשאית נעצרה על קו הכניסה לצומת, אם הוא עמד לפני הקו היא הסתירה אותך ברגע שעברת את הקו ולכן הוא לא יכול היה לראות את רגע המעבר שלך את הקו ואת הרמזור בו-זמנית.

ושוב, מה הייתה הסיבה לכך שהוא חיפש בספר התקנונים את העבירה של כניסה לצומת בכתום? האם הוא הסכים איתך שנכנסת לפני שהיה אדום?

יש מצב שיש לך פה "קייס" למשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב מהמשתמע מדברי זה שקיבלתי זימון,

אבל זה לא, אני רוצה לבקש להישפט, כי אני לא חציתי באדום,

עכשיו, האם אפשר יהיה להכניס תמונות + ווידאו'ס ולהראות לשופט שלא היה לשוטר סיכוי לאבחן בי לפני כניסתי לצומת ?

תאמת, שלא ידעתי שדין צהוב = אדום אף פעם אלא רק אחרי שקיבלתי דו"ח, אבל בצהוב אין ניקוד ולכן אני מוכן לעשות הכל בשביל לא לקבל 10 נקודות,

חושב על לגשת לשם בלי עו"ד, יש לי חבר שאתיעץ איתו אך מכיוון שהעלויות בשמיים ולא שווה בעיני,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הטענות שלך במשפט הן לגבי מיקום השוטר ושדה הראייה שלו, או לגבי שדה הראייה מהזווית שלך, תוכל לגשת למקום לצלם תמונות ולהציג במשפט. זה נהוג ואפילו מומלץ.

ממליץ לך לעבוד על השרשור הבא: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=324345

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא כך :

אני עברתי בצהוב מכיוון שאם הייתי בולם הייתי עוצר אחרי הקו, העדפתי לפנות את הצומת מיד !

השוטר נתן לי דו"ח על אדום ! לא מוצדק,

צילמתי את המקום, את שדה הראיה של השוטר, אפילו חיכיתי שתגיע משאית לתאר את המצב בדיוק כמו שקרה איתי.

ואת זה שהשוטר לא היה יכול לראות אותי ואת הרמזור ביחד, ולא אותי עובר את הפס ! אלא רק אחרי שאני עובר

הכוונה שלי לבקש משפט, וללכת לשם לבד, קיבלתי ייעוץ מעו"ד, חבר במקרה,

יש לי תמונות, ווידאו'ס, ממש הכל !

אם הוא היה רושם לי דו"ח צהוב בלי נקודות הייתי משלם ומודה באשמה ולומד על בשרי (לא היה ידוע לי שצהוב נחשב לעבירה בכלל, ראתי את "כולם " עושים זאת, עד שקיבלתי דו"ח !)

אבל לשקר לי בפנים, ולהתעקש על זה שעברתי באדום ! סליחה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצאתי כותרת נורמלית , מתנצל מראש.

הסיפור הוא כל כך הזוי, אנסה לקצר.

היום בבוקר נסעתי לי בכביש (מהירות מותרת 80) אחרי "משאית" , בהגעה לצומת , הכביש מתפצל לשני נתיבים, כאשר הנתיב הימינ הוא הנוסף, מי שממשיך לנסוע ממשיך על השמאלי, חשוב.

הנהג עבר לנתיב הימיני והחליט שבזמן שהרמזור ירוק הוא רוצה לעצור, אני ללא ממש הבנתי מה עשה ועשיתי סריקה קלה ולא הבנתי למה הוא עשה זאת, תוך כדי הרמזור התחיל להבהב והגיע לצהוב, כבר הייתי קרוב ולא יכולתי להפסיק לבלום, המשכתי עם מהירות גבוהה יחסית ופיניתי את הצומת מהר,

מה אני רואה, נהג המשאית, זוכרים ? בזמן שהוא החליט לעצור, הוא עשה זאת מכיוון שאופנוע משטרתי היה עומד בצומת,

1. אני לא ראיתי אותו

2. והוא ראה אותי רק אחרי שיצאתי כבר לכיוון הצומת שהרמזור צהוב וסיכוי מאוד גדול עד שקלט שהגעתי לו משום מקום (המשאית הסתירה לפני) ועד שרצה במוחו השאלה למה הוא ממהר והסתכל על הרמזור, הוא כבר התחלף לאדום.

הוא עצר אותי, בטענה שחציתי באדום,

מילה שלי מול שלו, בקשה למשפט,

מה הסיכוי שלי ?

לא חציתי באדום, ולא יכולתי כבר לעצור, אך עברתי בצהוב (או כתום) ולא כי בא לי, פשוט לא יכולתי לא לעשות זאת.

אגב, הוא התחיל להסתכל בספר תקנונים, לא היה שם שום סימן של עבירה במידה וחוצים בכתום.

סביר להניח שנהג המשאית לא עצר סתם כאשר ברמזור היה אור ירוק רק בגלל שראה אופנוע משטרתי בצומת. יכול להיות שהאור הירוק התחיל להבהב ואתה לא ראית בגלל שהמשאית הסתירה לך או פשוט לא שמת לב.

אם תגיע למשפט ותתאר את השתלשלות המקרה, סביר להניח שהשופט יגיע להשערה דומה.

אולי כדאי שתיוועץ בעו"ד.

רבותי,

לא עקפתי משאית, נהג המשאית לקח את הנתיב הימיני בזמן שהוא "נפתח" , ואני נשארתי על הנתיב המקורי, שהפך להיות שמאלי, ברור ?

והנהג של המשאית פשוט עצר בירוק, היה קרוב מצידו של האופנוע משטרה,

המשאית חסמה מהשוטר לראות את קו החציה- או איך שזה נקרא, ולא היה לו שום סיכוי לראות אותי אלא רק אחרי שאגיע לאמצע הצומת, ז"א שבשניות שבהן יצאתי עד שראה אותי , יקח לפחות שניה-שניים, עד ש.....

לפי ספר התקנונים לא ראיתי שום סימן לאור כתום, ראיתי רק שני מקרים ובשניהם אדום "מוחלט",

כדי "להצליח" במשפט אתה חייב לתאר מצב בו המשאית החליטה לעצור בירוק .

אם השוטר עומד בקו הצומת והמשאית לא חצתה את קו הצומת הרי הוא יכול לראות את קו החציה ואת הרמזור בעת ובעונה אחת ואם הוא רואה אדום ואתה חולף על פני הקו, הרי יש לו את כל יסודות העבירה.

השופט ישמע אותך ולא יאמין למשמע אוזניו ישמע את עדות השוטר והאלמנט נכנס בלי ווזלין.

חציה בצהוב דינה כחציה באדום פרט למקרה שאתה לא מצליח לבלום לפני הקו או אם אתה נמצא בצומת עצמה ואז אתה רשאי לסיים את חצית הצומת.

באיזה מהירות התקרבתם לצומת ??

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה לא ידעתי שצהוב = אדום, זה מה שקורה אחרי שאתה רואה את כולם "עושים" זאת ואתה חושב שזה נורמלי, ואחר כך שבא מזלך מול שוטר אתה מבין שלא ! ושכולם טועים !

מזה כבר אין מנוס, למרות שבאמת לא עשיתי את זה כי אני עבריין תנועה, אלא כי לא העדפתי לעצור באמצע הצומת.

אבל מבירור שעשיתי,

צהוב = קנס 1000 שקלים

אדום = 1000 שקלים ו10 נקודות !

ועל זה אני מוכן ללכת לבית משפט,

למה שלא רשם לי צהוב ?! והתעקש ?!

והבנתי גם שיש דו"ח כזה - צהוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר דו"ח על צהוב 1000 ש"ח ללא נקודות..

זכור פרט חשוב

אתה אחרי המשאית, מתרחב הכביש ,המשאית סוטה לנתיב הימני ועוצרת לפני קו הצומת. לכן הההסבר שלך שאתה לא הספקת לעצור לא יחזיק מים.

קח בחשבון שהשופט רשאי להחמיר בעונשך מעבר לעונש המקורי שהיה לך בדו"ח של השוטר.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לבדוק מה רשם השוטר, מהיכן הבחין בעבירה ואיפה עמד, מה המרחק ממקום ביצוע העבירה וכיצד יכל לראותה וכדומה לצורך העניין ליקוים ברישום הדו"ח.

לכן פנה לייעוץ בעניין, להזכירך יש לך 30 יום לפנות למרכז לפניות נהגים לצורך ביטול הדו"ח במידה ויש טענות הגנה.

בהצלחה

ליאור ליברמן, עו"ד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא שוב את מה שישה כתב, הפעם עם ההדגשות וסימני הפיסוק שלי

זכור פרט חשוב!!!

אתה אחרי המשאית(!!!), מתרחב הכביש ,המשאית סוטה לנתיב הימני ועוצרת לפני(!!!) קו הצומת. לכן הההסבר שלך שאתה לא הספקת לעצור לא יחזיק מים.

אם המשאית הספיקה לעצור למרות שנסעה לפניך, תצטרך לספק הוכחה מאוד, אבל מאוד משכנעת וחד משמעית כיצד נוצר מצב שבו המשאית עצרה כחוק בעוד אתה שנסעת אחריה ולכן היית באותה מהירות כמו שלה (או מעט איטית יותר) בעת התרחבות הנתיב עם ההתקרבות לצומת, לא הספקת לעצור.

אני חוזר על המלצתי להיוועץ בעו"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...