Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלים לנקיון/שמירה על רכב חדש

שימו לב! השרשור הזה בן 1354 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תתרחק ממכוני שטיפה כמו מאש. רק מי ששוטף ידנית, ותעמוד לו על הראש שירחץ כמה פעמים את הכפפה, וינגב בשיטת הטפיחה. תקנה מגבת אובר ותביא לו.

תאמין לי, מכוני שטיפה זה לא מקום שאתה רוצה ויכול לבלבל להם את השכל. שוטפים בכמה שיותר ובלי איכות, אף אחד לא שם עליך שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 615
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מותר להחיות את הנושא הזה? הייתי שמח לקבל מהמומחים פה רשימת קניות מלאה ומפורטת (כלומר מה זה כל דבר שרשמתם), לרכב חדש שחור מטאלי יפני, לבפנים (ריפודי עור) ולבחוץ, יש נגישות לצינור מים (בית קרקע עם חניה צמודה).

תקציב הוא לא שיקול, רק בבקשה חברים.. אל תשכחו, הכול, פשוט רשימה מלאה.

רק חריג אחד - פוליש, אין סיכוי שאבצע משהו כזה לבד ולא בא לי ללמוד על רכב חדש ולהרוס את הצבע.. אז אפשר לדלג על זה.

ואם אפשר ומותר אז גם המלצות למקומות רכישה.

תודה רבה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא היית אומר לא הייתי חושב על זה.. הבעיה היא, שאני לא יודע מה אני אמור לחפש, מה מתאים למה, מה מומלץ יותר והאם יש משהו מעודכן יותר, וכו וכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא שמת לב אתה נמצא בשרשור בן 19 עמודים שעוסק בדיוק במה שאתה מחפש.

אז תתחיל לחפור,החומרים נשארו אותם חומרים אין הרבה שינויים המלצות שרלוונטיות ללפני שנה שנתיים רלוונטיות גם להיום.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן וקראתי כל עמוד האמת, ובעיקר ראיתי שזה כל אחד והתקציב שלו וויכוחים סביב לזה, אבל אוקיי אני לא אמשיך ללחוץ בעניין אם לא ניתן לקבל תשובות, שאלה אחת רק אם אפשר, בהמון מקומות שקראתי ראיתי שאנשים מבצעים ציפוי ננו ולא אוטם צבע וכדומה, זה עדיף? והאם בהתחשב בגודל ההזמנה עדיף להזמין מהארץ או מחו״ל או שחלק וחלק?

תודה, ושוב, סליחה אם השאלות שלי מציקות ונשאלו כבר מאות פעמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שמח לקבל מהמומחים פה רשימת קניות מלאה ומפורטת לרכב חדש שחור מטאלי יפני

אאוטלנדר?

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאוטלנדר?

טרול, אני צוחק רק מעצם השאלה.

לא, ממש לא, מאזדה 6.

**בהתעלמות טוטאלית מהציטוט שמעלי, בגלל שקיים נושא כזה ולא נראה לי נכון לפתוח נושא חדש, בתקווה שבכול זאת אני אמצא כאן תגובות בנושא.

מה דעתם על רשימת הקניות הזו?

detail.png

וכמובן שיש לי לרכוש גם גריט גארד, מברשות וכו׳ וכו׳ שאין יותר מדי מה לדבר עליהם.

שאלה נוספת, כדאי לרכוש אקדח קצף?

ואחת נוספת, הסבר על הבדלי המגבות, ממותה? וואפל? מה עדיף? מה ההבדל?

עריכה אחרונה על ידי AstoDriver
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסטו יקר, השאלה שלך במקום, ואני מסכים איתך שהעובדה שאין שרשור מסודר וברור בנושא בפורום שכותרתו 'דיטיילינג' זה די fail.

היה בזמנו שרשור של משתמש בשם AlonBar בו הוא פירט על תחום הדיטיילינג בצורה יפה, עזר לי מאוד. מדהים לראות שהוא לא ננעץ. תריץ על זה חיפוש.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן טוב, זה כבר להיות קצת נרגן אבל כן, מציק לעבור על מיליון עמודים מפוזרים עם מיליון דעות שסותרות בלי סוף, לא רוצה לפתוח נושא חדש כי יש חוקים בפורום, אבל מצד שני יוצא סופר מבולבל.

יש שאלות מהותיות של דיטיילינג שצריך לחפש תשובות במיליון עמודים מפוזרים לעומת דביק של נוזל לשמשה ושואב אבק.

לבסוף למדתי את ההבדלים בין ווקס לאוטם, ושאלות מהותיות אחרות בפורומים של מגווריס וכדומה. חבל, כי אני אישית מעדיף ללמוד כאן כי גם יש את היכולת ללמוד מהניסיון שלכם.

ונחזור לרשימה, מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרול, אני צוחק רק מעצם השאלה.

לא, ממש לא, מאזדה 6.

המטרה היתה שתצחק קצת. לא באמת חשבתי שיש לך אאוטלנדר. נחמד מצידך לקרוא לי טרול :wink:

לשאלתך איזה חומרים ומה בדיוק לעשות, אז ככה, קודם כל אתה צריך כפפת שטיפה טובה ומגבת טובה לייבוש:

SERIOUS-PERFORMANCEULTRA-MERINO-MITT-40x70cm-1000gsm-UBER-DRYING-TOWEL-BUNDLE

אתה מתחיל עם צינור על כל הרכב להעיף את האבק והלכלוך.

אח"כ אתה לוקח שני דליים, בדלי אחד אתה שם מים עם 3 פקקים של ONR, שזה המוצר המדהים הזה:

Optimum No Rinse Wash & Wax

ובדלי שני אתה שם רק מים נקיים. מידי פעם אתה טובל את הכפפה במים הנקיים ומנקה אותה, כדי לא למרוח את הלכלוך על כל הרכב. לא צריך להעביר צינור שוב על הרכב. כל פאנל שגמרת לשטוף - אתה מיד מייבש עם המגבת. מניח אותה על הרכב והיא סופגת את המים, בלי לשפשף. רק מניח.

אחרי שגמרת לשטוף אתה מיישם פלסטלינה, עם כפפת פרקל'ה נוחה לשימוש:

Farecla G3 Formula Body Prep Clay Mitt - bodywork - detailing

את הפלסטלינה אתה מיישם על הרכב תוך כדי השפרצת נוזל דיטיילר כל הזמן. קח שפריצר של נוזל חלונות משומש שכבר נגמר ואין לך מה לעשות איתו, תמלא מים ושני פקקים של ONR.

אחר כך אתה מיישם ווקס שמתאים בול לצבע שחור מטאלי:

Chemical Guys WAC_300 Pete's '53 Black Pearl Crystal Polymer White Carnuba Paste Wax

אם בא לך לעשות ציפוי ננו, או אוטם צבע לרכב, אתה עושה את אותו תהליך, אבל מתחיל בשטיפה עם סבון כלים פיירי.

לאחר מכן עושה פוליש לרכב.

לרכב ישן, מתחילים עם פוליש גס, מנזרנה 400:

פוליש Menzerna 400

עם פד מתאים לפוליש גס:

פד ספוג Cutting למכונה 6" Lake Country HD

ואחר כך פוליש עדין, מנזרנה 3000:

פוליש Menzerna 3500

עם פד מתאים לפוליש עדין:

פד ספוג Finishing למכונה 6" Lake Country HD

לרכב חדש אפשר להתחיל עם פוליש עדין ולראות לפי התוצאות אם אפשר להסתפק בזה.

את הפוליש אתה עושה עם מכונת DA שמתאימה לחובבנים, כמו זאת למשל:

Krauss ShineMaster S8

אחרי הפוליש אתה מורח את הציפוי או האוטם.

לפני הציפוי או האוטם, אתה מנקה את כל הרכב עם מטלית מיקרופייבר נקיה, ותרסיס אלכוהול שנקרא IPA. זה אלכוהול 70% מדולל (רבע ליטר אלכוהול, שלושת רבעי מים).

קונים בבית מרקחת. אתה קונה אלכוהול, מכניס לשפריצר ומדלל עם מים.

אם החלטת ללכת על אוטם, תמרח את זה:

אוטם צבע Menzerna Jescar PL 1Q

אם החלטת ללכת על ציפוי, לך על ציפוי אופטי-קוט שקל ליישום וגם עמיד:

Optimum Gloss-Coat Paint Coating Brand New Formula REPLACES OPTI COAT 2.0

אחרי הציפוי או האוטם, אתה מחכה שבוע ואז מיישם את הווקס שהמלצתי עליו.

לניקוי כללי של פנים הרכב אתה משתמש בזה:

תרסיס ניקוי כללי Meguiar's APC

אחר כך אתה מיישם על מושבי עור וגם על הדשבורד, קרם הגנה:

קרם הגנה לעור מבית אופטימום OPT Protectant

לג'אנטים אתה משפריץ (אחרי הצינור) את הנוזל של סונאקס, מחכה 5 דקות ושוטף שוב:

תרסיס ניקוי חישוקים SONAX

לכלוך שלא יורד, תשפשף אותו עם מברשת אסלה.

עריכה אחרונה על ידי outlander

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה? די נו, אל תהרוס לי את הנושא והשאלות החשובות שלי. בבקשה? :)

אין צורך בהוראות שטיפה והוראות יישום, זה באמת ניתן למצוא בשפע ובקלות. ומראש אמרתי שאני לא אתקרב לפוליש.

^חזור לקרוא את השורה הראשונה בבקשה^

אני רק צריך התייחסות ספציפית לשאלות שלי, ולרשימה ששיתפתי. אני חלילה לא רוצה לגרום לך למאמץ מיותר, אז עזוב, אני אחכה למגיבים אחרים, תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסטו מלבד הדיאבלו, אין לי נסיון עם החומרים שרשמת ולכן אין לי דעה לחוות.

הסטאפ שלי, לאחר התנסות עם מגוון די רחב של מוצרים:

1. שמפו CG CITRUS

2. פרה-ווש HONEYDEW (מקציף אותו עם ראש צינור סיני בסיסי, על mist, זה לא באמת קצף כמו שיש בהקצפות עם לחץ אוויר)

3. כפפת מיקרופייבר, לא זוכר של מי, לא באמת קריטי

4. לגלגלים SONAX XTREME

5. בעת הייבוש, שימוש בSONAX XTREME (BSD) - טרם הצלחתי להגיע לשימוש שאני מרוצה ממנו, צריך להחליף את השפריצר ולראות האם זה משתפר

6. אחת לכמה שטיפות יישום אוטם מנזרנה PL (***) זה החומר שאני הכי אוהב מבין כל חומרי הדיטיילינג שעברו תחת ידי, מאוד קל ליישום, סופר אפקטיבי, מחזיק זמן רב על הפח, מעט מאוד חומר פר יישום -> מחזיק זמן רב בארון, אפשר להשתמש בו לדחיית מים מהמראות בחורף

7. לאחרונה התחלתי גם להשתמש מדי פעם בווקס נוזלי מנזרנה CL, בלי סיבה אמיתית ו just for the fuck of it. האוטם הוא כבר אוברקיל כי יש לי ציפוי, אז הווקס הוא אולטרהקיל(?)

ספציפית: השמפו והאוטם הם מאוד מאוד זולים כשמשקללים עלות רכישה אל מול הזמן שהחומר יחזיק לך עד שתסיים אותו.

עוד יותר ספציפית: השמפו של סיטרוס חזק, מאוד. אם רוכשים אותו, יש לשנע את החומר לבקבוק זכוכית. כן כן, זו לא אגדה אורבנית, השמפו הזה מסוגל לאכול את הבקבוק פלסטיק בו הוא 'ישן' - קרה לי באופן אישי.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה? די נו, אל תהרוס לי את הנושא והשאלות החשובות שלי. בבקשה? :)

אין צורך בהוראות שטיפה והוראות יישום, זה באמת ניתן למצוא בשפע ובקלות. ומראש אמרתי שאני לא אתקרב לפוליש.

^חזור לקרוא את השורה הראשונה בבקשה^

אני רק צריך התייחסות ספציפית לשאלות שלי, ולרשימה ששיתפתי. אני חלילה לא רוצה לגרום לך למאמץ מיותר, אז עזוב, אני אחכה למגיבים אחרים, תודה רבה.

זה לא משנה אם אתה רוצה פוליש עכשיו או לא, בעתיד תצטרך פוליש, אז הבאתי לך תשובות לכל השאלות, ולינקים לכל המוצרים שרצית, גם מה שהמגיב אחריך כתב. בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1354 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...