Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חלאות המין האנושי (שם נרדף - נהגים בישראל)

יובל
שימו לב! השרשור הזה בן 4745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התסכול שלי כל יום מתגבר, על כמה אדיוטים הנהגים בישראל וכמה הכביש פה מקום מסוכן, אבל מה שנתקלתי בו היום שבר את כל השיאים אז אני הרגשתי חייב לחלוק, מקווה שזה ירגיע אותי.

2 נתיבים בכביש בין-עירוני, קורולה בנתיב השמאלי, כאשר אף אחד לא נוהג בימני, הבהוב אחד, כלום לא קורה, כעבור עוד כמה מאות מטרים שאף אחד לא נוסע בנתיב הימני אני מהבהב לו שוב.

הפעם במפתיע, הוא לא עובר ימינה, אלא בולם מ-90 ל-50 (בלחיצה חזקה של בלימת חירום), למזלי אני שומר מרחק וכבר מתורגל עם הח*א הישרלי הממוצע, ולמרות חוסר היכלות לצפות בלימה מטומטמת שכזו, הצלחתי לבלום.

הבנתי שאין עם מי לדבר, ולצערי נאצלתי לפשוע ולחלוף על פניו מהנתיב הימני.

רוכב קטנוע בנתיב הימני, אני עוקף אותו מהנתיב השמאלי כאשר אני כבר רחוק מספיק מהקורולה, מהירות העקיפה שלי גבוה במעט ממהירות הקטנוע אני רואה את נהג הקורולה נוסע במהירות גבוהה לעברי בלי תוכניות לעצור למרות שאני בנתיב השמאלי, ופשוט מאיץ את דרכו אליי.

הבנתי מהר שהוא כנראה לא שלם עם העובדה שמישהו עקף אותו (הרי הוא ישראלי, אף אחד לא "ידפוק" אותו), והוא יסכל את העניין גם אם המחיר להיכנס בי מאחורה או להוריד את הקטנוע, נאצלתי להזהיר את הקטנוע ולפלוש לנתיב הימני בשביל לאפשר למתאבד לעבור משמאל (על שוליים צרים ביותר).

כמובן שהאדיוט אחרי העקיפה חזר ליסוע לאט....

מה גורם לבן אדם, לחשוב שחיים או רכוש של בן אדם אחר לא שווים כלום בשביל לעשות דבר כל כך מטומטם?

תעזרו לי להבין, אני כל כך מיואש מהחרא שהולך פה, לפחות כרטיס טיסה בכיוון אחד זול יותר מאשר הלוך חזור....

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למה אתה מכליל? אתה לא נהג בישראל?

אם יש משהו שאני לא אוהב באופי של חלק מהישראלים הוא הדיבור על ''החלאות הישראלים'' ועל כרטיסי הטיסה בכיוון אחד (אני מקווה שלא לאיטליה, כן? הנהגים שם ילמדו אותך יותר ממה שתרצה ללמוד). די להתבכיינות, להתנשאות ולהכללות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה מכליל? אתה לא נהג בישראל?

אם יש משהו שאני לא אוהב באופי של חלק מהישראלים הוא הדיבור על ''החלאות הישראלים'' ועל כרטיסי הטיסה בכיוון אחד (אני מקווה שלא לאיטליה, כן? הנהגים שם ילמדו אותך יותר ממה שתרצה ללמוד). די להתבכיינות, להתנשאות ולהכללות.

כשאחוז מספיק גדול עושה משהו, אפשר להכליל לדעתי, אתה רשאי לא להכליל אם בא לך.

לגבי איטליה, ברור שלא נהגת שם, הנהגים שם עשויים לצפצף על החוק היבש אמנם (מהירות למשל) - אבל מעולם לא ראיתי שם עבירות של "תרבות" כמו לא לחזור לנתיב הימני.

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה להשוות למדינות אחרות, אם זה כבר ברור שצריך לעשות כאן שינוי רציני? זה שבדרום מזרח טימבקטו תרבות הנהיגה גרועה יותר משלנו זה לא אומר שאנחנו בסדר ושצריך להשאיר את המצב כפי שהוא.

וכבר מזמן לא מדובר רק בנהיגה, מדובר בהתנהגות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כואב לי נורא על כל החפים מפשע שנהרגים בגלל חלמאות, חוסר התחשבות ושאר תכונות שמאפיינות את האגו המנופח שיש לחלק גדול מציבור הנהגים על כבישי ישראל.

רק שבוע שעבר נהרג רוכב דו גלגלי חף מפשע שנסע לתומו בנתיב שלו ואילו חלאת אדם שהגיע במכונית מהנטיב הנגדי סטה למסלול של רוכב הדו גלגלי וגמר אותו על המקום. רוכב הדו גלגלי היה בן 30 במותו. יהי זכרו ברוך.

כאשר חברים שלי מחו"ל שואלים אותי איך אני לא מפחד לגור בישראל שכביכול מדינה מאויימת מבחינת מצב בטחוני אני פשוט עונה שזה יותר מסוכן לנהוג בכביש מאשר לחכות בתחנת אוטובוס הומה בני אדם ולחשוש שיהיה פיגוע. עובדה מוצקת ועצובה. יותר אנשים מתו במדינת ישראל עקב תאונות דרכים מאשר כל חללי מלחמות ישראל יחד. מהקמת המדינה ועד היום. אז מה יותר מפחיד להיות? חייל בסדיר או נהג באזרחות על הכביש?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, כמה דברים:

היית צריך מראש לעבור לימני ולעקוף - היית חוסך לך קונפליקט. מה לעשות: לפעמים להיות חכם עדיף מאשר צודק, הרי לא תצליח לחנך את כל משתמשי הדרך.

רוצה שיהיה לך זכות קדימה? תעבור לג'יפ גדול. גם אוהבי השמאלי בעצמם מהר מאוד עוברים לימני מבלי צורך לרמוז להם.

מאז שאני נוהג בג'יפ, שכחתי מה זה אנשים שחותכים אותי, נדבקים לפגוש, לא נותנים זכות קדימה. בנוסף ליתרון גובה - אתה פשוט רואה רחוק יותר.

עריכה:

הדבר היחיד שאני חושב עליו, שצריך להתחיל "לטאטא" פה את המדינה מחלק גדול מהאנשים.

אם לא ילמדו להתנהג פה, אין לנו זכות קיום.

אתה לא היחיד שאתה חושב ככה. זה כבר נעשה: מישהו מחליט שלאנשים מסויימים אין זכות קיום ומחסל בחשאיות באמצעים מאוד מתקדמים. זה נעשה כל מיני שיקולים שניראים אדמיניסטרצייה כניראה ליגיטימיים: בעיות דמוגרפיות, דיעות פוליטיות לא מהמגוון המותר, אזרחים בלתי משתלמים (קשישים שחים על קצבאות, נכים ועוד). בלי כתב אישום וגזר דין מחסלים אנשים. מישהו שם X על אזרחים בלתי רצויים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לאחד את השרשור שלך ושלי מהיום על אלה שנוהגים בצד שמאל בכביש דו סטרי עם נתיב אחד.

מה שהוא עשה לך זה לא סתם זלזול, זה נסיון לפגוע בך (בלימת החירום).

אני שונא נהגים שנדבקים לשמאל בלי סיבה, ולא מוכנים לזוז ממנו אפילו כשמישהו מאותת להם עם האורות הגבוהים כמה דקות כשכלום לא עוזר.

היום נסעתי אחרי אחד כזה, הוא היה בשמאל ואני בימין קצת אחריו, חשבתי לעצמי שאולי הוא רוצה לפנות שמאלה ברמזור הקרוב ולכן הוא התלבש על השמאל אבל לא, פתאום הוא חותך ימינה בחוזקה בלי לבדוק שיש שם מישהו, ממשיך בצומת ימינה ומשאיר אותי עם פה פתוח.

מסתבר שהיו לי לא מעט התקלויות עם הנהג הישראלי המצוי היום.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר לי על זה.

אחרי למעלה מ10 שנות רשיון, היום עשיתי את התאונה שלי.

היום באתי להכנס לחנייה של העבודה עם המאזדה ליסינג. נסעתי במהירות 5 קמ"ש והפעלתי איתות ימינה, הסתכלתי במראה שאין אף אחד והתחלתי את הפנייה. עליתי כבר עם גלגל אחד על המדרכה בכניסה לחנייה ופתאום שמעתי "קראנץ!"-רוכב על טוסטוס נכנס לי במראה הימנית (שהתקפלה כלפי חוץ). עצרתי ליד החנייה, שאלתי אם הוא בסדר-וביקשתי ממנו לבוא איתי ולהחליף פרטים. מסתבר שהבחור פשוט נסע על השוליים ליד המדרכה, ונתן גז בדיוק כאשר באתי להיכנס לחנייה כדי להשתחל ולעבור מימיני..

הבחור ירד מהטוסטוס, שאלתי אותו אם הכל בסדר, הוא ענה שכן..הוא בדק שאין סריטות בטוסטוס שלו, יישר לי בחזרה את המראה, אמר "הכל בסדר, תירגע" ולפני שהספקתי לעצור אותו כדי לקבל פוליסה/פרטים מזהים-הוא עלה על הטוסטוס שלו ונסע :shock: לפחות הספקתי לרשום את מספר הטוסטוס, למרות שאני לא חושב לעשות עם זה משהו ואני מקווה לטובתו שהוא גם לא יעשה. אין אבידות בנפש, למאזדה ליסינג ולמראה-שלום. רק הלב שלי קצת ירד לתחתונים מאז :evil:

מה אתם אומרים? לעשות משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה נהגים גרועים מאוד בארץ. אבל גם אלה שמאותתים, לפעמים עושים את זה בלי שיקול דעת - למשל לא שומרים מרחק, פעם נסעתי עם BMW בכביש נטיב אחד לכל כיוון. נסעתי כחוק 80, מישהו מאחור על פיאט נדבק לי לפגוש והתחיל להבהב. היה קו הפרדה רצוף, אי אפשר לעקוף. כאשר המרחק בין רכבים מתקצר, צריך גם להוריד מהירות (לא בלימת חירום חס וחלילה, אלא להוריד את הרגל מהגז. לא עוזר? בלימה מתונה מאוד).

כמה שרכב יותר מפחיד, ככה פחות מקרים כאלה. כאשר אחרי BMW עברתי לגולף, הרגשתי כמו זבוב על הכביש: רכב שלא סופרים אותו. עם הג'יפ אפילו יותר טוב מ-BMW. גם חותכי נתיבים למניהם על ג'יפונים לא מעיזים לחתוך.

אגב, יתרון נוסף בג'יפ שהוא גבוה, גם אם יש מישהו עם אורות גבוהים מאחור או מאותת - זה לא ממש מזיז. מצד השני, כאשר אתא מאותת, זה מאוד מזיז: הפנסים נמצאים בגובה מראה של השמשה האחורית של פרייבט.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאחוז מספיק גדול עושה משהו, אפשר להכליל לדעתי, אתה רשאי לא להכליל אם בא לך.

לגבי איטליה, ברור שלא נהגת שם, הנהגים שם עשויים לצפצף על החוק היבש אמנם (מהירות למשל) - אבל מעולם לא ראיתי שם עבירות של "תרבות" כמו לא לחזור לנתיב הימני.

הבעיה עם המשפט שלך היא שאי ציטוט לחוק היבש יכולה להרוג. אי ציות לתרבות זה פשוט להיות חתיכת שמ*ק.

אני בחיים לא אעשה עבירה על החוק בשביל תרבות ,ולמרות זאת אני נוהג הכי תרבותי שיש ,אני לא זוכר מתי פעם אחרונה צפרו לי או הבהבו לי עם האורות.

נפתחו כאן מיליוני שרשורים בנושא הזה ,הנהג הישראלי ,אני לא אוהב הכללות ,אבל פותח השרשור צודק במיליון אחוז! רוב הנהגים שיוצא לי להיתקל בהם בארץ חסרי כל הבנה בסיסית בהתנהגות על הכביש ,לאו דווקא מבחינה טכנית (גם זה, נהגים בארץ מומחים בקו ישר ,אבל איך שמגיעים לעיקול נותנינם קיקדאון ולא על הגז) ,אלא מבחינה תרבותית. יש מדינות שבהן המצב גרוע יותר ויש כאלה שפחות ,בסופו של דבר,כמו שמישהו כבר ציין, הכל מתחיל ומסתיים בחינוך ,גם בסופר וגם בכביש.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...