Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב (עוד לא אספנות) בלי ערך כספי אבל עם ערך רגשי. למכור, לגרוט או לתקן?

יוסי פרנקוס
שימו לב! השרשור הזה בן 4717 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן, זה לא בדיוק רכב אספנות אבל הוא בדרך.

אני כותב באספנות כי אני משער שיש פה אנשים שיכולים להבין את ההערכה שיש לי לרכב בן 20.

אז הנה הסיפור:

לפני 3 שנים קניתי פיאט טמפרה במצב טוב (מבני ל. זה היה הרכב של חמו ז"ל).

הרכב כמעט לא עשה לי בעיות ועברתי עליו בערך 75000 קילומטר, וטיפלתי בו באהבה.

עם כל כך הרבה קילומטרים כבר נוצר קשר רגשי עם הרכב.

הבטחתי לעצמי שאני לא אמכור אותו לעולם אם אפשר.

לפני שבועיים בערך לקחתי אותו למוסך כי הוא התחמם טיפה.

אמרו לי שכל התיקונים שצריך כרגע לעשות לו (חלקם לא דחופים מאוד), צריך להשקיע בו בערך 2400 ש"ח.

התקשרתי להורים לתת להם את הבשורה והם לא קיבלו את זה יפה. הם אמרו לזרוק לזבל וזהו, או לתת אותו לגריטה.

לצערי אני עובד כיום עם ההורים בשכר די נמוך (ועובד קשה, לא סתם מקבל כסף!), אז אמא שלי חושבת שהיא יכולה לתת דעה על ההוצאות שלי.

כשראיתי שהם לא יאשרו תיקון, החלטתי לנסות למכור אותו ואז לגרוט, למרות שזה ממש כואב לי כי אני אוהב את האוטו עצמו והוא כמו חבר שמלווה אותי לכל מקום.

בינתיים קניתי רכב אחר (רנו טווינגו) שישמש אותי ליומיום עד שיוחלט מה עושים עם הטמפרה.

אתמול הלכתי לחפש משהו בטמפרה, וכשפתחתי את הדלת היה שם הריח שאני רגיל אליו כבר משלושת השנים האחרונות.

זה גרם לי לתחושה של נוסטלגיה והבנתי שאני לא רוצה למכור אותו, ובמיוחד לא לתת אותו לגריטה.

כעקרון אני יכול להרשות לעצמי לתקן אותו וגם להחזיק את שניהם, על חשבון הוצאות אחרות שיצטרכו לחכות קצת.

השאלה שלי היא האם כדאי לי להחזיק בו למקרי חירום וכשסתם אני רוצה לנהוג על רכב יותר רציני (ולקוות שהוא יגיע להיות רכב אספנות, בניגוד לשאר הטמפרות שנעלמות לאט לאט), או שעדיף לספוג את ההרגשה הגרועה של להיפטר מרכב שאני אוהב בגלל 2400 ש"ח? זה באמת כלום כסף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם הטמפרה במצב יפה שמור מאוד חיצונית ופנימית אז לא לגרוט!!! גם ככה כבר אין כמעט טמפרה על הכביש! וזה רכב עם פוטטנציאל לאספות בעוד מספר שנים (לדעתי)

אם היא במצב לא משהו חיצונית ופנימית אז אם כל הצער לא שווה להשקיע! כי הם נמכרים במחירים מצחיקים!

דרך אגב איזה שנה היא? שאתה יכול לגרוט אותה

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנת 91.

בפנים מצב טוב חוץ מהדשבורד (אבל אני מוכן להשקיע קצת בשביל לייצר חדש עם CNC)

מבחוץ נראה מעולה חוץ ממכת חניה ממש קטעה ושולית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יקרה כלום אם לא יישארו טמפרות על הכביש, 3000 אלף זה באמת כלום כסף אבל הכלום הזה קונה לך אוכל או מתקן לך את הטוינגו, ואתה לא באמת תשמור אותה לעוד עשר שנים נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל עיניין של סדר עדיפויות.

הטמפרה לא תעלה לך 2400 ש"ח, היא תעלה לך מאה או יותר, עם השנים תיקשר יותר ותשקיע יותר.

השאלה היא אם כחובב רכב אתה רוצה את טמפרה או להתגעגע קצת אבל להשקיע את הכסף שלך ברכבים יותר מרגשים.

אני בהחלט יכול להבין את הרצון לשמור רכב גם אם הוא לא מיוחד.

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הטמפרה במצב יפה שמור מאוד חיצונית ופנימית אז לא לגרוט!!! גם ככה כבר אין כמעט טמפרה על הכביש! וזה רכב עם פוטטנציאל לאספות בעוד מספר שנים (לדעתי)

אם היא במצב לא משהו חיצונית ופנימית אז אם כל הצער לא שווה להשקיע! כי הם נמכרים במחירים מצחיקים!

דרך אגב איזה שנה היא? שאתה יכול לגרוט אותה

שאלה

איזה פוטנציאל טמון בטמפרה לעוד מספר שנים לדעתך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי גם לי היתה אותה בעיה ,יש לי פיאסטה 83 יד 1 במשפחה ,8שנים עמדה בחצר.ולא היתי מוכן למכור בגלל הערך הרגשי,עכשו אני והבן מתחילים לשפץ את הרכב נכון זה עולה כסף אך הסיפוק גדול לכן עצתי לך שמור על הרכב .

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה

בדיוק כמו הכינוי שלך, כשהרברט סמואל או אליעזר בן מנחם, בשמו העברי

היה הנציב העליון הראשון, לא היה לו מושג כמה רחובות ומסעדות יקראו על

שמו בארץ, כעבור כמה עשורים....

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר איתי בפרטי יש לי סיפור מעניין לספר לך. על הטיפו שעברתי איתה בערך מה שאתה עברת ועכשיו היא מחכה לתקציב. אבל לא תיגרט לעולם.

הרכבים שלי: פיאט 127 73, פיאט 127 81 ספורט, פיאט 127 81 4דלתות, אלפא סוד 1.3 81, פיאט 131 77, פיאט טיפו 89, פיאט אונו 1.1 91. מחפש כל פיאט או איטלקיה לשיפוץ. חבר מועדון ה-5 מס14409. גיא למברסקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה אוהב את האוטו אל תגרוט אותו,

לא מזמן השקעתי בבת אחת במוסך מעל 5K ש"ח על הפזו' 106 שלי שעדיין לא מושלמת, ששווי השוק שלה בין 4K ל-5K,

באותו הסכום יכולתי לקנות 106 אחרת במצב יותר טוב, אבל אני מת על האוטו שברשותי 10 שנים.

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה

בדיוק כמו הכינוי שלך, כשהרברט סמואל או אליעזר בן מנחם, בשמו העברי

היה הנציב העליון הראשון, לא היה לו מושג כמה רחובות ומסעדות יקראו על

שמו בארץ, כעבור כמה עשורים....

זה נכון מה שכתבת מלבד העובדה המצערת שרק מי שגילו בערך 60 זוכר את טיילת הרברט בתל אביב .

כל השאר ובעיקר הדור הצעיר כבר זנח את השם הזה ועבר לטיילת צ'יצ' ...

מסופקני אם הלמשל שהבאת תורם לטמפרה .

אני אישית לא הייתי משקיע בפיאט מהמודל הזה ומהדגם הזה ,הכסף של הממשלה במקרה בינוני זה מתוק יותר .

וידע לנו אספני הרכב כי ההשקעות ברכבים האלו לעולם אינם נגמרות בעיקר באלו שאינם עמידים ולא חסרות דוגמאות .

לפיאטים למעט המודלים משנות ה70 מעולם לא היתה עדנה בארץ ,לא להם ולא ללקוחותיהם ,מה שמלמד על סבל לא קטן שעברנו איתן .

אבל נגד רגשות אם הן אמיתיות קשה לצאת חוצץ ,כך שאם הבחור מתעקש שישמור עליה כעל בבת עינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשוואה פשוטה מאוד: האם טעמם המתוק של 3,000 ש"ח יצליחו להקהות את הזכרונות הטובים שלך מהרכב? אם לא - אל תגרוט.

תקפיא רישיונות לשנה וחצי, בטל ביטוח וצא עם הרכב לנסיעה מסביב לבית פעם בחודש בשעה שהכביש נטוש. קווה שעד הפעם הבאה שבו תעשה לו טסט (כאמור: עוד שנה וחצי) מצבך הכלכלי ישתפר ותוכל להשקיע בתיקון מבלי לקבל את רשותה של אמך.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשוואה פשוטה מאוד: האם טעמם המתוק של 3,000 ש"ח יצליחו להקהות את הזכרונות הטובים שלך מהרכב? אם לא - אל תגרוט.

תקפיא רישיונות לשנה וחצי, בטל ביטוח וצא עם הרכב לנסיעה מסביב לבית פעם בחודש בשעה שהכביש נטוש. קווה שעד הפעם הבאה שבו תעשה לו טסט (כאמור: עוד שנה וחצי) מצבך הכלכלי ישתפר ותוכל להשקיע בתיקון מבלי לקבל את רשותה של אמך.

מסכים בהחלט

ואני לא מבין את אלה שמדברים על הטמפרה בתור "כמה היא שווה" או "כמה היא לא שווה". זה לא העניין. אני מניח שיוסי גם לא היה קונה טמפרה אחרת לאספנות. מדובר ברכב מסויים ומיוחד שיקר לו כי הערך הוא רגשי ואישי וזה לא משנה אם לערימת הפחים המסויימת הזאת קוראים טמפרה, או מרצדס או...מוסטנג.

לכן אני מצטרף להצעה של אלעד. תפקיד רשיון וחכה לעתיד טוב יותר.

והנה מודעה שכאילו נכתבה בשבילך, שים לב לטקסט...

בהצלחה!

fiat-tempra-post-it-note-small-45875.jpg

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שאין לי בעיה כל כך חמורה של מזומנים.

אני יכול להרשות לעצמי לתקן את האוטו והנזק הכלכלי ייעלם תוך חודשיים-שלושה.

אני אפילו לא חייב להקפיא את הרשיונות. מה זה כבר 350 ש"ח לחודש בשביל רכב עובד שנח לו בכניסה לבית?

הבעיה האמיתית היא העובדה שהרכב רשום על שם אמא שלי (למרות שהוא משרת רק אותי כבר 3 שנים) אז היא חושבת שהכסף של הגריטה הוא שלה (אני שילמתי עליו).

הדרמה האמיתית היא באמת הדרמה שיעשו לי בבית.

עוד דבר, בני צודק. לא הייתי קונה טמפרה אחרת כי אני לא "חובב טמפרות", אלא אני אוהב את "הטמפרה שלי" כי יש לה ערך רגשי ספציפי בשבילי.

זה כמו שלא הייתי קונה מרצדס אספנות, אלא רק את המרצדס שהייתה לי במקור, כי היא הייתה הרכב הראשון שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי בא נהיה פרקטיים.

יש רק שתי דרכים להביא את הפיאט הנל לסטטוס אספנות (בעוד עשר שנים ) :

א. נסיעה יום יומית (אם כל הוצאות התחזוקה המתלוות לכך )

ב "אחסנה יבשה "- טוב הגזמתי קצת, אבל בכל זאת אחסנה מקורה ומוגנת+ תחזוקה לשימור.

אם אינך יכול לממש אחת מהשתיים סוף הרכב לזריקה

באופן אישי אני מנסה להביא את הוולו 960 שלי (ראה החתימה שלך ) למצב " אספנות " זה לא קל..

אבל ברור לי שאם אכנע ללחצי הסביבה, "ואשדרג ' את הרכב המשפחתי- ה960 תיגרס!

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4717 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...