Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידוש ביטוח המכונית בפעם הראשונה

Black Joker
שימו לב! השרשור הזה בן 4730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

למרות שזו לא המכונית הראשונה שלי, זוהי כן הפעם הראשונה, בה יוצא לי לחדש ביטוח על שמי.

מבקש את עזרתכם בשאלות הבאות:

1. האם חברת הביטוח יכולה לחדש את הביטוח ע"פ רצונה בלבד? ז"א, לנקוט בדרך "ראש קטן".

2. הביטוח מסתיים ב- 31.7. מתי עלי לחדש אותו? ז"א, האם כמה ימים לפני גמר החידוש, זה מספיק זמן?

אני מאמין שאני יודע את התשובות, אבל מעוניין לוודא זאת.

השאלה הראשונה נשמעת כשאלה של אדם תמים, אך לצערי כבר נעקצתי בעבר (לא בתחום הרכב), כאשר חברה מסויימת חידשה את החוזה בינינו, ללא הסכמתי המפורשת.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חברות שמחדשות באופן אוטומטי, ושולחות לך את הפוליסה לבית.

יש חברות שיוצרות עימך קשר ושולחות לך את הפוליסה עם שובר תשלום כדי שתחדש, יוצרות עימך קשר ומבקשות את רשותך לחידוש הפוליסה בטרם היא מסתיימת.

כדיל מנוע אי נעימויות כדאי ליצור קשר עם חברת הביטוח טרם חידוש הפוליסה, ואולי גם לערוך סקר שוק קטן לפני החידוש, כיום ישנה תחרות גדולה בין החברות, ולכל חברה יש אינטרס תבטח אצלה את רכבך.

יכל להיות לפעמים משתלם כלכלית ולחסוך לך כסף.

בעבר היתי מבוטחת בחברת ביטוח מסויימת, ולא רציתי לחדש עם החברה את הפוליסה לשנה החדשה, ולכן לא יצרתי קשר ולא שילמתי את השובר שנשלח אלי. (ביטחתי בחברה אחרת).

להפתעתי הרבה הם שלחו לי שובר משולם בכרטיס אשראי, אשר מעיד כי הפוליסה חודשה, הפוליסה חודשה באמצעות כרטיס האשראי של אחותי, אשר עימו השתמשתי בשנה קודם לכן :evil:

כמובן שהתשלום בוטל, מכיוון שביטחתי בחברה אחרת, כרטיס האשראי אינו על שמי, ולא היה אישור מבעלת הכרטיס לחיוב.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהחוצפה הזו, אני די מפחד.

אני מסכים שכדאי להתקשר שבוע לפני לחברה ולבטל את הביטוח במידה ורוצים לבטח במקום אחר. השאלה היא האם שבוע מספיק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע ימים זה זמן סביר ביותר.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה צריך להודיע שבוע מראש בשביל לחדש/ לבטל את הפוליסה?!

אני מבוטח דרך סוכן. בערך שבוע לפני תום הפוליסה הוא התקשר אלי ואמר מה המחיר עבור החידוש.

עשיתי סקר קטן במשך יומיים והחלטתי אם מה שהוא מציע לי משתלם או לא. יומיים לפני תום הפוליסה הלכתי אליו, קיבלתי הסבר לגבי כל המרכיבים, השוני במחיר וכו..

חידשתי את הפוליסה החל מהיום בו הולכת להסתיים הפוליסה הנוכחית וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך להתחיל עם הבירורים לפחות חודש לפני. למרבית החברות יש מבצעים למי שמחדש חודש לפני פקיעת הביטוח בניגוד לאנשים שמחדשים ברגע האחרון.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי להתחיל לברר 2-4 שבועות לפני פקיעת הביטוח (כלומר, בחודש שביומו האחרון פוגע הביטוח). אם תברר קודם המחירים לא יהיו מעודכנים.

מומלץ לברר ביות ר ממקום אחד, לחברות וסוכנויות שונות יש תנאים שונים.

נסה לבדוק במקום העבודה\ועד העובדים של מקום העבודה שלך, להרבה מקומות עבודה יש הסדרים שמוזילים מאוד את הביטוח.

את הביטוח עצמו אפשר לרכוש בהתראה קצרה, אם כי תמיד עדיף לעשות זאת טיפה קודם על מנת שיהיה זמן לתקן תקלות. אתה אפילו לא חייב להיות נוכח, גם סוכנויות לא ישירות נותנות שירות טלפוני בדומה לחברות הישירות.

מכל מקום, כפי שכתבה השודדת, עלולה להיות בעיה של חידוש אוטומטי, לכן, אם אתה מחליט להחליף את המבטח שלך דאג להודיע לחברה הישירה על אי חידוש הביטוח הן טלפונית (ואז קח גם מספר פניה או איזה שהיא אסמכתא אחרת) וגם בכתב, עדיף בדואר רשום. כמוכן עקוב מקרוב אחר חיובי כרטיס האשראי שלך, כיון שתשלום עבור ביטוח נגבה בד"כ כהוראת קבע ולא כעסקת תשלומים, ולכן החברה עלולה לחייב אותך על סמך האישור מהשנה הקודמת (בדומה לחיוב הקבוע של חברת הסלולר או הטלויזיה ודומותיהן).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים תמיד מעודכנים - לאותו רגע, והם לא משתנים לעיתים קרובות. אם כבר - אז כלפי מטה, ויש בזה הגיון כי שווי הרכב יורד.

בעקרון המחירון גמיש מאוד וניתן לשינוי בכל רגע, אבל לא עושים שינוי לעיתים קרובות.

הצעות של וועדים או קבוצות מיוחדות - פעמים טובות לפעמים לא. חייבים לבדוק אותן כל שנה.

חידוש אוטמטי או נופל באיזור דמדומים. איני מכיר את ההוראות של המפקח לנושא, אבל יש בעייתיות באי חידוש כי מבוטח שלא חידשו לו אוטומטית יכול לטעון כנגד החברה אם היה לו מקרה ביטוח. בדרך כלל בפוליסה לא כתוב על זה וכל חברה עושה מה שברצונה.

מומלץ לברר כשבועיים לפני, ולהתמקח, במיוחד בחברות הישירות! כאשר מספרים בטלפון או מפקססים הצעה נגדית טובה יותר (בשבילך) - המחיר צונח במאות שקלים. אצל סוכנים אפשר להשיג מחיר טוב יותר. זה לא תמיד - אבל בשוק נוהגים כמו בשוק.

הרכישה עצמה יכולה להיות כמה ימים לפני תחילת הביטוח. אם תרצה חובה משולם ע"י החברה שלדואר לוקח יומיים שלושה עד שהספח יגיע אליך. התשלומים (אם בכרטיס אשראי) ממילא יתחילו אחרי תחילת הביטוח ואפשר לבקש ולקבל חודש דחיה לתשלום הראשון.

טוב לשלוח הודעה במייל או פקס (תמצא באתר החברה) עם הודעה על רצונך לסיים את הביטוח.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בחברת ביטוח ישירה ולא סוכן.

אצלי עם ביטוח דירה (בביטוח ישיר) שלחו פוליסה מעודכנת כמה שבועות לפני שהקיימת מסתיימת, כדי לעיין בעיקרה ובתמחורה.

התקשרתי לאשר, קיבלתי 14% הנחה מהסכום בפוליסה הישנה והמשכתי עוד שנה.

כעבור כמה ימים קיבלתי את הפוליסה המעודכנת לשנה הבאה, כולל המחירים המעודכנים להנחה.

עם הסוכנת (ביטוח רכב) היא מתקשרת כשבוע לפני סיום תקופת הביטוח ושואלת האם נמשיך ובאיזה מחיר.

בעיקרון הביטוח שלך תקף עד לתום תקיפות הפוליסה, ואת החידוש אתה יכול לעשות מתי שאתה רוצה (להיות אפילו מספר ימים ללא ביטוח אם בא לך).

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון הביטוח שלך תקף עד לתום תקיפות הפוליסה, ואת החידוש אתה יכול לעשות מתי שאתה רוצה (להיות אפילו מספר ימים ללא ביטוח אם בא לך).

לא חוקי לגבי ביטוח החובה, לא מומלץ לגבי צד ג'\מקיף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...