Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת שמן מופרזת ניסאן אלמרה פרפקט 2003 1800 והקשר בין המצתים

motorishta
שימו לב! השרשור הזה בן 4653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב!

ברשותי ניסן אלמרה פרפקט שנת 2003 מנוע 1800 עברה 131.000 הרכב נמצא בבעלותי כ-3 שבועות.

כמה ימים אחרי הרכישה של הרכב ביצעתי טיפול לרכב שכלל החלפת שמן למוביל 1 10/40, מסנן שמן מקורי, מסנן אויר ומצתים.

את המצתים רכשתי במוסך ניסן רנו, לפני זה בדקתי בקטלוג של NGK מה מתאים לרכב והתברר שהדגם המתאים הוא LFR5A-11 (מצת ארוך) אך כאשר הלכתי למוסך הם ביקשו ממני את המספר הרכב והביאו לי המצתים מהדגם EKR6E (מצת קצר), כאשר אמרתי להם שזה לא מתאים לרכב משום שבקטלוג רשום דגם אחר, הם טענו שתהיה צריכת שמן ממש גבוהה לכן מביאים את הדגם EKR6E, אני התעקשתי ובסוף קיבלתי את הדגם שמופיע בקטלוג.

לאחר הטיפול הוספתי כמובן שמן עד המפלס, ביצעתי נסיעה, נתתי לרכב לילה להתקרר ושוב הוספתי מעט, נסעתי 100 ק"מ, בדקתי את השמן ולהפתעתי בקושי היה שמן במדיד, כמובן שהוספתי שמן עד המפלס, משו מה זה לא ממש הטריד אותי בהתחלה, אך היום אחרי נסיעה שך 150 ק"מ מאז ההוספה, לפני שהנעתי את הרכב בדקתי שוב את השמן, ולהפתעתי לא היה כלל וכלל שמן במדיד, אף לא טיפה!

האם יש קשר בין המצתים?

לפני הטיפול ברכב היו מצתים אחרים בכלל אם אני לא טועה ZFR5E.

מה עלי לעשות?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לציין שבמהירות מעל 85 קמ"ש בערך יש ריח בתא הנוסעים של שמן שרוף, בנוסף בדקתי כרגע אם יוצא עשן לבן או שחור מהאגזוז, הבדיקה נעשתה בפארקינג ולחיצה ע הדוושה על 5000 סל"ד למשך כ-15 שניות. העשן שיצא לא ניראה לעין.

בנוסף הנסיעה לא אגרסיבית בכלל, נוסע דיי רגוע, אבל 90% מהזמן שהרכב אצלי נסעתי בתוך העיר.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התיאור שלך לא עובר שמן אל תאי השריפה לא מכיוון גומיות השסתומים ולא מכיוון הרינגים מה שמעלה את החשד על נזילה רצינית כל שהיא מאחד ממחזירי השמן או האטמים. בתור התחלה בדוק מה קורה עם אטם מיכסה שסתומים אם אין נזילה דרכו ומשם תתקדם הלאה...

:)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב!

ברשותי ניסן אלמרה פרפקט שנת 2003 מנוע 1800 עברה 131.000 הרכב נמצא בבעלותי כ-3 שבועות.

כמה ימים אחרי הרכישה של הרכב ביצעתי טיפול לרכב שכלל החלפת שמן למוביל 1 10/40, מסנן שמן מקורי, מסנן אויר ומצתים.

את המצתים רכשתי במוסך ניסן רנו, לפני זה בדקתי בקטלוג של NGK מה מתאים לרכב והתברר שהדגם המתאים הוא LFR5A-11 (מצת ארוך) אך כאשר הלכתי למוסך הם ביקשו ממני את המספר הרכב והביאו לי המצתים מהדגם EKR6E (מצת קצר), כאשר אמרתי להם שזה לא מתאים לרכב משום שבקטלוג רשום דגם אחר, הם טענו שתהיה צריכת שמן ממש גבוהה לכן מביאים את הדגם EKR6E, אני התעקשתי ובסוף קיבלתי את הדגם שמופיע בקטלוג.

לאחר הטיפול הוספתי כמובן שמן עד המפלס, ביצעתי נסיעה, נתתי לרכב לילה להתקרר ושוב הוספתי מעט, נסעתי 100 ק"מ, בדקתי את השמן ולהפתעתי בקושי היה שמן במדיד, כמובן שהוספתי שמן עד המפלס, משו מה זה לא ממש הטריד אותי בהתחלה, אך היום אחרי נסיעה שך 150 ק"מ מאז ההוספה, לפני שהנעתי את הרכב בדקתי שוב את השמן, ולהפתעתי לא היה כלל וכלל שמן במדיד, אף לא טיפה!

האם יש קשר בין המצתים?

לפני הטיפול ברכב היו מצתים אחרים בכלל אם אני לא טועה ZFR5E.

מה עלי לעשות?

תודה.

בוקר טוב

לאורך השנים ראינו תופעות מוזרות למכביר, למצתים יש השפעה, לסוג השמן ואיכותו יש השפעה רבה. הצמד תמיד להוראות היצרן וקנה חלקים ונוזלים באיכות הגבוהה ביותר .

למה שלא תחליף את המצתים לאלה שהיו במקור ואז תדע אם הם הגורם לתצרוכת השמן המטורפת או אולי השמן שהחלפת?

דרך אגב , מה היתה תצרוכת השמן בשלושת השבועות שהרכב אצלך? בדקת?

שבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן שרכשתי הוא mobile super 10/40

אני לא יודע להגיד מה הייתה התצרוכת שמן משום שביצעתי טיפול לרכב כמה ימים בודדים לאחר הרכישה, ככה שאי אפשר לדעת.

אתמול רכשתי מצתים מהילוך שישי את אלה שהם ממליצים לרכב, נסיתי אתמול להחליף כאשר הרכב היה חם, אך הסיבוב של ההברגה היה ממש ממש חזק, פחדתי לשחרר אותם שלא ישברו בטעות. אני מקווה שהיום יצא לי להחליף אותם לאחר שהרכב עמד כל היום בחניה.

נקווה לטוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

פירקתי את המצתים, כמעט נפלתי כאשר ראיתי את מצבם, הם ממש ממש ממש שחורים, נסעתי איתם כמעט ורק 250 ק"מ בערך.

רואים בבירור לפי התבריג שהמצתים אינם מתאימים למנוע, הם ארוכים מידי! פלא שהצלחת לפרק אותם.

היתי מציע בשלב ראשון להתקין מצתים מתאימים לפני שקובעים החלפת מנוע או תיקונו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל, פירקתי את המצתים על מנת להחליפם למצתים המומלצים על ידי ניסן ישראל.

סליחה, אבל מה הקשר בין המצתים לצריכת שמן? ואם כבר צריכת שמן אז למה כל כך גבוהה ברמה של ליטר ל-100 ק"מ בערך?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...