Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש אמן רסטורציה בארץ

מקלארן F1
שימו לב! השרשור הזה בן 4699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש לי חבר בעל רכב ששוויו הכספי הוא רב מאוד אבל הסנטימנטלי רב עוד יותר (ביקש ממני לא לציין איזה רכב).

הוא רוצה לעשות רסטורציה של הרכב, אבל ברמה הכי גבוהה שיש.

ברכב דרושה רסטורציה של עץ, מתכת, והכי חשוב רסטורציה של עור (העור במצב לא טוב אבל להחליף לא בא בחשבון!),

כמו כן דרוש ידע ביבוא חלקים מחו"ל ומציאת חלקים לרכב הנדיר.

מישהו יכול להמליץ לי על בעל מקצוע כזה שיכול לעשות פרויקט ברמה הזאת?

תודה רבה לכל העוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ערב טוב!

בית הג'יפ - מושב כפר אביב (ישובי גדרות ע"י גדרה) עושה הכל. שמעתי עליו טובות וראיתי עבודה שלו.

בחור ששם משפחתו לביא (לא זכור שמו הפרטי) לרוב פחחות וצבע- מושב בית אלעזרי (תל-נוף) 2 משקים אחרי משתלת רגב.

בהצלחה!

חן

"לכל בעיה יש פתרון. שאם לא כן, לא הייתה בעיה" אלברט איינשטיין

שברולט מליבו 4.3 1978

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נלקחו הצעות מחיר מסדנאות מחו"ל אבל הבעיתיות כאן היא של המכס.

אתה מוציא רכב בשווי כזה במצב 1/2 ומביא אותו לרמה 5, המכס שתשלם יהיה פי 4 ממחיר השיפוץ.

ובסכומים האלה, מדובר בהמון כסף.

ערב טוב חן, תודה על התשובה, מה רמת העבודה של בית הג'יפ, היית מגדיר אותו כ-אמן?

יש הבדל מאוד גדול בין בעל מקצוע טוב שיודע לספק עבודה לבין אמן, ולדעתי אמנים יש בודדים בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום על קובי שגב.

הוא פדנט ומאד מקצועי ויש לו רזומה של המון רכבים ששיפץ ממצב קטטוני.

בי שגב פחחות וצבע

פרטי המוסך המורשה

מספר רשיון: 011266

שם המוסך: קובי שגב פחחות וצבע

כתובת: מרכוס 16

טלפון: 003-9305537

ישוב: פתח תקוה

מיקוד: 49565

If you don't chew Big Red, then f-*bleep* you.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את האדם המתאים בשבילך. האיש עשה פרויקטים רבים ונדירים מאוד, פדנט ברמה הכי גבוהה, מראשוני ענף האספנות בארץ, ובעל ידע עצום. ממליץ בכל לב, אם אתה מעונין שלח הודעה בפרטי אדבר איתו ואקשר בינכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נלקחו הצעות מחיר מסדנאות מחו"ל אבל הבעיתיות כאן היא של המכס.

אתה מוציא רכב בשווי כזה במצב 1/2 ומביא אותו לרמה 5, המכס שתשלם יהיה פי 4 ממחיר השיפוץ.

ובסכומים האלה, מדובר בהמון כסף.

ערב טוב חן, תודה על התשובה, מה רמת העבודה של בית הג'יפ, היית מגדיר אותו כ-אמן?

יש הבדל מאוד גדול בין בעל מקצוע טוב שיודע לספק עבודה לבין אמן, ולדעתי אמנים יש בודדים בארץ.

בית הג'יפ- לא יודע איך להגדירו אמן או מקצוען. אבל בעל מקצוע דייקן ומקצועי שעשה מס' גדול של עבודות מדהימות.

יום טוב

"לכל בעיה יש פתרון. שאם לא כן, לא הייתה בעיה" אלברט איינשטיין

שברולט מליבו 4.3 1978

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספק אם תמצא מישהו שיעשה לך את הכל ברמה גבוהה

ממליץ לך לפצל לבעלי מקצוע

אמנם יהיה לך קצת יותר כאב ראש

אבל סדנא שעושה מהתחלה עד הסוף לא נתקלתי בארץ

רק בחול יש את הדברים האלו

תפצל ל מכונאי רפד צבעי חשמל וכו

ותחפש את הכי טובים בכל תחום ולך אליהם

mustang 67 GT, 302 engine t5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משוכנע שאם חברך בעל אמצעים וחזון, שאלא יכנע לדרישות המכס ויבצע את השיפוץ באירופה,

יש שם סדנאות וידע נרחב,בניגוד לבעלי מקצוע בארץ לרובם יש גם הסמכות ותארים וכמובן תוצאות של מקומות ראשונים תערכות נחשבות עם חבר שופטים מומחה.

חבל לחסוך אם הרכב באמת נדיר וברמה.

גהנום ירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מסכים באמירה שבארץ מחפפים או מעגלים פינות.הצרכן הוא הקובע כמה פינות יעוגלו או לא .אתן דוגמא למה אני מתכוון,ניקח את האסקורט שלי: ערך ראשוני 5000 שקל, ערך לאחר שיפוץ (על פי השוק בארופה )מחיר התחלתי 22,000 יורו.עכשיו תגידו לי אתם מי ישלם בארץ מחיר כזה על אסקורט. אני השקעתי ברכב בשעות עבודה למעלה מ80000 שקל וכל הנראה לא רחוק מזה בחלקים.אנשים לא מוכנים לשלם בעבור שלמות ובטוחים שכל בעלי המקצוע שנותנים הצעות מחיר של 50 או 60 אלף שקל לשיפוץ הם "גנבים".תקחו בחשבון שיבוא חלקים זה זמן וכסף רב שבחו"ל לא רלונטי.סתם מחשבות שלי שחשבתי לשתף אתכם חלקינו חושבים שבחו"ל יותר טוב! נכון המבחר שם גדול יותר, אבל גם כאן יש את היכולות.

דורון

פורד אסקורט ‏‎Mexico MK1 RS ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מסכים באמירה שבארץ מחפפים או מעגלים פינות. אבל גם כאן יש את היכולות.

לצערי אתה טועה ובגדול וממספר סיבות:

• כסף - נכון אין מספיק שוק להתפרנס רק מזה ולכן בעלי מלאכה לא אוהבים לבצע את העבודה
  • ניסיון - אין בארץ הבנה וניסיון בתחום השיפוץ/שחזור
  • ידע בתחומים שונים - חסרים המון בעלי מקצועות שונים
  • בעלי מקצוע - אין הרבה וחסרים צעירים
  • אחריות למציאת חלפים/חלקים - בחול האחריות היא של בעל העסק אצלנו מגולגלת חזרה ללקוח
  • כבוד למקצוע - כן זאת בעיה קרדינלית ! הכבוד למקצוע משני בארץ לרצון להרוויח. זה לא שצריך להפסיד כסף אבל בעלי המקצוע לא מסוגלים/רוצים לספק מקצועיות ומקצוענות בכל מחיר. בין לקוח לא מרוצה ללקוח מופסד הם יעדיפו את הלא מרוצה
  • מוכנות לעבוד נכון ללא פיקוח - זאת לא חכמה לשבת לידו ולהחזיק את ידו ולרדוף אחריו - נראה אותם נותנים שרות מושלם על אף שהלקוח לא נמצא בשטח או חסר מיומנות לבדוק את טיב העבודה ...

בקיצור יש בארץ כמה אנשי מקצוע אבל הם מועטים ולא מכסים את התחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מסכים באמירה שבארץ מחפפים או מעגלים פינות.הצרכן הוא הקובע כמה פינות יעוגלו או לא .אתן דוגמא למה אני מתכוון,ניקח את האסקורט שלי: ערך ראשוני 5000 שקל, ערך לאחר שיפוץ (על פי השוק בארופה )מחיר התחלתי 22,000 יורו.עכשיו תגידו לי אתם מי ישלם בארץ מחיר כזה על אסקורט. אני השקעתי ברכב בשעות עבודה למעלה מ80000 שקל וכל הנראה לא רחוק מזה בחלקים.אנשים לא מוכנים לשלם בעבור שלמות ובטוחים שכל בעלי המקצוע שנותנים הצעות מחיר של 50 או 60 אלף שקל לשיפוץ הם "גנבים".תקחו בחשבון שיבוא חלקים זה זמן וכסף רב שבחו"ל לא רלונטי.סתם מחשבות שלי שחשבתי לשתף אתכם חלקינו חושבים שבחו"ל יותר טוב! נכון המבחר שם גדול יותר, אבל גם כאן יש את היכולות.

דורון אם כל הכבוד ויש המון, אתה לא דוגמה ובטח הפורד המדהימה לא דוגמה.

מי שמסוגל בארץ להגיע לרמת עבודה כפי שעשית הוא רק בעל מוסך/מקצוע מעולה.

ובדרך כלל רק לעצמו, יש איש אחד בארץ שאני מכיר שעושה את זה מסיבות אחרות

וזה אורי סהר, אבל הוא אינו נגיש לכל אחד.

אף בעל מקצוע שפוי לא ישקיע את מה שאתה השקעת ברכב שלך עבור לקוח, וגם אם

אתה היית נאלץ להוציא את הרכב שלך למכרז חיצוני לא היית מקבל את אותה העבודה

ומשלם סכם שאינו פרופורציונלי.

אחת הסיבות שאני שוקל לנסוע עם האופנוע שלי לחו"ל ולבצע שם שיחזור אמיתי היא

זמינות החלקים לאופנוע, כל מה שצריך ומתגלה במהלך השיפוץ, זמין שם מהמדף ולרוב

אפילו מקורי או באישור היצרן. רק החיסכון במשלוחים וזמן המתנה במוסך שווה את זה.

דבר נוסף בשיפוץ הפורד שלך נדרש ידע מומחה כיוון שאין מדובר בפורד סטנדרטית

את הידע רכשת במהלך העבודה ומתוך ספרות ונגישות למקורות. בעת שיפוץ

רכב נדיר ועל פי התיאור של שילוב עץ מתכת ועור כנראה שמדובר ברכב ישן משנות

העשרים שלושים כמה מכונאים אתה מכיר כאן בארץ שמכירים בכלל את המכניקה של

רכב כזה, או כיצד נגשים בכלל לטפל בו?

שני תחומים לצערי עדיין לא מוכרים בארץ, ואינם נחלת הכלל והם:

שיחזור רכב נדיר לרמת המקור ושימורו ובניית רכב "משופר" (טיווניינג) אם נעזוב לרגע

את "בוני הרכבים" על פי הספר...חוץ מבודדים עדיין לא נתקלתי במכונאים שעובדים עם דינמומטר

לבדיקת עקומת ביצועים ושאר מכשור ההכרחי לתיאום וכיוון מנוע למצב אופטימלי, עדין לא ראיתי בארץ

מכשיר שיקוף חלקים לאיתור סדקים נעלמים וחלקים פסולים. טבלאות משקלים, וחוזק חומרים וכד'.

די להיכנס לאחד מהמוסכים שמתמחים בתחום הנ"ל בחו"ל על מנת להבין עד כמה המצב בארץ עדיין

בחיתולים.

בשנים האחרונות יש שיפור ניכר בתחום וישנם כמה יצירות מופת, אבל עדיין הייתי חושב אלף פעם

לפני שהייתי משפץ בארץ רכב אספנות נדיר ויקר ברמה עולמית. לצערי הרב עדיין לא הגענו לשם.

לפותח השרשור, אם מדובר ברכב בעל שווי אספני גבוה מאד ורכב אספנות קלאסי לא שגרתי, הייתי פונה

למומחים בחו"ל על מנת שלא לאבד את ההשקעה והרכב. -רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...