Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

BSA תרנגול, שאלה ובקשה, וגם התחדשתי

ramigt
שימו לב! השרשור הזה בן 4782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרבה זמן שאני שומע את הכינוי שיש לדגם מסוים של BSA ה B40 נדמה לי.

קוראים לו BSA תרנגול?

אשמח לתשובה לזה או לפחות גרסה כלשהי, כי חבל שהדור של היום לא ידע מדוע קוראים ל BSA, BSA תרנגול.

כמו כן אני מבקש עזרה עם ספרות טכנית לBSA 350 משנות ה 60. מאמרים ומדריכים.

וגם התחדשתי במקרה באחד כזה :)

היה בעבר שייך למשטרה הצבאית

GFGF%20005.jpg

GFGF%20007.jpg

GFGF%20006.jpg

חבר הפורום רמי מינץ נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך.

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש :wink:

חיפושית 1971,אאודי 75 ואריאנט 1972,:fadein:

אאודי 80 1974, אאודי 80 1982, אאודי 80 1986, אאודי 80 1988,אאודי 80 1990, אאודי 100 1974 , אאודי 100 1987.

כבר אמרתי שאני חולה אאודי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי כזה שנת 1959 בצבע תכלת ומספרו היה 145-071 והוא היה ברשותי בין השנים 1964-1968.

נסעתי בו הרבה בקו ת"א - באר שבע בשרותי הצבאי.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה תמונות

9297.jpg

bsa-scan.jpg

חיפושית 1971,אאודי 75 ואריאנט 1972,:fadein:

אאודי 80 1974, אאודי 80 1982, אאודי 80 1986, אאודי 80 1988,אאודי 80 1990, אאודי 100 1974 , אאודי 100 1987.

כבר אמרתי שאני חולה אאודי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש, ובהצלחה בכל מה שתחליט לעשות עם האופנוע ..

לגבי הכינוי תרנגול - אין לי מושג אמיתי למה קוראים כאן "תרנגול" לכל BSA שאינו 42' (שאגב גם זה כינוי סלנג לכמה דגמים שונים - בעיקר M20 ו-M21) ואולי לזקני השבט יהיה הסבר מלומד לתופעה.

מה שאני כן יודע הוא שהיה דגם דו-פעימתי של BSA שנקרא באנגלית Bantam שפירושו באנגלית הוא תרנגול (הנה הדגם : http://en.wikipedia.org/wiki/BSA_Bantam) ואין לו שום קשר ל B40 או לשאר הדגמים שנפוצים בארץ. מכיוון שבארץ מכנים גם את ה B31 וה- B33 כתרנגול (אופנועים שונים ומוצלחים הרבה יותר) יכול להיות שההסבר הוא ש"תרנגול" הפך פשוט להיות שם גינרי לכל BSA עם שסתומים עילים (Over head).

לגבי ה B40 עצמו - מדובר באחד הדגמים הפחות טובים אם לא הגרוע מכולם שקיימים בארסנל של BSA , ואני אישית לא הייתי משפץ כזה אופנוע אלא אם כן יש לך סיבה רגשית אמיתית. כמו שכבר כתבתי כאן בשרשור אחר - הדגם הזה היה גרוע עוד כשהיה חדש ואין לו שום ערך כספי כפריט אספנות, וזכרונות הילדות שלי כוללים חבר (מכונאי מוכר מעולם הג'יפים) שהיה דוחף מדי יום את הB40 שלו ומקלל כל הדרך למוסך...

עלויות שיפוץ של B40 ושל דגם אחר מוצלח(כמו ה M20 B31/33 וכדומה) יותר יהיו זהות, אבל בסוף התהליך יהיה לך אופנוע עם ערך ביד.

לגבי התמונות של קודמי בשרשור - להשוות BSA גולד סטאר או גולדן פלאש לB40 זה סוג של זריית מלח על פצעים..:lol: :lol: (הגולד סטאר BDB 32 /34 הם מאופנועי המרוץ המעוטרים ביותר והמבוקשים ויקרים שקיימים ל BSA ובכלל...אגב אני בספק אם קיים כזה אחד בארץ)

בכל מקרה שוב בהצלחה בכל מה שתבחר לעשות

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם קודמי שטען שהדגםB40 הוא ללא ערך אספני כלל,כבודו במקומו מונח גם אם היה פחות מוצלח יחסית לדגמים המקבילים,אגב היו לBSA עוד דגמים לא מוצלחים בעיקר בשנות השיבעים.

חן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי חן,

עם כבודו של האופנוע אין לי בעיה והוא אכן מונח היכן שהוא מונח... לגבי הערך - פתח לוחות בחו"ל ומגזינים שמתמחים בעניין ותראה מה שוויים של B40-ים .

בכל מקרה מה שאמרתי הוא מה שאני הייתי עושה..:-D

בברכה אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תופס טרמפ על השרשור הזה, קודם כל שיהיה בהצלחה בשיפוץ, גם אני חושב שהגיע הזמן שמישהו ישבור את המיתוס הזה לגבי איכויות התרנגול גם אם הוא באמת נכון:wink:

השאלה שעלתה פה בהחלט מענינת, האם היו בארץ BSA GOLDSTAR ? ההגיון אומר שכן, בין החלקים שלי (לפני שנתיים קניתי סטוק של חנות אופנועים בירושלים שהפכה בשנת 73 לחנות אופניים) מצאתי את חבילת הרינגים הזו...

001.JPG

011.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאד.. אין שום קשר לתרנגולות

לדגם ה BSA שהיה כל כך נפוץ כאן בשנתונים הללו קראו thunderbolt .. והשם "תרנגול"

הוא האינטרפרטציה העברית הכי קרובה..:-)

והנה עוד חידה - מאיפה בא לנו השם טנדר? הרי באנגלית זה בכלל פיק אפ טראק, או קמיונט בצרפתית..

תצחקו כשתשמעו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

A collection of Prince of Darkness jokes.

(Paul Mossberg, New Jersey Replicar Club, February 2001)

The Lucas motto: "Get home before dark."

Lucas denies having invented darkness. But they still claim "sudden, unexpected darkness"

Lucas--inventor of the first intermittent wiper.

Lucas--inventor of the self-dimming headlamp.

The three-position Lucas switch--DIM, FLICKER and OFF. The other three switch settings--SMOKE, SMOLDER and IGNITE.

The original anti-theft devices--Lucas Electric products.

"I've had a Lucas pacemaker for years and have never experienced any prob...

If Lucas made guns, wars would not start either.

Did you hear about the Lucas powered torpedo? It sank.

It's not true that Lucas, in 1947, tried to get Parliament to repeal Ohm's Law. They withdrew their efforts when they met too much resistance.

Did you hear the one about the guy that peeked into a Land Rover and asked the owner "How can you tell one switch from another at night, since they all look the same?" "He replied, it doesn't matter which one you use, nothing happens!"

Back in the '70s Lucas decided to diversify its product line and began manufacturing vacuum cleaners. It was the only product they offered which didn't suck.

Quality Assurance phoned and advised the Engineering guy that they had trouble with his design shorting out. So he made the wires longer.

Why do the English drink warm beer? Lucas made the refrigerators, too.

Alexander Graham Bell invented the Telephone.

Thomas Edison invented the Light Bulb.

Joseph Lucas invented the Short Circuit.

Recommended procedure before taking on a repair of Lucas equipment: check the position of the stars, kill a chicken and walk three times sunwise around your car chanting: "Oh mighty Prince of Darkness protect your unworthy servant."

Lucas systems actually uses AC current; it just has a random frequency.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Engine number prefixes - Identification

B40FT B40 Military - 1965

B40GA WD B40 Australian Army MK 1 - 1967

B40GB WD B40 British Army MK 1 - 1967-69

B40GN WD B40 British Navy MK 1 - 1969

B40GR WD B40 British Air Force MK 1 – 1970

B40M B40 Military MK 2 - 1968-69

B40GD WD B40 Danish Army MK 1 - 1967-68

B40GD WD B40 Danish Army MK 1 - 1969-70

From 1969 onwards date prefixes were added.

The first letter denotes the month:

A January

B February

C March

D April

E May

G June

H July

J August

K September

N October

P November

X December

The second letter gives the year from August to July:

C 1969

D 1970

E 1971

G 1972

H 1973

J 1974

amal-original.jpg

amal-original-1.jpg

B40manualmotor.jpg

wiring-diagram.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית - תתיישן לך!

שנית, אל תתן לאף אחד לשבור אותך.

מעטים הכלים (ולא משנה אם זה רכב או אופנוע), שערכם הסופי יחזיר לך את עלות השיפוץ המקיף.

נכון, בחלק מהכלים תוכל להתהדר כי אתה מחזיק בכלי כזה, אך ההרגשה של הרכיבה הראשונה על כלי ששיפצת במו ידיך, כלי שבנית אותו מאפס, כלי שאתה מכיר כל בורג ובורג בו, וכל בורג אתה סגרת וכל שעון אתה שמת במקומו, אינה דומה לשום דבר אחר, ולא משנה עם זה תרנגול או סוס יאור.

אם CB750 התערב לך בשרשור, הייה סמוך ובטוח כי מידע טכני (ולא רק טכני) לא יחסר לך. כל מה שתצטרך תקבל ממנו.

לי הוא עזר בלי סוף בכל תהליך שיפוץ הלמברטה ובכל נושא ייבוא הגולדווינג - בכל דרך אפשרית.

שלא תבין לא נכון, השיפוץ הוא לא קל. הוא גם לא זול. הוא גם קשה פיזית ומנטלית, עם הרבה מורדות ועליות במהלך תקופת השיפוץ.

אך בסיום השיפוץ, כשאתה מסתכל לאחור על כל מה שעשית, אתה בהחלט יכול להרשות לעצמך להיות גאה, מה גם שבדרך רכשת ידע רב, וגם מספר חברים חדשים.

אלבום השיפוץ של הלמברטה שלי

יש עוד למברטה (עם סירה) העומדת מפורקת לחלוטין.

משפץ גם כרמל דוכס בפיברקלאב... =]

ואפילו יש גם טריומף הראלד המשתפצת לה אט אט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תופס טרמפ על השרשור הזה, קודם כל שיהיה בהצלחה בשיפוץ, גם אני חושב שהגיע הזמן שמישהו ישבור את המיתוס הזה לגבי איכויות התרנגול גם אם הוא באמת נכון:wink:

השאלה שעלתה פה בהחלט מענינת, האם היו בארץ BSA GOLDSTAR ? ההגיון אומר שכן, בין החלקים שלי (לפני שנתיים קניתי סטוק של חנות אופנועים בירושלים שהפכה בשנת 73 לחנות אופניים) מצאתי את חבילת הרינגים הזו...

הי רן

השאלה באמת מעניינת ,ברור שהרינגים שנימצאים אצלך לא מעידים על הימצאות דגם זה בארץ.אבל אני מאמין שהיה דגם כזה אחד או שנים שיובא ארצה ע"י תייר או יבוא אישי,לא מאמין שנשאר ממנו משהו.

חן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המידע

CB אשמח לעוד מידע כמו שצרפת במיוחד הפירוט של חלקי המנוע.

הנה עוד תמונה של ה תרנגול

GFGF 004.jpg

חבר הפורום רמי מינץ נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך.

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...