Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק גבוהה מאוד ב קיה ספורטאז' החדשה - עזרתכם בבקשה !

aramis1
שימו לב! השרשור הזה בן 4386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום, אשמח לעצתכם באמור.

רכשנו ספורטאז' 2011 דגם פרימיום 4X4 ,קיבלנו את הרכב לפני כשלושה שבועות וכבר הספקנו 1500 ק"מ ....שמתי לב שצריכת הדלק די מזכירה לי את הדודג' נייטרו שמכרנו בגלל צריכת דלק לא שפוייה ....ואכן עשיתי את הבדיקה תדלקתי עד הפיה, איפסתי את מד הקילומטר שילבתי נסיעות עירוניות ובין עירוניות שוב תדלקתי עד הפיה, חילקתי את הקילומטרים בליטרים שהוכנסו ויצאה צריכה של 5.7 ק"מ לליטר !!! חזרתי שוב על אותו הניסיון רק שכאן הקפדתי על נסיעות במצב ECO וגם כאן התוצאה היתה 6.2 ק"מ לליטר !!! פניתי לקיה והם הציעו שנצא לנסיעת מבחן עם הרכב שלי כדי לבדוק את נושא צריכת הדלק, ואכן יצא איתי בוחן לנסיעה יצאנו ממרכז השרות של קיה בחולון לכיוון אשקלון בנסיעה במהירות של 80-90 קמ"ש במצב של קרוז קונטרול ו ECO , הנסיעה היתה רציפה ללא פקקים ואו רמזורים ולאחר מבחן זה צריכת הדלק עמדה על 10.5 ק"מ לליטר, עדיין רחוק מההצהרה שלהם על 12.8 ק"מ לליטר בדרך בין עירונית ! כאמור המבחן הזה אינו משקף את המציאות בעיניי והבוחן הציע שאשקלל נסיעות בחודש מלא ואז יהיה לי אומדן מדוייק יותר וכי הרכב עדיין חדש וצריך לעשות לפחות 5000 ק"מ עד שהמנוע ישתחרר ואז צריכת הדלק תשתפר פלאים ! עברו כשבועיים מאז ואני ממשיך עם בדיקת צריכת הדלק מתדלוק לתדלוק ועדיין זה עומד בממוצע על 5.5 ק"מ לליטר !!!!! מה אני צריך לעשות בעניין !? אולי נפלנו על רכב עם תקלה מפס הייצור ! בכל מקרה בקיה דוחים את האפשרות הזו !

אשמח לשמוע מכם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בוקר טוב.

אני ממש לא מתפלא לגבי צריכת הדלק - רכב המצוייד במנוע 2700, וכניראה נסיעה שרובה היתה עירונית, ולטעמי - גם ברכבים אחרים דומים, תתקבל אותה צריכת דלק (פחות או יותר). גם רגל כבדה על הדוושה יכולה רק לתרום להגדלת הצריכה ( - איני מכיר את הרכב - ייתכן והספורטאז' מצויידת גם בהנעה 4*4 קבועה שזה בוודאי לא יוסיף).

אל תסמוך על נתוני היצרן בקשר לצריכת הדלק. לעיתים הנתונים כמעט ותלושים מהמציאות (כנראה לוקחים בבדיקות הללו, רכב "ערום", ללא מושבים, גלגל ספייר, טנק דלק ריק ומבצעים את הבדיקה :?).

צריכה של 1:7 עד 1:7.5 - זה מה שאני מקבל ברכב משפחתי, עם מנוע 1.6 בנסיעות שרובן בעיר, רק לידיעתך.

ייתכן וצריכת הדלק תשתפר קצת במשך הזמן, אינני יודע. אולי מישהו יוכל להביע דעתו על כך.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב ותודה על תגובתך, מדובר בדגם החדש עם מנוע חדש 2000 סמ"ק וגיר 6 הילוכים ....ומערכת ה 4X4 מופעלת רק כשיש החלקה של אחד הגלגלים ובכלל הם מתהדרים במנוע חדשני וצריכת דלק חסכונית ביחס לדגם היוצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב aramis1.

למנוע חדש לוקח זמן "להפתח". יש מנועים שנפתחים אחרי כמה אלפי קילומטרים ויש כאלה שלוקחים להם אפילו קצת יותר. לא ברור כמה שיפור תשיג בצריכת הדלק בין המצב הנוכחי לעוד כמה אלפי קילומטרים, אבל כדאי לעקוב. צריכת הדלק (שאני מאמין שהיא תשתפר) של מנועי 2 ליטר בנזין (אטמוספריים), בשילוב מערכת הנעה כפולה קבועה (גם אם היא לא עובדת, המשקל עושה את שלה - ראה נתוני צריכת דלק בין הדגם שלך לדגם הפשוט יותר וראה שהוא מדורג מעט יותר חסכוני) היא לא חסכונית, וזה בלשון המעטה.

כמה פעמים ביצעת את הבדיקה ? כמה ליטרים נכנסו למיכל וכמה ק"מ נסעת בין התדלוקים ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עם קיה אחרת, וגם עם יונדאי, צריכת הדלק מתייצבת רק אחרי 4K-5K ק"מ.

עד אז היא גבוהה יותר. כשקיבלתי את שלי היא עשתה בעיר 1 ל 9. היום 1 ל 10.5. אז יש תקווה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי איציק, עדיין בחברה הם דיברו על צריכה של 11 ק"מ לליטר לדגם עם ההנעה הכפולה ועירוני של 9 ק"מ לליטר.

עשיתי 7 תידלוקים ונסיעות של בין 150-300 ק"מ בין תדלוק לתדלוק ...בכל תדלוק מילאתי כך שהדלק מגיע ממש עד לפיית התדלוק....חילקתי את הקילומטרים בליטרים שניכנסו ....בתדלוק האחרון 55 ליטר על 305 קילומטר !!! 5.55 ק"מ לליטר !!!! אני מקווה שלא נולד כאן איזה האמר שהתחפש לספורטאז' :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לצפות מג'יפ, ודאי כזה עם הנעה כפולה להיות חסכוני. גם נתוני יצרן לגבי צריכת הדלק לרוב אינם שייכים לעולם המציאות והאוטו שלך כנראה אינו יוצא מכלל זה. מי שרוצה צריכת דלק שפויה צריך כנראה לוותר על נהיגה יומיומית במשאית קטנה, אם אינו יכול, שיקנה אוטו עם מנוע דיזל ויתחיל לחפש תחנות שמוכרות סולר בזול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי איציק, עדיין בחברה הם דיברו על צריכה של 11 ק"מ לליטר לדגם עם ההנעה הכפולה ועירוני של 9 ק"מ לליטר.

עשיתי 7 תידלוקים ונסיעות של בין 150-300 ק"מ בין תדלוק לתדלוק ...בכל תדלוק מילאתי כך שהדלק מגיע ממש עד לפיית התדלוק....חילקתי את הקילומטרים בליטרים שניכנסו ....בתדלוק האחרון 55 ליטר על 305 קילומטר !!! 5.55 ק"מ לליטר !!!! אני מקווה שלא נולד כאן איזה האמר שהתחפש לספורטאז' :-(

9 ק"מ לליטר בעיר זה נתון אופייני למכונית שהיא 1/3 פחות במשקל משלך - ועם מנוע 1.6 ל'.

כמו ש"רועי5" מעליי הגיב, אל תצפה מג'יפ עם הנעה כפולה (ומשקל של 1.5 טון ללא עומס) ומנוע 2 ליטר בנזין לצריכת דלק עירונית טובה (אלא אם אתה גר בעיר שאין בה כמעט רמזורים והמרחקים בין מקום למקום הם גדולים מאוד ומאפשרים טווח נסיעה מכובד בין התנעה להתנעה). מכוניות דומות לשלך (בסגנון ה"ויטרה" למשל) עם אותו מנוע ואותו סגנון הנעה מגיעות לאיזור ה 10 ק"מ לליטר בבין-עירוני. הצד החזק של הכלים האלו הוא ממש לא צריכת הדלק, בטח שלא עם מנוע בנזין.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין יש איזו גישה בעולם הרכב להגיע למצב של צריכה ירוקה יותר הודות לטכנולוגיה מתקדמת יותר וזה מה שמכרו לנו באולם התצוגה של קיה....אנחנו מכרנו דודג' ניטרו 3.7 6V בגלל צריכת דלק מופקעת ובפועל הרכב החדש שלנו עם מנוע 2.0 וליטר וגיר 6 הילוכים וצורך יותר מהניטרו !!! לדעתי יש כאן מקום לתביעה ייצוגית אם באמת כך המצב וחברות הרכב מציגות מצג שווא על צריכה ירוקה כביכול וכאלה....מעניין לדעת מה קורה עם צריכת הדלק של היונדאי IX35 הרי הן חולקות את אותם מכלולים כולל המנוע והגיר ואם כך הדבר גם שם צריכה הבעיה לצוץ....העניין שאף אחד לא מדבר על כך האם יכול להיות שהבעיה רק אצלנו ברכב !?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל לך על הזמן, באמת.

אני ממליץ שתמתין עוד כמה אלפי קילומטרים ותראה אם חל שיפור במצב. נשמח לקבל עידכון בנושא.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין יש איזו גישה בעולם הרכב להגיע למצב של צריכה ירוקה יותר הודות לטכנולוגיה מתקדמת יותר וזה מה שמכרו לנו באולם התצוגה של קיה....אנחנו מכרנו דודג' ניטרו 3.7 6V בגלל צריכת דלק מופקעת ובפועל הרכב החדש שלנו עם מנוע 2.0 וליטר וגיר 6 הילוכים וצורך יותר מהניטרו !!! לדעתי יש כאן מקום לתביעה ייצוגית אם באמת כך המצב וחברות הרכב מציגות מצג שווא על צריכה ירוקה כביכול וכאלה....מעניין לדעת מה קורה עם צריכת הדלק של היונדאי IX35 הרי הן חולקות את אותם מכלולים כולל המנוע והגיר ואם כך הדבר גם שם צריכה הבעיה לצוץ....העניין שאף אחד לא מדבר על כך האם יכול להיות שהבעיה רק אצלנו ברכב !?

אל תעלב, אבל נשמע שאתה קצת חי בלה לה לנד.

איך אתה מצפה מרכב שטח מגודל וכבד לקבל צריכת דלק של מאזדה3ליסינג? את חוקי הפיזיקה אף אחד לא הצליח לשבור עדיין, וככל שרכב גדול וכבד יותר כך הוא יצרוך יותר דלק.

בנוסף, אף אחד לא מציג את רכבי היעני-שטח כירוקים וחסכוניים, מאיפה הבאת את זה? אנשי מכירות מוכרים הרים גבעות ואת חמותם, באמת האמנת שתקבל צריכת דלק של אלטו תודות למנוע "ירוק"? :roll:

גם נתון ה 12.8 ק"מ לליטר בבין עירוני מצוץ מהאצבע ותקף רק במעבדה או בפרוספקט בסוכנות.

בנוגע להשוואת הצריכות, עד היום יש כאלה הטוענים שמנוע גדול יצרוך דווקא פחות דלק ממנוע קטן יותר בגלל שמנוע גדול פחות מתאמץ. יש בזה משהו, אבל כשמדובר על שני רכבים שונים מיצרנים שונים עם מנועים שונים זה לא תקף. היצרנים מכיילים את הרכבים שלהם לפי X פרמטרים ולכן בהחלט יכול להיות מצב שהנייטרו חסכוני (עד כמה שהשורש ח.ס.כ מתאים לשימוש במקרה דנן) יותר מהספורטאז'.

אני מציע שתיסע עוד כמה אלפי קילומטרים עם הרכב, האץ במתינות, בלום בחוכמה ואל תעבור את המהירות החוקית. שיפור בצריכה מובטח. מסופקני שיש לכם בעייה ברכב, אבל היי, בשביל זה בדיוק קיימת אחריות ותוכל לגשת לבדיקה בחינם במוסך.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתוני היצרן (כל יצרן) הם נתוני מעבדה בלבד ויש לקחת אותם בערבון מוגבל. ככלל האתר היחיד (למיטב ידיעתי) המפרסם שיערוך לצריכת דלק אמיתית הוא אתר נטקאר - בכל המכוניות שהיו ברשותי, הייתה קורלציה גבוהה מאד עם נתוני האתר.

על סמך האתר הנ"ל ועל סמך נסיון של שכן שלו רכב זהה לשלך, צפה לצריכה ממוצעת של כ-9 ק"מ/ל' בנהיגה משולבת (60% בין-עירוני).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו זה מתיישב בול הצהרה של 9 ק"מ לליטר מהחברה תוריד 30% זה בערך 6.3 ק"מ לליטר בעיר וזה בערך מה שתצליח להוציא מהרכב.

בבין עירוני עם קרוז קונטרול ומצב - ECO אני מאמין שתגיע קרוב להצהרה אבל גם בספק .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל החברים שמגיבים כאן, בהחלט זה פוקח את העיניים ובכל מקרה אני לא מתכוון לוותר בעניין ומבחינתי אלך עם העניין הזה עד לערכאות משפטיות באולמות התצוגה מצהירים על נתוני צריכה אמיתיים בנסיעה משולבת 9 ק"מ לליטר !!!! מבחינתי זה מצג שווא ורמאות לכל דבר, חד משמעית לא הייתי מחליף את הרכב הקודם שלנו בזה אם היתה ידועה לי צריכת הדלק הזו, לדעתי יש כאן גם מקום לתביעה ייצוגית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...