Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופן החלפת נוזל בלמים בצ'מפיון - האם תקין?

yosefus
שימו לב! השרשור הזה בן 3964 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום !

לפני כשנתיים החלפתי נוזל בלמים בצ'מפיון במסגרת טיפול יישור קו שעשיתי מיד לאחר קניית הרכב (סיאט טולדו 2003)

המוסכניק שהחליף הכניס צינורית לתוך מיכל נוזל הבלמים ושאב את כל מה שהיה שם. לאחר שסיים הוסיף נוזל חדש בהתאם לסימון.

שאלתי היא האם כך מחליפים ? מה עם השמן שנמצא בצינורות המערכת ? לא מפמפמים אותו החוצה ?

למען האמת שיטה זו נראית ממש פשוטה ועכשיו, שנתיים אחרי שאני החלפתי אני רוצה להחליף שוב ובדרך זו אני יכול לעשות זאת אפילו בבית לבדי.

לכל המודאגים - אני מודע לנושא הבטיחות ולא אעשה משהו שמסכן אותי או את משפחתי חלילה ולכן אני שואל בפורום אם זו הדרך הנכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• ספונסר פורום

החלפה כזאת היא פשוט בלוף, לו ידעת זאת בזמן יכולת לדרוש את כספך או שההחלפה

תבוצע נכון כפי שאמר דניאל עיי ניקוז כל צנרת הבלמים וריענון של כל הנוזל במערכת .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון ו danniel - זה המצב וזו המציאות בהחלפת נוזל בלמים במוסכי היבואנים ..

הם שואבים עם מזרק את נוזל הבלמים ממיכל המשאבה , וממלאים כ 150-200 CC נוזל חדש .

שאלתי למהה - תשובה , ככה זה אצלנו . ( הרענון החלפה הנ"ל אחת לשנתיים , כל טיפול שני )

מאחר ובשיחה עם חברי הבנתי כי כך מבצעים כמעט בכל מוסכי היבואנים החלפה -

אם יש מוסכי יבואן אשר מבצעים החלפה מלאה, אני לא שמעתי על כך עדיין , ואשמח לשמוע על כך .

כך שיש לנו בעיה קטנה בהבנה , מה לדרוש בהחלפת נוזל בלמים .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בצורת ההחלפה הזאת אתה בעצם לא מחליף את הנוזל "שעובד" במערכת לעולם .

אני כבר נתקלתי בבעיה הזאת כאשר נשאלתי עיי לקוח מדוע המחיר שאני גובה

250 שח לפני מעמ עבור החלפת הנוזל הוא גבוה יותר מבמוסכי החברה

אז הסברתי לו את הבלוף ואמרתי שאת ההחלפה שהם עושים אני מוכן לבצע גם ב 50 שח

כולל הנוזל .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הגיון בדברייך .

אם כך , מדוע מוסכי יבואן מבצעים החלפה רק לנוזל הבלמים במיכל המשאבה .

מהיכן יצאה ההוראה להחלפה כזאת , ומדוע מוסכי החברה מבצעים כך, ולא מציעים ללקוח גם החלפה מלאה .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה עניין של היגיון אלא מה שצריך לעשות ומה שלא, מוסכים שלא עושים כך פשוט לא עושים את העבודה וזה לא משנה אם זה מוסך יבואן, מורשה או מדרכה ואין שום הנחייה בשום מקום "לרענן" רק את הנוזל במיכל הרזרבה וזה רק המצאה פרטית של המוסך "החסכן".

אגב, ראיתי ועבדתי במוסכים שעושים עבודה כמו שצריך ועוד עם ציוד יעודי שחוסך זמן עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ופה יש גם הסבר קטן של דניאל בנושא זה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=313275&highlight=%D7%9E%D7%94+%D7%96%D7%94+%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%98%D7%A0%D7%99%D7%A7%3F

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבאתי למוסך שלי 3 בקבוקוני DOT4 והוא שאב מהמיכל של המשאבה והחליף ,והשאיר את הפקק פתוח ,ואז פתח כל פעם בגלגל אחר את הבורג ניקוז ,יצא כל הנוזל המלוכלך וחיכינו בכל גלגל שיצא נוזל חדש ונקי, אחר כך אחרי הכל בוצע ניקוז אוויר כמו שצריך.

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה מהווה מנהרת הזמן בעבורי.

גם אני תפסתי (בצמפיון מרכזי י-ם) את המכונאי מבצע "החלפה" כזו.

רק שאני הייתי פחות נחמד, אחרי ששילמתי, דרשתי החלפה מלאה של הנוזל במוסך אחר של הרשת וכמו כן פיצוי מלא בעבור אבדן יום עבודה נוסף (כדי לקחת את הרכב למוסך אחר).

את שניהם קיבלתי אחרי איום בתביעה משפטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, השיטה של החלפת נוזל הבלמים כפי שמבוצעת בצ'מפיון לצערי מתבצעת גם במספר מוסכי רשת UMI וגם בטיוטה והדברים נבדקו עם בעלי רכבים שמטפלים במוסכים אלה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במוסכי מאזדה לצערי מבוצעת השיטה הנ"ל, כולם מנסים "לחתוך פינות" ולחסוך על חשבון הצרכן.

בפאביה המגבים אפילו לא צריכים לעבוד, הם לא מנגבים את הטיפות אלא מפחידים אותן
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלחו לי, לא מדובר כאן בחיתוך פינות אלא בפגיעה בבטיחות הרכב (שאלמלא כן החלפת הנוזל לא הייתה נדרשת), כמו גם במעשה נוכלות והונאה מהסוג הגרוע ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כזה בלוף!!

כיום יש מכשיר שמתחבר במקום הפקק של הנוזל בלמים, מכשיר זה מכניס נוזל בלמים חדש בלחץ.

לאחר שיש לחץ מספיק גבוה ,פשוט פתחים את הבורג ניקוז בכל גלגל וזאת על מנת שייצא הנוזל הישן.

כל התהליך לוקח מקסימום 12 דקות.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אתם מבינים למה מטפלים במוסכים בכפרים של בני דודים?

המוסך שלי יותר מקצועי ממורשה יבואן, אם יש חופש קל בהגה או במערכת בטיחותית הוא לא נותן לי לצאת ממוסך אם אוטו לא בטוח לנסיעה.

אני לדוגמה מטפל בקלנסואה ,המוסך תמיד מלא מכוניות והוא מורשה משרד התחבורה .

הוא גם עלה על בעיה של צריכת דלק מופרזת שבמשך שנים קיה לא עלו על זה -הוא ניקה את החיישן מד אוויר והצריכה ירדה מאוד והאוטו נוסע עוד 150 ק"מ למיכל.

יותר זול בהרבה ויותר מקצועי הרווחתי פעמיים.

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3964 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...