Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם: חידוש פנסים עכורים והברקתם בציפוי הגנה מפני קרני UV ובזול

שימו לב! השרשור הזה בן 191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מספיק נייר מים 1200 ו-2000?

אני מתחיל עם 1200 ממשיך עם 1500 ומסיים עם 2000

בסוף מעבר עם פוליש להברקת/החלקת הפלסטיק באופן סופי. מסיים עם אוטם צבע/גלייז, לפעמים עם לכה.

dave88

1. השתמשת בנייר מים ברמת חיתוך גבוה.

2. כנראה הפעלת כוח רב.

3. לא קראת את המדריך מתחילתו.

4. תעבור על התהליך מחדש, רק פעל לפי הדברים שכותבים בת'רד הנ"ל. (יש פירוט על כל סעיף)

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 2.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• 5 חודשים מאוחר יותר...
  • 3 חודשים מאוחר יותר...

קודם כל תודה רבה לפות"ש!

סיפור שהיה כך היה...

הרכב שלי משנת 2014. בשנה שעברה (2019) הפנסים כבר היו די עכורים, ולכן יחד עם הטיפול השנתי ביקשתי שיעשו פוליש לפנסים. עלה משהו כמו 100 ש"ח ויצא לא משהו, הפנסים עוד היו קצת עכורים, אבל העיקר שעבר טסט.

השבוע, פחות משנה אחרי, הפנסים לא רק שנהיו עכורים, אלא עכורים בהרבה ממה שהיו לפני הטיפול בשנה שעברה. היות וכבר הבנתי שבמוסך עושים עבודה חאפרית, החלטתי לשפץ את הפנסים בעצמי לפי ההוראות שכאן.

בינתיים שיפצתי רק אחד. שניהם היו באותו מצב לפני השיפוץ, כך שניתן לראות מההשוואה בין שמאל לימין את המצב לפני ואחרי. בימים הקרובים אשפץ גם את השני ואעלה תמונות מהתהליך.

IMG-20200513-WA0003.thumb.jpg.71819de7195b69ef6688a55c416ce558.jpg

תמונות השוואה בסוף.

בתהליך עצמו השתמשתי בנייר שיוף מים 1000 לשיוף גס. המטרה היתה להוריד את הפלסטיק העכור, אבל שייפתי גם את החלק הפחות עכור כך שכל הפנס יהיה במצב אחיד לפני שהמשכתי. בעצם בסוף כל שלב וידאתי שכל הפנס במצב אחיד. השיוף הגס לקח משהו כמו שעה עד שכל הפנס היה משויף לקבלת "חלביות" אחידה. העדפתי לא להשתמש בנייר שיוף גס יותר כדי לא להסתכן בנזק לפנס.

לאחר השיוף הגס השתמשתי בנייר שיוף 2000 ולבסוף באסטוניש למטבח לפוליש.

החומרים בהם השתמשתי:

IMG-20200513-WA0002.thumb.jpg.9082cae7e8bb5979fb30d2583daea1e8.jpg

בצנצנת זאת תערובת הלכה והטרפנטין ביחס 1:1. השתמשתי ברולר כדי למרוח את התערובת, אבל גיליתי שצריך לסחוט אותו כמעט לגמרי לאחר הטבילה, כמויות תערובת הלכה שצריכים קטנות מאוד. בנוסף, כשהוא התגלגל הוא השאיר בועות, לכן השתמשתי בו כשהוא לא מסתובב, אלא מורח את הלכה. אולי עדיף להשתמש במטלית, למרות שהתוצאה הסופית מצוינת גם כך.

את הכל קניתי בשזר במפרץ (לטובת חיפאים/קרייתים שאולי ירצו לנסות את התהליך).

חשוב לציין שזמן הייבוש היה ארוך מאוד! סיימתי את התהליך אתמול בצהריים, נכון לאתמול בלילה הפנס עדיין היה דביק. היום בבוקר כבר היה יבש.

אגב, החלטתי לפרק את הפנס ולעבוד עליו בבית, וגם השארתי אותו לייבוש בבית. לא רציתי למצוא בבוקר פנס עם לכלוכים וחרקים בתוך הלכה סטייל פארק היורה.

לסיום, תמונות השוואה:

IMG-20200513-WA0005.thumb.jpg.2eb38e464fbfd24185007b8a7248cca4.jpg

IMG-20200513-WA0004.thumb.jpg.0c6bb9fe2f77068728e1c0839cac7322.jpg

IMG-20200513-WA0001.thumb.jpg.6495bfb07ffe9617f7996424e8cb5843.jpg

עריכה אחרונה על ידי RedLabel
  • רעיון טוב! 1

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

היום ניסיתי את השיטה שלב אחר שלב עם אותם מרכיבים שהוזכרו למעט ניירות ליטוש שלא מצאתי. השתמשתי בפדים ליטוש שקיבלתי עם הערכת חידוש פנסים של אחת החברות המובילות שקניתי (ולא הייתי מרוצה בכלל מהתוצאה) ומה אני אגיד? וואו!! התוצאה מדהימה!! והכל עלה 100 שקל בדיוק. והכמות של התערובת מזערית. 4 פסים של כוס חד פעמית 

בתמונה: פנס ימין לפני, פנס שמאל אחרי.

תודה רבה לפותח הנושא!!

20200618_124407.jpg

20200618_115842.jpg

20200618_124345.jpg

IMG-20200618-WA0015.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התלהבתי מהתוצאה שצלמתי לפני שניקיתי את הלכלוך מהשיוף.

הצביעה של האוטו במצב טוב ביחס לגילו חוץ מהמיכסה מנוע שרק בו כל הלכה נשרפה והמראה ממש מציק לי בעין ואני ממש רוצה לסדר את זה. ציפוי, צביעה, דרך אחרת? לא יודע. זה כבר לשרשור אחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזרה בשיפור התוצאה מבחינת הגימור של הלכה. 

קראתי את השרשור הזה לפני כמה שנים, אין לי זמן לקרוא שוב את הכל. עשיתי לפי מה שזכרתי. השתמשתי ביאכט ורניש ביחס של 50/50 עם מדלל מינרלי.

יישמתי עם מטלית דומה לזו שמנקים משקפים ומשום מה היא השאירה קצת סיבים, עברתי לספוג בפנס השני, אבל לא אהבתי את התוצאה ויש לי שתי שאלות. 

1. אם אני רוצה לעשות לכה מחדש מספיק לשייף שוב רק עם נייר 3000 או שצריך משהו יותר גס להוריד שכבה יותר עבה? 

2. אפשר במקום זה לעשות פוליש גס בשביל להחליק את הפיניש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

חברים

בעקבות השרשור הזה החלטתי גם אני לנסות לתקן את השחיקה בפנסים אצלי.

לא אחזור על כל הדברים שנאמרו בשרשור (היוצא מן הכלל הזה) אבל כן כמה דגשים שלדעתי חשובים למי שרוצה לנסות.

ניסיתי להגיע לשלמות (אולי גם קצת מוגזם) אבל לקחתי את זה כפרוייקט להגיע למצב שהפנסים חדשים. הנה כמה תובנות + תמונות:

1. עבדתי עם נייר שיוף עם מים, 600 ואז 1200 ואז 2000. לא בטוח שנדרש יותר מזה. ה-2000 ממש מרגיש כמו נייר A4....

2. אבל כן חשוב לעשות את הנייר האחרון (2000) היטב, כי שריטות עמוקות שנשארות לא יורדות בפוליש.

3. אחרי השיוף - פוליש. השתמשתי בפוליש בינוני להורדת שריטות ואח"כ פוליש עדין מאד של מגווירס. נעזרתי במכונה (מברגה), התוצאה לפני האיטום צריכה להיות מושלמת.

4. ניסיתי עם ספריי (האמריקאי המומלץ -  rust oleum 2X). פעמיים. לסיכום - לדעתי לא עובד.  השכבה שנוצרת לא אחידה ולא חלקה (מה שנקרא קליפת תפוז), ועוד יותר גרוע שממש סיוט להוריד את זה, צריך לחזור להתחלה.

5. אטימה בלכה במריחה - אחרי חפירות ובדיקות השתמשתי בלכה יאכט ורניש של יעקבי על בסיס פוליארטן + טרפנטין מינרלי ביחס 1:1.

6. לפני המריחה ניקוי מחומרי פוליש על ידי סמרטוט עם מעט טרפנטין.

7. מריחה- וואי וואי זה ה-דבר. גם פה הבנתי שצריך למרוח בצורה אחידה וללא סיבים. אחרי ניסיון כושל עליתי על שוס - גזרתי חתיכה מהסמרטוט לייבוש הרכב (ג'ילדה סינטטית, גם ככה יש לי 2-3 יחידות וכל יחידה אגב כ-15 ש"ח בחנות, לא נדרש יותר מחתיכה קטנה 4 על 4 ס"מ). טובלים בכוס הלכה המדוללת סוחטים מעט ומורחים. המריחה יוצאת חלקה מאד וגם אם יש פסים הם מתיישרים מיד.

לסיכום - בינתיים נראה מצוין, אני מקווה שיחזיק לעוד זמן רק יחסית, בכל מקרה יש היום קיטים קטנים שעולים בין 50-100 ואולי יותר. אולי עושים את העבודה יפה אבל רוב הדברים גם היו לי בבית, וברגע שהתחלתי כבר רציתי לרוץ על זה בלי קיט עד הסוף.

הנה כמה תמונות. יש גם תמונה של האוטו עם רק צד אחד מוכן, להשוואה בין לפני לאחרי.

IMG_1409.jpg

IMG_1882.jpg

IMG_1414.jpg

IMG_2321.jpg

IMG_2322.jpg

IMG_1885.jpg

• אהבתי 3
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך 9.5.2011 בשעה 01:19, asaf41 כתב:

אני עשיתי על הפנסים שלי בעזרת משחת שיניים וזה לא יצא כמו אצלך

אצלך יצא פנסים חדשים

אחלה של תוצאה

ראיתי את הפטנט עם הלכה וזה מדליק ומגניב. יש לי עוד פטנט שהוא פיתוח שלי והוא מיועד בכדי לעבור את הטסט ומחזיק מספר ימים וזהו אבל הוא מעביר את הטסט ויש לי ניסיון עם זה כשלש שנים כולל בני המשפחה שלי

הרעיון פשוט לפני הטסט באותו בוקר קחו צמר גפן נא לטבול אותו בשמן זית כתית(סתם...כי כנראה כמעט כל שמן יעשה את העבודה). לנקות עם מטלית את הפנסים לנגב את הפנסים עם צמר הגפן שטבול בשמן וליבש שוב עם מטלים והפנסים יבהיקו כאור שבעת הנרות של חג החנוכה. הפטנט הזה הינו לשעת הדחק ועובד ומעביר אותנו את הטסט אבל פטנט הלכה נראה לי רציני יותר. אז אם עוד מעט יש לכם טסט ולא תספיקו עם הלכה אנה תשתמשו עם שמן הזית ואם יש זמן ממשו את פטנט הלכה

ראיתי את הפטנט עם הלכה וזה מדליק ומגניב. יש לי עוד פטנט שהוא פיתוח שלי והוא מיועד בכדי לעבור את הטסט ומחזיק מספר ימים וזהו אבל הוא מעביר את הטסט ויש לי ניסיון עם זה כשלש שנים כולל בני המשפחה שלי הרעיון פשוט לפני הטסט באותו בוקר קחו צמר גפן נא לטבול אותו בשמן זית כתית(סתם...כי כנראה כמעט כל שמן יעשה את העבודה). לנקות עם מטלית את הפנסים לנגב את הפנסים עם צמר הגפן שטבול בשמן וליבש שוב עם מטלים והפנסים יבהיקו כאור שבעת הנרות של חג החנוכה. הפטנט הזה הינו לשעת הדחק ועובד ומעביר אותנו את הטסט אבל פטנט הלכה נראה לי רציני יותר. אז אם עוד מעט יש לכם טסט ולא תספיקו עם הלכה אנה תשתמשו עם שמן הזית ואם
ראיתי את הפטנט עם הלכה וזה מדליק ומגניב. יש לי עוד פטנט שהוא פיתוח שלי והוא מיועד בכדי לעבור את הטסט ומחזיק מספר ימים וזהו אבל הוא מעביר את הטסט ויש לי ניסיון עם זה כשלש שנים כולל בני המשפחה שלי הרעיון פשוט לפני הטסט באותו בוקר קחו צמר גפן נא לטבול אותו בשמן זית כתית(סתם...כי כנראה כמעט כל שמן יעשה את העבודה). לנקות עם מטלית את הפנסים לנגב את הפנסים עם צמר הגפן שטבול בשמן וליבש שוב עם מטלים והפנסים יבהיקו כאור שבעת הנרות של חג החנוכה. הפטנט הזה הינו לשעת הדחק ועובד ומעביר אותנו את הטסט אבל פטנט הלכה נראה לי רציני יותר. אז אם עוד מעט יש לכם טסט ולא תספיקו עם הלכה אנה תשתמשו עם שמן הזית ואם
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה 

חידוש פנסים שעשיתי השבוע

מכונה RUPES ניידת ללא חשמל עם פדים RUPES

נייר שלייף על בסיס מים,כי קיים על יבש

תודה יעקב אלטר

127813020_10224242852122742_3712654294077680339_n.jpg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

חברים יקרים חידוש טרי מאתמול :)

עבר כמה שלבים של ליטוש 

800 -1000- 1500 -2000 

עבדתי עם מכונה של FLEX 

340439621_1.thumb.jpg.bffb410c323debea1c75223bbaffc03d.jpg1559208030_2.thumb.jpg.d370d9fcb62bf6c8c393607dbb3c0031.jpg2041356042_2.thumb.jpg.94b66fe50ba41927a9923f8596e28867.jpg1015308875_3.thumb.jpg.1fc6b13ff22236beba57fe3a3e7040ef.jpg

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...