Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזק לצמיג הרכב עקב בור בכביש

שימו לב! השרשור הזה בן 4673 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בערב חמישי האחרון נסעתי בכביש עירוני בעפולה ופגעתי בבור שהיה בכביש.

נגרם נזק לדופן הצמיג (יש בליטה) ויש צורך בהחלפת צמיג לצמיג זהה. מחירו של צמיג יחיד הוא 800 ש"ח. יש סיכוי שצריך לעשות גם כיוון פרונט.

באותו ערב לא הייתי מצוייד במצלמה ולכן הגעתי בבוקר שישי כדי לצלם, אך הבור כבר תוקן וניתן להבחין שהאספלט באזור הבור הוא טרי. איך כדאי לפעול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלח מכתב רשום לעירית עפולה עם תאור המקרה (מקום מדוייק, תאריך ושעה), צרף קבלות על עלות הנזק ובקש החזר.

אם הם יסרבו (מה שסביר שיקרה), אתה מוזמן לשקול האם להגיש תביעה או לא. על סכומים כאלה נגשים לבית משפט לתביעות קטנות, ללא עו"ד. זה דורש קצת טרטור זמן וכסף, וכמובן איש לא מבטיח לך שתזכה בסוף. מצד שני, העיריה יכולה להחליט שלא שווה לה להתעסק ולשלוח נציג מטעמה בשביל סכום כזה, ותסכים להתפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

עדכון:

שלחתי לעירייה מכתב מפורט המתאר את המקרה, חשבונית מקור ותמונות ממקום האירוע + בקשה לפיצוי.

קיבלתי מכתב חוזר ובו כתוב שבקשתי נדחתה.

ציטוט מהמכתב החוזר:

מבלי לפגוע בזכויות

1. מאשר קבלת מכתבך מיום X

2. מבלי להודות בכך טענה ו-או עובדה המופיעים במכתבך הריני להודיעך כי ועדת הביטוח העירונית דנה בבקשתך לפיצוי והחליטה לדחותה.

קראתי מה משמעות המילים "מבלי לפגוע בזכויות" והבנתי שז"א שהם רוצים להגיע איתי לפשרה, אני צודק?

איך עליי לפעול עכשיו? כדאי לדרוש את חשבונית המקור בחזרה ולתבוע אותם בבית משפט?

כדאי לי לוותר כי אין לי קייס?

צירפתי את המכתב ששלחתי לעירייה ותמונות ממקום האירוע.

אני אשמח לקבל עזרה במלחמה מול העירייה, היה שם חתיכת בור ענק ומגיע לי פיצוי.

מכתב צמיג עפולה2.doc

IMGP0865_resize.JPG

IMGP0866_resize.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני לא רואה בור ענק?

התמונה מאוד לא ברורה, הכל מטושטש וחסר חדות. לא מובן מה הולך שם, וזה בטח לא נראה כמו בור ענק כפי שאתה מתאר.

אם אני רואה טוב, זה די בכניסה לעיר - לא רחוק מהתחנת כיבוי ש, נכון?

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

שלחתי לעירייה מכתב מפורט המתאר את המקרה, חשבונית מקור ותמונות ממקום האירוע + בקשה לפיצוי.

קיבלתי מכתב חוזר ובו כתוב שבקשתי נדחתה.

ציטוט מהמכתב החוזר:

קראתי מה משמעות המילים "מבלי לפגוע בזכויות" והבנתי שז"א שהם רוצים להגיע איתי לפשרה, אני צודק? לא

איך עליי לפעול עכשיו? כדאי לדרוש את חשבונית המקור בחזרה ולתבוע אותם בבית משפט?

כדאי לי לוותר כי אין לי קייס?

צירפתי את המכתב ששלחתי לעירייה ותמונות ממקום האירוע.

אני אשמח לקבל עזרה במלחמה מול העירייה, היה שם חתיכת בור ענק ומגיע לי פיצוי.

תביעה בבית משפט לתביעות קטנות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, תודה.

כמה שאלות:

1. אני חייב להודיע לעירייה שאני הולך לתבוע? אם אני לא חייב, זה כדאי?

2. אני יכול לדרוש בחזרה את חשבונית המקור ששלחתי לעירייה? נראה לי שיש צורך בחשבונית המקור כדי להגיש תביעה לפיצוי בביה"מ.

3. יש עוד דברים שצריך לדעת? אף פעם לא תבעתי בבית משפט.

4. אם ביה"מ יפסוק נגדי, אני פשוט מפסיד את דמי התביעה? לא ידרשו ממני לשלם על עוד משהו ?

5. הנוסח שנשלך לעירייה יכול לשמש כנוסח תביעה שיוגש לביה"מ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, תודה.

כמה שאלות:

1. אני חייב להודיע לעירייה שאני הולך לתבוע? אם אני לא חייב, זה כדאי? כבר הודעת להם במכתב

2. אני יכול לדרוש בחזרה את חשבונית המקור ששלחתי לעירייה? נראה לי שיש צורך בחשבונית המקור כדי להגיש תביעה לפיצוי בביה"מ. בקש מהם אבל אפשר לתבוע גם עם ההעתק תוך ציון שהמקור כבר נשלח לעיריה

3. יש עוד דברים שצריך לדעת? אף פעם לא תבעתי בבית משפט. כן תצטרך לשלם אגרה ולהגיש את התביעה במספר העתקים

4. אם ביה"מ יפסוק נגדי, אני פשוט מפסיד את דמי התביעה? לא ידרשו ממני לשלם על עוד משהו ? אתה עלול להיות מחוייב בהוצאות משפט 100-300 ש"ח

5. הנוסח שנשלך שנשלח לעירייה יכול לשמש כנוסח תביעה שיוגש לביה"מ?

בגדול כן

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי עוד קצת לגבי הגשת תביעה קטנה, לא נראה מסובך במיוחד.

איך לדעת איזה פיצוי לדרוש? שילמתי 750 ש"ח על הצמיג, אולי אפשר לדרוש קצת יותר בגלל עגמת נפש, בזבוז זמן, מה עוד?

הבנתי שאני צריך להגיש את התביעה לביה"מ בעפולה, ואני תובע את עיריית עפולה. לא יכולות להיות קומבינות בין ביה"מ לעירייה? אולי אפשר וכדאי להגיש תביעה בנצרת למשל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קומבינות בין בית המשפט לעיריה. מדובר בשתי רשויות שונות (למדת אזרחות בביה"ס?).

הכלל הוא שהתביעה מוגשת במקום עיסוקו או מגוריו של הנתבע.

עשה חיפוש "תביעות קטנות" ותמצא הסברים מפורטים, למשל כאן

http://elyon1.court.gov.il/heb/info/choveret/hesb_ktanot.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים התפוצץ לי צמיג מבור בכביש, תבעתי את העיריה והחזירו לי את הסכום המלא.

יש לך פה קייס לתביעות קטנות , אבל כמו שאמרו לך כבר זה עלול לקחת זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RS, אתה מוזמן לקרוא את המכתב הקצר שכתבתי לעירייה. הוא מצורף בהודעה השלישית.

התמונות צולמו יום לאחר הארוע ואחרי שכבר הספיקו לתקן את המפגע. לצערי לא הייתה ברשותי מצלמה באותו ערב בו נגרם הנזק.

אתה צודק שזה לא רחוק ממכבי אש. התמונות אמנם לא חדות ביותר אבל אפשר לראות בבירור שבוצעו שם תיקונים בשיטת טלאי על טלאי, הקטע הזה בכביש תמיד משובש ותמיד ממלאים בו עוד ועוד אספלט/בטון לפי הצורך. רואים שמתחת לשכבה הראשונה יש גם שכבת בטון בהירה וישנה יותר, רק לאחרונה החלו בחידוש כל הקטע מאותה צומת ועד צומת גבעת המורה.

איך אוכל להוכיח שהנזק נגרם כתוצאה מהבור בכביש ולא ממשהו אחר? העירייה יכולה לטעון להגנתה שהכביש אמנם היה משובש אבל הם פעלו בשיא המהירות כדי לטפל במפגע ולא הזניחו את המפגע, העניין הוא שלא מדובר בפעם ראשונה שנפער שם בור, אולי היו צריכים לטפל בבעיה טוב יותר כבר בפעמים קודמות.

Passat VW, אין לי בעיה של זמן, אני רק רוצה לקבל את מה שמגיע לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שאני צריך להגיש את התביעה לביה"מ בעפולה, ואני תובע את עיריית עפולה. לא יכולות להיות קומבינות בין ביה"מ לעירייה? אולי אפשר וכדאי להגיש תביעה בנצרת למשל?

אתה יכול להגיש תביעה בכל אחד מבתי המשפט לתביעות קטנות שבמחוז השיפוט, לאו דווקא עפולה.תבדוק אילו בתי משפט נוספים מצויים במחוז השיפוט אליו משוייכת עפולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדרשת זיקה אזורית לבית המשפט בו מוגשת התביעה, ולכן אחד מהבאים נדרש להימצא בתחום שיפוטו של בית המשפט:

• מקום מגוריו או מקום עסקו של הנתבע.
  • מקום יצירת ההתחייבות (החוזה).
  • המקום שנועד, או שהיה מכוון, לקיום ההתחייבות.
  • מקום המסירה של הנכס.
  • מקום המעשה או המחדל שבגינו מוגשת התביעה.
  • בתביעה שכנגד – מקום הגשת התביעה.

במקרה זה בית משפט לתביעות קטנות שנמצא בבית משפט השלום בעפולה הוא הכתובת המתאימה. להערכתי סיכוייך לזכות בתביעה הם טובים. ייתכן שעצם הגשת התביעה תגרום לעירייה להציע לך פיצוי. אינני רואה כל סיבה להימנע מלהגיש את התביעה בעפולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסה"כ מדובר בעיר קטנה ולמרות שמדובר ברשויות שונות, אולי יש סיכוי שכולם חברים והאחד דואג לתחת של השני.

במדינה מושחתת כמו שלנו, אני לא אתפלא שזה מתנהל כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסחפת בקשר למדינה המושחתת.

כל בית משפט במחוז הצפון טוב בשבילך החל מבית המשפט במסעדה בצפון רמת הגולן !!

הטוב ביותר והנוח ביותר הוא בית המשפט בעפולה בירת העמק.

אף אחד לא יפעיל קשרים בקשר לתביעה של 1000 ש"ח

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4673 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...