Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חתולה שהמליטה במקלט - מה עושים במצב כזה?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 4758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השבוע נכנסתי למקלט על מנת לקחת משהו, איך שהתכופפתי להרים את זה ישר שמעתי מעין "כחחח" כזה וראיתי מולי חתולה חושפת שיניים וכמה גורים קטנים מאוד לידה.

כיוון שאני יודע שחתולות הן חולות נפש בקטע של הגורים אז התרחקתי.

השאלה היא תוך כמה זמן בערך היא והגורים יעופו משמה עצמאית?

אם אתקשר לעירייה הם יעשו משהו בנדון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בגיל של הגורים. האם הם כבר היו עם עיניים פקוחות?

באופן עקרוני, אם האימא לא תרגיש בטוחה שם, היא תעביר אותם מתי שהוא למקום אחר.

אתה יכול לגרום לה להרגיש לא בטוחה בזה שתבקר פעם ביום במקלט, בלי להתקרב אליה או לגורים,

מה שנקרא "להפגין נוכחות".

אל תנסה לגעת בגורים או להעביר אותם, מגע של בני אדם בגורים גורם בד"כ לאימא לנטוש אותם.

כך או כך מדובר בשבועות ספורים גג.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך למה שנכתב מניסיוני בדרך כלל בטבע לא כול הגורים שורדים או לפעמים האמא מעבירה רק חלק מהגורים למקום חדש ואז הגור או גורים שנשארו במקלט ימותו מה שיגרום לסירחון ופרעושים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שברור לי שלא כולנו אוהבים חיות באותה מידה, אולי בכל זאת תפגין קצת חמלה?

קצת אוכל, קצת מים, הגורים יגדלו יותר מהר וככה גם יעזבו את המקלט מהר יותר.

אולי אפילו תצליח לקבל משהוא חיובי מהחוויה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על העתיד של החניון גם , פחות עכברים וחולדות !

ד"א אצלנו יש 2 קומות של חניון יום אחד מהקומה העליונה צנח לו גור אחד , לא מספיק שהוא צנח איזה 3.5 מטר הוא עוד רץ כמו מניוק קטן כשניסיתי לתפוס אותו .

את הלילה הוא העביר אצלנו בבית , רק ביום למחרת התברר שאמא שלו הקומה העליונה , הוחזר לאמא שלו ,היא קיבלה אותו בחשש מסויים עם מבט של "מה הגור שלי עושה אצלך ??!" .

והיום רואים אותו ואת אחיו יום יום באיזור מנקים את השטח .....:-D

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.... אולי בכל זאת תפגין קצת חמלה?

קצת אוכל, קצת מים, הגורים יגדלו יותר מהר וככה גם יעזבו את המקלט מהר יותר..

מסכים עם כל מילה. גורים שנולדו במקלט גם זכאים אוטומטית לאזרחות בבניין כך שאסור לפגוע בהם.

תקפיד להניח את האוכל והמים בלי להתקרב מדי לאמא, זה עלול להיגמר מאוד לא טוב מבחינתך ואני מאוד רציני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שברור לי שלא כולנו אוהבים חיות באותה מידה, אולי בכל זאת תפגין קצת חמלה?

קצת אוכל, קצת מים, הגורים יגדלו יותר מהר וככה גם יעזבו את המקלט מהר יותר.

אולי אפילו תצליח לקבל משהוא חיובי מהחוויה.

+1

יש אפשרות לתמונות?

90 קמ"ש זו רק המלצה (:roll:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהפגנתי מספיק חמלה בזה שפשוט הלכתי וויתרתי על מה שאני צריך משמה (האופניים במקלט ועכשיו אני לא ארכב כמה שבועות בגלל זה, כי המנעול של השרשרת מול הפרצוף של החתולה).

אז בואו נגיד שאני עושה הקרבה לא קטנה כאן.

זה לא חניון - זה מקלט - ואין צורך בחתולים במקלט (גם לא בחניון לדעתי).

אני ממש לא מתכוון להאכיל אותם, או לצלם אותם, ובטח ובטח שאני לא חושב שמגיע להם "אזרחות בבניין".

יש פה כל כך הרבה חתולים בשכונה, אין מספיק נחשים ועכברים על מנת להאכיל את כולם והם גם אגרסיבים כלפי כלבים (יש לי כלב).

ברגע שהם יעופו אני אסגור היטב את החלון שממנו נכנסו על מנת למנוע הישנות מקרים כאלו.

שוב, אני חושב שיצאתי ממש בסדר.

אני לא מצליח לחשוב על עוד הרבה אנשים שהיו עושים מה שאני עשיתי.

אני גם לא מעונין לתת לחתולים סיבה להשאר בקרבת הבניין - ככה ששוב, אוכל ושתייה - לא אופציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשם שינוי, אני מסכים עם נקמיצ'י.

חתולים משוטטים וקקי של כלבים ברחוב - שני דברים שכבר שלוש שנים אני חי בלעדיהם, וקשה לתאר עד כמה זה יותר נעים.

אין שום הסבר הגיוני או סיבה לתופעה הנפוצה הזאת בארץ, חוץ מאוזלת היד של הרשויות שלא מסלקות אותם מהרחובות, מבצעות עיקורים או מפקחות על "תחזוקה מונעת" של חתולי הבית (אני מניח שמשם חלק מהגורים מגיעים). באמת שאין שום הצדקה ושום צורך במטרד הזה, מיותר לגמרי. אם אתם רוצים להיפטר ממזיקים אחרים - יש לזה אמצעים, לא צריך להכניס "פרוטקשן" לסיפור, ולשכנע את עצמכם ואת הסובבים אתכם שהתנחלות של חתולי רחוב זה רעיון טוב.

למען הסר ספק, אני דווקא מחבב מאד חתולים, ואם הלו"ז היה מאפשר, זאת חיית המחמד הראשונה שהייתי מכניס לבית. רק מה, אני אוהב חתולים מטופחים ומתורבתים (עד כמה שאפשר), לא את הפסולת הביולוגית הזאת שמסתובבת ברחוב, אוכלת מהזבל ומעבירה חיידקים ממקום למקום.

פותח השרשור עזב אותם לנפשם, וזה כבר הישג בפני עצמו. אני לא מכיר הרבה אנשים שהיו נותנים לדבר כזה להפריד בינם לבין הרכוש שלהם במקלט שלהם רק כי משהו התנחל שם. התגובות האלה שמדברות על "אזרחות אוטומטית" בבניין ועל טיפוח הגורים שקולות לדבריה של אישה מוכה שמספרת עד כמה בעלה אוהב אותה. אתם צריכים לנסות פעם לחיות בלי המטרד הזה ברקע, ואולי אז תבינו עד כמה זה בעצם מעצבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים, כמעט חמש שנים אני חי בניו יורק בלי חתולי רחוב, אני מוכן לקבל אותם בברכה במקום העכברושים שמתנחלים בכל פינה.

בארץ ראיתי עכברוש אחד בכל חיי, פה אני רואה כמה כל יום. אני נוטה להאמין שיש קשר בין הדברים.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שסדרי העדיפויות בעירייה שלך לקויים, למעשה אותה בעיה כמו בארץ רק עם תוצאה שונה. אני מסכים כמובן עם טענתך שהכל יחסי.

אני מסתובב בכל רחבי היבשת, לפעמים לתקופות ממושכות, ועד כה ראיתי נוכחות מורגשת של עכברים/עכברושים רק במקום אחד או שניים.

האיחוד האירופי מאד נוקשה בקטע הזה של היגיינה, גם בקרבת שווקים, מסעדות או מקומות עם הרבה זבל טרי, שבהם היית מצפה לפגוש

בעלי זנב למיניהם. בסביבה עירונית זה כמעט ולא קיים פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים, עשית סלט מטבוחה, או במילים אחרות, בדיוק ההפך.

חתולים מתרוצצים בין פחים ובין סלעים בגלל שמפוזרת טינופת בכל עבר,

בגלל אנשים מתעצלים להכניס שקיות לתוך הפח ובגלל שאין הפרדה של פסולת למחזור

ובגלל שאין אכיפה על כל הבהמות-הולכות-על-שתיים

שמטנפות את הסביבה (לא צריך דוגמאות, כולנו מכירים).

החתולים הם סימפטום. אם תדאג לסביבה נקייה, מספר החתולים ייקטן בהתאם.

[[ לנקמיצ'י - כל הכבוד, אתה יותר מבסדר. הנה, סידרו לך מלמעלה גשם, שלא תוכל לרכוב בכל מקרה ;-) ]]

- - - -

מזכיר לי שיחה עם אחת השכנות-לשעבר, מהמגזר שפוחד פחד-מוות מבעלי חיים (נחשו איזה):

- יש חתולים, איכס! צריך לצלצל לעירייה שתרעיל אותם!

-- אבל אם לא יהיו חתולים, יצוצו עכברים.

- אז גם אותם נרעיל!

-- לא יותר בריא לילדים שלך שלא יהיו חומרי הדברה בסביבה?

- זה לא מדאיג אותי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 ל hans

אולי אנחנו שכנים?

גם אצלי בבניין יש אחת כזאת לא משנה מה היחוד שלה, אבל כזה כמו של השכנה שלך. גם היא מאשימה את החתולים שהם מוציאים זבל מהמיכל אשפה ומפזרים אותו.

אך תאמינו לי ברגע שאני הראה חתול שמסוגל לפתוח מיכל אשפה אני פותח מסע הופעות סובב עולם ומתחיל להרוויח טונות של כספים, בהחלט שאני אשתתף עם החתולים ברווחים ביחס של 90-10 אחוז, 10% לי 90% לחתולים - מגיע להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסר ספק, אני דווקא מחבב מאד חתולים, ואם הלו"ז היה מאפשר, זאת חיית המחמד הראשונה שהייתי מכניס לבית. רק מה, אני אוהב חתולים מטופחים ומתורבתים (עד כמה שאפשר), לא את הפסולת הביולוגית הזאת שמסתובבת ברחוב, אוכלת מהזבל ומעבירה חיידקים ממקום למקום.

משפט שאימצתי ממזמן: "מעורב זה גזעי" :)

אני, ככל הנראה (אני לא נביא), לא ארכוש כלב/חתול גזעי לעולם ואשמח לאמץ אחד מהמכלאות השונות. מבלי להיות רגשניים יתר על המידה, ההרגשה של להציל חיים לא משתווה לאף הרגשה אחרת.

עדיין, אני מבין את האנשים המעוניינים רק בחיות בית גזעיות ולא מעורבות, ואני מכבד את הדעה הזו.

נ.ב

חיים ללא צואה ברחובות? זה חתיכת שיפור באיכות החיים ואני ממש לא ציני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...