Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ה"מונית" הפרטית שלי (מרצדס E320 - רשמים ראשונים)

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 4697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרבה אנשים אמרו לי: "אתה נוסע מאט, סע במונית". צריך לדעת לשלב בין עיצות חכמות להנאה. מונית זה נחמד, אבל אני אוהב לנהוג. אז אני יקנה לעצמי מונית וינהג בה! :lol:

למה החלפתי? אני לא יפרט את הסיבות.

אני הבטחתי סיכום עם תמונות והנה אני מקיים.

מדובר על E320 שמבוסס על הפלטרופמה W210, האקזמפלר שלי מהסדרות המוקדמות ומכלולים רבים נדדו לתוכו מW124, כולל מנוע וגיר. מדובר על מנוע 6 טורי בעל 4 שסתומים לצילינדר וקאמשפט כפול, המנוע בעל ראש אלומיניום, בלוק ברזל, זה אותו מנוע שמותקן בW140 בS320, יש לו שרשרת תזמון ותזמון שסתומי יניקה משתנה (מתקדם מאוד לזמנו!). המנוע שהחליף אותו זה מנוע V6 בעל 3 שסתומים לצילינדר עם שני פלאגים לכל צילינדר.

הגיר בדגם שלי 4 מהלכים, בדגם המעודכן יחד עם המנוע הV6 החדש הגיר הוחלף לגיר 5 מהלכים.

הגיר מתחיל את הנסיעה שלו בהילוך שני, עם קיק דאון משלב ראשון (יש כפתור בסוף מהלך הדוושה). זה דבר חיובי בעיני, כי אין באמת צורך בהילוך הראשון שהוא קצר. למשל בגולף שהייתה לי גם חשבתי תמיד שהראשון מיותר. פחות הילוכים להעביר, הנסיעה יותר חלקה (אפילו שההילוכים עוברים ברכב שלי חלק).

הבידוד טוב, הרבה יותר טוב מהוולוו, במיוחד מבחינת רעשי הכביש. בוולוו המנוע היה מאט שקט יותר. מאוד מוצא חן בעיני אופן פעולת המנוע, הוא עובד חלק מאוד ואינו רועד בכלל. יש משהו בפעולת המנוע שלו שאני מכיר רק במרצדס. אלו הן הנקישות, או יותר נכון היעדר מוחלט של נקישות מנוע. כל מנוע אחר שאני מכיר יש לו נקישות, בין אם זה שסתומים או באופן כללי, אבל נוקש.

למרות שאורך זהה כמו בוולוו S80, הרכב בפנים הרבה יותר מרווח, יש יותר מקום לרגליים, יותר מרווח מהצדדים ומעל הראש, תא המטען גדול יותר בהרבה.

מבחינת הנהיגה, הוא מאוד נשלט ונותן תחושה של ביטחון עצמי בכביש (לא רק בגלל שזה מרצדס שעל זה אני מקבל עוד כמה נקודות בזכות הקדימה). קל עם הרכב לתמרון (גם הגלגלים הקדמיים שבעזרתם מתבצע ההיגוי נמצאים במקום הנכון, קרוב לקצה הרכב), יש לו קוטר סיבוב קטן להפליא. המנוע חזק, מושך מסיבובי סרק, נותן האצות ביניים מרשימות ביותר בלי הורדת הילוך אפילו. זה לא מנוע טורבו כפול (וזה טוב, אין את המכלול היקר הזה שעלול להתקלקל), אבל זה בדיוק מה שצריך לרכב בסדרי גודל כאלה. צריכת הדלק מרשימה מאוד לטובה, בבין עירוני בתנאים קשים הרכב עושה בין 8 ל-10 ליטר ל-100ק”מ.

מבחינת אחיזת כביש אני יכול להעיד שBMW 730 שהייתה ברשותי עדיפה. למרות פרופיל הצמיגים, האחיזה של מרצדס בסיבובים מאט פחות טובה. האחיזה עדיין טובה מאוד ויותר טובה מכל רכב הנעה קדמית שאני מכיר.

אני אוהב את הנהיגה ברכב עם הנעה אחורית, זה הגה אחר לאומת הנעה קדמית, זה אחרת בסיבובים. לא צריך לעשות צלחות, דריפטים, החלקות כדי להבין את זה. רכב עם הנעה אחורית רוצה לפנות כשמבקשים ממנו, כל רכב עם הנעה קדמית שפגשתי עד היום, הייתי לי תחושה שהרכב לא רוצה לפנות, אלא רוצה שכוח הצנטריפוגלי בסיבוב ישתלט אליו. אתם יכולים לקרוא לזה תחושה סובייקטיבית או לא, הרי רכבים עם הנעה קדמית גם פונים, הם גם לא מחליקים ורוב האנשים נוסעים בבטחה דווקא על כאלה.

מבחינת סאלון, הפעם התמזל מזלי וקיבלתי סאלון יפה למדי, העור של המושבים שלם. אצלי דגם מפואר, אז יש עץ לא רק על הקונסולה המרכזית, בדלתות, בדש בורד אלא גם ההגה עשוי עץ (תמיד רציתי הגה כזה). המושבים מאוד נוחים ותומכים, האיזון בין קשיחות לרכות מושלם. המתלים עושים עבודה נהדרת, בשקט ועידון הם משכחים את נפלאות הכבישים שלנו וכל זה למרות שהפרופיל של צמיגים נמוך מאוד.

הרכב די מאובזר, יש מזגן בקרת אקלים שני איזורים, יש חלון בגג, יש בלוח השעונים מסך בעל כמה צבעים שמזכיר להוריד בלם יד, לכבות אורות ועוד. מה שיפה, המסך הזה מראה גם ציור בנוסף לכיתוב, כיסאות חשמליים עם זכרונות, כיוון הגה חשמלי.

הרכב ניראה מרשים מאוד ואת זה גם העריכו הברברים בשכונה שלי, זכיתי כבר בטביעת פח של אגרוף, כל הכנף הקדמית מצד המדרכה עברה חריטה ועוד.

מבחינת המצב הכללי, יש דברים שדורשים יישור קו: חלודות בכמה מקומות שדורשת שיפוץ. אני כבר הראתי לפחח והוא נתן לי סדר גודל של זמן הדרוש למשימה כזאת (שבוע בערך). מבחינה מכנית כרגע לא צריך לעשות שום דבר, התחתית בלי טיפת חלודה. בזמן הקרוב אני יעשה טיפול של שמנים ופילטרים. בינתיים החלפתי בעצמי נוזל קירור.

הקילומטרז' שעומד נכון להיום הוא כ187,200. כמה הרכב עבר בפועל, המרצדס הישנה שלי כבר לא זוכרת.

בדרך למרצדס ראיתי עוד כמה רכבים. אחת מהן הייתה אמריקאית יוקרתית עם מגדש על ורמת אבזור שראוייה למלכים – כריות אויר (הנסיעה חלקה ברמה שאין דברים כאלה), מרווח פנימי ענק, לנהג ולנוסע יש בקרת מזגן אישית עם תצוגה דיגיטאלית. הרכב מאוד יפה, אבל ישר הרגשתי שזה לא הרכב בשבילי – הרגשה הספינתית זה לא משהו שאני מחפש, מעדיף את הקשיחות והרגשה של מונוליט שנותנים רכבי יוקרה הגרמניים שבאותו זמן לא שוברים את הגב על כל גבשושית.

לסיכום: המרצדס מאוד נעימה לנהיגה ונסיעה: היא נוחה, חזקה, יש זכות קדימה בכביש (חוץ מג'יפים ומעלה – לפי הכלל הבלתי כתוב: “זכות קדימה לרכב הכבד”), כושר התמרון יוצא מן הכלל. כמו שאני אוהב יש הנעה אחורית והרכב הזה יודע לפנות ואפילו לעשות פרסה במקומות שקשה לדמיין שרכב כזה יכול במכה אחת להסתובב. עם כל הכוונות של הוולוו, היא S80 לא מכונית מסגמנט הזה (לפחות אם מדובר על דור הראשון, זו עדיין מכונית טובה מאוד). אני מבין עכשיו למה המרצדס זכה להצלחה רבה אצל נהגי המונית, בשנים האחרונות יש פספוס רציני בתחום בגלל אוקטביות (שהן חסכוניות יותר, זולות יותר לאחזקה וקניה, אך פחות נוחות). עכשיו נסעה אל מונית מרצדס היא אירוע חגיגי. נחמד לדעת שיש לא הרבה כאלה, במיוחד מהדגם שלי.

Mercedes1.jpg

Mercedes2.jpg

Mercedes3.jpg

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הגרמנים האלה יודעים ליצור מכוניות אין מה לעשות.

היא יפייפיה ,תהנה ממנה :)

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר לא מצליח לעקוב, לא קנית אתמול וולוו?

בכל אופן תתחדש והרבה מזל טוב :-)

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הברכות, חברים.

ליאור הוולוו זה שלשום (המרצדס אצלי שבוע). :lol:

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי יש לך מחלת נפש מתקדמת. צר לי, אבל כך זה נראה. אף אדם הגיוני לא יחליף רכב פעם בשבועים כי נמאס לו מהקודם.

בכל מקרה, תתחדש ותהנה. מקווה שבעוד שבועיים היא עדיין תהיה ברשותך... :roll:

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

אני כבר מרגיש דז'ה וו, כל חודשיים אומרים לך להתחדש...

לא אמרת שהיית מרוצה מהוולבו?!

בכל מקרה תתחדש, אני מקווה שהפעם הרומן יהיה יותר ארוך ע"מ שבאמת תוכל לחוות את הרכב.

אתה בינתיים מבצע נסיעות מבחן על רכבי יוקרה ישנים בקצב של אחת לחודש. :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנקה לה את הפנסים ואני אעזוב אותך במנוחה.

עד אז, תסע בשלום ובדרכים טובות כי ליפיופה הזו זה מה שמגיע. 8)

The best car safety device is

.a rear-view mirror with a cop in it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא נראת מעולה, למרות שהרבה יגידו שהדגם הזה של הE מכוער רצח, זה דווקא אחד הדגמים האהובים עלי.

תתחדש וסע בזהירות.

אה, והמון ריספקט על זה שאתה מצפצף בזמבורה ענקית על תרבות העדר הישראלית ופשוט קונה מה שבא לך. :mm_yeah:

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות, גרמנים יודעים לייצר מכוניות.

מרצדס זה חלום קטן של כל אחד ואחד מאיתנו.

הלוואי והייתה לי האפשרות הפיננסית לתחזק כזאת יפייפיה =] תתחדש!

SEAT Ibiza 2001 Stella, Automatic. :cry: נמכרה בצער רב :cry:

Toyota Yaris Hybrid 2014 Active, Automatic. :-Dהבייבי החדשה :-D

אני לא גזען, אני שונא את כולם במידה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי הסיפור עם האתיופים שתוקפים רדיואקטיבית הבנתי כבר שאתה לא נורמלי, שיהיה לך לבריאות עם העגלות שאתה מחליף כל יומיים ונותן רשמים כאילו אתה נוסע כבר 7 שנים עליהן.

1969 Pontiac Firebird

:twisted:

בעבר:Honda Civic Type R, Renault Clio Sport, Peugeot 106 Rallye

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהייתי ילד הייתי חולה מרצדס ותמיד דמיינתי את עצמי נוהג ברכב כזה.

לדעתי זאת E-class האחרונה שנראת כמו שמרצדס צריכה להיראות.

שאלה: אם מכרת את וולוו לא מזמן כמה זמן חיפשת את הרכב הזה עד שכנית?

תתחדש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...