Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיי כלב ? או חיי פרה ?

V8Driver
שימו לב! השרשור הזה בן 4679 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקבות העניין עם הקוטג' שאותי אישית לא ממש מעסיק כי אני לא צרכן של ולא איש ממשפחתי

"יצאתי" לבדוק מה קורה בתעשייה הראשונית של הקוטג', כלומר הפרות החולבות.

מזעזע מה שמצאתי.

אני חייב לציין שאני מאד אוהב לבקר ברפתות, מעולם לא ראיתי דבר שכזה, אבל ...אני ממש לא בתחום. סתם אוהב פרות.

בואו תראו משהו ותאמרו דעתכם.

http://www.youtube.com/watch?v=FOYZEfr5mow דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלח לי אבל לא הבנתי מה ההתייפיפות נפש.

מה הבעיה בסרטון הזה?

אתה לא אוכל בשר? אתה לא שותה חלב?

ככה זה כמעט בכל הרפתות אני לא רואה שום דבר "מזעזע" בסרטון.

פרות מופרדות מהעגלים שלהם? וואווו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה ציניות ישראלית עסיסית - התייפייפות נפש, לא פחות ולא יותר. ישר האשמות והכפשות.

בהחלט סרטון מזעזע למי שלא מכיר את התחום, ובצדק.

לענייננו - קצת נאיבי מצדנו להניח שתעשייה כזאת יכולה להתקיים בתנאים הומניטריים ראויים.

מה שמראים פה קצת מסולף ודרמטי מדי, ובתעשיית הבשר והעוף למאכל המצב גרוע בהרבה.

דווקא מערכות החליבה הישראליות הן יחסית סלחניות ופחות פוגעות בבעלי החיים, למיטב ידיעתי.

הן מאפשרות תפוקה גבוהה ויתרונות יחסיים נוספים, לכן מהוות את אחד ממוצרי היצוא המצליחים

שיצאו מישראל לאורך השנים.

אני ממליץ לכם לקרוא את הספר Fast Food Nation באנגלית, או להוריד את הסרט Food Inc

עם כתוביות בעברית, שם תוכלו לראות זוועות של ממש ולהבין עד כמה התעשייה הזאת נגועה באמת,

במיוחד בארה"ב וקצת פחות בישראל ובאירופה.

בקיצור, לא נעים אבל באופן יחסי גם לא נורא. בסופו של דבר יש סיבה שקוראים לזה שרשרת המזון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זו דרך העולם ואין מה לעשות.

נכון שקשה לצפות בסרטון הזה, אבל מה שמראים שם זו דוגמה קיצונית. זה לא מה שימנע ממני לאכול בשר ולשתות חלב.

חוץ מזה, אני לא מאמין שבכל הרפתות בארץ מתייחסים כך לפרות.

אם כל פרה תקבל "יחס אישי חם ומתחשב" מחיר החלב יהיה כ"כ גבוה שרק עשירים יוכלו להרשות לעצמם.

שלא לדבר על בשר.

הפיתרון הכי טוב זה לעבור לחיות בחווה ולגדל את האוכל שלך בעצמך, כמו דוד משה :lol:

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר, גם אני הייתי תמים בנושא הנ"ל, עד אשר יצא לי לראות סרטונים ולקרוא חומרים הרבה יותר קשים.

הדבר הזה פשוט צבט לי בלב מצד אחד ומצד שני הגעיל לחשוב שבני אדם מסוגלים לכזה רוע.

חבל שאין חוקים מחמירים בנידון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי דווקא סרטונים גרועים מכך על תעשיית הבשר והאוכל בכלל.

לא ממש מפריע לי כל עוד יש לי סטייק בצלחת או חלב לנס קפה.

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי לא מזמן את ההרצאה הזאת:

(הכותרת קצת בומבסיטית וההתחלה צולעת, תנסו לעבור את זה)

http://www.youtube.com/watch?v=omweihtaYwI דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

אני מניח שלרוב לא יהיה כוח לראות או להקשיב לה עד הסוף, לי במקרה כן. ממש לא התחשק לי לאכול בשר מאז ואני לא רואה את עצמי אוכל בשר בקרוב. לגבי מוצרי חלב - שם נראה שהמצב אפילו יותר גרוע - אבל מאד קשה לי להוציא אותם מהתפריט שלי. אני מקווה שאני אוכל לעשות את זה בהדרגה.

אני לא חושב שזה התייפיפות נפש בכלל. העובדה שבעלי חיים סובלים במכלאות כדי לספק צרכים אנוכיים של אנשים היא לא ראויה, הרי אם מישהו היה שם פה סרטון של כלבות מיוחמות שמתבוססות בחרא של עצמן כולם היו צועקים לשמיים, אז פרה זה בסדר? יש לציין שמבחינה מערכתית אין שום צורך לבן אדם לאכול בשר, או מוצרי חלב.

גורילות לדוגמא, חולקות איתנו את רוב הגנום והן צמחוניות כמעט לחלוטין (פרט לחרקים שמהווים אחוז קטן מאד מהדיאטה שלהן). לא צריך לציין שאם תפגוש גורילה בסמטה אפלה יחד עם עוד 4-5 חברים היא תקרע את כולכם לגזרים כך שאי אפשר לטעון שהדיאטה שלה לוקה בחסר או שחייבים לאכול בשר כי אנחנו טורפים. כי אנחנו לא טורפים. אנחנו חיות צמחוניות וכל מערכת העיכול שלנו מתחילתה ועד סופה מיועדת לאכילת צמחים ופירות. מי שיש לו ספקות מוזמן לבדוק את הנושא. ומי שלא רוצה לבדוק מוזמן להמשיך להנות מדיאטה לקויה וח"ח ללקות בשלל מיני הסרטן שנפוצים אצל אוכלי בשר.

יש לציין שוב פעם - עד לאחרונה הייתי חובב בשר נלהב, כולל שתי גיחות לארגנטינה ולא מעט בשר סביר גם בארץ. אני הפסקתי עם זה.

לילה טוב.

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
- רזמל על שמעון פרס :-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נו, באמת. גם אני יכול לספר לך שירקות ופירות מלאים חרקים וטפילים שמטילים בהם את הביצים שלהם ויכולים לגרום לזיהומים קשים במערכת העיכול, להראות לך סרטים על החומרים שבהם מדבירים את הטפילים מסוכנים לך יותר מהטפילים עצמם והמים שמשקים בהם את הגידולים הם מיי ביוב שעברו טיהור כימי עם אותם חומרים שנמצאים בשרותים כימיים. אם אתה לא רוצה לקום יום אחד בבוקר עם כאבים חזקים בבטן, דימום מהפה והאף ואחרי כמה שעות תתפרץ תולעת חייזרית מתוך בית החזה שלך, עדיף שתפסיק לאכול פירות.

:roflmao:

לא השתכנעתי.

כל אחד יכול לקחת נתונים ועובדות ולהשתמש בהם לאינטרסים שלו, בין אם זה מניע כלכלי ובין אידיאולוגי.

עד כמה שאני יודע, בארץ לא טוחנים אפרוחים חיים ולא הורגים כבשים במכות עם מוטות ברזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף. הרצאה מעניינת, ובהחלט מרגיעה את אחד החששות העיקריים שלי בנושא שינוי הרגלי התזונה - החוסר בוויטמינים ואלמנטים תזונתיים נוספים שבאים מתפריט מאוזן של מזון מהחי והצומח. מצד שני, ספק אם כל התחליפים האלה יוכלו להשביע מישהו שהתרגל לאכול בשר ודגים כל חייו, עם כל הכבוד לכוונה הטובה. עניין נוסף הוא מחירם הגבוה של אותם תחליפים, אשר לא בדיוק נלקח בחשבון כאשר קובעים לנו את המשכורת... למעשה, אם אני רוצה להיות טבעוני כהגדרתו של הבחור, אני צריך לשלם על זה ביוקר ולהגביל את עצמי בתחומים אחרים, מה שאולי יאריך את חיי אבל גם יוריד את רמתם באופן ניכר.

בקיצור, ספק אם אני אעבור לטבעונות בזמן הקרוב, אבל טוב שיש חומר למחשבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני, מתנצל, אני כנראה מאוד אכזרי, ומרושע, אבל כל עוד אני רואה סרטונים כמו זה:

J7RjENR7aLM דרך יוטיוב

לא ממש אכפת לי אם הפרה חייה רק רבע מאורך החיים שלה בטבע, כואבות לה הרגלים, או יש לה שריטה על ה"ציצי". קודם שיהיה מספיק אוכל לבני האדם, אחרי זה נדבר על לעשות מסאג' לפרה שנותנת חלב.

אדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור רפתן לשעבר (לצערי), אני יכול להגיד שהסרטון הראשון מעוות את המציאות בכמה צורות.

המוסריות האנושית שמשליכים על "המטרה" של החלב היא אידיוטית. מבחינת הפרה, היא ממלאת את הפונקציה הביולוגית שלה, שהיא להמליט ולתת חלב. זה שהוא לא הולך לעגל שלה ישירות זה לא ממש מעניין אותה והיא לא עושה שיפוט מוסרי.

המכונות פוצעות לעתים רחוקות וגם מי שעובד שם מקבל הכשרה שמראה לו איך לא לפצוע ולא להכאיב (בין השאר כי בעיטה מפרה ממש לא נעימה).

הפרה שמוחזקת באוויר כנראה עברה פריקת אגן (לא זוכר את המונח הספציפי), אז מובילים אותה באוויר כי היא לא יכולה ללכת.

ה"טראומה" של הפרה והעגל היא לא כל כך נוראית. בטבע הסיכויים שאחד מהם ימות, הרבה יותר גדולים.

ברפת שבה עבדתי ראיתי פרות בנות 10 ויותר. הקטע של השחיטה בגיל 5 זה די בולשיט.

עריכה: אחת מהרפתות שיש בסרטון היא בגן שמואל ומה שהראו שם זה מלפני יותר מ10 שנים. איך אני יודע? כי דוד שלי כיום בן 55, ושם הוא הרבה יותר צעיר, מה גם שנעשו שם המון שיפוצים מאז (תאמינו לי, עבדתי שם לפני יותר מ8 שנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ לא טוחנים אפרוחים חיים

תברר במדגרה הקרובה לבייתך מה הם עושים עם האפרוחים המיותרים שנשארו להם אחרי שהם כבר שלחו את כל המשלוחים.

הרג במגוון דרכים הרבה יותר גרועום מטחינה, כגון שאיבה עם מכונת ווקום למיכל גדול ששם הם פשוט נחנקים למוות.

שיהיה ברור, אני לא צמחוני ולא טבעוני, ארוחה ללא בשר מבחינתי היא לא ארוחה, ואכילת בשר היא חלק מהטבע האנושי.

אבל - לעצום עיניים ולהגיד שזה בסדר זה שגוי לדעתי. מה שהולך בתעשיית הבשר זה רחוק מטבעי ורחוק מנכון, זוהי אכזריות למטרות רווח בלבד!

אנשים מוכנים לקבל ההתאכזרות כל עוד זה רחוק מהעין, אבל כשמרק צוקנברג מחליט שהוא אוכל רק בשר שהוא שחט בעצמו פתאום כולם קופצים וצועקים כמה שזה נורא.

המצב צריך להיות שאם אין לך אומץ לשחוט את מה שאתה אוכל אל תאכל אותו. ובטח אל תגן על תעשיה שמספקת לך הנאה על חשבון סבלם של יצורים חיים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הכוונה שלי היא, שבשר עוף למאכל בארץ לא עשוי מאפרוחים שטחנו אותם חיים.

ככה שאתה לא נהנה באופן ישיר מהתאכזרות לחיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמנם אוכל בשר ואוכל מוצרי חלב, אהל משתדל לצמצם בהם כמה שאפשר.

אין מה לעשות, לאדם יש עליונות על החיות האחרות בטבע וטבעי שהוא ינצל אותם לצרכיו.

העובדה שזה נעשה שצורה תעשייתית צינית וקרה היא מעציבה.

אני לא אומר לאף אחד לא לאכול סטייק או שניצל, אבל כדי לחיות ואפילו לחיות טוב לא צריך לאכול מהם כל יום.

ממש לא, אולי אפילו להפך, לבשר יש הרבה השפעות שליליות על הגוף.

לדעתי זה עניין של הרגל, אף תינוק לא נולד עם כמיהה לבשר.

זה משהו שהתרגלנו אליו בבית או בפרסומות, לא יודע בדיוק מאיפה זה בא.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...