Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[רנו 5] סידורים של לאחר רכישה:

אקס השחור
שימו לב! השרשור הזה בן 7241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכשתי, במיטב כספי רנו 5, מודך 89.

הרכב היה במוסך, ל'ישור קו' שכלל בדיקה מעמיקה, ועבר טיפול 10K (בחירה שלי. לא היה צורך), כיוון פרונט, החלפת צמיגים ונורות.

כמו כן, הקרבורטור עבר ניקוי יסודי

אך הרכב עדיין אינו חף מבעיות, ואני אינני חף משאלות:

א. מה הלחץ אויר הרצוי בצמיגים?

ב. בטיפול שמו לי נוזל קירור, שלא ירוק כמו שהייתי רגיל מה-205. אני לא בטוח לחלוטין אם הנוזל צהוב כי זה הצבע שלו, או שאלו מים רגילים, וה'צהוב' הזה זה ההשתקפות של דפנות המיכל. .האם זה מה שאמור להיות, או שעבדו עלי?

2.מעל לוח השעונים, אמורה להיות מעין 'סככה' מפלסטיק. הסככה לא נמצאת, ועד כה לא מצאתי באף פירוקיה את החלק. האם יש אפשרות לאלתר משהו, או לשים חלק חליפי?

אשמח לעצות!

*מקווה שההודעה עומדת בתנאי התקנון*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לחץ האוויר הרצוי משתנה לפי הצמיג. אני ממלא 30 \ 31 PSI עם צמיגים של מישלין.

(מנסיוני, לחץ אוויר נמוך (המומלץ משום מה הוא 28PSI) מ30 גורם לערפול מסויים בהגה ומאט את ההתגלגלות של האוטו באופן מורגש)

2. שלא כמו שנכתב פה קודם, ראש המנוע של הרנו מאוד רגיש לנוזל הקירור שממלאים בו. אין זה משנה אם הנוזל הוא ירוק או כתום או צהבהב, העיקר שמדובר בנוזל קירור ולא מי ברז.

אם יש לך את הבקבוק זה מאוד יוכל לעזור לך בתור אינדיקציה.

בכל מקרה, מעטים הם המקומות היום שבטיפול 10K ויישור קו ימלאו לך מיים ולא ישתמשו בנוזל קירור יעודי. עד כמה שידוע לי לרנו אין נוזל קירור יעודי, לפחות לא לדגם הספציפי הזה.

3. לגבי הסוכך - כמו כל הפלסטיקה הצרפתית גם הוא נוטה לנשור עם הזמן, חפש עוד בפירוקיות. לאלתר זה אפשרי,אתה בסך בכל צריך חתיכת אלומיניום בצוחר האות ח. כאשר הפיאה המרכזית של ה-ח היא למעשה הסוכך ושתי הרגליים של ה-ח הן הרגליים שנכנסות משני צידי לוח השעונים ומחזיקות את הסוכך ניצב.

את המידות אתה יכול לקחת בעזרת סרגל.

טיפ נוסף חשוב, מעלה גלגל התנופה יושב חישן שתפקידו לעזור למודול ההצתה ברכב לקבוע את קצב ההצתה (לקדם \ לאחר) ברוב הרנואים החשין הזה צובר לכלוך עם השנים וקריאתו מושפעת לרעה, פרק אותו, נקה והחזר למקום, זה עוזר בפיתרון של בעיות צלצולים ועבודה עגולה יותר של המנוע.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. שלא כמו שנכתב פה קודם, ראש המנוע של הרנו מאוד רגיש לנוזל הקירור שממלאים בו. אין זה משנה אם הנוזל הוא ירוק או כתום או צהבהב, העיקר שמדובר בנוזל קירור ולא מי ברז.

אם יש לך את הבקבוק זה מאוד יוכל לעזור לך בתור אינדיקציה.

בכל מקרה, מעטים הם המקומות היום שבטיפול 10K ויישור קו ימלאו לך מיים ולא ישתמשו בנוזל קירור יעודי. עד כמה שידוע לי לרנו אין נוזל קירור יעודי, לפחות לא לדגם הספציפי הזה.

השאלה שלי היא אחרת.

אמנם אני סומך על המוסך, אבל בכל זאת, הכרותי עם נוזלי קירור היא לא מעמיקה, ולמעשה שאלתי אם בכלל יש דבר כזה, נוזל קירור צהבהב.

טיפ נוסף חשוב, מעלה גלגל התנופה יושב חישן שתפקידו לעזור למודול ההצתה ברכב לקבוע את קצב ההצתה (לקדם \ לאחר) ברוב הרנואים החשין הזה צובר לכלוך עם השנים וקריאתו מושפעת לרעה, פרק אותו, נקה והחזר למקום, זה עוזר בפיתרון של בעיות צלצולים ועבודה עגולה יותר של המנוע.

הידע שלי במכונאות/חשמל איננו מספיק על מנת לבצע פירוק שכזה.. אני יכול הכי הרבה, להחליף נורות בלוח שעונים (ב-205 זה המון עבודה! :oops: ), או לסדר דברים קטנים..

אני חושב שאני אפנה עם זה למוסך..

שאלה נוספת.

בלוח השעונים, מימין לשעון חום מנוע, ומשמאל לשעון הסלד, יש מד שאני לא מכיר, אשר קפוא על מקומו, ללא תלות במצב הרכב (מונע/נוסע/עומד/כבוי).

האם זה אומר להיות ככה, וזה שעון שהוא 'תלוי דגם'?

תודה בכל מקרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה "שעון העומד" הוא מד גובה שמן,שאמור לעלות עד למעלה כאשר פותחים את מתג ההצתה למצב התנעה.אמור ללוות אותו זמזם.ברגע שמפלס השמן יורד בצורה ניכרת,המחוג עלול להיכנס לפעולה באמצע הנסיעה.כל זמן שהוא "ישן" זה בסדר.לגבי נוזל קירור,העדף נוזל איכותי של חברה מוכרת(פארפלו של פיאט,G 11-12 של פולקסווגן ודומיהם).אם כבר יישרת קו,די מומלץ לנקות באותה הזדמנות את הרדיאטור,זה תמיד מועיל,בעיקר לקראת הקייץ.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה "שעון העומד" הוא מד גובה שמן,שאמור לעלות עד למעלה כאשר פותחים את מתג ההצתה למצב התנעה.אמור ללוות אותו זמזם.ברגע שמפלס השמן יורד בצורה ניכרת,המחוג עלול להיכנס לפעולה באמצע הנסיעה.כל זמן שהוא "ישן" זה בסדר.לגבי נוזל קירור,העדף נוזל איכותי של חברה מוכרת(פארפלו של פיאט,G 11-12 של פולקסווגן ודומיהם).אם כבר יישרת קו,די מומלץ לנקות באותה הזדמנות את הרדיאטור,זה תמיד מועיל,בעיקר לקראת הקייץ.

תראה.. המוסך ששם לי את הנוזל, היה מוסך שאני סומך עליו.

לכן הופתעתי מזה שהנוזל היה צהוב, ולא ירוק כמו שאני רגיל..

לכן השאלה שלי: האם קיים נוזל קירור 'צהבהב' בכלל?

את הרדיאוטור כנראה ננקה. באמת רעיון טוב

תודה:!:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן השאלה שלי: האם קיים נוזל קירור 'צהבהב' בכלל?

כן, קיים נוזל כזה.

אגב, תוכל לתת פרטים על הרנו, ובאיזה מחיר קנית אותו? זה יכול לעזור לי בתמחור הרנו שאני מוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, תוכל לתת פרטים על הרנו, ובאיזה מחיר קנית אותו? זה יכול לעזור לי בתמחור הרנו שאני מוכר.

בשמחה :-)

הרכב הוא רנו 5, מודן 89, 1400 עם מזגן (GTL)

אני יד שלישית, כאשר היד הראשונה מכרה ליד השניה רק בצורה פורמאלית לצורך עמידה בתנאים לקבלת מלגה.

תוספות: 2 פנסי ערפל.

מחירון - 7300

מחיר בסיס - 6000

מחיר סופי - 5700

סה"כ תיקונים צפויים, במסגרת היישור קו, כולל טיפול 10000 - כ1400 ש"ח (נשארו לי עוד פרטים מעטים, כמו מיסב וצמיגים קדמיים)

מה שמוביל אותנו למחיר אמיתי צפוי, של כ-7100.

שמחתי לעזור! :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK תודה, עזרת לי.

אני מנסה למכור רכב דומה, אבל כשהכול כולל הכול תקין, כולל מנוע מיבוא שהרכבתי לפני חודש ונרשם ברשיון.

ביקשתי 7000 ש"ח ובינתיים לא הגעתי למשא ומתן רציני , או לשלב של בדיקת הרכב עם אף אחד מאלו שהתקשרו :(

אבל לאחר שקראתי מה שכתבת...עוד לא אבדה תקוותנו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK תודה, עזרת לי.

אני מנסה למכור רכב דומה, אבל כשהכול כולל הכול תקין, כולל מנוע מיבוא שהרכבתי לפני חודש ונרשם ברשיון.

ביקשתי 7000 ש"ח ובינתיים לא הגעתי למשא ומתן רציני , או לשלב של בדיקת הרכב עם אף אחד מאלו שהתקשרו :(

אבל לאחר שקראתי מה שכתבת...עוד לא אבדה תקוותנו :)

אין בעיה...

רק אל תשכח! ייתכן ואני פראייר! :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אל תשכח! ייתכן ואני פראייר!

יתכן. אבל כמו שאתה היית מוכן לשלם מחירון על רכב שנראה לך ששווה מחירון, ולא חיפשת גרוטאה במחיר של גרוטאה, אני מאמין שיש עוד כאלו.

אני יודע שאני כזה. לא מחפש מציאות בזול. מחפש רכבים מושלמים ומשלם עליהם מחירון, בלי שום בושה. על הרנו הזה שילמתי בזמנו מחירון, גם על הקורולה שהחליפה אותו שילמתי מחירון (כמובן לאחר בדיקה מקיפה ובחינת ספר טיפולים) , לדעתי זה שווה.

מי שקונה גרוטאה ומשלם עליה בזול, יוציא הרבה יותר על התיקונים והקניה מאשר על מחיר הקניה, אם הוא היה קונה רכב מושלם.

לא, במחשבה שניה , אתה בהחלט לא פראייר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הנוזל קירור, אל תעשה הנחות, קנה במוסך מורשה נוזל קירור מקורי של רנו.

הנוזל בצבע ורדרד ועולה כ-20 ש"ל ל-2 ליטר, כלומר השקעה של 40 ש"ח בשביל הראש השקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...