Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבל AUDIOQUEST COLUMBIA HI-END

שימו לב! השרשור הזה בן 1469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

מישהו התנסה עם כבלים מסדרה זו? (עם ה- DBS)

הבנתי שסדרה זו הובילה בשנת 2010 ושיבחו אותם המון. אנשים שהתנסו איתו במערכות ביתיות אמרו שהכבל מחליק את המוסיקה מהסורס למגברים בצורה מדהימה, הרבה רעשים סוננו, וצליל ההססססס בווליום גבוה נעלם.

אני רוצה להוסיף שני כבלים כאלה למערכת שלי באורכים קצרים 0.5 מטר כל אחד.

AQ-ICLB05R-Large.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=2ro_WF8VIS0 דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני כבר יכול לדמיין את התגובות שהולכות לבוא מצד אנשים עם מערכות בעשרות אלפי שקלים, שמאמינים בהכל רק לא בחיווט.

זה לא בדיוק המקום לשאול בו שאלות כאלה.

לשאלתך, אין לי ניסיון עם אודיו קווסט. בזמנו תכננתי על RCA שלהם, אולם המחסור ביבואן רישמי וכמות הזיופים הבלתי נתפסת באיביי הורידה אותי מזה. במידה ויש לך אפשרות לך על זה, במיוחד באורכים שאתה מתכנן.

SINFONI-FOR MUSIC LOVERS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע שקולומביה ממש משנה את הסאונד בהשוואה לקינג-קוברה למשל. יש כאלו שאומרים שלטובה ויש כאלו שאומרים שלרע כאשר במקרה הזה מומחים עונים שזה לא מתאים למערכת...

אבל כל אחד שהתנסה אמר שיש השפעה בודאות.

אני מקווה שעזרתי לך. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעלים של מספר כבלים מבית AUDIOQUEST. סדרות ישנות יותר וחלק מהם אפילו יקרים יותר.

כחלק מההחלפות הרבות שעשיתי בתחום הקולנוע הביתי, עברו אצלי הרבה סדרות של כבלים גם שלהם וגם של VDH שחלק מהם גם הרכבתי ברכב הקודם. במילה אחת - חרטה. בוא נגיד שיש לי ספק רב שתוכל לשמוע הבדל בין כבל איכותי אחד למשנהו בסביבה הביתית כך שעל אחת כמה וכמה בסביבת הרכב.

אני מודע לכך שאתה אודיופיל שתמיד מחפש את ה EDGE אבל לא תמצא אותו כאן, סביבת הרכב בעייתית ורועשת מאוד מכדי שתוכל להבחין בהבדל כלשהו. באמת יהיה עדיף שתשקיע את הכסף שלך בעוד שכבת איטום או פרוססור מאשר בכבלים במחיר שכזה. פשוט חבל ומיותר.

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעלים של מספר כבלים מבית AUDIOQUEST. סדרות ישנות יותר וחלק מהם אפילו יקרים יותר.

כחלק מההחלפות הרבות שעשיתי בתחום הקולנוע הביתי, עברו אצלי הרבה סדרות של כבלים גם שלהם וגם של VDH שחלק מהם גם הרכבתי ברכב הקודם. במילה אחת - חרטה. בוא נגיד שיש לי ספק רב שתוכל לשמוע הבדל בין כבל איכותי אחד למשנהו בסביבה הביתית כך שעל אחת כמה וכמה בסביבת הרכב.

אני מודע לכך שאתה אודיופיל שתמיד מחפש את ה EDGE אבל לא תמצא אותו כאן, סביבת הרכב בעייתית ורועשת מאוד מכדי שתוכל להבחין בהבדל כלשהו. באמת יהיה עדיף שתשקיע את הכסף שלך בעוד שכבת איטום או פרוססור מאשר בכבלים במחיר שכזה. פשוט חבל ומיותר.

חגי היה לך כבל שלהם שכולל DBS?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא היה לי כבל שכולל DBS. באמת נראה לך שזה מה שיעשה את ההבדל ? :)

אתה מבין שברכב שחונה באזור עירוני יש +- 20DB של רעש שהמנוע כבוי ?

כמו שכבר אמרתי, אני בעד כבלים איכותיים, אבל אני לא מצליח להבדיל בין כבל RCA או XLR של 200 ש"ח לבין כבל דומה של 1500 ש"ח - וזה במערכת הביתית שלי (שהיא יחסית ברמת HIGH-END - מגבר סטריאו של MBL, פאוור T973 של NAD לקולנוע) אז בסביבת הרכב כן תרגיש ?

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול אם לא נסיתה אתה לא יכול לתת חוות דעת מוחלטת, כמוני.

אם תקרא מה שאני כתבתי אתה תראה שאני לא כתבתי שכן יש הבדל וכו. כתבתי מה שאני קראתי בפורומים אחרים.

שנית אני מאמין בכבל איכותי אבל עד הגבול, שכבר בשלב מסויים זה הופך להיות לא שמיע, כמוך בדיוק.

אבל, מדובר בטכנולוגיה אחרת, שונה מכבלים אחרים והדבר לא קשור לחומר של כבל או למותג, מדובר DBS, ויש כאן הגיון מסויים, אבל אי אפשר לדעת מה קורה בפועל כי אני אישית לא נסיתי, לכן לא יכול לחוות דעה על כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבלים ברמה כזאת תיהיה משמעותית ברגע שנגיע ל-99 אחוז פוטנציל במערכת, ושמיעה במשך זמן מה נרגיש הבדל שנחליף לכבל איכותי יותר.

כל עוד לא תנצל את הסטאפ שלך עד הסוף לא יהיה הבדל וזה יהיה לך השקעה מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה יודע את זה?

על סמך מה קבעתה את העקרון זה?

ומה הוא 99 אחוז פוטנציאל של סט-אפ שאתה כול כך מדבר ורואה אותו?

ומתי אתה יודע שזה 99 אחוז של סט-אפ שלך?

אתה יודע על מה אתה מדבר?

אתה זורק סתם משפטים באוויר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני יודע את זה? בדקתי את השטות הזאת הרבה של החלפת RCA איכותי, חוץ מיזה יש לי חבר שיש לו במקרה כאלה היום שלפני היו לו סתם של אודיסון שעולים 80 ש"ח, ואין שום הבדל לא בשמיעה, ניקיון, פירוט, רעשים וכו'.

זה אותו העיקרון כמו להחליף כבל לרמקולים שעולה שקל וחצי למטר (מה שמותקן אצלי במקרה) לקבל של 80-90 ש"ח למטר, מה שיש אצל כמה חברים שלי, וישבתי שעות ובחנתי פשוט שטות גמורה.

לגבי ה-99 אחוז שאני מדבר עליו הוא תוצאה מקסימלית של מיקום אלמנטים, פאזות נכונות, מירכוז במה, כיוונים נכונים וכו',

רק לאחר כל הפעולות האלה שביצענו אותם פיקס בצורה מושלמת כן, כשנחליף את ה-RCA שלנו וזה גם רק לאחר זמן מה של שמיע ממושכת שהאוזן שלנו תתרגל לסאונד ברכב רק אז אתה תרגיש הבדל בהחלפת RCA ברמה כזאת.

מתי נדע שהגענו ל-99 אחוז? זהו בדיוק שלא נדע כל כך מהר, רק מי שעובד עם סאונד שנים ויודע איך זה צריך להשמע ידע.

בגלל זה אני אומר כל עוד לא תגיע לרמה כזאת גבוה, כבלים ברמה כזאת לא תיהיה נחוצה וגם לא תיהיה שמיעה.

אבל למי שיש הרבה כסף מיותר ורוצה לשפוך אותו אני לא יעצור בעדו, אני רק מביע את דעתי בנושא בהחלפת הכבלים מכבל של 100 ש"ח לכבל של 1000 ויותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני יודע את זה? בדקתי את השטות הזאת הרבה של החלפת RCA איכותי, חוץ מיזה יש לי חבר שיש לו במקרה כאלה היום שלפני היו לו סתם של אודיסון שעולים 80 ש"ח, ואין שום הבדל לא בשמיעה, ניקיון, פירוט, רעשים וכו'.

אני לא יודע איזה כבל יש לחבר שלך, אבל מניסיון שלי כאשר אני החלפתי כבל זול ופשוט לקבל איכותי יותר הרגשתי הבדל בפירוט ורעשים שהיו לי פשוט נעלמו.

זה אותו העיקרון כמו להחליף כבל לרמקולים שעולה שקל וחצי למטר (מה שמותקן אצלי במקרה) לקבל של 80-90 ש"ח למטר, מה שיש אצל כמה חברים שלי, וישבתי שעות ובחנתי פשוט שטות גמורה.

עוד פעם, אני לא מדבר על מחיר ומותג של כבל, אני מדבר על חומרים וטכנולוגיות שיש להם הגיון בריא.

לגבי ה-99 אחוז שאני מדבר עליו הוא תוצאה מקסימלית של מיקום אלמנטים, פאזות נכונות, מירכוז במה, כיוונים נכונים וכו',

רק לאחר כל הפעולות האלה שביצענו אותם פיקס בצורה מושלמת כן, כשנחליף את ה-RCA שלנו וזה גם רק לאחר זמן מה של שמיע ממושכת שהאוזן שלנו תתרגל לסאונד ברכב רק אז אתה תרגיש הבדל בהחלפת RCA ברמה כזאת.

השפעה של כבל RCA וחוטי רמקולים אתה יכול להבדיל ללא להגיע למיקומים אידיאלים, כיוון פאזות, מירכוז במה, כיוון RTA וכו.

מתי נדע שהגענו ל-99 אחוז? זהו בדיוק שלא נדע כל כך מהר, רק מי שעובד עם סאונד שנים ויודע איך זה צריך להשמע ידע.

גם עם 50 שנה של נסיון כזה אתה לא תדע אם אתה מגיע ל-99 אחוז. אפשר לקצר את התהליך הזה בפעם אחת, תכנס לסטודיו ההקלטה או לחילופין תשמע אותם כלים בחי ובהקלטה (ודגש הוא על אותו כלי ספציפי)

בגלל זה אני אומר כל עוד לא תגיע לרמה כזאת גבוה, כבלים ברמה כזאת לא תיהיה נחוצה וגם לא תיהיה שמיעה.

כול אחד בשלב ההתקדמות שלו.

אמרתי לפני ואני חוזר, אם לא נסיתה ואתה לא יודע בודאות אז אין לך לחוות דעה בעניין, אותי אישית מעניין את ההשפעה של כבל עם DBS על הסאונד, ואני גם אשמח לקבל חוות דעת של בעלי נסיון עם כבל DBS ולא רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי RCA אבל יש הבדל בכבלי הרמקולים, לא יודע להסביר את זה אבל יש הבדל ולפעמים הוא ממש בולט לעין כמו כבלי כסף שמחדדים את התדרים הגבוהים.

ברמה פיזיקלית קשה לתת הסבר אומנם, אבל מנסיון של אנשים שעושים פרוייקטים רציניים בחול הכבלים נותנים את ה טאצ' הסופי הקטן הזה בסוף ההתקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא לא בקיום כבל "פרימיום" והתועלות שלו אלא בעלות שלו.

ישנו גבול מסויים שבו אלמנט הכבל כבר לא משפיע,כי הוא אינו מורגש יותר.

ניתן היום לרכוש כבל "פרימיום" איכותי מאוד ב-25$ וזה לדעתי הגבול.

למשל :

קנוקונספט קריסטל

או Rockford Fosgate RFIT-16

הייתי מעמיד אותם ללא חשש מול כול כבל שעולה גם פי 10

והם היו מתפקדים לא פחות טוב.

בנושא חיווט לרמקולים.

מהניסיון שלי אין שוני בין כבל נחושת לכבל כסף או לכול חומר אחר.

ישנם הבדלים בעובי הכבל ,או ברמת הסיכוך.

וגם כאן הייתי מעמיד אומגה אודיו 2.5 ממ שעולה 10 שח למטר מול כול

כבל אחר שעולה פי 10 ממנו.

יש שאומרים שכבלים של 500$ למטר זה למתקדמים

אני אומר שזה עניין שיווקי בלבד,ניתן לקבל אותה תוצאה ובהרבה פחות כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...