Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב ליסינג - שעבוד והעברת בעלות

ae86
שימו לב! השרשור הזה בן 4521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אנחנו רוצים לקנות רכב מליסינג. ראינו ברשיון הרכב שהרכב משועבד לבנק. כשדיברנו על הפרטים לסגירת העסקה, הסוחר אמר לנו שהתהליך הוא כזה: משלמים על הרכב ומקבלים אותו במקום (אחרי שהם משלימים את התיקונים שהסכמנו עליהם), אבל העברת הבעלות והסרת השעבוד נעשים תוך 40 יום ממועד זה.

האם נתקלתם בתהליך כזה, נשמע לכם הגיוני?

אנחנו רוצים לסגור את העסקה אבל קצת חוששים...

(נראה שהמגרש רציני - מוכר מורשה של אלדן - רכב של אלדן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אף פעם לא רכשתי רכב מליסינג, אבל הסיפור נראה לי מוזר. חברת ליסינג כמו אחדן היא חברת ענק עם משאבים עצומים. לא צריכה להיות להם בעיה ללכת להסיר את השעבוד "מכספם" ולקבל את הכסף הזה יום לאחר מכן. לא מדובר כאן חלילה על איזה אדם פרטי מסכן שמוכר בגלל צרות כלכליות, אלא כאמור על חברת ענק.

מה שמדאיג אותי בסיפור זה ההגדרה שרשמת "מוכר מורשה של אלדן". מה זה בדיוק? האם זה מגרש **של החברה**? חברות הליסינג הגדולות מוכרות את הרכבים הטובים (ואפילו הבינוניים) במגרשים שלהן. רק הרכבים הדפוקים במיוחד מוצאים את דרכם לסוחרים חיצוניים. אני לא מכיר את המושג "מוכר מורשה של...". או שזה מגרש של אלדן או שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל מדוייק ונכון, אלא שהסרת השעבוד צריכה לקחת בדיוק שתי דקות. זה נעשה במחשבי הבנק המקושרים ישירות למחשבי משרד הרישוי. הבנק גם יכול לתת לכם מכתב כוונות שמצהיר כי עם העברת הכסף יוסר השעבוד - ובאותו רגע אפשר להעביר בלעות בדואר !!. בנוסף, מסתבר שיש כנראה גם משכון ברשם המשכונות, זה לוקח עוד יומיים, אבל אתה יכול ללכת לשם גם בעצמך ולהסיר את זה באותו יום.

ה- 40 יום הזה זה way too much לחכות, כי בעצם יש 40 יום (!) שנפרדת מהכסף והרכב עוד לא שלך. עד יומיים שלושה אפשר להתגבר, אבל 40? האם מדובר ברכב שלא נמצא בשוק הפרטי מספיק?

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הוא לא מהרכבים שמוחזקים במאות ואלפים ע"י חברות ליסינג, כמו כן העברנו אותו בדיקה במכון והכל נראה בסדר.

השאלה היא בעיקר לגבי היגיון בתהליך/לוח זמנים של הסרת שעבוד...והאם זהו תהליך "סטנדרטי"? ראינו כאן בפורום כמה הודעות שדיברו על כך שתהליך כזה אמור לקחת עד 14 יום לפי חוק?! זה אומר שכן קיים תהליך כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שלא כדאי לחכות 40 יום להסרת השיעבוד והעברת הבעלות, בנוסף רצוי לרכוש רכב מחברת הליסינג עצמה ולא ממגרשי הבת שלהם שכאמור קיימים כדי למכור את הרכבים הפחות זוהרים.

לפני מספר חודשים גם אני חשבתי על רכישת רכב מליסינג, באלבר הבהרתי שהעברת הבעלות חייבת להיות רגע לפני העברת התשלום והנציג המאוד אמין ציין שכך יהיה.

בניו קופל אגב בכדי להצדיק את תדמיתם הנציג ציחקק וחירטט אותי לנושא הבא.

שבוע טוב ובהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, זהו מגרש סוחרים רגיל שמקבל רכבים מאלדן..

אני אישית לא הייתי נכנס להרפתקה כזאת רק בגלל שאיני מוכן לקחת אפילו סיכון קטן, שאחרי התשלום המלא אצטרך לרוץ אחרי הסוחר כדי לקבל את הרכב או להעביר בעלות.

מנסיון, כאשר קונים רכב ממגרש מכובד של חברות ליסינג, משלמים מקדמה (משריינים את הרכב), לאחר הבדיקה משלמים תשלום נוסף (אחרי זה חברת ליסינג מתחילה להכין את הרכב למסירה - עד שבועיים) . את התשלום האחרון משלמים במועד המסירה ומעבירים בעלות מיד .

מה שאתה מתאר בכלל לא נראה לי ( 40 יום אחרי התשלום המלא).

סתם שאלה, למה לא להכנס למגרש של אלדן (במקום "מורשה אלדן")?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, למה לא להכנס למגרש של אלדן (במקום "מורשה אלדן")?

הייתי שמח מאוד למצוא פורד גלקסי עם קילומטרז' נמוך, אך זה חלום שלא מתממש.

אלדן לא מוכרים רכבים כאלה ישירות (ד"א הרכב רשום על אלדן ברשיון רכב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאמרתי לך למעלה - מניסיון אישי (אני קונה את רכבי רק באמצעות מימון, נראה לי הזוי להשכיב 200K על רכב כשזה יכול להישאר לי בבנק, אבל זה לא קשור) - זה לוקח יום עד יומיים מקסימום, אבל בא ניתן לזה שבוע. כל דבר מעבר לזה נראה לי סיכון מיותר אם אתה לא מקבל מכתב כוונות מהבנק ואישור מהסוחר שהכסף עובר לבנק, משום שכאמור, הסרת שעבוד זה עניין של דקה במחשב של הבנק + נניח עוד יומיים להסרת המשכון, שאגב כלל לא דרוש לשם העברת הבעלות ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

כאשר מדובר בקניה מחברת ליסינג מוכרת (כדוגמת אלדן, אוויס וכו') – זה התהליך המקובל. לא בטוח לגבי משך הזמן הארוך

(40 ימים) להסרת השיעבוד – אבל חברת הליסינג מסירה שיעבוד לאחר קבלת התשלום. אל דאגה, ברגע שחתמת על הסכם רכישה והעברת בעלות על הרכב – מדובר בנדבך טכני בלבד. אלה חברות גדולות, שמבצעות מאות מכירות כאלה בשבוע.

צי הרכב שלהן משועבד בשגרה.

יום טוב,

גיל מאוויס :-D

שלום,

אנחנו רוצים לקנות רכב מליסינג. ראינו ברשיון הרכב שהרכב משועבד לבנק. כשדיברנו על הפרטים לסגירת העסקה, הסוחר אמר לנו שהתהליך הוא כזה: משלמים על הרכב ומקבלים אותו במקום (אחרי שהם משלימים את התיקונים שהסכמנו עליהם), אבל העברת הבעלות והסרת השעבוד נעשים תוך 40 יום ממועד זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי ae86

קראתי את הודעתך ואשמח לעזור

כל רכבי אלדן, כמו בשאר חברות ההשכרה והליסינג, משועבדים בזמן שנמצאים בעבודה בחברה. ברגע שרכב נמכר מתחיל תהליך של הסרת השעבוד וברגע שהרכב משוחרר מכל שעבוד נשלח ללקוח ייפוי כוח להעברת הבעלות על הרכב (תוך 60 יום מרכישת הרכב ע"פ הסכם רכישת רכב).

חשוב לי להבהיר שבאופן כללי אין דבר כזה " מוכר מורשה אלדן" (למעט מגרש ספציפי אחד), חברת אלדן מוכרת את כלי הרכב שלה באופן עצמאי באמצעות סניפי המכירה שלה. אלדן אינה אחראית על רכב שאינו ברשותה, גם אם היא רשומה כבעלים ראשונים.

אם אכן מדובר במגרש הספציפי שמורשה למכור ע"י שימוש בשם שלנו אולי אוכל לעזור לך לבדוק את הנושא – אנא שלח לי במסר פרטי את מיקום המגרש, מס' רכב ופרטי התקשרות ואנסה לעזור.

מקווה שעזרתי, אשמח לענות על כל שאלה נוספת בנושא

מיטל מאלדן

שלום,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וברגע שהרכב משוחרר מכל שעבוד נשלח ללקוח ייפוי כוח להעברת הבעלות על הרכב (תוך 60 יום מרכישת הרכב ע"פ הסכם רכישת רכב).

השאלה היא למה זה לוקח 60 יום, כשלבנק זה לוקח 60 שניות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אישית זה נראה מטורף לשלם ולנהוג ברכב חודשיים כשהוא עדיין לא בבעלותי.

מבחינתי נושא כזה הוא דיל ברייקר. אני מניח כל כך הרבה כסף והם לא ידאגו להסיר שעבוד בזמן ולגשת להעברת בעלות באותו יום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא למה זה לוקח 60 יום, כשלבנק זה לוקח 60 שניות?

Bar72 שלום

תהליך השעבוד לוקח זמן שכן הוא מתבצע מול גורמים חיצוניים כגון, בנקים חברות מימון וכד' אבל חשוב לציין ש60 יום זה מקדם ביטחון ומניסיוננו במרבית הרכישות, הוא מסתיים אף קודם

המשך יום נעים

מיטל מאלדן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

שלום לכולם,

יש לי שאלה דומה אלא שאני בוחן רכישת רכב מאדם פרטי שעשה ליסינג פרטי\מימוני.

מהי הפרוצדורה במקרה כזה בנוגע להעברת בעלות? היכן עושים את זה בדואר

תודה מראש

עומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Bar72 שלום

תהליך השעבוד לוקח זמן שכן הוא מתבצע מול גורמים חיצוניים כגון, בנקים חברות מימון וכד' אבל חשוב לציין ש60 יום זה מקדם ביטחון ומניסיוננו במרבית הרכישות, הוא מסתיים אף קודם

המשך יום נעים

מיטל מאלדן

תהליך שלוקח 60 שניות לוקח 60 יום. או פחות 50 יום.

אתם רציניים.

רק במדינה בה תושביה פתאים פרוצדורה כזו יכולה לקרות.

ומה יקרה אם בתקופת 60 היום אלדן / אוויס תפשוט את הרגל.

הא , לא יכול קרות , גם חברת חפצי בה אמרה זאת לקונים ממנה דירות.

מדינות פושטות היום רגל.

ולך הקונה שחפץ ברכב הספציפי עצה

שב עם מנהל ולא עם מוכרן שאל אותו למי השעבוד וכמה נשאר חוב לאותו גורם.

את הסכום הזה תפקיד לאותו גורם שבאותה שניה (אם זה בנק ) ימחוק את השעבוד במשרד הרישוי פעולה שמתבצעת ממחשב למחשב, וייתן לך אישור לרשם החברות / המשכונות למחיקת השעבוד.

אתה הולך לשם ובתוך דקה מוסר גם שם השעבוד ( שעה תמתין בתור ).

את היתרה אתה משלם בסניף הדואר תוך ביצוע העברת בעלות לשמך.

בחצי יום סיימת את כל התהליך.

כאשר כל התהליך מגובה כמובן בהסכם רכישה.

נסיעה טובה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...