Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ ברכישת ג׳יפון ראשון

Yakuza_Dragon
שימו לב! השרשור הזה בן 4676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב!

מזה זמן רב אני ואשתי משתעשעים ברעיון של קניית ג׳יפון, רצה הגורל והבורה שלי נגנה ותוך כחודש אנו צפויים לקבל כ-30k מחברת הביטוח.

חשבנו על משהו בכיוון של סוזוקי ג׳ימיני שנת 1999 או 2000 או קאיה ספורטאז׳ שנת 2000.

מחיפוש שערכתי בפורום הבנתי ששניהם טובים בשטח, שכן אני מתכנת לנסוע בשטח טכני.

קראתי שהקאיה אוכלת דלק והיא בעייתית יותר בהיבטי שדרוג, אך חזקה יותר בכביש ומרווחת הרבה יותר- סוגיה חשובה שכן יש לנו תינוקת בת חודשיים (סל-קל, עגלה...).

לעומת זאת הג׳ימיני טוב יותר בשטח, השדרוגים שלו זולים יותר ונפוצים הרבה יותר.

רציתי לשמוע את המלצתכם, הרכב יהיה שני במשפחה שיסע כ-12000 ק״מ בשנה, בחלוקה מתוכננת של 15% נסיעות בשטח, 25% נסיעות מחוץ לעיר וה-60% הנותרים בעיר (בעליות וירידות של חיפה).

מבחינת שטח, חמי ירד מלנד-קרוזר לאיסוזו רודאו מוגבהת בטירוף, יש לו חבר עם מגנום ידני משופר שטח ועוד כל מני מפלצוני שטח, אלו הרכבים שאני אסע איתם בשיירה לטיולים, אני חייב לשמור על הרמה ושלא יצטרכו לחלץ אותי כל 2 מטר.

לדעתי הייתי די מפורט, אם חסרים איזשהו פרטים שיעזרו לכם להמליץ לי, כמובן שאשמח לפרט.

התקציב הוא כ-30k ש״ח.

תודה לעוזרים. 

Honda Civic 5D, 2009, Black

VW Bora TDI, 2002, White- נגנבה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן.

כבעל ג'ימני, אני אהיה אובייקטיבי ככל האפשר.

מבחינת מקום ברכב (עגלה, סל קל וכו'.), תשכח מזה!

הוא קטן ברמה אחרת!

כשהמושבים האחוריים אינם מקופלים, אתה מקבל תא מטען קטן ולא ממש נוח להעמסה. (אם אתה לא מעמיד את הדברים בצורה בטוחה, יש סיכוי טוב שברגע פתיחת הדלת (האחורית), כל מה שהעמסת יפול עליך!).

אם המושבים האחוריים מקופלים, אז אתה מקבל שטח הטענה יחסית גדול, אבל אז התינוק "יושב" במושב הקידמי. (אני לא בקיא ברזי הושבת תינוקות, יכול להיות שהוא אפילו צריך לשבת במושב הקידמי עם הפנים נגד כיוון הנסיעה ואז הרווחת.).

לגבי העליות בחיפה, גם זה לא הצד החזק ביותר של הרכב.

הוא יחסית חלש ועם שני נוסעים ברכב ברכב ומזגן הוא מתקשה! (אני גר בירושלים כך שאני חווה "בעיה" דומה).

לגבי שטח טכני, הוא הרבה יותר טוב מהקיה וכמו שהזכרת, שוק השיפורים שלו מוצף!

עם שיפורים (קלים ונכונים) ונהג מיומן, אין שום סיבה שתזדקק לחילוץ!

מה שכן, אם אתה הולך על הגיר האוטו' בשנים האלו (1999-2000) ואתה מתכוון לעשות שטח טכני, מאוד מומלץ להתקין קולר גיר חיצוני!

הגירים שלהם בשנים האלו (עד דגמי ה VVT), מאוד רגישים להתחממות!

מה גם, שאין להשיג גירים כאלו. הם מאוד נדירים. וכשתמצא, תצטרך להיפרד לפחות מ12.000 ש"ח! :shock: (לצורך העיניין, קולר יעלה במקרה הכי גרוע 1000 ש"ח והוא פותר את בעיית ההתחממות.)

בהצלחה!

עודד.

RACING! Because football, baseball, bowling & golf only require ONE BALL!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבורה דיזל בהגדרה גניבה, בחלקים הם עולים פי 2 מהמחירון של הרכב.

בכל מקרה, האם יכולות השטח והאחזקה של הג׳ימיני כה טובים מהספורטאז׳ ששוה לוותר בשבילנו על הנוחות של המשפחה? שכן התינוקת באה עם אישה ככה שאי אפשר לקפל מושב אחורי.

Honda Civic 5D, 2009, Black

VW Bora TDI, 2002, White- נגנבה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...