Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם: חידוש פנסים עכורים והברקתם בציפוי הגנה מפני קרני UV ובזול

שימו לב! השרשור הזה בן 191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, בתערוכת אוטומוטור פגשתי דוכן של חברת NANOPRO המייצרים מספר רב של מוצרים וציפויים לרכב.

לפי מה שרשום על האריזה החומרים מיוצרים בארץ.

המחיר שהיה בתערוכה קרץ לי (כ 200 ש"ח) והובטחה עמידות גבוהה של בין שנתיים לשלוש.

האם מישהו התנסה עם המוצר ויש לו חוות דעת עליו והמלצות על אופן היישום?

ובכללי רציתי לדעת האם לאחר שיוף הפנסים ופוליש, במקום לרסס לכה או לשים אוטם צבע אוכל ליישם את הציפוי נאנו הזה ואקבל הגנה איכותית שתחזיק יותר מאוטם ?

תודה מראש לעוזרים!

20180413_204821.jpg

-I'd rather loose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car, is your story, so don't let someone else write the book. -Moog 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום לכולם, בתערוכת אוטומוטור פגשתי דוכן של חברת NANOPRO המייצרים מספר רב של מוצרים וציפויים לרכב.

לפי מה שרשום על האריזה החומרים מיוצרים בארץ.

המחיר שהיה בתערוכה קרץ לי (כ 200 ש"ח) והובטחה עמידות גבוהה של בין שנתיים לשלוש.

האם מישהו התנסה עם המוצר ויש לו חוות דעת עליו והמלצות על אופן היישום?

ובכללי רציתי לדעת האם לאחר שיוף הפנסים ופוליש, במקום לרסס לכה או לשים אוטם צבע אוכל ליישם את הציפוי נאנו הזה ואקבל הגנה איכותית שתחזיק יותר מאוטם ?

תודה מראש לעוזרים!

[ATTACH=CONFIG]503224[/ATTACH]ציפוי מצוין ,עמיד מאוד , ידידותי למשתמש קל מאוד להסרה ולכן לא אמור להיות בעיה ועדיף על אוטם בהרבה ולפי בדיקות מעבדה אמור להוסיף גם כמה מיקרונים ככה שזה ישמר את הפנס ..

תמרח תמתין איזה 3-5 דקות ואחכ תגנב,

אם לא תמתין אז הוא נמרח טיפה ואז בעצם לא עשיתה כלום.

אחרי פוליש תשטוף את הפנס טוב ואחכ תעשה ניקוי עם ipa( אלהוכל) ככה החומר יתפוס הרבה יותר טוב

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה תודה!

*אז בעצם איך אני מיישם אותו על הרכב? במידה ואתן לו יותר מידי זמן יהיה קשה להסיר אותו?

*חשבתי לאחר שאסיים להכין את הרכב כולו ליישם את הציפוי וכשאסיים לעבור עם מטלית כדי להוריד שאריות, השאלה אם זה לא יותר מידי זמן?

*לא קיבלתי איתו אפליקטור ליישום , האם הפדים הצהובים הרגילים מספיקים או שעדיף לקנות משהו אחר? אם לקנות אז מה?

*אתה מכיר את הליין מוצרים שלהם ? כי המוכר בדוכן מכר לי את ה rose edition והמליץ עליו כי הוא הכי ידידותי, אך באתר שלהם רשום שהוא מיועד לצבע אדום, והרכב שלי לבן.

תודה!

-I'd rather loose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car, is your story, so don't let someone else write the book. -Moog 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה תודה!

*אז בעצם איך אני מיישם אותו על הרכב? במידה ואתן לו יותר מידי זמן יהיה קשה להסיר אותו?

*חשבתי לאחר שאסיים להכין את הרכב כולו ליישם את הציפוי וכשאסיים לעבור עם מטלית כדי להוריד שאריות, השאלה אם זה לא יותר מידי זמן?

*לא קיבלתי איתו אפליקטור ליישום , האם הפדים הצהובים הרגילים מספיקים או שעדיף לקנות משהו אחר? אם לקנות אז מה?

*אתה מכיר את הליין מוצרים שלהם ? כי המוכר בדוכן מכר לי את ה rose edition והמליץ עליו כי הוא הכי ידידותי, אך באתר שלהם רשום שהוא מיועד לצבע אדום, והרכב שלי לבן.

תודה!

הוא מיועד לצבעים בהירים אין אם זה בעיה .

אם תמרח ותסיר ישר אתה תעשה פעולה הפוכה ותמרח את הציפוי.

לגבי ספוג הצהוב לא מתאים אתה צריך ספוג מרובע קטן כזה ולשים אליו מטלית כמו של משקפים .

מה גם הצהוב יבלע מלא חומר .

אם אתה מפחד לגבי ההסרה אז פשוט תבדוק נקודתי כזה

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בעצם מה האינדיקציה שלי לדעת שזה התייבש? רואים את זה בעין? או שפשוט לעבור על כל הרכב ואז לתת עוד עשר דקות בטחון ולהוריד? או שעה / שעתיים?

לגבי הפד, זה מספיק טוב ? ==> לינק

ולגבי המטלית זה טוב ? ==> לינק2

תודה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הבעיות המעצבנות שקיימות אצל הרבה רכבים זאת הצהבה של הפנסים הקדמים, ואותה בעיה הייתה ברנו קליאו שרכשתי לפני שנה חצי.

עקב ניסיון טוב עם ערכה של חברת CARTARACT, רכשתי אותה ואכן המצב היה הרבה יותר טוב, אבל אחרי שנה הפנסים התחילו להצהיב שוב.

הפעם בחרתי לבדוק ערכה של חברה אחרת שגם מוכרת מאוד בתחום הדייטלינג -SONAX הגרמנית.

מה מקבלים?

2iqobk5.jpg

הערכה נרכשה מחנות אוטוסטור בעלות של 89 שקלים וכוללת את הדברים הבאים:

פוליש נוזלי, מטליות ניגוב,ניירות לטש, ספוג שאליו נדבקים הניירות לטש לצורך נוחות עבודה, מטליות לכה, ושני ספוגיות לישום הפוליש.

הערכה מיועדת לארבעה פנסים כלומר שני שימושים לרכב.

240yple.jpg

מתחילים לעבוד

הפנסים היו במצב כבר די דהוי, ומעבר למראה האסתטי ופגיעה בעוצמת אור, בספק אם היו עוברים טסט.

ככה ניראו הפנסים לפני הטיפול:

qssdgw.jpg

vxgtuh.jpg

השלב הראשון היה לשטוף את הפנסים ולהדביק סרט הדבקה סביב הפנסים, להפתעתי בערכה לא מסופק סרט הדבקה לעומת ערכת CARTARACT וחבל.

את נייר הלטש מדביקים על הספוג וזה מקל על העבודה מאשר להחזיק פיסית את נייר הלטש, לכול פנס השתמשתי בשני ניירות כאשר יש צורך כול הזמן לדאוג שהפנס יהיה רטוב.

2ywtgep.jpg

לאחר שלב הליטוש הפנסים נהיו מעט פחות דהויים אך בעיקר בעלי מרקם חלק יותר:

2qiwvmf.jpg

2qtbxqf.jpg

השלב הוא הוא ישום הפוליש, ופה לצערי לא צילמתי את התמונות אך אוכל להגיד שמצב נהיה הרבה יותר טוב, אבל שמתי לב שיש שאריות של לכה בקצוות הפנס- כניראה עקב שיכבה עבה מידי בשנה שעברה שיושמה על ידי.

השלב האחרון הוא לכה/הגנה, ופה יש יתרון מובהק לצורת היישום לעומת CARTARCT, בסונקס מדובר על מטלית טבולה שמספיקה לשני פנסים (יש שני מטליות כאלה) והיישום שלה מאוד פשוט- לנגב איתה את הפנס וזהו.

לעומת זאת ב-CARTARACT יש ספוגית קטנה ובקבוקון לכה שצריך לשפוך על הספוג ולכן יכולים להישאר שובלים ומריחה לא אחידה

הסופו של יום התוצאה בהחלט טובה אך לא מושלמת, בפנס בצד הנהג עדיין יש סימנים כניראה מביצוע לא טוב של לכה משנה שעברה אך העכירות של הפנסים מאוד השתפרה.

2qiwvmf.jpg

לקנות או לא?

אני ממליץ, ראשית מספיק להסתכל על התוצאות כדאי לראות שהערכה מצליחה בתפקידה, המחיר שלה לא יקר בהתחשב שהיא מספיקה לשני שימושים, כך שאם שימוש אחד יספיק לשנה מדובר על 90 שקלים לשנתיים.

היא קלה מאוד ליישום ונוחה בזכות הספוג שאליו מודבקות ניירות הלטש ושיטת מריחת הלכה ע"י מטלית נוחה וקלה.

החיסרון היחידי זה חוסר בסרט הדבקה, כך שאם ביום שבת בבוקר הייתי רוצה להשתמש בערכה ולא היה לא היה דבק בבית הייתה בעיה.

vxgtuh.jpg28ups8y.jpg

qssdgw.jpg2sbpxlv.jpg

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר טובים הכוונה מחזיקים יותר זמן עד שהפנס מתחיל לדהות שוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DLUX של CARPRO יעשה עבודה טובה מאד,גם לננולקס יש חומר להגנה על הפנסים,מנסיוני שניהם יותר טובים מהחומר של SONAX אבל אשמח לעדכון.
לא בר השוואה כלל

קארפרו וננולקס פי 3 במחיר

Audison Bit 10 | Dynaudio Esotar E650 + Scanspeak D3004| Arc Audio 4200SE | Dynaudio Esotar 1200 | JL Audio HD 750/1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הסונקס אני גם ניסיתי. האמת שדי התאכזבתי מהתוצאה.

אחריה עשיתי את שיטת היאכט ורניש ויצא הרבה יותר טוב.

ניסיתי אותה על שלושה רכבים, כל אחד במצב אחר.

לראשון הייתה דהייה קלה - התוצאה הייתה טובה, אך לא החזיקה הרבה זמן.

לשני המצב היה פחות טוב, התוצאה הייתה בסדר.

השלישי היה עם פנס במצב קטסטרופה שהייתי בטוח שייצטרך החלפה. הסונקס לא עשה את העבודה. שיוף גס ואז בינוני ואז עדין עם ניירות לטש ואז עבודה עם היאכט ורניש שיפר את המצב המון והרכב עבר טסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אעדכן לגבי אורך חיים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, הסיפור של המטלית - אני לא חושב שהוא עדיף אפילו במעט על הלכה שאתה מורח לבד.

אם צריך יותר משכבה דקה מאוד - המטלית פשוט לא מספיקה. וגם אין לך אפשרות לתיקונים אחר כך אם תצטרך.

שאני קניתי היה 1+1 או משהו כזה בהום סנטר, אז היו לי 2 ערכות שהספיקו ל-3 רכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערכות האלה דיי מיותרת לדעתי.

קפיצה לחנות לחומרי בניין קונה ניירות לטש של 600, 1000, 2000, 2500.

אוטם צבע טוב או סונקס Headlight protection.

פד לחיתוך בינוני ביחד עם פוליש.

הכל יעלה בסביבות 170 ש"ח ויש לך מספיק חומר לחדש פנסים לצי רכב של חברת ליסינג.

Audison Bit 10 | Dynaudio Esotar E650 + Scanspeak D3004| Arc Audio 4200SE | Dynaudio Esotar 1200 | JL Audio HD 750/1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צילמתי איך אני מחדש את הפנסים אצלי, שזה קורה פעם בשנה בערך, והחלטתי הפעם לצלם את התהליך

(אני אישית לא מתחזק את התהליך כך שאני חוזר על כל התהליך פעם בשנה בערך,עם תחזוק קצר פעם ב שלושה חודשים התהליך מחזיק מעל שנה)

אז ככה ההכנות:

א. 2 מטליות , אחת כדי להרטיב את הפנסים ולנקות במהלך השיוף, והשניה יבשה כדי לייבש את הפנס ולנגב את החומרים בסוף התהליך

ב. דלי מים

ג. ניירות שיוף 800, 2000, 3000 ( בעבר הייתי הייתי משתמש ב 600 אך אין צורך)

ד. אוטם צבע

ה. ספוגית לאוטם , ולווקס

ו. נייר דבק

ז. המלצות: ווקס, כפפות

התהליך הוא כזה: מומלץ מאוד לבצע את התהליך בצל או בשעות שאין שמש חזקה

1.מדביקים מסביב לפנס נייר דבק (זה מגן מפני הנייר שיוף)

2. מנקים את הפנסים עם מטלית ומים

3. משייפים את הפנס עם נייר 800, באותו הזמן מרטיבים את הפנס כל זמן השיוף

4. חוזרים על התהליך עם ניירות השיוף 2000,3000 , עד שמתקבל גימור חלק

5. מנקים את הפנס עם מטלית רטובה

6. מנגבים את הפנס עם מטלית יבשה (שימו לב הגימור יהיה חלק עם מראה חלבי, זה בסדר )

7. מורחים טוב את אוטם הצבע , מחכים 5-10 דקות ומנגבים (או לפי הוראות האוטם)

8. מורחים את הווקס מחכים 10-15 דקות ומנגבים (או לפי הוראות הווקס)

לחיזוק ההגנה בהמשך, מומלץ למרוח אוטם כל 3 חודשים (מחזיק מעל שנה עם תחזוקה שוטפת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...