Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע 6500 דיזל,ב GMC או שברולט-מה היא צריכת הדלק הממוצעת?

אריק איתי
שימו לב! השרשור הזה בן 3699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכלום

מתעניין בקשר לשברולט יוקון או הGMC יוקון מנועי דיזל 6500 טורבו(4X4)

במנועי 5700 בנזין, צריך תחנת דלק הרי..שאלתי לגבי תיצרוכת הדלק בדיזל ולא בתנאי שטח..אלה בנסיעת כביש ממוצעת.

מחיר הדיזל גם גבוה בימנו,אך השאלה האם יש איזה שהוא הבדל מול הבנזין 5700.. כמה ק'מ אני יכול לנסוע על ליטר סולר ?

לדעתי הצריכה בערך קצת יותר מאשר בסוואנה דיזל (ביוקונים יש משקל גבוה יותר וצמיגי שטח)

אבל זה אותו המנוע..

בתודה מראש

אריק

:type: @@ :beerchug:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתור אחד שמחזיק 5.7 TBI אתה לא צריך לגרור תחנת דלק, המיכל שלך בפול הוא כ74 ליטר!

הוא אכן שותה ושותה המון,

אתה יכול להוציא צריכה של 1/6 ממנועי טורבו דיזל של GM אך קח בחשבון שהטיפול בהם והחלפים שלהם

הרבה יותר יקרים מהחלפים של הבנזין, לדעתי, קח בנזין, גם ככה הסולר יותר יקר בשקל מהבנזין,

אומנם האוטו אוכל פחות, אך זה מתקזז עם המחירו הסופי של הסולר עצמו, בין כה ובין כה זה רכב יקר לתחזוקה

אם אתה מחפש איכות נסיעה, כוח, נוחות, אמריקניזציה על גלגלים הרכב הזה הוא עבורך, אך מנגד אם אתה

מחפש חיסכון כפי המשתמע מהודעתך, רד מהרכב, זה לא בשבילך, ואני אומר לך מניסיון עם אחד כזה,

הביטוח שלו כחובה הוא כשל משאית, אישית, אני אוהב את הרכב שלי ולא יחליף אותו גם בעבור מכרה יהלומים

וחודש בקאריבים עם קלאודיה שיפר, וויטני יוסטון באותו חדר, (טוב...נו... בעצם כן!)

GMC Cannon-ball going like a train, all down"

the 40 in the driving rain" (Mark Knopfler)...GM TRUCK

8)RIDE ON: GMC SIERRA K2500 4X4 1987 - RAT-TRUCK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

מה אני יגיד לך..גם אני כמוך חולה על "אמריקאיות" בכל המובנים..

לא ממש מחפש את הרכב החסכוני שיתן לי את 16\1 ..וכמובן לא מצפה ממנועים כוחניים ושריריים

להגיע לרמות כאלה,אבל מנסיוני במנועי GM(רק עם בנזין)שאגב אני תמיד העדפתי אותו על כל סוג של דיזל..

המנועים האמריקאים "שותים" ושזה ב 4$ לגלון זה סבבה-שזה 7.40 לליטר(ימך שמם ממשלת ישראל)..אז צריך לשקלל קצת את עצמך..

אגב,בדקתי לשים גפ'מ בבלייזר 4300,ראה שירשורים על שמי בנושא..

ואפרופו דיזל..ברור שלבנזין תמיד יש יותר כח ומומנט..אבל לפי שידוע לי,הדיזל ידוע בתור מנוע שבנוי לעבודה,דהיינו

מכלולים עיקריים יכולים לסחוב בוא נגיד 500 אלף קילומטרים ??

אריק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדיזל יש יותר מומטום - לבנזין יש יותר כוח ותגובה יותר מיידית,

מכלולים עיקריים יכולים גם לסחוב מיליון ק"מ, השאלה כמה קרעו אותם ואיך התיחסו אליהם,

המנועים של GM בייחוד במסחריות ה"פולסייז" מחזיקים הרבה, כי אין לך שם טיפולי טיימינג

ושאר הדברים שיש ברכב רגיל, זה רכב שבא לעבוד וזה גם מה שהוא משדר!

תדאג שיהיה שמן גיר ופילטר איכותי, תדאג לגרז דריישאפטים, סרנים, דיפנציאלים,

תדאג לפילטר דלק איכותי, שמן מנוע רק פרסטון 10W40, ונוזל קירור קח פרסטון ירוק,

(עדיף לא לקחת סיכונים עם כל מיני חברות אחרות) שים K44 אחת לחודש/חודש וחצי,

טפל ברכב אצל מוסך שלא מחפף על קטנות ולא מעגל פינות, ואם יש לך את הידע, והיכולת,

טיפול עצמי ברכב הזה זה הדבר הכי בריא שניתן יהיה לעשות לו, כי בארץ מעטים האנשים

שבאמת מכירים את הכלי מתחת למכסה המנוע, ואני יודע שיש שני מוסכים בחדרה שיאמר

לזכותם מכירים כל פרט ברכב הזה, בעיות מיוחדות לא יהיה לך עם רכב כזה, כל עוד שלא

הוזנח כמו הרכב שלי כשקניתי אותו, היה לי עליו הרבה עבודה,

חלקים זה לא בעיה, השער של הדולר נמוך וחלקים אמריקאים בהרבה מקרים זולים משל היפאניות,

מקווה שעזרתי - בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדאג לפילטר דלק איכותי, שמן מנוע רק פרסטון 10W40, ונוזל קירור קח פרסטון ירוק

נוזל הקירור היעודי של רכבי GM הוא DEX COOL. יש נוזל כזה של גם פרסטון. אני ביוקון שלי שמתי את המקורי והוא בצע ורוד-אורנג' כזה.

לא יודע מה טיב השמן של פרסטון, במוסכים מורשים שמים את השמן של פז שעומד בסטנדרטים של GM (לפי מה שרשום על האריזה לפחות).

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אמון בפרסטון, ואחרי שעברתי כמה וכמה שמנים ננעלתי עליו,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי ח'ברה,נתתם לי אחלה של עיצות,מקווה שאני ימצא באמת אוטו שלא קרעו אותו..

בקשר לשמנים,נוזלים,וטיפולים כאלה ואחרים..אז עד לא מזמן הייתה לי סאאב 9-5 טורבו,אוטו שדורש מלוא

צומת הלב,במיוחד לגבי שמנים,נוזלים ואיכויות..ככה שיהיה בסדר..לרדיאטור הייתי משתמש בנוזל כתום וורוד(לא זוכר את שמו,מיכל של ליטר,בצבע אפור בתקן GM (יש באוטו דיפו רק יקר בסביבות 75 שח)..

ותמיד הקפדתי על מסננים מקוריים,והחלפת שמן מנוע כל 8 אלף לערך..40\0 מוביל 1.שמן מאוד מומלץ !! לא יודע עם הצמיגות הזאת מתאימה ל GM במנועי בנזין ואו הטורבו דיזל..זהו שמן שמומלץ למנועי טורבו בנזין לרוב.. בסאאב זה עשה נפלאות..האוטו עבד הרבה יותר שקט,וחלק,וזה ממש היה מורגש.לפני זה נהגתי להשתמש ב 40\5 בתקן 505.00 שזה תקן פולסווגן..כאמור המוביל 1 הזה,חולל נפלאות וכל בעלי הסאאב האחרים שניסו זאת היו בשוק מיזה..

עוד שאלה:האם יש עוד איזה שהן "מחלות"או"רגישויות" מסויימות ביוקון במרכב,פנימי,מנוע(דיזל\בנזין)גיר..חוץ ממה שהבהרתם עד כו?

למשל.בג'ימי הקודמת שהייתה לי,כל הזמן הייתה הולכת לי הזרוע עזר בפרונט.ולא בגלל שלא דאגתי לגרז..פשוט זה היה הקטע של האוטו-החלק הזה..היה "מקורי",והיה "תחליפי".שניהם היו הולכים כל פרק זמן מסוים,התחליפי בתדירות גבוהה יותר מהמקורי ..

בגי'מי גם שמתי "קולר" (רדיאטור חיצוני לגיר,למי שלא יודע מזה קולר)..האם זה נחוץ גם ביוקונים ?

גם עשיתי קומבינה בכדי לעקוף את מערכת סינון הפליטה,שהיתה מחוברת לרצועת המנוע..(פירקנו את כל המערכת והוצאנו החוצה,נשאר רק הגלגל שהיה מחובר לרצועה,זאת בכדי להוריד עומס מהמנוע) מנוע קטן 2800

עוד מחלות שיש לי נסיון בהם זה בסאאב..שזה מנוע שמאוד רגיש לשמן מנוע,יש בד'כ בוצה באגן שמן..קרנק,מיסבים,רשתות טורבו

וכ'ו..מה גם שהמדפים הפנמיים של המזגן בדש בורד מצריכים טיפול,ואיזה שהיא קומבינה ב"פין" מסוים..אחרת נכנס אויר מבחוץ,והורס את כל המיזוג אויר...ועוד ועוד..זה מה שנקרא,"מחלות"..

בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביוקון הגיר רגיש. יש להקפיד על החלפת שמן גיר ופילטר בזמן.

מנועי הVORTEC שהם יותר חזקים מTBI, מערכת ההזרקה שלהם גם רגישה. כבר פתחת בזמנו שרשור ודברנו על מערכת גז למנועים דומים.

השמן שאני השתמשתי ביוקון שלי היה 10W40 שאותו המליצו במוסכי יבואן.

הפלסטיקים של יוקון בסאלון לא איכותיים ונסדקים/נשברים עם הזמן. חלודה גם נקודה רגישה, וודא שאין חלודות בגג.

עוד כל מיני דברים בקטנה: כפתור של מזגן שבשלב מסויים "הולך" והמדחס עובד במצב מחובר כל הזמן.

האח התאום של יוקון זה טאהו של אותם שנים.

החל מ-96 שילוב הנעה כפולה והילוך כוח על ידי כפתורים (חשמלי).

ראוי לציין שליוקון בלמים ממש חלשים (גודל הצלחות קטן מאוד מקדימה ומאחור זה תוף). עם צמיגי שטח המצב אפילו עוד יותר גרוע (אין אחיזה על רטוב, מרגישים כמו על קרח). בהתחלה היה לי קשה להתרגל אחרי גולף. עכשיו אני שוב עם פרייבט ונהנה מכל בלימה. עם יוקון ממש פחדתי שהרכב לא יעצור כשצריך: הוא מאיץ כמו פרייבט ובולם כמו רכב כבד. צריכת הדלק בבנזין פשוט מכה, גם ובמיוחד בבין עירוני (ממש מורגשת תוספת של מהירות). אגב עם צמיגים 50/50 בסיבובים האחיזה של יוקון (האקס) שלי נחמדה למדי.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכה של מנוע 5.7 בנזין בבין עירוני זה 1/5 בדוק!

יש לי ברכב מנוע TBI ואני אומר לך שזאת הצריכה אם המנוע תקין!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 ל-5 זה תלוי מהמהירות. המנוע בקלות יכול להגיע למהירויות תלת ספרתיות, הבעייה שאז צריכת הדלק יותר בכיוון של 1 ל-3 מאשר 1 ל-5, במיוחד עם צמיגי שטח או 50/50.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה - רק אל תשכח שאתה הולך כאן על רכב שטח "פולסייז" על כל ייתרונותיו/חסרונותיו,

אין מה להשוות לפרייבט, זה יותר רכב שטח פחות רכב כביש,

אני לא אוהב את המודלים הגבוהים שלהם, אישית אני מעדיף את שנות ה70-80 בגלל החוסן המכאני הגבוה,

לא אוהב את האלקטרוניקה של החדשים, מעדיף את הTBI האמין והקשוח,

בהצלחה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי אני איתך..אין לך מושג כמה!!

הלוואי והייתי יכול למצוא "בלייזר" מודל 90 וכאלה..משופץ..בלי כל האלקטרוניקה והמחשבים...רק מחשב ניהול מנוע בסיסי וזהו..כל האלקטרוניקה הזאת זה כאבי ראש לרוב..

וגם אם אני ימצא בלייזר כזאת,אז או שהשקיעו בה 100 שקל,או שאני זה שיצתרך להשקיע את הסכום הזה..מה גם שהשסי ואו הבודי בטח קרוע ממרוצת השנים..

בעבר הייתה לי GMC גימי ממודל 88 2 דלתות 4X4 ..זה היה אוטו שהוצאת מהכח הרב לאומי..

השקעתי בהגבהות,צמיגים,מכאני,פנימי..(חלפים של סונומה)בקיצור מכל הלב..ועכשיו אני אוכל את הלב למה מכרתי..

היום אין לי את הזמן והמשאבים להתעסק בזה כמו פעם...

בעיקרון אני במשך היום על קטנוע,והאוטו שאני מחפש כעת עומד לשמש אותי לערבים,וסופשים..

בעיקר לטיולים צפון -דרום,ושבילים פה ושם...

אז אני מרשה לעצמי לקנות אוטו חריג מהסגנון הזה..

ביי

שוב תודה על הכל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמיד! חבר מצא אחת שמורה ויש גם סוברבן 84 ב20K למכירה מבחור מקרית אונו, הסוברבן בוודאות במצב מצויין +

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...