Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרן השתלמות ודמי ניהול

SurfHigh
שימו לב! השרשור הזה בן 4741 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה עשיתי בדיקה כללית של כל הסכומים שאני מפריש מהשכר.

רציתי להשוות איתכם את אחוז דמי הניהול שאתם משלמים לקרן השתלמות.

גיליתי שאצלי זה 1.2% וזה נראה לי גבוה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משלם 1.26% (הדו"ח היה במקרה על השולחן שלי).

השאלה כמה אתה משלם על קרן פנסיה. פה גיליתי ששוחטים אותי עם 6% מההפקדות + 0.5% מהנכסים - המקסימום המותר להם.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

0.36% ב"מנורה" בקרן ההשתלמות, הסכם של מקום העבודה.

כן, זה מאוד מאוד נמוך.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.5% בילין לפידות.

אחרי 100K יורד ל1.3%.

להסתכל על דמי ניהול של קרן השתלמות זה פשע. אם היא מרוויחה הרבה אז זה בטל בשישים. אם היא מרוויחה מעט אז גם דמי ניהול אפסיים לא יהיו שווים לתמורה.

כמו כן, מנהלי השקעות טובים מרוויחים הרבה, כדי שהם ימשיכו לעבוד בחברה הם צריכים לשלם להם הרבה, לכן הם צריכים לגבות דמי ניהול גבוהים מהלקוחות.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה קשר בין ביצועי הקרן לגובה דמי הניהול, ניחא.

כולם מהמרים עם הכסף שלי. אני מחר בבוקר עובר לקרן שתגבה לפי אחוז מהרווחים, ותחזיר לי את אותו אחוז מההפסדים. אה, אין כאלה קרנות?

למי שמתקשה להרדם בערב - בדו"ח השנתי של קופ"ג / קרנות פנסיה וכו' הם מציינים (ולא בהתנדבות) אם את העמלה שהם גבו מכם, וגם את העמלה הממוצעת שגבו מכלל הלקוחות - שתדעו עד כמה נדפקתם.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה שאלה מעניינת לא פחות, מה תשואת קרן ההשתלמות שלכם והאם התערבתם בתיק השקעות?

אצלי כרגע התשואה עומדת על 5.96 אחוז, למיטב זכרוני התיק מורכב מ20% מניות והשאר סולידי כולל מזומנים.

למרות ניסיון בשוק ההון בחרתי שלא להתערב בקרן, גם ככה כל הוראה עוברת אחרי שבוע. :\

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, הביצועים של ילין לפידות מדברים בעד עצמם (בשלישיה הראשונה גם בשנים הקשות) ודמי הניהול סבירים לדעתי.

כמו כן, דמי הניהול הממוצעים בקרן הם 0.98% שזה לא כזה הפרש.

אני לא בא לסנגר על אף אחד, אבל תעשה טבלה ל-6 שנים ותראה איפה אתה מקבל יותר כסף בסוף, בריבית דריבית על הרווחים וכן ניכוי דמי הניהול.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...