Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתי מומלץ לבצע הצלבת גלגלים/צמיגים?

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 4712 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקשר להצלבה, זה גורם להיפוך כיוון הגלגול של הצמיג. עד כמה שאני יודע, זה לא מומלץ.

לא עדיף להעביר את הקדמיים אחורנית ולהיפך מבלי לבצע הצלבה?

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר הרכב אמורה להיות הנחיה לגבי תדירות ואופן הצלבת הגלגלים. במכוניות שאני ראיתי, ההנחיה היא להחליף קדימה-אחורה ולהצליב שמאל-ימין.

אשמח להסבר למה ישנה בעיה להצליב שמאל-ימין צמיג רדיאלי חסר כיוון (כמובן שישנה בעיה עם צמיג כיווני).

לפי ההסבר ב-Tirerack, אין בעיה לבצעה הצלבה פשוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להצליב מההתחלה?

כי זה מה שמופיע בספר הרכב...

ובנימה יותר טכנית - פניות ימינה הדוקות יותר מפניות שמאלה, ולכן יש בלאי לא שווה בין הצמיגים הקדמיים. שיפשופי חנייה לרוב יהיו בצמיג הימני. הציריות באורך שונה ומעבירות מומנט-פיתול בצורה שונה לצמיג הימני מלשמאלי. אני בטוח שיש עוד גורמים שבגללם הבלאי לא שווה בין ימין לשמאל (בין קדימה לאחורה אני מניח שאין טעם להסביר), וישנה הצדקה להצליב על מנת שיהיה בלאי שווה לאורך החיים של הצמיגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצלבה בין צדדים מחייבת פירוק הצמיגים מהג'נטים מכיוון שיש כיוון נסיעה לצמיגים, מה גם שמבחינתי זה יהיה דבילי להעביר את הג'נטים משמאל לימין ובכך לסכן את השמאליים בשריטות שגם ככה נמצאות על הימניים.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך ספר הרכב (גולף 160 שנת 2010):

"החלפת מיקום הגלגלים"

"אם הגלגלים הקדמיים מתבלים בצורה משמעותית יותר מהגלגלים האחוריים, מומלץ להחליף את מיקומם כמוצג בציור (אחורה/קדימה קדימה/אחורה ללא הצלבה). במצב זה בלאי יהיה שווה בכל הגלגלים.".

אין התייחסות לזמן או נסועה, רק כתנאי לבלאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה להצלבה היא לבלאי מוגבר בצמיגים הקדמיים.

הסיבה למה לא להצליב ימני קדמי/אחורי עם שמאלי קדמי/אחורי היא בגלל הצמיג עצמו.

בצמיד יש חגורת פלדה, היא מקבלת את צורת הנסיעה, ברגע שאתה מעביר את הצמיג צד אתה מסובב אותו כנראה הצורה שהוא קיבל ואתה גורם לקרע החגורה, הצמיג וסכנת התפוצצות הצמיג.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה השאלה בכלל? הרי אתה מבצע טיפול 10K ובו אמורים לפרק את הגלגלים כדי לבדוק בלמים, אז על הדרך בקש שיחליפו בין האחורי לקדמי (ללא הצלבה ימין שמאל).

ברכב של אישתי לדוגמה ההחלפה לא בוצעה ואחרי כ 30K היה אפשר לראות בעיין כי הסט האחורי שחוק יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. הרכב כבר אחרי הטיפול, רשמתי "בן שנה וחודש".

ב. סתם ככה לבקש "שיחליפו בין האחורי לקידמי"? לא אצלי. אצלי הצמיגים לא יחליפו מקום בלי לוודא שהאיזון לא הופר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר הרכב אמורה להיות הנחיה לגבי תדירות ואופן הצלבת הגלגלים. במכוניות שאני ראיתי, ההנחיה היא להחליף קדימה-אחורה ולהצליב שמאל-ימין.

יש צמיגים שחשוב צד התקנה שלהם וכיוון. יש לי למשל צמיגים של טויו, יש זוג שמאלי וזוג ימני. אי אפשר להצליב.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4712 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...