Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היה טוב וטוב שהיה, הגיע הזמן "לשפר"...

tzahico
שימו לב! השרשור הזה בן 7885 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דבר ראשון, נהנתי מאוד לפגוש אתכם היום במפגש. מקווה להיפגש עוד הרבה.

כמו שראיתם, אני צריך עוד להשקיע הרבה על האוטו.

במבט חפוז על הגולפים MK1 והקבריולט הישנות במפגש, הגעתי למסקנה המתבקשת שנפל לידי אקזמפלר משובח למדי...

בנוסף, הגעתי לעוד מסקנה והיא שה-"שיפור" הכי טוב שאפשר לעשות לגולף שלי זה להחזיר אותה למצב האורגינלי שאיתו היא יצאה משערי וולפסברג.

הנה רשימה של השיפורים שהבעלים הקודמים עשו ואני בדילמה לגבי עתידם, אשמח לשמוע את עצתכם:

א. 4 גלגלים רחבים 195/50/15 - אני חושב להחליף למידות המקוריות, הרחבים יגמרו לחייל תפרן כמוני את הכסף די מהר על דלק ועל קלאץ'...

ב. מוט חיזוק שילדה (Strut Brace) אחורי - בסימן שאלה, מעניין אותי לדעת איך החיים בלעדיו.

ג. בולמי Koni - אחוריים גמורים לגמרי, בעלי מהלך קצר מאוד, אני מקווה שאפשר עוד לעשות משהו כי אין לי בדיוק מזומנים עכשיו לחדשים. בכל מקרה לכשיהיו מזומנים - אני חושב להחליף לבילשטיין המקוריים של הגולף GTI.

ד. הגה - קטן וספורטיבי, ישאר גם ישאר.

ה. בלמי דיסק אחוריים, בלמי דיסק קדמיים מוגדלים ומאווררים - אני רוצה להשאיר, הבעיה היא שאני ממש לא מאמין שהג'אנט 13" המקורי יכנס לתוך הדיסק הקדמי.

ו. מצבר - ישנה תושבת כבר מוכנה בתא המטען עם נעלי כבל והכל, כדאי לנצל אותה? לפי מה שאני ראיתי המצבר די חוסם את הפתח של הפילטר אוויר.

ז. גריל - מחר יגיע הארבע פנסים... מקווה שביחד עם סמל.

לגבי הבעייה שהייתה לי עם הברקסים, החלפתי היום 4 צלחות, רפידות ומשאבת ברקס מרכזית בנוסף לניקוז המערכת מאוויר.

הבלימה עכשיו יותר טובה, אבל עדיין לוקח לדוושה זמן עד שהיא עולה, ובבלימה חזקה לדוושה ממש לוקח הרבה זמן עד שהיא עולה, אני מעלה אותה עם הרגל. המכונאי (חבר של אבא, שגם הוא אגב מוסכניק - חשמלאי), אמר ליסוע ככה 200 ק"מ שהרפידות יתאימו את עצמם לדיסקים ואז לחזור אליו בשביל לנקז את האוויר שוב מהמערכת. נשמע הגיוני?

שבת שלום, צחי

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמדובר בקלאסיקה כמו הMK1 של הגולף GTI, אני חושב שרסטורציה למצב מקורי (פחות או יותר) היא האופציה הכדאית ביותר.

בהצלחה :mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הצמיגים לא הייתי מחזיר למידות המקוריות, שהן מידות די ארכאיות (חתך 70, ג'נט 13). הייתי הולך על מידה "שפוייה" יותר כמו 185/60R14.

הייתי משתדל מאד שלא לפגוע בבלמים המשופרים. עוצמת בלמים הוא דבר שאף פעם אין יותר מדי ממנו. סיבה טובה נוספת לא לרדת ל 13".

הרכב שלך נראה נמוך בצורה קיצונית. אני מעריך שהקפיצים לא מקוריים. שווה לראות ברחבי הרשת מה מומלץ לגולף GTI דור 1.

בולמים - להשקיע.

מצבר אחורי - אם התושבת כבר מוכנה והעסק עובד, אני לא רואה סיבה לבטל את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מזל-טוב וסימן טוב, סימן טוב ומזל טוב.

יש לך אקזמפלר מגניב ביד, אם לשפר או לא זה כבר עניין שלך. האוטו יצא מהמפעל אם פשרות של נוחות/התנהגות, אם בא לך לוותר על נוחות אז יש על מה לדבר בסעיף השני.

יש אקזמפלרים מדהימים בארץ גם של דור ראשון וגם של שני, ממבט חטוף הם נראים סטנדרטים עם צביעה נחמדה, מתחת למכסה מנוד יש כמה פנינים, שלא לדבר על זה שיש כמה שנוסעים על קוילאוברים משובחים שמחירם הוא לא בדיוק זול.

הגולף היא אחד הרכבים הכי משופרים, אין שום בעיה לשפר בכל תחום, הכל תלוי בך.

שיפור זאת לא מילה רעה להיפך ! צפה בחתימה שלי להשראה

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שיפה, כל אחד רואה מה שקרוב לליבו

מכוניות אכן יוצאות שטנציות וחדגוניות מהמפעל, מה אתה עושה עם האוטו זה מה שחשוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קיבלתי פרטים עדיין....אב אני לא לחוץ, אם תפול לי הזדמנות לגולף GTI דור ראשון או שני אני יחשוב על זה ברצינות.

זה יכול להיות יופי של אוטו פרויקט, ופרויקט אצלי זה לא השבה למקור :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, מישהו פה מכיר צמיגים בשם Barum Bravura?

זה מה שהבעלים הקודמים שם באוטו, צמיגים יחסית חדשית, 195/50/15. רשום עליהם שהם תוצרת שוייץ.

לא יודע אם זה בעיקר בגללם או בגלל שהאוטו מונמך, אבל האחיזה פשוט מדהימה! וגם אין רעשי גומי שהייתי רגיל אליהם בפניות של 20 קמ"ש בפיורינו ובלנטיס.

דבר מוזר שקרה אתמול, נסעתי בכביש החוף ככה על 120, הגענו הבייתה, ופתאום אני רואה שנפל על הרגליים של חבר שלי מתחת לדש-בורד קן שלם ציפורים! Weird, Isn't It?

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובות.

לגבי המכוניות -

אם יצא לך להגיע לקניון, ראית הרבה גולפים . אני מקווה שיצא לך לראות את ה MK1 של שי אמויאל. האוטו מהווה שילוב אולטימטיבי של מקוריות וחדשנות . בכל האוטו אין חלק אחד שלא הגיע היישר מוולפסבורג. יש שם פנים של GTI מודל 92, ג'נטים של 911 קאררה ומנוע 16 שסתומים עם מגדש G 60. האוטו מ-ק-ו-ר-י לחלוטין(כלומר-רק רכיבים שנקנו בצ'מפיון).

(הוא היה בגיליון 40 של "הגה").

לגבי השאלות ששאלת.

לגבי הגלגלים - אני לא יודע עד כמה אתה מעוניין להחזיר את הגולף למקור, אבל לחזור ל 175/70 המקורי זה ביזיון - זו מידה של סופר לנסר...

אני לא יודע אם האוטו שלך חזק היום (אני יודע שהוא היה חזק פעם...) ואם יש לך המיומנות להתגבר על מגבלות האחיזה של הצמיגים, אבל אם ממש ממש באלך ללכת על מקורי ויפה - תמצא ג'נט 14 של BBS . BBS הרי התחילה את כל הקריירה המפוארת שלה כיצרן אלמוני שעיצוב שלו נבחר כאופציה בתשלום לגולף MK1...

אם לא תמצא BBS, לך על ג'נט של MSW שהוא רפליקה מדוייקת של ה BBS. גם אם לא תמצא BBS מקורי של MK1 ,תמיד תוכל לאתר BBS מדגם אחר. הם תמיד נראים טוב על גולפים. (ולכן VW משתמשת בהם בגירסאות ה GTI משנת 76).

לגבי הבלאי למערכות - אם היה באוטו G 60 עם מגדש, אז יש שתי אופציות:

1 המערכות גמורות גם ככה

2 הבעלים השכיל לשפר את כל המכלולים.

לגבי הסטראט ברייס האחורי - זו בעיה ידועה בגולפים - לא לחינם כל חברה שמכבדת את עצמה מחזיקה סטראט לגולף GTI ולאופל קאדט - אלה מכוניות שסובלות מפלקס גבוה של השילדה וסטראט ברייסים מאוד יחדדו את האוטו.

מצד שני - הם יפגעו לך בנוחות ויהפכו את האוטו למאוד מאוד חד (אני לא יודע איך אתה אוהב לנהוג).

אם יש לך אחורי - שים גם תחתון קדמי ועליון והאוטו יהיה קארט.

לגבי ה"קוני" - תנסה לברר ממתי הבולמים. קוני מחזיקים עד 8 שנים כשכל מה שצריך זה להדק אותם כל שנה בהתאם לרמת הבלאי. המהלך הקצר לא נובע מפגם - הוא באמת קצר...

(ולא ציינת אם האוטו הונמך). אם הקוני נוזלים הם מתים. אם לא, זה רק כיוון.

לגבי הבילשטיינים המקוריים - מדובר באייטם יקר מאוד. בילשטיין יקרים מטבעם ובילשטיין סטנדרטיים לאוטו שלא מיוצר מאז שנת 83 - שלא נדע...

היתי מחליף לסט קוני ומכוון אותו על רך, או סט מונרו (הרבה פחות טוב).

לגבי ההגה - איש איש בדרכו יחיה. כל אחד והקטע שלו. אני רק מקווה שידית ההילוכים המקורית (דומה משום מה לכדור גולף) עדיין שם. אייטם גדול.

בלמים? - כל המרבה הרי זה משובח. אם האוטו הוסב לדיסקים גדולים, אז למה להוריד? בלימה טובה עולה בחשיבותה על תאוצה טובה.עדיף לרכב להיות תמיד OVER BRAKED מאשר ההיפך.

לא ציינת כמה מילימטרים הדיסקים, אבל אם יש לך דיסקים של גולף MK2 אז אין מצב לג'נט 13 (שגם ככה מוצאים היום רק במיני מיינורים). אם יש לך של G 60 או של VR (יקררר) אז אל תרד מג'נט 15. בכל מקרה , הברקסים חזקים? למה להוריד?

לגבי המצבר בבגאז' - אני לא ראיתי את המנוע שלך. אם זה מנוע 1800 של גולף GTI אז יש לך שם הזרקת K-JETRONIC , מה שאומר שפילטר האוויר שלך קצת בעייתי...

למה בעייתי? כי לאיירבוקס מתחברים כבלים... זו הסיבה שרוב בעלי ה GTI שלא הולכים על הספק מטורף משתמשים בפילטר אינבוקס. ואם יש לך אינבוקס בתוך הקופסה המקורית של ה K-JETRONIC, אז בשביל מה אתה צריך זרימת אוויר יותר טובה? הוא יונק גם ככה דרך הצנרת המקורית...

מכיוון שהאוטו שלך היה חזק בעבר, אולי הוא הוסב כבר ויש לו פילטר קונוס פתוח. אם כן - להעביר את המצבר זו פרוצדורה של רבע שעה והמקום שתרוויח בתא המנוע מאוד יקל על תחזוקה וכמובן שבעזרת התיעול הנכון יתן אוויר קר לפילטר.

לגבי גריל - נסה אצל "גלאור". הם היבואנים של "הלה".

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר, לא יודע אם אתה מכיר, האוטו היה שייך לבחור בשם משה מחולון.

האוטו היה בעל מדגש טורבו עם ראש של G60, הוא טוען שהוא היה מוציא 300 כ"ס, לפי מה ששאלתי במפגש זה באמת נכון.

לפני המכירה הוא מכר את המנוע טורבו והחליף ל-1800 של GTI סטנדרטית. בבדיקה, המנוע החדש יצא במצב טוב מאוד.

הבעייה העיקרית ברגע זה ברכב היא הבלמים. מחר אני יכנס למוסך שיבדקו אותם עוד פעם, וזאת לאחר שהחלפתי בשבוע שעבר 4 רפידות, 4 צלחות, ודוושת בלם מרכזית. הבעייה היא שהדוושה חורקת בלחיצה חזקה, ושאחרי בלימה חזקה (אחרי שכבר עזבתי את הדוושה) הברקסים נתפסים לגמרי, עד שהאוטו עוצר לגמרי, אלא אם כן אני מעלה את הדוושה מלמטה. כמו כן, הבלמים חלשים מאוד (של הפיורינו יותר חזקים) וחסרי תחושה (כנ"ל - אני חושב על לחזור לפיורינו :lol: ).

האוטו מונמך מאוד. לגבי הקוני, מכונאי אמר לי שאחד מהם נוזל, מה גם שהחלק האחורי של האוטו קופצני מאוד בנסיעה מהירה.

כנראה שאני באמת צריך להחליף, הבעייה היא שברגע זה אין מזומנים למשהו איכותי.

אתה יכול להמליץ לי על בעל מקצוע שיכול לבדוק את מצבה הבולמים הנוכחיים ואולי לכוון אותם לתקופה קצרה לפני שאני מחליף?

לגבי המצבר, חשבתי לנצל את זה שיש תושבת מוכנה כבר מאחורה בשביל להעביר צינור אוויר עבה מהגריל עד לפתח כניסת האוויר בפילטר (מקורי במקרה שלי). כנראה זה די זניח, אבל גם העבודה יחסית די קלה. זה גם פחות 10 קילו על הפרונט.

על איזה רוחב וחתך של צמיגי 14" אתה ממליץ?

ד"א היום הוצאתי את ה-Strut Brace האחורי, אני רוצה לבדוק איך השילדה מתפקדת בלעדיו.

ודבר אחרון, יש מצב שביום חמישי/שישי אני יזכה לראות אותך במפגש?

צחי.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידות הצמיגים המאושרים לגולף:

175/80R14

185/60R14

כך שהרבה אפשרויות אין בגלגליך,לדעתי המומלץ לרכבך היא האפשרות השנייה.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית, 175/80, אתה בטוח? זה חתך שמתאים לטרקטור :) בחיים שלי לא ראיתי כזה צמיג.

התרשמות קצרה מהוצאת ה-Strut Brace האחורי - האוטו עם הרבה פחות אחיזה, התנהגות יותר שובבה, וסוף סוף ישתבח שמו לעד זורק תחת!

הרעיון שלי הוא להחזיר את הרכב למצב המקורי פחות או יותר, ללמוד אותו, ורק אז אולי להתחיל לשפר לאט-לאט בשלבים.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7885 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...