Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביצוע DOWNGRADE לגיר רובוטי של קורולה 2008

psukman
שימו לב! השרשור הזה בן 4782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברה

נסעתי על קורולה 2008, עם הגיר המקורי ללא שום שינוי או עידכון בתוכנה של הגיר.

גם נסעתי בכמה שעשו להם הכל... עידכון, החלפת מחשב (שלדעתי זה חרטא, זה רק ידכון)

מאוד אהבתי את הגיר מקורי (נהגתי כל חיי על ידני), אבל הרכבים שמצאו חן בעיניי, היו עם שינוי תוכנה/מחשב גיר.

האם מישהו עשה DOWNGRADE לגיר של קורולה??

הראיון הוא לקנות קורולה עם השינוי, וללכת לחברה לבצע שיחזור המצב המקורי.

אשמח לשמוע על הנושא.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע לדעתך זה חרטה ?

מצאתי קורולה ממש יפה, אז התקשרתי לטויטה איפה שהם מטפלים באוטו, הם אמרו לי שעידכונו תוכנה והחליפו את מחשב הגיר.

שאלתי אותם מה קורה אם אני רוצה לבוא עם הרכב הזה ושיצרבו את התוכנה המקורי (דרדור, לא נוסע בשיחרור גז), אמרו לי אין בעיה, תגיע זה עיינין של דקות ספורות. איפוס מחשב קראו לזה.

שאלתי האם צריך להחליף מחשב, הם ענו לי שלא.... (למרות שהחליפו, אבל לא ביקשתי כלום חינם, בכל זאת התעקשו שזה במסגרת אחראיות ללא עלות)

אז, או שבאמת לא החליפו מחשב, ורק צורבים תוכנה, או שכן החליפו מחשב ולא מחליפים שוב, ואני הולך להידפק עוד יותר.

בכל זאת כפי שכתבתי בהודעה ראשונה, נסעתי על אחת "בתולה" כמו שטויטה הביאה אותה לעולם... מאוד התחברתי ונהנתי (נסעתי במהירות נמוכה הילוך 1- 2 ו 2- 1)

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך,

בנוגע ל"שינמוך" התיבה- כשביררתי מול מוסך מורשה יבואן לגבי התיבה הרובוטית בזמן שהחליפו לי דיסקיות, המוסכניק ציין שהתיבה בעלת 6 הילוכים היא העדכנית ואין תוכנה עדכנית בשבילה וגם אין מחשב גיר עדכני יותר. כששאלתי אותו לגבי התיבה בת ה 5 הילוכים, הוא אמר לי שיש עדכון תוכנה, יש החלפת מחשב וגיר ויש איפוס גיר-שאת שלושתם מבצעים לפי הצורך ואפילו ביחד על פי המצב. אין שום סיבה שיחליפו לך מחשב אם הוא עובד תקין, מקסימום צורבים לו תוכנה ישנה יותר. זה לא משנה לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך,

בנוגע ל"שינמוך" התיבה- כשביררתי מול מוסך מורשה יבואן לגבי התיבה הרובוטית בזמן שהחליפו לי דיסקיות, המוסכניק ציין שהתיבה בעלת 6 הילוכים היא העדכנית ואין תוכנה עדכנית בשבילה וגם אין מחשב גיר עדכני יותר. כששאלתי אותו לגבי התיבה בת ה 5 הילוכים, הוא אמר לי שיש עדכון תוכנה, יש החלפת מחשב וגיר ויש איפוס גיר-שאת שלושתם מבצעים לפי הצורך ואפילו ביחד על פי המצב. אין שום סיבה שיחליפו לך מחשב אם הוא עובד תקין, מקסימום צורבים לו תוכנה ישנה יותר. זה לא משנה לדעתי.

כבר יומיים אני קורא כל מיני שירשורים על הגיר של הרכב הזה.

אני מבין שמבצעים איפוס, ולפי הדרישות שלך מכווננים את הגיר. כי ראיתי כל מיני דברים, כל אוטו משהו אחר. ואני נסעתי על אחד שלא טילטל אותי בהילוך ראשון, ונסעתי באחד שהיה ממש גרוע....

נראה לי (תתקנו אותי אם אני טועה) שזה פשוט לגשת לטויטה, להגיד מה אני צריך ואיך אני אוהב את זה, וזהו...

אני חושב שהטילטולים בהילוכים נמוכים קשורים לבקשת "גלישה ללא גז" כי "משחרר" את הקלאץ' יותר מוקדם ו"לוחץ" עליו יותר מאוחר.

בדגם שלא גולש, ומידרדר בעלייה, לא הרגשתי טילטול בשיחרור גז, ולא גלש לבד (לא מפריע לי בכלל).

אשמח לקבל תגובות נוספות.

תודה על התגובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי (תתקנו אותי אם אני טועה) שזה פשוט לגשת לטויטה, להגיד מה אני צריך ואיך אני אוהב את זה, וזהו...אני חושב שהטילטולים בהילוכים נמוכים קשורים לבקשת "גלישה ללא גז" כי "משחרר" את הקלאץ' יותר מוקדם ו"לוחץ" עליו יותר מאוחר. בדגם שלא גולש, ומידרדר בעלייה, לא הרגשתי טילטול בשיחרור גז, ולא גלש לבד (לא מפריע לי בכלל).

אני לא חושב שבקטע הזה יש "תוכנית כבקשתך". :-P לפי חלק מהטענות של פורומים בחו"ל, הגיר "לומד" את העדפות הנהיגה של הנהג. האיפוס בסה"כ מוחק את הנתונים הללו. לדעתי הטילטולים בהילוכים נמוכים קשורים לכך שהתיבה "שואפת" להעביר להילוכים הגבוהים כמה שיותר מהר כדי לחסוך בדלק, ולכן מורגש טלטול מהילוך ראשון לשני. אצלי התיבה בת 6 הילוכים, וגם אני מרגיש את הטלטול הנ"ל במידה ואני נמצא במהירות נמוכה ונותן "קיק". לא משהו שהרמת רגל מהגז לא יכולה לטפל בו :-o

כשציינת שנהגת בדגם שלא גולש ומדרדר בעלייה, אני חושב שעדכנו שם את תוכנת הגיר.

יש כאן הודעה בשרשור שפתחתי על בעלים של יאריס שביצע עדכון לתוכנת הגיר. למיטב ידיעתי, הגירים זהים בקורולה וביאריס הרובוטיות (עד 2009).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שבקטע הזה יש "תוכנית כבקשתך".

אני התכוונתי יותר יותר לאופן נהיגה שלי. בשירשור ששמת מישהו כתב:

"על הדרך שאלתי אם אפשר לעשות משהו עם הגיר. המוסכניק אמר אין בעיה, החליף איזו גרסה כנראה או איפס שם משהו.. לקח אותי לסיבוב כשהוא נוהג ברכב במצב ידני ומלמד את הגיר את ההחלפות.

אחרי כמה דק' ביקש שאני אנהג.

הבדל משמעותי בטירוף! הרכב פחות קופצני בצורה מורגשת!"

ולדעתי זה מוכיח לי (כי פחדתי שלא אוכל להתאים את הגיר לצרכיי) שאפשר לשחזר את המצב המקורי של הגיר כפי שטויטה תיכננה אותה.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כזה דבר תוכנה ישנה . מאחר ואת מכשירי הבדיקה מעדכנים כל הזמן ,

ולכן יש רק עדכונים אחרונים.

אוקיי, אז במה זה תלוי הקטע של הגלישה בלי גז / עמידה במקום ללא בלם ? (הילוך כמובן)

זה לפי הגדרה במחשב?

תודה על התשובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כזה דבר תוכנה ישנה . מאחר ואת מכשירי הבדיקה מעדכנים כל הזמן ,

ולכן יש רק עדכונים אחרונים.

סלח לי, אך איני רואה את הקשר בין מה שציינת. מכשירי הבדיקה יכולים להיות חדשים מהקופסא, אין שום קשר ביניהם לבין קובץ התוכנה של הגיר שיכול להיות באלף גרסאות שונות.

לפותח השרשור,

תוכנת ניהול הגיר יכולה להיות בכמה גרסאות-ולכן גם ההתנהגות יכולה להיות שונה. תוכנת ניהול גיר זהו קובץ שנטען לתוך הזכרון של מחשב הגיר (ואם אני טועה-אשמח לתיקון) דרך כבל מיוחד כך שפשוט בוחרים גרסה אחת מתוך כמה שיצאו וצורבים אותה לבקר הניהול של התיבה. אציין כי לא ראיתי איך מתבצע עדכון כזה של תיבה רובוטית, אך אני מכיר את הצורה של עדכונים אלו מניסיון אישי בצריבות ותכנותים של מיקרו בקרים שונים.

אם מישהו יודע איך מתבצע עדכון של תיבה רובוטית במוסך, אשמח לקבל תיאור של התהליך. האם זהו כמו ממשק OBDI או דומים לו ב VAGCOM, שמתחברים עם מחשב וכבל תקשורת מיוחד? או שפשוט מכניסים את ה CPU של התיבה לתוך חריץ במכשיר חיצוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום שוב פעם.

רציתי לספר שרגע חזרתי מלראות עוד קורולה, עשיתי סיבוב, והפעם הגיר גם היה שונה.

כנראה באמת יש איפוס על פי צורך של הנהג.

זהו, רציתי לשתף אתכם, בטח יש עוד אנשים שזקוקים למידע.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...