Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיזוק מנוע D14A4

שימו לב! השרשור הזה בן 1238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין בקרוב, לא עד כדי כך קרוב.

אבל בערך בשנה הבאה אני יתחיל לגדוש אם הרכב סיויק האצבק 99.

המנוע הוא מדגם D14A4, כרגע רציתי להתחיל באיסוף חלקים עד שאשיג את כל החלקים ואז אעשה את הפרוייקט כולו בבת אחת.

הבנתי שאין חלקים למנוע D14A4, בפורום הונדה קלאב אמרו לי שהבוכנות של D14 ו-D16 הם זהות.

מישהו יכול לתת לי כיוון שאוכל להזמין חלקים למנוע?, ובמידה ואני מזמין מהאייבי, יהיו בעיות ביבוא מכס, עמלות?

ורשימה של החלקים הדרושים לחיזוק מנוע ביחס דחיסה גבוה יותר, ולפי הרשימה שתביאו לי תוכלו לאמר לי אם אני אצטרך לתדלק 98 או 95 זה מאוד יעזור לי, תודה. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכמה מומנט/הספק אתה מכוון?

יחס דחיסה נמוך יותר, אתה מתכוון.

תבדוק מחירים של קיטים להונדה. הרבה יותר משתלם לקבל משהו מוכן מאשר ללקט חלקים.

כן, תהיינה לך בעיות בייבוא חלק רכב - בעיקר מכס (50% ביחד עם המע"מ) ודרישות אישור משרד התחבורה.

תצטרך לתדלק 98, אם אתה מכוון למקסימום כוח.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבת אולי על החלפת מנוע ?

מנוע 1600 VTEC עם פורטינג , יחס דחיסה , משאבת דלק , צנרת ללא ממיר קיט יניקה עד הפגוש ועוד שאר ירקות לדעתי זה יגיע לך לכיוון ה 150 - 160 סוסים אם תרצה לאחר מכן לגדוש תהיה לך התחלה יותר טובה

keep drooling im spooling :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע 1600 VTEC עם פורטינג , יחס דחיסה , משאבת דלק , צנרת ללא ממיר קיט יניקה עד הפגוש ועוד שאר ירקות לדעתי זה יגיע לך לכיוון ה 150 - 160 סוסים אם תרצה לאחר מכן לגדוש תהיה לך התחלה יותר טובה

זה לא חוקי, על גדישה פחות מחמירים מאשר מנוע לא חוקי.

fizban?, על איזה קיט מוכן למנוע כזה אתה מדבר?

אתה יכול לפרט יותר בבקשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה זוכר שאתה חי במדינת ישראל כן ?

שני צורות השיפור שהוצעו כאן לא חוקיות באותו מידה !!

אין דבר כזה חוקי יותר או חוקי פחות הכל נכנס תחת חוק איסור שינוי מבנה עדיין לא תוכל לעבור טסט ועדיין תשקשק ליד כל ניידת שתעבור או שתעצור אותך לביקורת , לפחות שיפורים אטמוספריים כמו שהצעתי לא בולטים לעין כמו שבלול בתא המנוע או מצנן ביניים מנצנץ מבעד לפגוש הקדמי

דווקא קיים לרכב שלך דגם עם מנוע 1600 סמ"ק , אם תברר אולי יש דרך להפוך את זה לחוקי ללא קומבינות , דרך אגב הקיטים המוכנים באייביי שווים לת** ומיוצרים בסין , עדיף לך אם כבר לרכוש את החלקים בעצמך , כמו כן יישור קו קודם כל ושיפור בנושאי אחיזה ובלימה

בכל אופן בהצלחה מי ייתן ותגשים את הפרויקט !

keep drooling im spooling :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה זוכר שאתה חי במדינת ישראל כן ?

שני צורות השיפור שהוצעו כאן לא חוקיות באותו מידה !!

אין דבר כזה חוקי יותר או חוקי פחות הכל נכנס תחת חוק איסור שינוי מבנה עדיין לא תוכל לעבור טסט ועדיין תשקשק ליד כל ניידת שתעבור או שתעצור אותך לביקורת , לפחות שיפורים אטמוספריים כמו שהצעתי לא בולטים לעין כמו שבלול בתא המנוע או מצנן ביניים מנצנץ מבעד לפגוש הקדמי

דווקא קיים לרכב שלך דגם עם מנוע 1600 סמ"ק , אם תברר אולי יש דרך להפוך את זה לחוקי ללא קומבינות , דרך אגב הקיטים המוכנים באייביי שווים לת** ומיוצרים בסין , עדיף לך אם כבר לרכוש את החלקים בעצמך , כמו כן יישור קו קודם כל ושיפור בנושאי אחיזה ובלימה

בכל אופן בהצלחה מי ייתן ותגשים את הפרויקט !

ישור קו, ברור שאני מתכנן לבצע לפני כל הפרוייקט שיבוא ולכן אני לוקח את הזמן לאסוף חלקים מכל מיני מקומות.

ואישור מנוע זה בלתי אפשרי כבר היה ניסיון בעבר של המון אנשים שאני מכיר ואף אחד לא הצליח, הדגם שאתה מדבר עליו הוא EK והוא לא הגיע לארץ, והדגם שאנו נוסע עליו הוא EJ, כמובן ששום דבר לא שונה למעט המנוע ופריטים ממש קטנים אחרים.

כל המערכת מתלים הם אותו דבר לפי מה שידוע לי אבל אישור כמובן שבלתי אפשרי להוציא כבר אמרת זאת בעצמך "מדינת ישראל" .

אז הרעיון הכללי הוא חיזוק מנוע 1.4 והעלאת ההספק ובמידה ואני אהיה מעוניין להוסיף טורבו בעתיד אני לא אצטרך לחשוש מפני חיזוק מנוע כל שישאר לי הוא לעשות טיפולים שוטפים לרכב.

בנתיים, אני רוצה לדעת על החיזוק מנוע שיש לי, ולאחר מכן הוספת צ'יפ, אולי גם מחשב ניהול מנוע כך שבמידה ואוסיף את הטורבו לבסוף אני אוכל לכוון בקלות ובעלות זניחה מאשר כיוון מחדש כל פעם ע"י צ'יפ חדש.

מישהו יכול להסביר לי בנתיים על החלקים שאני אצטרך להחליף בבלוק ואילו פעולות אני אצטרך לבצע?

כמו פורטינג, חריטה, או שיוף ברח לי איך קוראים לזה שמשייפים את הצילינדר שיהיה חלק, לא חריטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר יהיה גבוה יותר וייתן תוצאה פחות טובה מאשר גדישה מתונה. כמו כן קיט יניקה יתפוץ הרבה מאוד תשומת לב לא רצוייה.

גם להחליף מנוע שם זה לא כזה פשוט כי צריך ניהול חדש, אביזרי מנוע חדשים ואפילו חלק מהתושבות שונות.

די להטעות סתם (ושלא נדבר על המומנט במנוע כמו שלך שנחות משמעותית ממנוע מוגדש)

ישור קו, ברור שאני מתכנן לבצע לפני כל הפרוייקט שיבוא ולכן אני לוקח את הזמן לאסוף חלקים מכל מיני מקומות.

ואישור מנוע זה בלתי אפשרי כבר היה ניסיון בעבר של המון אנשים שאני מכיר ואף אחד לא הצליח, הדגם שאתה מדבר עליו הוא EK והוא לא הגיע לארץ, והדגם שאנו נוסע עליו הוא EJ, כמובן ששום דבר לא שונה למעט המנוע ופריטים ממש קטנים אחרים.

כל המערכת מתלים הם אותו דבר לפי מה שידוע לי אבל אישור כמובן שבלתי אפשרי להוציא כבר אמרת זאת בעצמך "מדינת ישראל" .

אז הרעיון הכללי הוא חיזוק מנוע 1.4 והעלאת ההספק ובמידה ואני אהיה מעוניין להוסיף טורבו בעתיד אני לא אצטרך לחשוש מפני חיזוק מנוע כל שישאר לי הוא לעשות טיפולים שוטפים לרכב.

בנתיים, אני רוצה לדעת על החיזוק מנוע שיש לי, ולאחר מכן הוספת צ'יפ, אולי גם מחשב ניהול מנוע כך שבמידה ואוסיף את הטורבו לבסוף אני אוכל לכוון בקלות ובעלות זניחה מאשר כיוון מחדש כל פעם ע"י צ'יפ חדש.

מישהו יכול להסביר לי בנתיים על החלקים שאני אצטרך להחליף בבלוק ואילו פעולות אני אצטרך לבצע?

כמו פורטינג, חריטה, או שיוף ברח לי איך קוראים לזה שמשייפים את הצילינדר שיהיה חלק, לא חריטה.

שכחת סרן אחורי שונה, בלמי דיסק מאחור ועוד כמה פרטים "ממש קטנים" :roll:

אתה קופץ צעד אחד קדימה וגם מבלבל בין פריטים.

מצד אחד אתה רוצה "צ'יפ" וגם מחשב ניהול מנוע, עשה חיפוש לגבי 2 אלו ותראה שאלו חופפים יחסית.

האם אתה מתכוון לניהול מנוע חיצוני? אם כן אין לך טעם ובמחיר שיעלה לך ניהול טוב אתה מגיע ליותר מחצי מעלות הגדישה וזה גם לא ייתן לך כלום כרגע.

בבלוק אין לך מה לגעת, אם כבר היתכוונת לראש המנוע וגם שם אין לך מה להחליף יותר מידי אם אתה גודש נמוך.

בשביל מה לעשות פורטינג? מה שחשוב לך כרגע זה החלקת המעברים? :roll:

אתה תגלה שבשביל הספקים טובים באמת אתה תיהיה חיב לעבור ל1.6 ומעלה ועדיף דגמי מנוע ספציפיים שאתה יכול לעשות עליהם חיפוש ולגלות מהם ומה יספק אותך.

יש פה כמה וכמה אנשים שגדשו על מנוע כמו שלך, תגיע אליהם ותקבל הרבה מידע שיעזור לך בהמשך.

עצה חמה ממני: לפני שאתה מתחיל להוציא כספים ולעשות שטויות, תתחיל ללמוד את הנושא לעומק ולהבין מה זה כל דבר שאתה רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבה ל 1.6 אתה יכול לעשות בקלות

הגיר אותו דבר הקלאץ שונה (200MM לעומת 212MM)

הסבת חשמל מ OBD2 ל OBD1 + מחשב מנוע P28 ומתאם.

התושבות אותו דבר.

עלות משוערת -

מנוע 1.6 - 3300 ש"ח.

הסבת חשמל עם מחשב - 2000 ש"ח.

קלאץ - מקורי 900 ש"ח - חליפי מ - 500 ש"ח.

*בעיה יחידה אי אפשר לאשר את המנוע.

לעשות טורבו על 1.4

כדי ש 1.4 יסע אמין וחזק

להחליף לסעפת של 1.6 החלפה אחד לאחד (PLUG&PLAY).

לעשות הסבת צמת חוטים ל OBD1 כדי שיהיה ניתן לעשות ציפ למחשב

מחשב P28

ואפשר יהיה לגדוש גם 0.7 באר

הספק מוערך 160-170 כ"ס.

לעוד שאלות אשמח לתת תשובות

יוגב

Mazda 3 Spirit Canary Yellow

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עם מהלך הבוכנה שונה ?! הקוונה היא שהטלטל קצר או אחרוך יותר מהשני ?!

והעם ניתן לשנות את החלקים הפנימיים ולקבל 1.6 או שלא הכל כל כך פשוט ויפה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 שנים מאוחר יותר...

יוגב, יודע להמליץ אולי על איזה טורבו אפשרי לשים על 1.4? משהו שיגדוש רק בסלד גבוה נגיד מאיזור ה4.5/5 ?

הסבה ל 1.6 אתה יכול לעשות בקלות

הגיר אותו דבר הקלאץ שונה (200MM לעומת 212MM)

הסבת חשמל מ OBD2 ל OBD1 + מחשב מנוע P28 ומתאם.

התושבות אותו דבר.

עלות משוערת -

מנוע 1.6 - 3300 ש"ח.

הסבת חשמל עם מחשב - 2000 ש"ח.

קלאץ - מקורי 900 ש"ח - חליפי מ - 500 ש"ח.

*בעיה יחידה אי אפשר לאשר את המנוע.

לעשות טורבו על 1.4

כדי ש 1.4 יסע אמין וחזק

להחליף לסעפת של 1.6 החלפה אחד לאחד (PLUG&PLAY).

לעשות הסבת צמת חוטים ל OBD1 כדי שיהיה ניתן לעשות ציפ למחשב

מחשב P28

ואפשר יהיה לגדוש גם 0.7 באר

הספק מוערך 160-170 כ"ס.

לעוד שאלות אשמח לתת תשובות

יוגב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר למה אנשים ממש מתאמצים לגדוש את המנוע הזה?

יש מנעים שנבנו עם טורבו ויהיה יותר קל ופשוט להגדיל להם את ההספק.

כמו סיאט איביזה או לאון, למה להיכנס להרפתקאה כזו עם הונדה?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...