Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיטרה קלאסית- איך מתחילים?

ShayRally
שימו לב! השרשור הזה בן 4749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

החלטתי שאני רוצה להתחיל לנגן בגיטרה קלאסית.

איך מתחילים?

קיבלתי כמה דעות ואשמח לעוד.

אמרו לי שהצעד הראשון הוא לקנות אחת. מה דעתכם? מה מומלץ?

חשוב לציין שאין לי זמן לשיעורים ואני מתכנן ללמוד לבד.

תודה מראש,

שי אסרף - Team Kobi-Racing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המון ספרים אבל אין כמו להתחיל עם כמה שיעורים אצל מורה פרטי רק כדי שתבין איך הידיים צריכות להיות מונחות על הצוואר. לתקן משהו בסיסי כזה בעתיד יכול להיות חתיכת עצם בגרון.

מעבר לזה תקנה גיטרה, תעשה כמה שיעורים פרטיים, תקנה ספר שאתה רואה עליו הרבה המלצות וקדימה, לעבודה :-D

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט קניתי והתחלתי לנגן. לא חסרים משאבים באינטרנט שמלמדים את הבסיס. אם יש לך איזשהי השכלה מוזיקלית בסיסית זה כמובן פלוס ואם יש לך את הזמן להשקיע בללכת למורה - בכלל טוב. בקשר לגיטרה עצמה - אל תשקיע במשהו יקר מדי. יכול להיות שתראה שזה לא בשבילך. אני אישית קניתי גיטרה יחסית זולה ולמרות שהיא לא משהו אני עדיין נהנה ממנה. אם תראה שאתה מתקדם בקצב טוב והכי חשוב נהנה - תקנה משהו יותר יקר.

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
- רזמל על שמעון פרס :-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אתה רק לומד ללכת, לכן בשלב זה אין טעם להשקיע בנעלי ריצה.

תתחיל מגיטרה יד שניה והדרכות ביוטיוב. אם תראה שאתה לא מסתדר, קח כמה שיעורים פרטיים להבנת עקרונות המפתח.

כשהגיטרה כבר לא תספק את הסחורה (אם בכלל תגיע לשלב הזה ולא תשתעמם ותעזוב את התחביב לפני כן), אז לך לכלי זמר או מרום ותתחיל להתייעץ.

חשוב לציין שאם אתה מחפש ללמוד נגינה בשביל להרשים את בנות המין היפה, יש לזה סרטונים יעודיים, לא חייבים ללמוד את כל הטכניקה.

שיהיה בהצלחה. :mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לציין שאם אתה מחפש ללמוד נגינה בשביל להרשים את בנות המין היפה, יש לזה סרטונים יעודיים, לא חייבים ללמוד את כל הטכניקה.

פנק אותנו באיזה לינק בבקשה ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפש דיוידי של הבחור הזה

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מנגן על גיטרה, אבל זוגתי כן. כמה תובנות שלמדתי ממנה על הנושא שאני יכול לתת לך:

1. יש לה שלוש גיטרות (עד לפני כשנה היו ארבע, אבל אחרי שהיא איבדה עניין בחשמלית היא נתנה אותה לחבר במתנה). הגיטרה שהיא מנגנת בה הכי הרבה היא הגיטרה הראשונה שלה, שעלתה לה לפני כמה שנים 200 ש"ח.
  2. גיטרה אחרת נקנתה בעיקר בגלל שהיא יפה. אחרי כמה נסיונות נואשים לנגן בה, זוגתי הבינה שעדיף לה לגיטרה שתהיה יפה ותשתוק. אם אינך יודע להחליט בעצמך אם גיטרה נוחה לך לנגינה או לא, או שתיוועץ טרם הרכישה במישהו שיותר מבין ממך ושיוכל לחוות את דעתו, או שלא תשקיע סכומים גבוהים.
  3. את הגיטרה החדשה ביותר שלה, IBANEZ אקוסטית, היא רכשה בארה"ב תמורת כ-200$. בארץ המחיר הוא בערך כפול. למרות שכשהיא קנתה אותה היא התלהבה כמו שאני הייתי מתלהב אם היתה נופלת לי לידיים 147GTA, עדיין במרבית המקרים היא ממשיכה לנגן על ההיא מסעיף 1, ללמדך שלא תמיד המחיר הוא שקובע.

לא יודע איך זה עם שיעורים באינטרנט, אבל היא למדה אצל מורה פרטי. הכי חשוב זה להתמיד במה שאתה עושה, אחרת חבל על הזמן והכסף שלך.

תצליח!

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי גיטרה(זולה מאד,כ-200 ש"ח). לא מצליח להבין מה עושים איתה. צריך מורה.

לצערי יש עוד בעייה אחת קטנה איתי: אני שמאלי, כך שהתנוחה הנוחה ביותר עבורי עם הגיטרה היא הפוכה מאשר בד"כ.

כששאלתי את המוכר בחנות אם זה משנה, הוא ענה שלא, כי מה, "ואם אתה מנגן בפסנתר, אתה הופך אותו?".

ובכן, קצת קשה להפוך פסנתר, אבל גיטרה זה לא בעייה...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלך לכלי זמר ותבקש גיטרה גיטרה קלאסית למתחילים - בד"כ הם תמיד ממליצים על אותה גיטרה שהיא באזור 300 שקל, תלמד איתה חצי שנה ואז תחליט האם זה בשבילך ואתה רוצה להתקדם או שזה מספיק.

אני אישית למדתי לבד מאינטרנט, יש המון חומר כתוב וגם המון וידאו והכל כמובן בחינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי גיטרה(זולה מאד,כ-200 ש"ח). לא מצליח להבין מה עושים איתה. צריך מורה.

לצערי יש עוד בעייה אחת קטנה איתי: אני שמאלי, כך שהתנוחה הנוחה ביותר עבורי עם הגיטרה היא הפוכה מאשר בד"כ.

כששאלתי את המוכר בחנות אם זה משנה, הוא ענה שלא, כי מה, "ואם אתה מנגן בפסנתר, אתה הופך אותו?".

ובכן, קצת קשה להפוך פסנתר, אבל גיטרה זה לא בעייה...

לגבי יד שמאל, אמנם אני לא שמאלי אך אני גיטריסט ומכיר כמה שמאליים.

אמנם לא נראה לי שאתה בונה על הגיטרה לקריירה לחיים אבל אותם גיטריסטים שמאליים שהפכו את הגיטרה הקלאסית מצטערים על זה.

למה?

קודם כל מה שהמוכר אמר לך הוא מטומטם להפליא. בפסנתר 2 הידיים עושות אותו דבר, בגיטרה ממש לא. אבל אין שום בעיה ללמד כל יד לעשות כל תפקיד.

אם אני, שאני מרשה לעצמי לקרוא לעצמי גיטריסט מנוסה, ינסה לנגן הפוך אני יישמע בדיוק(ואולי קצת יותר טוב) מגיטריסט מתחיל, כי זה בדיוק זה. אני לומד לנגן הפוך. אין שום בעיה לנגן כמו ימני כשאתה שמאלי.

הסיבה השניה לא לנגן הפוך היא שכשתרצה להתקדם לגיטרה יותר מקצועית ובעיקר בגיטרות חשמליות המבחר מצטמצם למספר בודד מאוד של גיטרות נורמאליות. מכיוון שגיטרה חשמלית הרבה יותר מסובך להפוך מאשר קלאסית אתה נשאר עם מבחר לא גדול בכלל.

לפותח השרשור, בכל מקרה אני ממליץ לקחת 2-3 שיעורים ראשונים עם מורה שילמד אותך החזקה נכונה, ולימוד בסיסי.

האדמירה היא גיטרה מצויינת למתחילים אבל אם זה קצת יקר לך אני חושב שאין שום בעיה בגיטרה של 200 ש"ח ואני בספק אם תשמע הבדל, לאחר כמה חודשי נגינה ופיתוח השמיעה אין לי ספק שתרצה לעבור לגיטרה אחרת.

אם יש לך עוד שאלות אני ממליץ לך לפנות לפורום לפורום כלי נגינה ונגנים בתפוז: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?ForumId=212&r=1

גם תסתכל שם במאמרים הם מאוד יעזרו לך.

בהצלחה

"Life Is Like a Box Of Choclate, You Never Know What You Gonna Get"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...