Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משקלים לגרירה בפרייבט (קיה סייד), הגיוני?

JEEP סופה
שימו לב! השרשור הזה בן 4791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כנראה שבקרוב(סוף ההרצה) אני (העבודה) יתקינו וו גרירה על הסייד.

בספר רכב כתוב שמותר לגרור עגלה של 550 ק'ג

ועגלה עם ברקס מותר 1200ק'ג, נשמע הגיוני? פרייבט גורר 1200 קג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי החוק באיחוד האירופי, מותר לרכב לגרור כמה שיצרן חישב ומצא לנכון - במקרה של הקיה שלך זה כנראה באמת 1200 ק"ג.

א-ב-ל, אנו חיים במדינת ישראל, בה משרד התחבורה קובע את תקנות התעבורה. חכמי המשרד המציאו נוסחה משלהם לחישוב המשקל המותר לגרירה. לפי הנוסחה שלהם (אני לא אכנס לפרטיה כרגע), אם משקלו הכולל המותר של רכב מסוים הוא נמוך מ-2200 ק"ג, המקסימום המותר לגרירה בנגרר עם בלמים הוא 750 ק"ג ותו לא.

כך שברשיון הרכב של הקיה שלך ירשם משקל מותר לגרירה ללא בלם 550 ק"ג, משקל מותר לגרירה עם בלם 750 ק"ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להודות שהפעם אני חושב שהמחוקק הישראלי השמרן דווקא צודק.

יצא לי לגרור עם טויוטה קורולה שנת 2008 עגלה עם ברקסים, ועליה 2 טרקטורונים בטור, משקל כל העגלה עם הטרקטורונים היה סביב ה-800 קילו, טיפה מעל המותר, לקחתי סיכון קטן. ברכב היו עוד שני נוסעים חוץ ממני.

נסעתי מהצפון לדרום וחזרה, ואני חייב להודות שראיתי את הסוף לא מעט פעמים בדרך, פשוט רעדו לי הביצים.

לרכב לא הייתה בעיה לסחוב, גם לא בעליות קשות, וזה דווקא הפתיע לטובה. הבעיה הראשונה היא שההיגוי היה קרוב ללא קיים, בעיקר בעליות. הדבר היותר מפחיד זה שהרכב היה נכנס לנדנודים מצד לצד גם בנסיעה של 80 קמ"ש בכביש 6. המשקל מאחור פשוט הרגיש כמו איזה זנב ענק שמנסה לעקוף אותי פעם מימין ופעם משמאל, וזה נכנס לרזוננס כזה, פחד אלוהים. כל מה שהיה לי לעשות זה להחזיק את ההגה חזק וישר.

אנשים שעקפו אותי או שהיו מאחורה צפצפו לי בהיסטריה שהעגלה מתנדנדת.

הייתי צריך להאט ל-60 קמ"ש בערך (בכביש 6!) כדי לשרוד את הנסיעה הזאת.

אין סיכוי שהיום אני לוקח את הסיכון הזה שוב, זה פשוט מטורף. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה לנהג קצת פחות מנוסה שהיה נתקל בזה.

אז מה קורה כשגוררים 1200 ק"ג באוטו כזה ? אין לי מושג, אבל זה לא נראה לי חכם בכלל.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפה מעל המותר

יכול להיות שאם לא היית חורג בטיפה, הרכב היה מתנהג טוב בהרבה ממה שאתה משער.

לכל דבר יש נקודת איזון כלשהי ואם אתה חורג ממנה, אזי יוצאים מ"שיווי משקל". (בדיוק כמו הקש ששבר את גב הגמל).

נסה להרכיב על קטנוע (לא אופנוע), אדם ששוקל 100 ק"ג לעומת אדם ששוקל 70 ק"ג. הקטנוע יסע ללא שום בעיה, אבל ההגוי שלך יהיה בעייתי. נכון שבקטנוע הדוגמה היא קיצונית, אבל אין שום חוק שאוסר להרכיב נוסע במשקלים חריגים.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החריגה הייתה טיפה מעל המותר בחוק, לא מעל מה שמותר לפי היצרן (שזה גם באיזור ה-1200 קילו). בגלל זה חשבתי שאין בעיה, והסיכון הוא רק מבחינת שוטר עם עודף מוטיבציה ומחשבון :)

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שבמקרה שלך הבעיה היא בעגלה שלא מאוזנת או שלחצי האוויר בצמיגים שלה לא שווים, המשקל לא אמור להביא להתנהגות גרועה כמו שתיארת, גם בחריגה קלה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי אוויר בצמיגים, אותה עגלה כשנגררה ע"י מגנום התנהגה למופת...זה בוודאות עניין של משקל נגרר מול גורר.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...