Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם שוטר מתנ"א יכול לשלוח דו"ח בדואר במידה ומדד את המהירות ע"י אקדח לייזר?

שימו לב! השרשור הזה בן 4758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש לי 7 שנים רישיון ללא עבר כלשהו (ללא דוחות/תאונות). לקראת סוף השבוע שעבר נסעתי בכביש בין עירוני במהירות שהתאימה לטעמי לתנאי הדרך בנתיב הימני מתוך שניים.

מלפניי נסעה משאית DAF עם נגרר ואני נסעתי כאמור מאחור במרחק רב. לפני המשאית עמד שוטר עם אקדח לייזר שהתחבא מאחורי עץ, השוטר כיוון את האקדח לכיוון הפאביה וירה עליי. כשנעל וקיבל תוצאה הניח את האקדח על הכביש ורץ לנתיב הימני (עמד בשוליים בעת הירי) וחיכה שהמשאית שנסעה מלפניי תעבור כנראה בכדי לעצור אותי. בשום שלב לא סימן לי לעצור, פשוט חיכה.

קלטתי את כל העיניין עוד ממרחק רב, והחלטתי לאבד עם השוטר קשר עין - ולכן אותתי ועברתי לנתיב שמאל ונסעתי במקביל למשאית - ככה יצא שהשוטר לא הבין לאיפה נעלמתי לו, ברגע שעברתי מימין למשאל הוא התעסק עם הפלאפון שלו (הייתי מאות מטרים רחוק ממנו), גם אין מצב שהוא קלט את המספר רכב כי המשאית הסתירה.

השאלות הם כאלו:

1. בכביש הזה אני נוסע הרבה, במידה ואני אסע בכביש הזה שוב (הפעם במהירות חוקית) ויהיה שם את אותו השוטר והוא יזהה אותי - האם הוא יכול לעצור אותי בטענה שאני הוא זה שהתחמקתי ממנו בפעם הקודמת? שוב אציין שבשום מצב שהוא לא סימן לי לעצור, כך שלא ברחתי מאף אחד.

2. במידה וקרה מקרה והוא קלט את המספר רכב הוא יכול לשלוח לי דו"ח בדואר? זה היה באמצעות אקדח לייזר.

תודה לעונים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוטר כיוון את האקדח לכיוון הפאביה וירה עליי. כשנעל וקיבל תוצאה הניח את האקדח על הכביש ורץ לנתיב הימני

קודם כל איך הסקתה שהוא כיוון דווקא לרכב שלך (גלאי ?), אולי היו עוד רכבים שנסעו מאחורה ?

1. גם אם יזהה את רכבך, אין לו הרבה מה לעשות.

באכיפת מהירות ע"י ממל"ז - השוטר עוצר את הרכב, מראה לנהג את מהירות נסיעתו + מרחק מדידה ורושם דוח בהתאם.

במקרים מסוימים לדוגמא כמו שלך או נהגים שמנסים לברוח/להתחמק במודע, השוטר "קופץ" מהר לניידת,

נוסע אחר הרכב עד שעוצר ובהמשך הוא גם יכול לתת הזמנה לדין על- אי ציות להוראת/אות שוטר במדים.

2. לא שולחים דוח על מהירות (ממל"ז) בדואר.

כך שלאור כל נסיבות המקרה, אתה יכול להיות רגוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על עברת מהירות לא תקבל דו"ח הביתה וגם לא תעצר בשל כך במפגש הבא.

יתכן ותגיע אליך הזמנה לדין בשל אי ציות לאות של שוטר במדים(סעיף 2488 ) - נהגת ברכב הנ"ל ולא צייתת לאות עצור, שנתן לך שוטר במדים, בניגוד לתקנה 23(א)(2) לתקנות התעבורה.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכביש הזה אני נוסע הרבה, במידה ואני אסע בכביש הזה שוב (הפעם במהירות חוקית) ויהיה שם את אותו השוטר והוא יזהה אותי - האם הוא יכול לעצור אותי בטענה שאני הוא זה שהתחמקתי ממנו בפעם הקודמת?

נניח שכן. אז מה? אתה פשוט מסביר לו יפה ובנימוס שלא ידוע לך דבר וחצי דבר על כל הענין, כנראה שמדובר בטעות, ובזה זה נגמר.

כדי שיוכל השוטר לתת לך דו"ח, צריך אחד משני אלה: או להתפס "על חם", כלומר להיעצר ע"י השוטר או להיות מצולם, או - להודות.

אם אין לא זה ולא זה, הסיכוי לדו"ח - שלא לדבר על הרשעה - קלוש.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בכל הזמן שכן הייתם בקשר עין הוא לא סימן לך לעצור אז גם אי ציות לשוטר לא תופס במקרה הזה.

כמו שציינו למעלה מאיפה אתה צריך להבין שהוא חיכה לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל איך הסקתה שהוא כיוון דווקא לרכב שלך (גלאי ?), אולי היו עוד רכבים שנסעו מאחורה ?

אני והמשאית היינו לבד על הכביש, לכן זה יכול להיות רק אני.

על עברת מהירות לא תקבל דו"ח הביתה וגם לא תעצר בשל כך במפגש הבא.

יתכן ותגיע אליך הזמנה לדין בשל אי ציות לאות של שוטר במדים(סעיף 2488 ) - נהגת ברכב הנ"ל ולא צייתת לאות עצור, שנתן לך שוטר במדים, בניגוד לתקנה 23(א)(2) לתקנות התעבורה.

אבל לא היה אות עצור כמו שכתבתי למעלה.

אם בכל הזמן שכן הייתם בקשר עין הוא לא סימן לך לעצור אז גם אי ציות לשוטר לא תופס במקרה הזה.

כמו שציינו למעלה מאיפה אתה צריך להבין שהוא חיכה לך?

זה ברור שהוא חיכה לי, כאמור אני והמשאית היינו לבד על הכביש והוא לא יעצור את המשאית. מעניין אותי למה הוא לא קפץ לנתיב המשאלי אלא נתן לי פשוט לנסוע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמשיך את חייך רגיל שוטר יכול לנגב ת*** שלו עם מספר הרכב שלך!

לא אי ציות ולא נעליים ובכלל אם הוא היה לבד שילך יוכיח.

אם זה היה נכון כל שוטר שני שלא נראה לו משהו היה שולח הביתה אי ציות לשוטר.

Mazda 3 Spirit Canary Yellow

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...