Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

את הבוקר הזה הייתי אמור לבלות בשינה...

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 7909 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבל אתמול מתקשר אלי זרזיר בהיסטריה: "רוני תבוא, צריכים אותך!! לא נסתדר בלעדיך!! וחוץ מזה אתה חייב לשפר את הגרוטאה כבר!"

גם משלומי זכיתי לקריאות נרגשות באותו הסגנון, ועל כן, למרות העובדה שכל מה שיוצא לי מהכיס בזמן האחרון זה שאריות של מטבעות לארקייד, החלטתי לנסות ולקום בבוקר אחרי שלוש שעות שינה ולנסוע אל הלא נודע. (כמה דרמטי)

בבוקר, עם צלצול השעון, מתעורר איתי השדון הרע. הוא ישר מתחיל לצרוח: "תקום, כוס אמא שלך, יאללה הולכים לשפר את האוטו!!" (כן, אני יודע, צריך לחנך אותו קצת, שום כבוד למבוגרים). מכל הרעש התעורר גם השדון הטוב (ונראה לי שגם אמא שלי התעוררה) ובקול מנומנם שאל למה לעזאזל מעירים אותו כל כך מוקדם בבוקר ביום שישי. השדון הרע ייעץ לו בעדינות לסתום את הפה, והטוב כמובן לא נשאר חייב וצעק שאני צריך לחזור למיטה תיכף ומיד.

כמובן שמיד התחלתי לצחוק (לא כל יום רואים שני שדונים רבים, אתם יודעים) אבל בסופו של דבר השדון הרע הודיע קבל עם ופורום שיש לו סיבה מצוינת למה אני צריך לקום ולנסוע עכשיו - הוא נעמד על הראש והתחיל ללכת על הידיים. אמרתי: "מה הקשר של זה לכל העניין לעזאזל?" אבל השדון הטוב אמר: "לא, לא, יש בזה משהו".

בנקודה זו, לאחר שסיימתי לגנוב קטעים מסרטים מצוירים, החלטתי לנסות. מה יש לי להפסיד?? (אוהו... לא ידעתי אז עוד מה מחכה לי)

אז בחמישה לשבע חיכיתי ביחד עם שלומי ועזר בתחנת פז על ז'בוטינסקי. אחרי רבע שעה הבנו שאנחנו לא בתחנה הנכונה ונסענו לפגוש את גיא בז'בוטינסקי 11.

התחלנו בנסיעתנו המנהלתית (150-160) דרומה, כאשר תוך כעשרים דקות חששותי שגיא חוטף אותנו לעזה מתגברים להם לאיטם. לבסוף הגענו אל אזור התעשיה הדרומי של אשקלון ונסענו לעבר אתר הדיינו. הופתעתי לגלות אזור תעשייה גדול מלא בכבישים רחבים בעלי ראות מצוינת. התוצאה - היגוי יתר בכמות מטורפת וחיוך גדול.

הגענו לדיינו, פגשנו את שלומי המפעיל וקשקשנו מעט איתו ועם גיא. לאט לאט העלנו מכוניות - כשזרזיר נדחף ראשון, כמובן.

הרכב עולה על הדיינו, הגלגלים המניעים ננעלים בין הגלילים המסתובבים והמפעיל לוחץ על הגז עד למנתק ההצתה בהילוך שלישי. גיליתי כי העבודה הזו אינה פשוטה כפי שנראה ממבט ראשון. היא כוללת הרבה רגש ותחושות ושונה מרכב לרכב. (בערך כמו העבודה של פרילינג).

בסיום המדידה יוצאים גרפים של ההספק בגלגל, ההספק במנוע וההספק הנורמלי לפי תקן דין. במדידה הראשונה יצא לי הספק דומה למקור לפי תקן דין (השאלה היא, האם המקור אצלי, של 152 כ"ס, הוא לפי תקן דין? - והתשובה שמצאתי באינטרנט היא - כן!!). לפי המדידה הנורמלי 146.2, במנוע 133.9 ובגלגלים 107.4. מקסימום הכוח נמדד על 137 קמ"ש. כל זה טוב ויפה, אבל כמובן שזה לא אומר דבר בלי הגרף. אם היה לי סורק - הייתי סורק לכם. בינתיים תאלצו להסתפק בנתונים היבשים.

למתעניינים - לזרזיר יצא כ-130 בנורמלי, 120 במנוע ו-90 ומשהו בגלגלים.

אצל שלומי היה משהו מוזר - אני אשאיר לו לספר :wink:

אצל האחרים אני לא ממש זוכר (זה לא פז'ו, זה לא מעניין :D )

טוב - הוצאנו את המחשב והחלפנו לסופרצ'יפ. בהתחלה יצאתי לסיבוב התרשמות.

מה אגיד לכם - קשה. קשה להבחין. כנראה הגעתי עם ציפיות גדולות. "עשרה אחוזים" הבטיחו לי... בעשרה אחוזים הייתי מרגיש יותר. הרגשתי אמנם משיכה טובה יותר ועבודה חלקה בהרבה של המנוע, הרגשתי שהירידה בכוח שיש לי על כ-5000-5500 סל"ד מעט התמתנה והרגשתי שהמנוע ממהר יותר להגיע אל המנתק (שעלה בכ-300 סל"ד ל-7500) - אבל לומר שההבדל גדול - אני לא יכול.

מה שכן - מהסיבוב נהנתי מאוד!! כמו שאמרתי כל סיבוב שם גורר היגויי יתר מטורפים בקלילות מדהימה - נכנסים לצומת רחבה מאוד, לוקחים קו רחב בהילוך שני, פול גז ועזיבה מיידית - התחת נזרק כאילו אין מחר ואני מגיע כמעט לנעילה נגדית.

בדקתי גם 0-60 ב-G-TECH המעפן הזה, נע כל הזמן בין 7.3 ל-8.2, עם צ'יפ ובלי צ'יפ, בקיצור - חרטא. (כאילו שהאוטו שלי עושה 7.3 לשישים מייל לשעה...)

חזרתי ועליתי שוב על הדיינו. הנורמלי לפי תקן דין עלה ל-151.6, במנוע עלה ל-138, בגלגלים ל-110.1. עליות של 3-5 כ"ס. ממש לא משמעותי. א-ב-ל הדברים המשמעותיים עם עקומת הספק טובה בהרבה (וכנראה גם עקומת מומנט עדיפה, אבל אין לצערי). נקודת שיא המומנט (שנראית על גרף ההספק כמקסימום מקומי ואחריו ירידה קלה) עלתה גבוה יותר וכן המנוע משך הרבה יותר טוב למעלה - שלומי המפעיל כלל לא הגיע אל המנתק הפעם, והרכב המשיך למשוך (הוא אמר לי שרוב הרכבים יורדים בחדות אחרי שיא ההספק - במקרה שלי זה לא ככה).

הגרף יצא עדיף בכמה מקומות, אבל קשה לי לראות את התמונה הכוללת. גם שלומי וגם גיא פרילינג התפעלו מהשיפור, ולי רק הפריע שאני לא יכול ממש לראות אותו בעיניים...

אז יצאתי לעוד סיבוב.

כשחזרתי, זרזיר (מביא בשורות האיוב) ציין שיש לי שוב נזילה.

אחרי שהבנו שזה שמן, שמטפטף באיטיות, העלינו את הרכב על הליפט.

בדיוק שלוש שניות הספיקו לשלומי המפעיל (תודה שוב!!) לקלוט שבורג מסוים השתחרר שם למטה ליד הקרטר. הוא הסביר לי כמה בר מזל אני - עוד סיבוב וחצי והבורג היה משתחרר. רוב הסיכויים שלא הייתי מצליח אפילו לעצור עד שהיה הולך לי המנוע.

הבורג מהודק ואני חוזר עם המלצה ללכת מהר למוסך ביום ראשון לבצע בדיקה ואיטום של המקום - מכיוון שטבעת האיטום חסרה.

נו, אז משהו טוב לפחות יצא מכל העניין... :wink:

לסיכום היום - פרילינג, שהיה אחלה, הסכים לאפשר לי לבדוק את הצ'יפ במשך מספר ימים ולחזור אליו להחלטה סופית, ועל כך אני מודה לו (ממש, אבל ממש קשה להחליט על סמך מספר דקות נסיעה ואפילו על סמך בדיקת הדיינו).

נהנתי מאוד, זרזיר אתה מרוכז והאוטו שלך עגלה. שלומי פעם הבאה תביא עוד בורקסים. יהודה עם ה-XS - אני מקווה שלא הפחדתי אותך יותר מדי :wink: ולכל השאר - עזר, אושרי וכולם - תודה רבה, היה נחמד מאוד!!

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אחזור על כל מה שרוני אמר על איך הגענו וכדומה, רק אני אגיד שהיה נחמד למרות שביום שישי אני נוהג לחרופ עד הצהריים , ולמרות החום, הזמן הארוך של הבדיקות והתקלות(מישהו אמר עדי?-טוב את זה אם הוא ירצה הוא יספר...)

אז אני עליתי אחרון על הדיינו, ויצאו 179.7 סוסים במנוע(לא יעזור, בימר זה כמו יין, משתבח עם השנים!) ותראו כמה איבוד יש בדרך(אוטו' מסריח!) 110.1 בגלגלים.

הותקנה התוכנה, מנסים שוב לבדוק את האוטו על הדיינו, אבל אין, היתה רעידה של אחד הגלגלים האחוריים, ולמרות מאמציו של שלומי מפעיל הדיינו, לא הצליחה המדידה.

יצאתי לסיבוב, ועל הלחיצה הראשונה אני בודק אם התיבה על מצב ספורט? מתברר שלא!

האוטו מגיב הרבה יותר מהר, ויותר עצבני.טוב תחושה טובה וזהו.

חיכיתי עם גיא עד לסיום כל ההתקנות, שלקח קצת זמן..בערב עליתי לירושלים, ואז גיליתי את ההבדל! לא יודע כמה סוסים נוספו לי, להערכתי משהו כמו 10-12, והאוטו נוסע הרבה יותר חלק, מגיב הרבה יותר טוב, וממש אין צורך להעביר את התיבה למצב ספורט.

לסיכום, לי אישית היה שווה, לא יודע איך אצל האחרים.

גיא אחלה בחור, ונותן שירות שלא תראו באף מקום, כולל לאלה שאומרים בסוף לא תודה!

וכמובן תודה לתומר ושלומי שארגנו את כל המבצע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע נחמד.

מעניין לסרוק את שני הגרפים, ולהלביש אותם זה על זה בסופרפוזיציה.

בעניין בורג הקארטר, למישהו אצלי בעבודה השתחרר הבורג לגמרי בנסיעה לצפון (למפעל של ההוא עם ה 911 טורבו).

נורת השמן נדלקה, הוא המשיך לתחנת הדלק הקרובה, ניסה למלא שמן, גילה שהכל ישר נשפך לרצפה, לא רצה לחכות לגרר בחום, המשיך בנסיעה עד למפעל, שמע רעשים מוזרים מהמנוע.

הזמין גרר, אמר להם שצריך לגרור את האוטו. הגיע טנדר. הנהג ביקש להניע, שמע את המנוע ופסק "צריך גרר"... בוקר טוווובבבבב!!!!

התוצאה - מנוע לנטיס אחד גמור, ומנהל צי רכב אחד זועם....

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי היה בתחילת היום 129 כ"ס ואילו בסופו.... 129 כ"ס :roll:

למרות כל הרצון הטוב גיא לא הצליח להתחבר למחשב שלי - לא באשמתו, האשם הוא הקודן שהתקינו באלבר :2gunfire: .

בכל פעם שניסינו להתחבר למחשב הקודן נכנס לפעולה ומנע זאת.

עקב כך ה-307 שלי תשאר סטנדרתית לחלוטין :cry:

תודה לגיא על המאמצים ולשלומי (מפעיל הדיינו) שמדידותיו אישרו את שחשבתי - יש לי עגלה :puppydog:

אולי ברכב הבא....

With nasty big pointy teeth

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושרי - כל הכבוד, אם הרגשת כזה הבדל גדול אז כנראה שאתה היית הכי מורווח מכל העניין - אני עדיין מתלבט אם זה שווה לי את הכסף...

עזר - זה לא שיש לך עגלה - היא פשוט שוקלת הרבה יותר ממה שאוטו ספורטיבי בעל מנוע כזה אמור לשקול!! :o

ולג'רמי -

נשמע נחמד.

מעניין לסרוק את שני הגרפים, ולהלביש אותם זה על זה בסופרפוזיציה.

בעניין בורג הקארטר, למישהו אצלי בעבודה השתחרר הבורג לגמרי בנסיעה לצפון (למפעל של ההוא עם ה 911 טורבו).

נורת השמן נדלקה, הוא המשיך לתחנת הדלק הקרובה, ניסה למלא שמן, גילה שהכל ישר נשפך לרצפה, לא רצה לחכות לגרר בחום, המשיך בנסיעה עד למפעל, שמע רעשים מוזרים מהמנוע.

הזמין גרר, אמר להם שצריך לגרור את האוטו. הגיע טנדר. הנהג ביקש להניע, שמע את המנוע ופסק "צריך גרר"... בוקר טוווובבבבב!!!!

התוצאה - מנוע לנטיס אחד גמור, ומנהל צי רכב אחד זועם....

יש לי את שני הגרפים, אבל קשה להלביש אותם אחד על השני מכיוון שנקודות ההתחלה שלהם שונות מעט (קשה להסביר - אני אראה לך בהזדמנות).

מפעל של ההוא עם ה-911 טורבו?? פספסתי משהו?? על מה מדובר??

בקשר לבחור מהעבודה שלך - כזה טמטום לא שמעתי כבר הרבה זמן, מתברר שכשלאנשים יש רכב חברה הם חושבים שהם יכולים לעשות הכל (או שהבחור באמת פשוט טיפש)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע רוני, אני לא יודע אם זה שיפור אמיתי או רק הרגשה, אבל אני מכיר את האוטו שלי ולדעתי אין ספק שזה שיפר.

מה שאני עוד חושב, שכולנו התרכזנו בכמה סוסים הצ'יפ ישפר, ונראה לי שזה מוסיף גם לא מעט מומנט לאוטו, ומחליק את הפעולה של המנוע, ככה שהשיפור לא תמיד "מדיד".

בקשר למה שג'רמי סיפר, אין ספק שמדובר ב "חמור" ויסלחו לי החמורים...

מעניין איך הוא היה מתנהג אם זה היה הרכב שלו?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאושרי צודק, מדובר ברכבים אטמוספרים, הצ'יפ לא יחולל פלאים.

הוא מטפל ב"חורים"בכוח של הרכב, ויכול להוסיף טיפה כוח והרגשה של טיפוס מהיר יותר בסל"ד.

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7909 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...